Waterwegclubs verstevigen positie zorgen vzc Bevrijdingsestafette Wageningen HAVENLOOP Geslaagd judo toernooi KAI Pollux uit de Schiedam-Vlaardingen DEELNEMERS Marathon schaken flop Twintig atleten zorgen voor de fakkel Populaires Sport programma MSV'71 start met nederlaag Demos verdedigt bekers Oranje Nassau pakt Valto hard aan DINSDAG 29 APRIL 1975- 4 Maassluis stuitte op felle tegenstand. Schiedam Na de zo suksesvol verlopen nationale wielerwed strijden afgelopen zondag, op de wielerbaan Schiedam vanavond de reeks een aanvang nemen. Weer vele renners uit de wijde omtrek zulten aan het vertrek komen om een gooi te doen naar een van* de vele aantrekkelijke prijzen, welke middels een klassement zijn te verdienen. Elke dinsdagavond aanvang 19.30 uur. Van^nze sportredactie Vlaardingen Sportprogramma op Koninginnedag: Prestatieloop in Hoek van Hol land, 10.30 uur; Havenloop rond de Oude Haven, 15 uur: Pupil- lentoemooi bij VFC, 9 uur; Ju- niorentoemooi om Vlaer dingen Bocaal, Mar. weg; Senioren- toernooi bij DVO'32 om Zuid buurtcup; Kratten toernooi Pol lux ami CL Civiluslaan; School- korfbaltoemooi bij Spirit en Vlaardingen (8.45 uur); Oud Fortuna-Koopcentrum, 16 uur, Marathonweg; Juniorentoer- nooi Zwaluwen, hele dag; Döel- - schieten opr Pim Doesburg, Blokmakersplaats, 's middags; Vlaardingen—BKC, 14 uur, W. de Zwijgerlaan; Straatvoetbal- toernooi VDL, Sportlaan, Maas- -} sluis; Spirit—SC Olympia, 14 *uur, Zuïdwijk. Van onze sportredactie Vlaardingen Eindelijk weer eens een volledig ver speeld ftorfbaiprogramma. Alleen Spirit zag geen kans de volledige winst te pakken en moest genoe gen nemen met een gelijkspel Maassluis won van RWR, maar toch niet zo gemakkelijk als het zich de eerste 20 minuten liet aanzien. Want naarmate de strijd vorderde, ging Maassluis steeds moeizamer spelen. Alles Henk van Huisstede (r) had maar tien tegenstanders Van onze sportredactie Maasland Geen eer voor we reldrecordhouder marathon schaken Henk van Huisstede in Maasland. Slechts een tien tal schakers nam het zater dagmiddag in zaal de Mag neet tegen de lange afstands schaker op. "Van een echte simultaan was dan ook geen sprake. Niettemin hield Henk het toch van 2 tot 7 uur vol, maar vulde zijn tijd meer met een keuvelt je en wachten op tegenstanders. Die tegenstanders kwamen ech ter niet. Henk had het lenterse weer tegen, dat velen naar buiten en de sportvelden lok te. En Maasland is wellicht ook niet schaak-minded ge noeg. De tien liefhebbers die toch een partijtje speelden waren over het algemeen dubschakers uit Maassluis, De Lier en "Vlaardingen. In drie partijen moest Henk de vlag voor zijn tegenstander strijken. Een korte zit dus voor de marathon schaker, die pas in het huwelijk trad met ODQ-korfbalster Fré Bakkpr. Zij wonen nu in Ne- derhorst den Berg, waar Henk enkele maanden terug ook het wereldrecord op zijn naam bracht Van Huisstede hield het toen 103 uur en 3 kwartier achter het bord uit. In die lijd speelde hij 136 partijtjes, waarvan hij er 80 winnend afsloot. leek er in de beginfase op, dat Maassluis een grote overwin ning zou behalen, want binnen een kwartier had men een 4-0 voorsprong opgebouwd. Na de hervatting hielden de teams elkaar in evenwicht. Een strafworp leverde een 5-2 voor sprong op, maar RWR benutte eenzelfde situatie ook vlekke loos; 5-3. Hierna werd de strijd steeds rommeliger. RWR pro beerde de achterstand te over bruggen, opgejuind door de coach. Dit „aanmoedigen" wek te de nodige irritatie op bij verschillende Maassluis-spelers, hetgeen ten koste ging van het spel. Maassluis maalde uit een strafworp 6-3. Maar RWR kreeg een veldoverwicht en kwam zeer dichtbij: 6-5. Toch wist Maassluis de zenuwen enigszins te bedwingen en liep weer weg naar een 8-5 voorsprong. RWR ging zeer fel spelen en Maas sluis wankelde en dreigde zelfs volledig in elkaar te storten. Het