SCHIEDAMSCHE COURANT mmmm m mm Grote kans op meer rust in Slachthui sbuurt m Twee nieuwe bushaltes van Haarenlaan Burg. Ruim vier ton meer voor ophogen Nieuwland GS-goedkeuringen Vakbond voorlopig niet in stichting maatschappelijk werk Druk seizoen voor Oipheus Gemeente zoekt andere ingang voor abattoir Gokautomaten opengebroken Herstel voor Glas fabrieken in 1974 PARKEERPROBLEEM Door forse stijging lonen en prijzen: UITGIFTE VIS AKTEN BEGONNEN Koopavond verschoven Radarcontrole op BK-laan Zaterdag 26 april 1975 ONAFHANKELIJK DAGBLAD Broersvest 3 - telefoon administratie 263091 - redactie 262566 kiachtendtenst 144144 4 pagina's 100ste jaargang no, 25304 SCHIEDAM EN KETHEL Schiedam Het koninklijk Schiedams Mannenkoor Orpheus onder leiding van dirigent Chris Verhoog gaat een druk seizoen tegemoet. Zo zal het koor op vrijdag 3D mei deelnemen aan de mani festatie die de afdeling Zang van de Schiedamse Gemeen schap in de Grote Kerk ti gelegenheid van het 700-jo- ng bestaan organiseert. Orp. heus zal dan met begeleiding van 12 koperinstrumenten een uitvoering geven van Mendelssohn's „Festgesang an die Künsler". Tezelfdertijd zullen ook in Ar- cade opnamen plaatsvinden voor een radioprogramma van de NCRV. Het Schie damse koor is namelijk uit genodigd om in het kader van de week van de koor zang een uitvoering te ver zorgen van het nieuwe werk van dirigent Verhoog, „Ma ria Lécina" op tekst van de bekende dichter Werumeus Buning. In oktober zal Orpheus samen met de mannenkoren Apollo uit Rotterdam, Haags Tram Mannenkoor uit Den Haag en Gouda's Liedertafel vier concerten geven. Het eerste zal op vrijdag 10 oktober plaatsvinden in het Schie damse Passage-theater. Verder zijn er nu al voorberei dingen voor een groots con cert dat Orpheus volgend jaar ter gelegenheid van het 110-jarig bestaan zal geven. Dan zal ook het Schiedamse vrouwenkoor onderleidmg van Ria Borgmeijer mede werking verlenen. MiWUUÏÏTim De bewoners van J. Poelslaan zien de zware veewagens liever vandaag dan morgen uit de straatverdwijnen. a liriHifiiiiiiifjHiiiiiiHfiiiiiiiffiijiiiii/riffffiiifffiNEnfiiiiiiiiiifiirriirrriiftttifififfEnifirtififiFfCfifriuiiifiiiiJiHfiiifiifmiiiiiEiiiiiiiiiiijitftinfiiiiiiiiritiifriiii Bomen reeds verplaatst Er beslaat een grote kans dat de Slachthuisbuurt verlost wordt van de overlast van al- en aanrijdende vrachtwagens. De gemeente onderzoekt of het open baar slachthuis aan de Slachthuislaan in West niet ergens anders een ingang kan krijgen. Op zijn vroegst kan dat gerealiseerd worden, ais na de bouwvakvakantie de buurt wordt gerenoveerd en gerehabiliteerd. De bedoeling is dat de dienst Stadsontwikkeling voor die tijd gaat zoeken naar mogelijkhe den het zware verkeer uit de wijk te weren. Als die mogelijk heden worden gevonden, zou eindelijk een duidelijk ant woord zajn gevonden op de klachten van de buurtbewo- f ners. j Regelmatig hebben mensen in de Slachthuisbuurt te lijden van j het gedreun van het zware ver keer. Behalve geluidsoverlast, levert dat her en der scheuren Ook het vinden van een andere ingang stuit op problemen. De heer Griffioen: "De aan - en afvoerroute kan niet zomaar worden aangesloten op de Vlaardingerdijk. Dat geeft moeilijkheden bij de Burge meester Van Haarenlaan en het smalle weggetje langs de Alge mene Begraafplaats. Het is tis niet berekend Dp zwaar ver keer." de buurt in de toekomst minder overlast te bezorgen. Direkteur drs. M. B. ten Have: "Persoonlijk voel ik er erg veel voor het zware verkeer uit de buurt te halen. Vooral wanneer het wijk binnenkort wordt gere noveerd." in huizen op. Met name in de J. Poelslaan is het aantal kla gers groot. Bij de gemeente heeft men nog ENTHOUSIAST geen precies idee hoe de moei lijkheden zijn op te lossen. "De methode die normaliter wordt toegepast om het autoverkeer af te remmen -drempels in de straat kunnen hier moeilijk worden toegepast De J. Poel slaan is een vrj belangrijke doorgangsweg", legt L. F. Grif fioen van de gemeentelijke dienst stadontwikkeling uit Een ander probleem is dat de te nemen maatregelen buiten het budget van 800.000 gulden voor de rehabilitatie van de Slacht huisbuurt vallen. Hiervoor zou dan opnieuw een krediet moe ten worden aangevraagd. Schiedam Op de Burgemeester Van Haarenlaan nabij de Parkweg, zullen over enige tijd twee nieuwe RET-haltes komen voor buslijn 53. In