SCHIEDAMSCHE COURANT ch iecf am moet metroliin door binn enste d toe staan «ssi Dahlia vereniging krijgt grond aan Vlaardingerdijk Meer naar vraag woningen Inbraak sigaren winkel: buit ruim 17 mille KADO Bewonersvereniging wordt niet betrokken bij reconstructie Rotterdamsedijk Winststijging bij Hoek Vrijdag 25 april 1975 Provinciale Planolo gische Commissie: Onbekende doet greep in geldkist Eigenaar: ,'t is handel" Onwel en overleden Gestolen bestelauto teruggevonden Buitengewone gemeente-avond Toneelgroep '71 brengt blijspel ONAFHANKELIJK DAGBLAD 4 pagina's 100ste jaargang no. 25303 Broersvest 3 - telefoon administratie 26B091 - redactie 262566 - klacht en dienst 144144 SCHIEDAM EN KETHEL tEEIII[|lillE111Ei[]IEtlllli[[||[Ill!IIIEIIIIIIIIIIIlll[illllllllll]lllllIllillil]IIIill|[|]lillII(IIIIIEIII!IIIlllEillll|[lll]|]||I]|tl|EII]||!!ll|I|l( EllllllllllllllEIIIEIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIillllllEIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII! l]|lllll]llll|j|tlll[llllllll!lllllll|l||tllll!IIIJIIIIIE]!lll!l]illlllllllll!lll]||fllllll|[|lEII|]!l|[||j[|l jgf Ellllllllülllllllllll EUIinuilEHUEIIIllIIIHIIEIIItlUIIlIlllIltllltllIIllllElltUIIHIIEI Schiedam De bewonersvereniging: Oost zal niet volledig worden betrokken bij de reconstrnktie van de Rotterdamsedijk. Wethou der C. Zijdeveld maakte dit deze week in het stadskantoor bekend op een vergadering van de gemeentelijke commissie voor verkeer en vervoer. Zoals reeds in de Scfuedamsche Courant van dinsdag 15 apnl werd bekend gemaakt, wordt deze weg veiliger gemaakt door de rijbaan nabij het kruispunt Nieuw Mathenesserstraat "samen te knijpen" en door de plaatsing van verkeerslichten. Op antwoord van een vraag van het commissielid H. Noordegraaf, antwoordde de wethouder van stadsontwikkeling: "Het gaat me te ver om de bewonersvereniging bij de gehele reconstructie te betrekken. Alle andere weggebruikers zouden er dan ook bij moeten worden betrokken. De gevraagde verkeerslichten worden nu toch ook geplaatst? Bovendien zal de kwestie nog deze keer in deze commissie worden besproken In volgende vergaderingen zal dan ondermeer uitsluitsel worden gegeven op de vraag of er vóór of achter het fietspad drukknoppen voor de bediening van de voetgangerslichten komen. De tien bezoekers, bewoners van de Rotterdamsedijk en leden van de bewonersvereniging, waren toch dik tevreden over de gang van zaken op de vergadering. Een buurtbewoonster bood zelfs aan om voor het onderzoek dat de gemeente momenteel bij het beruchte kruispunt pleegt, voetgangers te gaan tellen Eén lid van de bewoners vereniging na afloop: "Ik geloof toch wel dat door onze handtekerungen-aktie de verbetering van de straat vlugger van de grond zal komen." Schiedam N.V. WA Hoek's ma chine- en zuurstof- fabriek zal voor stellen over 1974 over het met 20% verhoogde aande lenkapitaal een di vidend uit te keren van 12% (vorig jaar 10%) in con tanten, alsmede onveranderd 10% in aandelen ten laste van de agio- reserve. Dc omzet over schreed vorig jaar de honderd miljoen en nam met 21% toe tot bijna 118 miljoen. Niet alleen prijsstijgingen, maar ook vergro ting van het volu me droeg daartoe bij. Verhoogde kos ten konden hier door ruimschoots worden opgevan gen. Het exploita tiesaldo verbeterde met ruim 3 miljoen tot 20,35 miljoen en de winst na belas tingen steeg met ruim 23% tot 6,68 miljoen. De jaar vergadering is op 11 