werd zelfs 8-7, maar via goed balbezitspel kon de zege veilig gesteld worden. SPIRIT In de wedstrijd tegen IJsselvogels in Moordrecht wist Spirit on danks een redelijk overwicht niet verder te komen dan 5-5. Vooral in de eerste helft speel de Spirit een goede wedstrijd. Toen kreeg men echter niet wat het verdiende, slechts een 2-1 achterstand bij de rust. Na de rust was het goede spel verdwenen en van beide kanten werden er steeds hardere en persoonlijke duels aangegaan. Op een voor Spirit gunstig mo ment verzilverde Agnes Hoog- enraadt een strafworp: 2-2. Het derde aanvalsvak was goed op dreef, men had slechts enkele kansen nodig om de twee doel punten te scoren. Allereerst be nutte Leo van der Vaart een goed genomen vrije bal en ver volgens zette Lia van Leeuwen haar tegenstander op het ver keerde been en kon vrij onder de korf in schieten: 24. Usselvogeis kwam terug, maar kon niet verhinderen, dat Ria Hoogerwerf voor 3-5 zorgde- In deze fase van de strijd werden steeds meer opmerkingen tegen de arbiter gemaakt, wat tenslot te resulteerde in het vertrek van een Spiritspeler. Hij mocht na een onschuldige botsing met zijn tegenstander de kleedkamer opzoeken. Dit wierp een schaduw over de wedstrijd, wat geenszins nodig was geweest, indien de referee duidelijker zijn leiding aan de teams kenbaar had gemaakt Usselvogeis zag mogelijkheden en op doeltreffende wijze wis ten zij in de laatste vijf'minuten tot tweemaal toe van afstand raak te schieten en daarmee de stand op 5-5 te brengen. ORANJE NASSAU In de altijd zware uitwedstrijd tegen het Lierse Val to heeft Oranje Nassau danig uitgepakt Een vlotte en overtuigende 7-1 overwinning was het resultaat. De voorgaande ontmoeting te gen deze tegenstander kosten de Vlaardingers meestal één of meer punten. De Nassauers leg den in deze streekderby echter bijzonder veel overtuiging in hun spel en wisten op de beslis sende momenten de nodige rust te handhaven, zodat de thuis club zich nauwelijks van de konstante druk wist te bevrij den. VLAARDINGEN In een harde wedstrijd tegen Eu reka heeft Vlaardingen zijn koppositie opnieuw verstevigd. Slechts in het eerste half uur kon Eureka het heft in handen houden. Daarna lieten zij zich verleiden tot hard spel en vele opmerkingen aan het adres van de scheidsrechter, maar verga ten verder te korfballen. Eureka begon sterk en nam een 2-0 voorsprong. Via 2-1 werd het 3-1. Een sterk draaiend der de aanvalsvak trok binnen vijf minuten de stand gelijk, 3-3. Uit een strafworp nam Eureka op nieuw de leiding, 4-3, maar nog voor rust had Vlaardingen de wedstrijd volledig onder kon- trole en nam een 4-5 voor sprong Na rust was het Vlaardingse af spraak, n.L in alle situaties te blijven zwijgen en alleen maar te korfballen, doorslaggevend en men liep weg van Eureka. Van 4-5 werd het 4-8, alvorens Eureka- tegenscoorde: 5-8. Met deze vijfde treffer was het Rot terdamse kruit verschoten. Het was nu allemaal Vlaardingen wat de klok sloeg en men. be paalde de eindstand op 5-12. Vlaardingen Het herenhockeyteam van Pollux behaalde in het weckend een magere winst. Zaterdag werd de competitiewed strijd tegen het Rotterdamse Leonidas afgewerkt <1-1) en zondag moest het team het opnemen tegen HDM in de beker kwartfinale waarbij Pollux het moest afleggen met 2-4. Pollux stelde zich veilig van de gradatie in het treffen met Leo nid as op eigen bodem. De Vlaardingers kregen voor rust een meerderheid en ook kwali tatief waren zij beter dan de bezoekers. Maar goals bleven uit en de rust ging in met een 0-0 score. Na de onderbreking was het snel raak. Al na vijf minuten was het 1-0 door Roel van Neerbos. Daarna werd nog een treffer afgekeurd in een twijfelgeval of de bal wél of Pollux kon in de eerste helft nog niet in de cirkel was geslagen. bogen op een 1-0 voorsprong Pollux op vreemde grond niet de man met de