Harga overrompelt UW overklast Schiedam-BRL MVC-dames kampioen VEEL STRIJD IN JEUGDRONDE Johan Kijne laat broer Steef achter zich Jeugd Intiem'55 kampioen Spanning en sensatie Utrechtse ploeg stopt pas hij 20-1 n i s Ursus eerste bij SCR Veel interesse voor korfhaltoernooi Gor van Seters naar Excelsior Uil Oud For tuna haalt uit IllflIIIIIIIillIlIlIIIIIIIIM DONDERDAG 1 MEI 1975 ?Vsresultaten Schiedam, d tteymer (2/3 inning) 0*2-8 f Goldsborough 7-1-10 Ronf"Kok 11-2-1. Schiedam akte negen fouten, UW Van onze sportredactie VLAARDINGEN Het derde juniorenteam van Intiem'55, dat vorige week het afdelingskampioenschap behaalde, gevolgd door promotie naar de landelijke klasse, is thans ook kampioen van Rotterdam geworden. In de afdeling 1 van de junioren werd Intiem 3 kampioen en in afdeling 2 het Schiedamse Bruynzeelkeukens 2. De beslissingswedstrijd tussen In tiem 3 en Bruynzeel 2 met als i inzet het kampioenschap van de afdeling Rotterdam van de Ned, Tafel. Tennisbond werd door Intiem 3 met 6-2 gewon nen. Bij beslissingswedstrijden wor den geen tien, maar acht partij en gespeeld. Raymond van Ber gen won twee van de twee par tijen: Carlo Koch won er twee van de drie, terwijl Eduard v.d. Bout één van de twee partijen in winst omzette. Verder eindig de het dubbelspel in een over winning voor Van Bergen en Van der Bout- Vier leden van Intiem'55 zijn uit genodigd voor deelname aan de stendenontmoeting Rotterdam- Amsterdam-Utrecht-Den Haag. Het zijn René van Dijk (junio ren), Aat van Opstal (adspiran ten), Petra Schrevelius (meisjes pupillen) en Anna van Wijk (Meisjes adspiranten). Van onze sportredactie Vlaardingen Voor een kleine 800 kijkers had het duel tussen oud Fortune en het Vtaardings Koopcentrum een eenzijdig verloopAan de Marathonweg kwam de kamp ioens forma tie uit 1902 snel op een 2-0 voor sprong en aan het einde van de rit was die Opgelopen tot 8~1. Niettemin verdedigde doelman Arie Elings bij het Koopcen trum zijn doel goed. Schiedam De organisatoren van de gisteren in Schiedam verreden wielerronde voor de jeugd, de YNFG en de RC Schiedam, kunnen terugzien op een geslaagd wielerevenement. Wedstrijden, waarin over het algemeen veel strijd is gele verd. meerde zich al gauw eeb kop- groepeje van vijf man, waaruit tenslotte Teun Breur als win naar te voorschijn kwam. Bij de tien en elf jarigen won Wim Ender de rit, nadat uitlooppo- gingen van Rob de Rooy en Herman de Bruin oo niets wa ren uitgelopen. ze rit wat gezapig toe, maar nadat Aad Fister, met Jan Noordijk aan zijn wiel, het pe. loton tot actie had gedwongen, vond Meeldijk zijn tijd geko men- Na twee ronden werd de meegekomen Fred Dolman het hoge tempo te machtig en be haalde Meeldijk met bijna een ronde voorsprong een duidelij- ke overwinning. twaalf en dertien jarigen in de eindsprint net iets te snel voor Teun van Vliet, die met de late re winnaar er voor had gezorgd dat een vluchtgroepje van vier tenslotte was uitgedund tot twee. Bij de veertienjarigen won favo riet Ron Meedijk onbedreigd. Aanvankelijk ging het er in de- Bij de acht-en negen-jarigen for- Jos van de Berg bleek bij de SCHIEDAM Twee van de drie Schie damse korfbalploegen kwamen gisteren voor de competitie in actie. Zij speelden beiden een thuiswedstrijd. SSC Harga kreeg het Amsterdamse Hespa op be zoek en won deze wedstrijd volkomen verdiend met 9-5. ODI ontving Fiks uit Oegstgeest en incasseerde zijn zoveelste nederlaag, nu met 2-6. Harga ging overrompelend van start en binnen 20 minuten hadden de Schiedam mers al een voorsprong van 6-0 door doelpunten van Ton Pieterse, Cock v.d. Poel, Jan Erkelens, Jopie Geluk, Ton Sahli en Karei v.d. Linden. Hierna dacht Harga dat de winst al binnen was en miste bij deze stand nog een strafworp. Hespa daarentegen bleef