juni. iiiEiiiiiitiiiiiiiiiiMiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiitiiEiiitiiiiiiniiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiuiiiMiiiiuiiHiiüiiiiiiiinini - tro... toekomstbeeld voor Schiedam?.. Schiedam De Provinciale Planologische Commissie (PPC) is van mening dat de aanleg: van een metrolijn door de binnenstad van Schiedam tot de mogelijkhe den moet blijven horen. Zij adviseert de Provincie om geen goedkeuring aan een ge deelte van het bestemmings plan te geven indien de ge meente vasthoudt aan het op "29 maart1974 aangenomen plan. Het advies wordt gegeven naar aanlei ding van een Rotterdams bezwaar schrift over het weren van de metro. Daann wordt gesteld dat het besluit van Schiedam verstrekkende gevol gen heeft voor de gehele oost-westver- bmdmg Schiedam is van essentieel belang voor de geplande metrolijn Capctle a d. IJssel-Vlaardingen, aldus het bezwaarschrift. Het alternatief van een sneltram, zoals hot college van Schiedam het ziet. vindt Rotterdam meta goed genoeg. Nog afgezien van het lage tempo, het veelvuldig gekruist worden van het trace en dergelijke is men van mening dat er niet is aangetoond dat een ander hoogwaardige vorm van open baar vervoer beter is dan de metro Een groot nadeel is volgens het Rot terdamse college ook dat de passagier geen doorlopende verbinding krijgt, zodat men moet overstappen. Het Schiedamse college verweert zich met het argument dat vernieuwing van de binnenstad met langer meer op zich kan laten wachten. Het open houden van een metrolijn blokkeert dc bouwplannen Bovendien verwacht men tijdelijke schade in de vorm van afbraak van panden. „Verwezenlij king van de metro zal pas over zeer lange tijd plaatsvinden, daarom, kun nen we geen beperkingen aan het pLan opleggen." De Planologische Commissie steunt in tegenstelling tot het dagelijks bert uur van het Openbaar Lichaam Rijnmond de bezwaren van de Maasstad zolang de vervoersstudie voor de westvleugel van de Rotterdamse agglomeratie nog met is voltooid, moet de aanleg van een metro mogelijk zijn, is dc mening van de PPC. Desnoods moet de Pro vincie goedkeuring aan dat gedeelte van het plan waar de metro moet komen te lopen, onthouden. In een openbare vergadering op woens dag 7 mei in het Provinciehuis te Den Haag zullen de meningen van de betrokkenen worden gehoord. Er zul len ook andere bezwaren worden be handeld tegen het plan. De indieners ervan hebben destijds al bezwaar schriften hij de gemeente ingediend. Deze werden toen geheel of gedeelte lijk verworpen, zodat men bij de Provincie in beroep ging. Dc bezwaren gelden onder meer de te sterke wmkelconcentraüe, de par keergarages. de doorbraak Broers- vnld-Broersvcst, het onteigenen van panden, de Verlengde Passage en het Stadserf Vnjwol alle bezwaren vindt de PPC ongegrond Wel ts de commis sie tegen een wijzigmgsbevoegdhcid van b. en w. omdat deze kan leiden, tot vergroting van de reeds voor „win- keldoeleinden" aangewezen opper vlakte Schiedam Een nog onbe kende twintig- tot dertig jarige man heeft bij glas- handel Van Katwijk aan dc Lange Kerkstraat een greep in een geldkistje gedaan. Terwijl er verder niemand in de winkel aanwezig was zag hij kans aan de haal te gaan met een be drag van driehonderd gulden. Winkelier Van Katwijk kon alleen nog zien dat de man een grijs 'vis- graat'-colbert droeg. Bij de politic is aangifte ge daan. Het stuk grond dat de ge meente aan de vereniging in bruikleen heeft gegeven. Schiedam De onlangs opge richte D ah li a vereniging „Schiedam" krijgt de beschik king over een perceel grond geschikt voor een