het stadskan toor is de gemeentelijke commissie voor verkeer en vervoer hiermee deze week akkoord gegaan. Gister middag hebben twee 15-jaar oude lindebomen reeds voor de toekomstige haltes moeten wijken. Bij het abattoir zelf is men ent- housiast over de mogelijkheid Buurtbewoners hebben evenals de plaatselijke afdeling van de Consumentenbond regelmatig, er op gewezen dat bet openbaar vervoer bij de Parkweg te wen- sen overlaat .j Die slechte situatie' was in okto- ber 1973 ontstaan nadat bij de invoering van het nieuwe auto- busnet was besloten om het tra- jekt Parkweg - Lange Kerk straat van buslijn 53 te laten vervallen. De gemeentelijke plant soenendienst verplaatste gistermiddag reeds de twee 15-jaar oude lindebo men. Ongeveer zestig me ter verder zijn zij weer geplant. Om nu aan de bezwaren van grote loopafstanden tegemoet te komen zullen de twee nieuwe haltes worden aangelegd. Ambtenaren van de verkeer^, dienst kozen niet alleen voor deze plek omdat een groter ge bied wordt bestreken. Er is reeds een oversteekplaats voor voetgangers aanwezig en bo vendien zou dit de goedkoopste plats zijn, namelijk 15.000 gul den. De twee bomen die op deze toe komstige halteplaats staan, zijn gisteren ongeveer zestig meter verplaatst. Met het oog op de bloei van de linden moest dit voor 1 mei of na 1 november gebeuren. ïmmiiiiummnmiiiimiiniimniiininiimiiniitfiiiiiiummiimmimmiiHiiniiHiiiiinniminFn»» Schiedam De Stichting Algemeen Maatschappelijk Werk (in oprichting) wil voorlopig geen vertegen woordigers van de vakbonden als participant. Het overlegorgaan van de plaat selijke vakcentrales (CNV, NKV en NW) heeft daar in een brief aan het college van b. en w, om gevraagd. Het voorlopig bestuur van de stichting heeft echter besloten hier negatief op te reageren. De voornaamste reden hiervoor is de ernstige vertraging die de definitieve oprichting zou oplo pen. Wel wil men contact opnemen met het overlegorgaan om het verzoek tot participatie te be spreken. Dit echter pas nadat de stichting officieel is opge richt. IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIlllllllllllIIIIIIIIIIIItlllllllllllIlllllllilIllllllllKIIIlllllllllllEllllllilllllllllflllllllllJllill Schiedam Bij het Spaanse centrum aan de Lange Haven 70 hebben onbekenden alle flipperautomaten,: juxeboxen en speelautomaten opengebroken. De schade die hierbij werd aangericht bedraagt 750 gulden. Het is nog niet bekend hoeveel er uit de geldbakjes is gestolen. Wel zijn drie gasaanstekers met een totale waarde van 100 gul den verdwenen. Uit het politieonderzoek blijkt dat men via de binnenplaats van het gebouw en door het raam is binnengekomen. Op dezellfde manier zijn inbre kers binnengekomen bij het be drijf Enka aan de Oude Dijk in het industriegebied. Uit de werkplaats verdwenen een lastrafe met een waarde van 800 gulden en een hoeveelheid gereedschap ter waarde van 150 gulden- Ook hier ontbreekt van de daders nog elk spoor. Schiedam De om zet van de N.V. Vere- enigde Glasfabrieken nam in 1974 toe met ruim twintig procent tot 209 miljoen gulde- n. Het netto resultaat bedroeg in dat jaar 5,1 miljoen, tegenover 2,9 miljoen in 1873. In het jaarverslag zegt de directie dat het netto resul taat zich weer op het ni veau van 1972 heeft kunnen herstellen. In 1973 daalde de winst namelijk met 23 procent. Het belangrijke herstel is een gevolg geweest van de volledige bezetting van de fabrieken en de aanpassing van de produktietechnische en commerciële organisa tie, aldus de directie. In verband met uitbreiding en modernisering van on der meer de tafelglasfa- briek in Leerdam (één van de vestigingen van de Schiedamse fabriek) stegen de investeringen tot 17,4 miljoen. In verband hier mee is ook een lening van zes miljoen aangegaan in 1976- Over de toekomst is men niet bepaald gerust bij de Glasfabrieken aan de Bui tenhavenweg. Mede door de stijgende loon- en ener- giekoster. zullen niet dezelf de resultaten in 1975 wor den behaald, aldus de ver wachting van de directie. Gisteravond en vanmorgen zijn in de buurt huis-aan-huis informa tiebladen verspreid waarin ook het parkeerprobleem wordt aangeslingerd. Op een formulier kunnen de be woners bij het projektteam voor de renovatie en rehabilita tie kenbaar maken, af zij de auto voor het huis of op een plaats willen parkeren. Werk in uitvoering in de Loeffstraat