v Middeleeuwse handel herleeft in sporthal VRIJDAG 25 APRIL 1975 SCHIEDAMSCHE COURANT n k lakt Schiedam 'tookvoc r c ns? Ais morgen de beurs „Schiedam maakt't" in de sporthal Margriet van start gaat zal dankzij een „gulle gever" de afdeling Schiedam van de Nederlandse Vereni ging tot Bescherming van Dieren ook vertegenwoor digd zijn. Aanvankelijk was het niet de bedoeling om een stand te bemannen op de manifesta tie (te hoge kossten), maar dit gebaar heeft men uite raard in dank aanvaard. Om dat de voorbereidingstijd be trekkelijk kort was, kon men geen „grootse" dingen reali seren. De stand in Oudhol landse stijl opgetrokken heeft dan ook voornamelijk het doel gekregen om/propa- ganda te maker» voor het werk van de dierenbescher ming (onder meer met dia's). Uiteraard zal dit ook in het' teken staan van de bouw van het nieuwe dierentehuis aan de Sportlapn, ter vanvanging van het krot aan de St Anna- zusterstraat. Zoals onze krant a! eerder meldde heeft de afdeling nog vee! geld nodig voor deze nieuwbouw. Er wordt een le ning van 2 a 3 ton afgesloten om de totale kosten onge veer 6 ton te kunnen op brengen. Uiteraard zijn giften zeer welkom. Wellicht kan er dan minder geleend worden. Door de (belangeloze) mede werking van leden van de dierenbescherming kunt u hiervoor terecht in de Mar griethal. Geïnspireerd door, het gegeven heeft onze teke naar Harr Wiegman zich ook belangeloos gestort op een tekening die het leed van de dieren moest uitdrukken. „Schiedam maakt *t" zal tot en met 4 mei te bezoeken zijn. Het motto van Harr Wiegman „Gaat Schiedam t ook voor de dieren maken?" Vandaag werd de laatste hand gelegd aan de Hoog boven de oude huisjes in de sport,halJs de metershoge maquette van molen De Steenbok zichtbaar. SCHIEDAM Morgen moet Schiedam 't gaan maken. Om elf uur zal Ir. B. Wilton de midde leeuws ingerichte han dels- en bedrijfsmanifes- tatie in de sporthal Mar griet openen. Mei een antiek» wagen rijdt de voorzitter van de Kamer van Koophandel dan door de „stadspoort". Tot imnavond tien uur wordt er echter nog druk getimmerd en ge schilderd om de zeven enzestig oud-hollandse geveltjes en steegjes op tijd klaar te krijgen. Wekenlang zijn tientallen mensen in de weer geweest om het me tershoge decor van de beurs in het teken van Oud-Schiedam te zetten. De geestelijke vader van het ge heel is Frits Henderickx. Te midden van de bruin en groen geschilderde trap-, tuin- en klokgeveltjes vertelt de ontwer per: „De huisjes heb ik expres niet helemaal dichtgemaakt, zoals de authentieke oude wo ningen. Anders is het moeilijk te zien wat er in de stands staat. De schuin hangende schoorstenen suggereren dat achter de gevel het dak wel geplaatst is. Wanneer straks de plafondlichten van de hal uit gaan en de huisjes van binnen zijn verlicht, geeft dat wel een speciale sfeer. Ook de vloer van karmijn-rood zal fijn afsteken tegen de gevels". Niet alles is opgezet zoals Frits Henderickx aanvankelijk had gepland. Zo stond de stad spoort op de eerste ontwerpte keningen een paar meter in de hal, zodat de bezoekers echt merkten dat ze door een poort liepen. Door de hoeveelheid stands moest deze echter nu tegen de ingang worden ge plaatst Het centrum van de oude stad is het podium waar onder ande ren Teach-in en Pipo de Clown zullen optreden. Een tweede centraal punt is het Schutters veld. Op dit plantsoen komt een grote volière te staan. De steeg jes en straten hebben oude na men, waarvan sommige ai niet meer bestaan. Daarbij is zoveel mogelijk rekening gehouden met de zeventig kraamhouders. Een doorkijkje op de beurs' waar urenlang aan is 'gewerkt. middeleeuws ingerichte beurs De poffertjeskraam "staat bij voorbeeld aan de Boterstraat „De aanvraag voor de beurs was de laatste tijd groot We hadden het gemakkelijk een derde gro ter kunnen maken. Niet alle distillateurs zijn bijvoorbeeld vertegenwoordigd. Vlaardingse bedrijven wilden ook wel, maar de opzet is een Schiedamse aangelegenheid. Op papier is ontwerpen gemakkelijk. In de realiteit zijn er echter nog hoge kosten en brandweervoorschrif ten", weet Henderickx tenslotte nog.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1975 | | pagina 3