harde koelbloe dige slag vinden. Vele strafcor- ners kreeg Pollux te nemen, maar niet één werd er benut Dit in tegenstelling tot HDM dat wél profiteerde. Dat resul teerde in een 4-2 winst voor HDM. Vooral na rust had Pol lux toe moeten slaan in een offensief dat werd bereikt door een betere conditie. Kort voor het einde kwam Leoni- das toch nog gelijk door een dubieuze treffer waarbij wél buiten de cirkel zou zijn aange legd: 1-1. Jan ïirihof en Peter Lansdorp kregen nog de gele genheid om uit te bouwen, maar slaagden niet In de bekerstrijd tegen HDM kon door Jan Imhof. De strafcor- ners die HDM te nemen kreeg werden alle benut en HDM leid de daardoor met de rust met 4-1. Het veldoverwicht na de wisseling werd niet voldoende uitgebuit en slechts één goal was de respons. Nolko Ooster hagen was de maker ervan. Spijkenisse De eerste competi tie wedstrijd van MSV'71, uit bij Botlek, is in een forse ne derlaag voor MSV geëindigd. Hoewel het geroutineerde Bot lek slechts zes honkslagen plaatste op de MS V-pitchers, wisten zij optimaal te profite ren van d!e veldfouten van het MSV-veld. Al in de eerste innings maakte Botlek drie punten, waar tegen over MSV één tegenpunt wist te scoren, Regelmatig voegden de spelers van Botlek een pun tje aan hun score toe. In de zesde innings leidde Botlek met 6-1. Coach Van Duyn had in middels Lou van de Hamer op de heuvel vervangen door Ge rard de Leeuw. Ook de Leeuw zag geen kans Botlek van ver der scoren af te houden. De ploeg uit Spijkenisse scoorde in de zevende en achtste in nings nog vijf punten. MSV wist alleen in de zesde en acht ste innings nog te scoren. De totaalstand werd 11-3 voor de thuisclub. Scoreverloop, MSV71: 1-0-0-0-Q-1- 0-1-0. Botlek: 3-1-1-0-1-0-3-2. Pitcher resultaten MSV, Lou van de Hamer 4-4-4 (vijf innings), Gerard de Leeuw 1-4-2 (7 fou ten). Botlek: B. Lens 9-4-1 (4 fouten). Schiedam De voetbalvereni ging Demos, die dit jaar 55 jaar bestaat, houdt in juni een jubi leum-nederlaagserie. Hieraan wordt deelgenomen door Ani mo Hoogvliet (1 juni), SVDPW (8 juni), SFC (15 juni) en Oran jeplein Den Haag (22 juni). De clubs nemen deel met het eer ste elftal, een combinatie van d lagere elftallen en een vete- ranenteaw. Van onze sportredactie Vlaardingen VZC moet de ko mende dagen tal van wissel be- kers verdedigen. Morgen is dat in het Amsterdamse Sloter- parkbad, waar de strijd om de Moeder Triebelsbeker gaat Za terdag (3 mei) verdedigt VZC de Groen oordbokalen bij SZC in Schiedam (14 uur) en zondag gaan de Vlaardingers naar Hengelo om daar ook enkele wisselbekers te verdedigen. Zaterdag is de B-formatie te gast in bad West voor de tweede competitiewedstrijd van de ZH.Q. Van onze sportredac tie Vlaardingen De ha- venloop op Konin ginnedag is verte genwoordigd met tal van regionale cracks, zoals Steen Kijne, Walter van Rossum, Bertus Stigter, Aad van der Water, Bram de Jong, Huib Boeren, Ton van Gils, Ge rard van der Berg, Kees van der Linden en Hennie Smit van Metro. Het is tevens de laat ste wedstrijd van de cross-competitie van Fortuna. Waarvan thans Walter van" Rossum, Bram de Jong en Bertus Stig ter de leiding heb ben. Bij de heren all-in is dat Louis Spek, bij de riamp; Willy Don en bij de junioren Bertus van v Zanten. De wed strijd begint om 15 uur. Van onze sportredactie Vlaardingen Het jeugd judotoernooi van KAI, in het kader van het 12 1/2 jarig bestaan, was in de gTOte sporthal van De Vijfsluizen een geslaagd evenement. Er namen tien verenigingen aan deel, wat overeen kwam met 160 deelnemers. De prijzen in de verschillende gewichtsklassen gingen naar: tot en met 23 kg: Witteland (Mahorokan), 23 tot en met 25 kg: Wolters (Mahorokan), 25 kg tot en met 27 kg: Spanjersberg (Budosport Schiedam), 27 tot en met 30 kg: Eigenraam (Westwijk), 30 tot en met 32 kg: Dungen (Tori), 32 tot en met 35 kg: Lahey (Budosport