in Nieuwland. Lonen en prijzen zijn de oorzaak van een forse stij ging van de kosten: ruim vier ton. Vlaardingen - Op het politiebu reau is begonnen met de uitgif te van visakten en bijdragebe- wijzen. De uitgifte gebeurt van maandag tot en met vrijdag tussen negen en twaalf uur en tussen een uur en half vijf aan het politiebureau Delftseveer. Aangezien voor het verkrijgen van visakten geen aanvraagfor mulieren behoeven te worden ingevuld, is het niet noodzake lijk de akte zelf af te halen. Het afgelopen seizoen werden 5597 visvergunningen uitge reikt, waarvan meer dan de helft in de laatste twee weken voor de opening van het vissei- zoen. Dit had voor het publiek lange wachttijden tot gevolg. Om dit te voorkomen wordt een ieder aangeraden uw visver gunning zo spoedig mogelijk af te halen of te doen afhalen. Schiedam In verband met Hemelvaartsdag (8 mei) zal de koop^ avond die week ver schuiven naar vrijdag 9 mei. Ook de secreta rie-afdeling burgerza ken, Overschieseweg 2 hoek Broersvest volgt deze regeling. Het bu reau zal dan vrijdag geopend zijn van 19 tot 20 uur. Men kan dan uitsluitend terecht voor zaken betreffen de paspoorten en vi sakten. Schiedam Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland hebben de volgende kredieten, waartoe de Schïe- aamse gemeenteraad had besloten, goedgekeurd: 3.070.000,- voor de bouw van de nieuwe buitensluis. O 2.850,- voor materiaal voor het gymnastieklokaal aan het Oude Kerkhof. O 945,- voor verduisteringsgor dijnen van het filmlokaal in de Comeniusschool. O 1.452,- voor materiaal voor de kleuterschool 't Stokpaardje in verband met de aanstelling van een taakieidster. 1 O 2.355,- voor aanschaf van hulpmiddelen en gymnastiek-' materiaal ten behoeve van de dependance van de kleuter school De Tierelier, Schiedam Het op peil brengen van een gedeel te van de wijk Nieuw land zal ruim vier ton meer gaan kosten dan was uitgerekend. De ge meente had al eerder een krediet van 1,8 mil joen hiervoor uitgetrok ken. Dit geldbedrag was echter geba seerd op een kostenberekening naar het loon-en prijspeil van december 1972, Er was reke ning gehouden met een kosten- i ""'ik Ja, ook u kunt deze ideale krantenkombinatïe 14 dagen lang, gratis en aeheel vrijblijvend, in de bus krijgen. Het flotierdamsrh Nieuwsblad met nationaal en internationaal nieuws. De Schiedamse Lourant met puur plaatselijk nieuws. Twee kranten voor de prijs van één. Profiteer ervan' Verder zijn GS ook akkoord ge gaan met de wijziging van de begroting 1975 in verband met het slopen van de pander. Hoogstraat 61 tot en met 97. Schiedam Bij een uur lange radarcontrole op de Burgemeester Knappertlaan heeft de politie drie automobilisten bekeurd voor te hard rijden. De hoogste snelheid die werd geregistreerd bedraagt 65 kilometorl oer uur. 1 naam adres*, woonplaats' telefoon Ja, stuur mij gratis en vrijblijvend het RN plus Schiedamse Courant toe. verhoging van vijftien procent, omdat het werk na goedkeuring van het krediet pas één jaar daarna kon beginnen. De streefdatum van eind 1973 haalde men echter totaal niet Pas in 1974 werd met het op peil brengen van dit gedeelte van Nieuwland begonnen. De vertraging is ontstaan mede doordat het door de gmeente-, raad goedgekeurde krediet erg laat door Gedeputeerde Staten werd aanvaard. Dat laatste ge beulde pas medio augustus vo rig jaar. Ook moest het plan worden aangepast aan inmid dels gewijzigde inzichten ten aanzien van het woon- en leef milieu. De bewoners mochten, onder meer via een enquête gehouden door een werkgroep, oordelen over hun omgeving. Vla een buurtbijeenkomst waar ook vertegenwoordigers van de ge meente aanwezig waren, wer den de plannen uitvoerig door gesproken. Het deel waarvoor het extra geld nodig is, wordt begrensd door de Nieuwe Damlaan, Pierson- straat, Burgemeester van Haa renlaan en Burgemeester Hon- nerlage Gatelaan. Men ver wacht dat de werkzaamheden in de loop van dit jaar geheel, zullen worden uitgevoerd. Het bedrag waarover de gemeen teraad nog moet beslissen be draagt 407.000 gulden. Daarbij is ook inbegrepen de stijging van liefst dertig procent van !one? CH prijzen sinds decem ber 1972. Bovendien moet voor 1975 nog eens rekening worden gehouden met een loon- en prijsontwikkeling van minimaal acht procent.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1975 | | pagina 1