pro beren om doelpunten te maken en dat lukte ook, door voor de rust nog drie keer raak te schieten, zodat de ruststand op 6-3 kwam. Na de rust scoorde Hespa nogmaals en op dat moment werd Harga weer wakker. Karei v.d. Linden benutte tweemaal een strafworp en Ton Pieterse scoorde uit een doorloper, die werkelijk op grandio ze wijze werd afgerond. Hierdoor liep Harga weer weg naar 9-4. Hespa kon vlak voor tijd nog éénmaal tegenscoren, maar verder lieten de Schiedammers het niet komen, ODI heeft het tegen Fiks weer niet kunnen maken. Tot aan de rust ging de strijd gelijk op, maar na de rust zakte ODI door conditiegebxek ineen. Aanvoerder Cees Passehier: „Het lijkt wel of we niet gemotiveerd zijn, we zijn steeds iets te laat bij de bal. Ook kunnen we ons niet concentreren en worden er veel te veel ballen slordig geplaatst, waardoor bal verlies ontstaat". Hans Berman bracht ODI weer op gelijke voet, nadat Fiks de leiding had genomen. Fiks ging rusten met een 1-3 voorsprong. Na de pauze kon Cees Passehier ODI uit een strafworp weer iets dichterbij bren gen: 2-3. Hierna klopte bet bij ODI niet meer en kwam de bal bijna niet meer in het aanvalsvak. Fiks liep hierna rustig uit naar een eind stand van 2-6. Rest nog te melden dat alle doelpunten van Fiks door dames - gemaakt rijn. Misschien ook een teken waar het bij ODI misgaat. ODI moet alle volgende wedstrijden winnen en Seolto alles verliezen om degradatie te ontlo pen. Maar veel hoop hierop is er niet. 0 Ronkend en bcmodderü komt de Mercedes nït de „kuil". Het was een van de vele moeilijk heden waarmee de leden van de crossclub Schiedam gisteren te kampen hadden. Maar raoi der, ml zand en diepe kuilen horen er helemaal bij en omdat de rijders zelf niet voor een putje meer of minder opzij gin gen, werd bet een spektakel van jewelste op het terrein aan de 's-Gravenlandseweg achter de Coca Cola-fabriek. Het was een van die evenementen waar gisteren het publiek op af kwam. En niet ten onrechte, want dagenlang was de cross club in de weer geweest om het parkoers geschiktte maken en afdoende te beveiligen. Spanning en sensatie waren er het resultaat van— Onder grote belangstelling knokten de lopers voor hun kansen. Van onze sportredac tie Vlaardingen Aange lokt door het fraaie lenteweertje waren ditmaal duizenden kijkers getuigen van- de traditionele Ha venloop voor bij de KNA V aangesloten atleten en ongeorga niseerde afstandlo pers. Als sluitstuk verschenen de pres- tatielopers aan de start. Voor de eerste categorie werden met andere bekende at/eten de gebroe ders Kijne wegge schoten. na de eerste honderd meter was het duidelijk dat Jo han en Steef van plan waren er een persoonlijk duel van te maken. Ze distan tieerden zich van het lopersveld waarvan alleen Walter van Schoonen (Union Zoeter/neer), 7. Ber- tus Stichter (Fortu na), 8. J. v.d. Pol, 9. Daan Dijkshoorn (Shell), 10. A. Zuide- veld van de vereni ging A.V.'56 uit Rossum en Gerard v.d. Berg het hun op gelegde tempo tijde lijk wisten te volgen. In de laatste ronde trachtte Johan Kijne broer Steef van zich af te schudden. Hij vist een gat te slaan van hoogstens vijf Sij de niet KNAU-ers meter dat door Steef *"_i weer gedicht werd. In een nek aan nek race iverden de laat ste meters afgelegd. Het was echter Jo han die als eerste de meet passeerde met als tijd 15.04 mnt Steef finishte met 15.05 mnt was het Theo Kreu kniet die door zijn hoge aanvangstempo reeds na de eerste ronde in winnende1 positie lag. Hij. fi nishte met als tijd 17.21 mnt en zag al zijn tegenstanders druppelsgewijs de meet passeren. De derde plaats met Meer dan honderd ir.