collectieve kweek van Dahlia's en Chry santen. Het gemeentebestuur reageerde positief op het tot haar gerichte verzoek zo'n stuk grond beschikbaar te stellen. De gemeenschappelijke Dahlia- en Chrysantentuin komt ten noorden van de r.k. begraaf plaats op de Vlaardingerdijk, op het stuk grond dat aanvan kelijk bestemd was voor de uit breiding hiervan. Hiervoor be staande plannen zijn met gerea liseerd. Al geruime tij'd vinden de teraardbestellïngen plaats op het hier voor gereserveerde gedeelte van de gemeentelijke begraafplaats. Het perceel grond, omgeven door beschutting biedend houtgewas is omgeven door water en met vanaf de openbare weg bereik baar. De oppervlakte bedraagt ca 2000 m2. Br wordt door de gemeente geen huurgeld ver- langd. Het schonen van de grond met het teelnjp maken hiervan moet de vereniging zelf doen. De bedoeling is teel bedden uit te zetten van 10 bij 1,5 meter. Tegen een zeer matige prijs kunnen de leden één of meer van deze bedden huren. Vooral liefhebbers van bloemen die zelf niet over een eigen stukje grono ot over een volkstuin be schikken, kunnen door lid te worden, zich gaan wijden aan tuinieren. Ondeskundigheid speelt geen rol want de collectieve kweek gaat plaats vinden onder deskundige leiding. De Dahliaveremgmg is toegetre den lot de Nederlandse Dahlia Vereniging die m september m Sporthaal Margriet haar twee jaarlijkse Nationale Dahhaten- toonstelling houdt met als in zenders handelskwekcrs maar ook verenigde amateurs die dit uit louter liefhebberij doen. Het inkopen van de benodigde stekken gebeurt ook collectief. Na IJsheiltgen (12 mei) moeten deze stekken m de grond. Wie alsnog tot de vereniging wil toe treden moet snel zijn Ze kun nen hiervoor terecht bij de heer L. Frenay, Westfrankelandse-" straat 60 b, telefoon 269958. Het is beslist geen „mannenclub" dus kunnen ook dames zich als lid opgeven. Zo'n bed zelfge kweekte Dahlia's betekent het gehele najaar Dahlia's in huis. Het bestuur van dc vereniging ts zeer content over de medewerk ing van het gemeentebestuur voor het ereeren van een eigen Dahliatuin. In de bloeitijd van beide soorten draagt de tuin tevens bij aan het natuur schoon van de stad. Schiedam Tijdens het vervoer naar het Gemeente Ziekenhuis aan de Burgemeester Knap- pertlaan is de GG-jarige inwo ner van Rotterdam C. II. v. O. in de ziekenwagen van de GG cn GD overleden. Dc mun was op het Van 't Hoff- pli-in in dc oost wijk plotseling onwel geworden Schiedam Het aan tal woningzoeken den in Schiedam is weer iets gestegen. Bij het bureau huisvesting ston den er per 31 maart 3764 inge schreven, 31 meer dan de maand daarvoor. Onder hen bevonden zich 3297 ingezete nen van Schiedam en 467 van elders die zich hier willen vestigen Het bu- reau kreeg m maart 1Ï50 bezoe kers. Er is in 136 gevallen een vergunning verstrekt voor het betrekken van een woning. Daaronder waren 114 Schie- damse woningzoo- kenden en 22 van buiten de stad. Dertien kregen een nieuwbouwwoning, 112 verhuisden naar een leeggeko men woning en 11 kregen vergunning voor inwoning. Er zijn 1406 aanvra gen van mensen die al een zelfstan dige woning bezit ten, maar naar een andere woning wil len verhuizen Ver der staan er op de wachtlijst 195 aan staande echtparen, 71 inwonende ge huwden, 115 alleen staanden, 373 die te krap behuisd zijn, 404 met een GGD- rapport, 143 be jaarden met en 465 bejaarden zonder een GGD-rapport. Alsmede 126 aan vragen van perso nen die de geza menlijke leeftijd van 44 jaar (of in dien het een