Schiedam), 35 tot en met 39 kg: Van Dijk (Budosport. Schiedam), 39 tot en met 44 kg: Bruin (Heeck), 49 tot en met 54 kg: Valk (Toni), tot en met 64 kg: Aalders (Westwijk), 64 tot en met 70 kg: Koevermans (Eestwijk), boven de 70 kg: Koevermans van Westwijk. Van een onzer verslaggevers Vlaardingen Een twintigtal atleten gaat in de nacht van de vijfde mei bevrijdingsvuur brengen naar Schiedam en Vlaardingen. In Wageningen, waar 5 mei 1945 de capitulatie van Duitsland werd gete kend, zal middernacht het bevrijdingsvuur worden ontstoken, waarna atleten van Fortuna en ROVS, alsmede enkele Schiedammers, de fakkels via een estafette zullen aanbieden aan de burgemeesters van Schiedam en Vlaardingen om in die twee plaatsen het bevrijdingsvuur te ontsteken. Naast de gecombineerde Schiedams/Vlaardingse groep zijn in de nacht van 4 op 5 mei een tiental gemeenten vertegenwoordigd voor hotel „De Wereld" in Wageningen waar precies op het middernachtelijke uur de Duitse generaals de capitulatie onderte kenden. De estafettelopers vertrekken al op 4 mei vanaf de Vlaardingse vis bank per bus en wonen in de late avonduren de plechtigheid in Wageningen bij. Het Wageningse comité 4 en 5 mei 1975 biedt het gecombineerde Vlaardingse estafettegezelschap eerst een kop soep aan, voordat aan de echte estafette van Wageningen naar het waterweggebied wordt begonnen. ,De route is als volgt: Wageningen 02 uur, Grebbeberg 02,20 uur, I Rhenen 02.35 uur, Amerongen 03 uur, Wijk bij Duurstede 03-40 uur, daarna langs het veer naar Beusichem 04 uur, Houten 04.45 uur, Jutphaas 05,20 uur. Na Houten zal de volgbus met het grootste deel van de atleten naar de afslag richting De Meem rijden en vandaar de lopers dxe uit Jutphaas komen op de provinciale weg naar Montfoort weer opvangen. Een viertal atleten zal met een volgauto en de bromfiets begeleider het traject Houten-Jutphaas en provinciale weg naar Montfoort afleggen. ROUTE Vlak voor Haastrecht in de kaasboerderij van de heer Slingerland is er een pauze van drie kwartier, waarna de volgende route wordt gelopen: vertrek Haastrecht 07.45 uur, Oudewater 08.05 uur, Nieuwer kerk 08.40'uur. Ommoord 09.10 uur, Hillegersberg, Molen- laan, Straatweg, Kleiweg naar Overschie, vandaar naar de indus triewijk van Schiedam tot aan de gemeentegrens van Schiedam. Van daar wordt de fakkel begeleid door alle atleten via de Singel naar de Broersvest waar burgemeester Arie Lems om circa 10.30 uur de bevrijdïngsvlam zal ontsteken. Om 10.45 uur is het vertrek naar Vlaardingen, waar op de gemeentegrens, nabij sportpark Vijfsluizen de hele groep de laatste fakkeldrager zal vergezellen. Op het Liesveld zal dan Vlaardïngs loco-burgemeester de tweede bevrijdjngsvlam ontsteken. .De organisatie van de bevrijdingsestafette Wagenïngen-Schiedam- Vlaardingen is in handen van het Vlaaröings comité Nationale Gedenkdagen, waarvan coördinator Is Maarten Hoogerwaard. De samenstelling van de groep atleten Is in handen van de heer Leeuwenstein van de ROVS, Hans Scheffers van Fortuna en Maarten Hoogerwaard. In overleg met deskundigen van het Ministerie van Rijkswaterstaat is voor genoemde route gekozen gezien de veiligheid ervan. Ook in. de jaren '60 n '70 is de route al afgelegd. Tratnön VOOf ds bSVrijdinQSSStöfettS. Van onze sportredactie Vlaardingen Aan de bevrijdingsestafette van Wageningen naar Schiedam en Vlaardingen nemen in hoofdzaak atleten van de verenigingen Shell en Fortuna deel. Hun namen: Bertus Stigter Johan Kijne, Walter van Rossum, Nico Terlouw, Aad van der Water, Daan Dijksma, John van Gils, Willem de Gooyer, Aad Rozen daal, Willem Reynders, Job Sprey, Wim Prins, Kees van der Velden, Bart Gijsman, Huib Biere. Albert Leeuwestein, Jacq, van der Meer, Bram de Jong, Guido van der Most, Joop den Broeder en Bart Gijsman.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1975 | | pagina 4