- als tijd 15.40 mnt. was voor Walter van Rossum die hiermee zijn eerste plaats in het klassement van de cross-competitie van Fortuna behield. Als vierde eindigde Gerard v.d. Berg (Fortuna); 5. Henny Smit (Metro), 6. Piet ivoners van Vlaar dingen startten in de prestatieloop. Jong en oud door elkaar en ook enkele dames wierpen zich in deze slijtageslag waarin de allerkleinsten reeds na twee ron den naar de kant gingen. Z Jetermeer Dat het BRL-jeugdteam van de honkbalclub Schiedam - er nog lang niet is, is gisteren wel duidelijk ge worden. De jeugdige Schiedamse honkballers, die vorig jaar rayon kampioen zijn geworden en vervolgens in de lan- delijke competitie de fi- l- nale wisten te bereiken, moesten voor deze uitge- j' stelde finale gisteren te* J gen medefinalist UW uit Utrecht aantreden. Schiedam, dat korte stop Gerard de Graaf miste, is in deze finale door UW vele malen over- klast \A1 in de eerste twee innings wïs- k'iten de Utrechtenaren zo duide- i'vlijk afstand te nemen van hun -opponenten, dat het verdere verloop van de wedstrijd f' slechts een formaliteit werd. Schiedam, dat als eerste aan verscheen, wist in deze l, eergte inning hun enige punt te scoresn door Hans Blaquire. Hij ...werd3 daarbij geholpen door het nerveus gestartte UVV- veld, dat "bp het honklopen van KjBlaquire %drie veldfouten i smaakte. Inik^e^gelijkmakende slagbeurt liet UW zien de zenuwen snel de baas te zijn. Maar liefst acht honkslagen lieten zij van het hout komen op het werpen van de geselecteerde jeugdpitcher Fred Revmer. Bovendien blun derde het hele Schiedam-veld zodanig in de verdediging, dat coach Arie Zonneveld bet beter vondFred Reymer te vervan- gen. Rolf Goldsborcugb nam zijn itaak op de heuvel over. - Ook hij kon met verhinderen -dat UW deze eerste slagbeurt met een 9-1 voorsprong afsloot. Deels door twijfel aan eigen kun nen en deels door het sublieme werpen van Ron Kok, maakte Schiedam er ook aan slag niets Het BRL-team van Schie dam. Geen k?mpioen, maar wei finalist.,. van- UW ging echter vrolijk door. In de tweede slagbeurt scoorde de Utrechtse ploeg weer negen punten. Dat het daarna niet meer zo hoefde voor de Utrechtenaren laat zxch raden; zij wisten zich al kam pioen van Nederland. In de der de en vierde slagbeurt bepaalde UW de eindstand op 20-1. WerpeVsresultaten Fre< Roll UW maakte drie. Rotterdam Evenals vorig jaar verover de Ursus de eerste prijs op bet toer nooi van het Rotter damse SCR. De Schiedammers wonnen in hun pou le van Archipel (2- 1RAVA (2-1), ver loren van De Mus- schen (0-1) en speel den tegen Full Speed gelijk (0-0). Hierdoor eindigden RAVA en Ursus op een gedeelde eerste plaatsmaar de strafschoppen brachten de Schie dammers toch in de finale. In die eind strijd, tegen het Amsterdamse Ves pucci, werd niet gescoord, zodat op nieuw strafschop pen de beslissing moesten brengen. Mede dankzij enkele voortreffelijke red dingen van invaller doelman Drïek Alt huizen (Joop Kui ters was eerder tij dens het toernooi geblesseerd uitge vallen) behaalde Ursus de eerste prijs en evenaarde daarmee de ook vo rig jaar geleverde prestatie. MVC laat op toeren. Middelhamis Wat in de Maassluise volleybalwereld al geruime tijd verwacht werd is nu een feit geworden. Het eerste damesteam ran MVC werd kampioen in de eerste klas en bereikte daarmee promotie naar de promotieklasse Om geheel zeker te zijn van het kampioenschap zou MVC-dames I moetan winnen van Intermezzo uit Middelhamis. Aanvankelijk hadden de Maassluise dames nogwal wat moeite met deze midden moter. Nervositeit en de warme zaal waren de voornaamste oorzaken van de matige start. De eerste set werd met het kleinste verschil in het voordeel van de ploeg van coach Johan van Maaren beslist Pas in de tweede set kwam MVC meer in zijn spel maar kon toch geen ruime afstand nemen. Het werd met 16-14 een benauwde setoverwinning. In' de derde set vielen de spanningen