alleen staande betreft jonger dan 28 jaar) nog met hebben reikt Van degenen die zich hier willen vestigen wonen er 269 in een woning buiten de gemeente, zijn 1974 inwonend en zijn er 24 overige gevallen. Schiedam De Ridderkerkse po litie heeft de onbeladen bestel auto teruggevonden die afgelo pen woensdag aan dc Mgr. No- lenslaan in Schiedam werd ge stolen. Van de daders ont breekt nog elk spoor. De ontvreemde geelkleurige Mer cedes is het eigendom van de firma Van der Woerd en Van Dorp uit Schiedam. Schiedam Vanavond om kwart voor acht begint in de Oprtan-I dingskerk aan de Troclstralaan een buitengewone gemeente- avond. Het hervormde jeugdkoor The Young Voices onder leiding van Huns de zal dan optre den Verder zal er een dia-ver toning zijn over hel kerkewerk in deze gemeente. Schiedam - Als jongste loot van het Schiedamse amateurtoneel komt vrijdag 2 mei de „Toneel groep "71", voor de eerste keer in een openbare, uit voering, in zaal Irene, voor het voetlicht Gebracht wordt het blijspel „De Surprise" van Stien de Bruyn en Ben Heuer. Het gegeven handelt over een pe riode uit het gezinsleven van een fabrikant. Als de schaduw van het verleden de harmonie m dit gezin dreigt te verstoren. Schiedam Uit een sigarenmagazijn aan de P. J. Troclstralaan in Nieuwfand is voor ruim 17 mille aan sigaretten en aanstekers gestolen. De politie onderzoekt nog de mogelijkheid of deze kraak in verband staat met twee soortgelijke sigarettendiefstallen die eerder in het winkelcentrum aan de Borodinlaan zijn gepleegd. goedkope exemplaren hebben ze laten liggen. Om binnen te komen hebben ze Aan de zijkant van de winkel haalden de nog onbekende da ders een zogenaamde draad- glasruit uil de sponning om bin nen te komen. De gehele buit van ongeveer 850 sloffen roo kwaar die uit de Iaden en kas ten werd gehaald voerden zij vervolgens via de achterdeur in een gereedstaande auto af. Aanvankelijk schatte eigenaar P. F. Schouten de waarde op 22.000 gulden. Bij inventarise ring van de dozen die zijn ach tergebleven bleek gisteren dat het „slechts" om 17 500 gulden gaat. De verbouwereerde winkelier. „Hoewel het met de eerste keer is, stond ik toch wel even te kijken toen ik 's morgens bij het binnenkomen de diefstal ontdekte Kasten en rekken wa ren leeggehaald. Van de toon bank waren de aanstekers ver dwenen. Alleen een stuk of vijf aan de kant van de Dr. de Vis-scrlaan een ruit weggehaald. Om naar binnen te kunnen kruipen hebben ze daarna al leen nog een stel flessen bier opzij moeten schuiven. De ruit heb ik natuurlijk gauw dicht laten spijkpren. Een paar jaar geleden is me dit ook al eens gebeurd. Toen verdween er voor 7000 gulden. Gelukkig ben ik verzekerd Van de daders ontbreekt volgens de politie nog elk spoor. De rechercheurs tasten ook nog in het duister over twee soortgelij ke diefstallen, waar winkelier J. S Bot eind vorig jaar het slach toffer van werd Uit zijn siga renmagazijn aan de Borodm- laun verdween toen in totaal voor 27 rrulle aan sigaretlen- „Tja, het is handel", weet de heer Schouten. - ^te- Ja, ook u kunt deze ideale krantenkombmatie 14 dagen lang, gratis en geheel vrijblijvend, m de bus krijgen Het Rotterdamsch Nieuwsblad met nationaal en internationaal nieuws. De Schiedamse Courant met puur plaatselijk nieuws Twee kranten voor de prijs van één. Profiteer ervan' Ja. stuur mij gratis en vrijblijvend het RN plus Schiedamse Courant toe. naam- adres woonplaats telefoon

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1975 | | pagina 1