al snel weg. Met knap ~kanvalsspel overklaste MVC de dames uit Middelhamis: 15-7, Nd afloop kwamen de bloemen en volgden de gebruikelijke feeste lijkheden. Op 3 mei worden de MVC-dames in de Excelsiorkan tine gehuldigd. De volgende dames maakten deel uit van de selectie: Cora Tuitel, Annemieke Verrips, Mieke Vijfvinkel, Marjo van Buuren, Johanna Spek, Atie Meyer en Hennie Douma. VLAARDINGEN De negentiende school korfbal dag op Koningin nedag is een groot succes geworden. In vergelijking met vorig jaar was het weer heel wat beter en ook was er meer belangstel ling zowel van de zijde van de deelnemers als van het publiek, dat zich verdeeld had over de terreinen aan de Geer Grotelaan .(Spirit) en aan de Willem de Zwijgerlaan (Vlaardingen). Het aantal deelnemende scholen bedroeg 27 (vorig jaar 24) en het aantal teams bedroeg 71 (vorig jaar 64). In iedere groep waren twee prij zen le verdienen en verder wer den. herinneringsvaantjes uitge reikt aan alle deelnemers. Op het- terrein van Spirit eindigde in afdeling A 1 de Van Hasselt- school op do eerste plaats met 7 punten. Tweede werd de Ka mer! ingh Onnesschool, ook met 7 punten, maar het doelgemid- delde was iets minder, namelijk 6—2 (Van Hasseltschool 51). In de afdeling A2 -werd de Prins Hendrikschool eerste met 8 punten, gevolgd door de Prof. Teldersschool met 6 punten. De J. P. van der Schaarschool werd met 7 punten winnaar in de afdeling A 3 en hier werd de Kamerlingh Onnesschool tweede met 5 punten. In afde ling A 4 won de Van Hasselt- school alle wedstrijden en de acht punten waren voldoende voor de eerste plaats. Merk waardig, dat de Talmaschool aan 4 punten voldoende had aan de tweede plaats en prijs. den in de A-afdelingen eerste prijzen behaald door de school Open Vensters, Kraanvogel- school, Paulusschool en de Bar- baraschoo! 2 en tweede prijzen voor de Jan LïgthartschooL, de Barbaraschool 1, de Prof. Rut- gersschool 2 en de Van Hogen- dorpschoo! 2. In de B-groepen werden eerste prijzen meegenomen door de Wilhbrordusschool 3 en dc Pau lusschool 2 en werden de twee de prijzen het eigendom van de Kraanvogelschool 2 en de Mei- doomschool 3. FINALES Om het kampioenschap van Vlaardingen zullen zaterdag 3 mei op het terrein van Oranje Nassau aan de Claudius Civilis- laar» de finale-wedstrijden wor den gehouden. De vier finalis ten, die een halve competitie zullen spelen zijn dan: Van Hasseltschool, Prins Hendrik- school, Open Vensters en Kraanvogelschool, Om 9 uur wordt dan begonnen met de wedstrijd van Hasselt- school - Prins Hendrikschool en op het andere veld de wedstrijd Open Vensters - Kraanvogel school (een Holy-aangelegen heid) Van onze sportredactie Rozenburg De kans dat Cor van Seters dit seizoen voor bet laatst voor Rozenburg uitkomt, erg groot„Het loopt dit seizoen niet", aldus Van Seters -(25), wiens talenten vele se- zleoen terug al doordrongen in kringen van het betaalde voet bal. „Trainer Pieren en ik wer ken langs elkaar heen. Onlangs hebben we dat na een gesprek wel rechtgezet, maardat wil niet zeggen dat ik nu ook blijf', aldus Van SetersAls het blonde raspaard je vertrekt is dat zeker met naar het be taalde voetbal. „Voetballen voor mijn brood zie ik niet zitten". Van Seters maakt er echter geen geheim van dat hij wel hogerop wit. „Ik wil graag in de eerste klas voetbal/en, waarbij ik idee heb in Excel sior Maassluis. Definitief op dit moment is er echter nog niets". Bij de B-teams werden eerste prijzen behaald door de Prof. Teldersschool 2, de Juliana van StolbergschocJ en de Gerbran- dyschool. De tweede prijzen waren hier voor de Bavinck- school, de Prins Hendrikschool 2 en de Savomin Lohman- school 3. Op het Vlaardïngen-compfex wer-

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1975 | | pagina 4