SCHIEDAMSCHE COURANT Gezinsgrootte speelt meer V Brgoeclieg sanering en krotopru ining drastisch verhoogd ITO-LEERLINGEN BOUWDEN MAQUETTE Passage-orgel op 11 mei in gebruik Auto Jubilarissen bij Wilton water KADOï.É Speelvoorzieningen in Woudhoek worden fors uitgebreid OTWÉilSP WBSBSmaÊakd -T-mmmm Voetgangertjé zwaar gewond op Noordeinde HERDENKINGS EXPOSITIE IN STEDELIJK Folkgroep tijdens jaarmarkt In bijdorp Zaterdag 3 mei 1975 ONAFHANKELIJK DAGBLAD - - Broersvest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 262566 - klachtendienst 144144 'i pagina's 100ste jaargang no. 25311 SCHIEDAM EN KETHEL Schiedam De geldelijke vergoeding bij sanering en krotoprui- mïng wordt drastisch opgetrokken. Met onmiddelHjke ingang kan iedere huurder als hij uit zijn huls moet een bedrag van driedui zend gulden van de gemeente krijgen. De leerlingen bij hun maquette van de Botlek-terminal. Tot voor kort gold er een andere regeling in Schiedam. Alleen staanden en gezinnen van 2-3 personen ontvingen 1500 gul den. Aan gezinnen van 4-5 per sonen werd een bedrag van 2000 gulden uitgekeerd en nog grotere gezinnen kregen 2500 gulden. Omdat de bijdrage die het Rijk aan de gemeente verstrekt in deze kosten onlangs is ver hoogd tot een maximum van 2400 gulden, hebben b, en w. besloten om de regeling aan te passen. Men was echter van mening dat de verdeling in drie groepen niet meer reeel was in deze tijd. De kosten van verhuizing er» we- derinnchting van het nieuwe huis zijn bovendien zodanig, al dus het college, dat een bedrag van 3000 gulden veelal nog on toereikend zal blijken te zijn. Er is geen reden waarom min der dan de werkelijke kosten zou worden uitgekeerd. Ook de staatssecretaris van Volkshuisvesting en Ruimtelij ke Ordening, J. Schaefer, heeft één regeling vastgesteld voor vergoeding. Gezinsgrootte zal dus niet meer meespeten in het toekennen van een bepaald be drag. Op de begroting 1975 voor de gemeente Schiedam wordt re kening gehouden met 80 ontrui- mingsgevaUen. Gemiddeld wordt volgens de oude regeling een bedrag van 2000 gulden per geval uitgekeerd. Nu de rege ling 3000 gulden wordt zal men 80.000 gulden bij moeten pas sen. Na aftrek van de bijdragen van het Rijk zal de gemeente een extra som van 16.000 gulden voor krotopruiming en sanering moeten reserveren. De gemeen teraad heeft al ingestemd met het voorstel. I Het totaal gerestaureerde'orgel in het Passage Theater. Schiedam Op zondag 11 mei 's middags om 12 uur zal dr. L.H. van OiJ- en, voorzitter van de Ne derlandse Orgel Federa tie, officieel het totaal gerestaureerde orgel van het Passage Theater in gebruik nemen. Dit speciale 'concert' is voor iede reen gratis toegankelijk. Zoals bekend is het aantal cinema-or gels de laatste tientallen jaren sterk teruggelopen. Dit had on der meer te maken met het teruglopen van het bioscoopbe zoek en de hoge kosten van een organist en het onderhoud van een dergelijk orgel. De conclusie is duidelijk: vele theater-orgels verwaarloosden en een groot aantal moest zelfs worden gesloopt Naar Engels voorbeeld hebben toen een aan tal orgelliefhebbers, beter be kend als orgel-dwazen, een fe deratie opgericht. Een der onderdelen vormde het samenstellen van een zoge naamde Technische Dienst. In hun vnje tijd geven de leden hiervan hun aandacht aan de restauratie, verplaatsing en her bouw van de nog overgebleven orgels. Een daarvan xs het Standaart-or gel in het Passage Theater. In het afgelopen jaar is dit orgel intern radicaal verbouwd en hierdoor heeft het weer de plaats gekregen die het, zeker in de ogen van de orgel-federa tie, verdient. SCHIEDAM Twee groe pen leerlingen van de afdeling ITO van de christelijke lagere tech nische school hebben elk een maquette ge bouwd van de Botlek- Mede naar aanleiding daarvan terminal van de Graan Elevator Maatschappij. Deze werden gebouwd in kader van het thema- lesprogramma „scheep vaart." brachten de leerlingen een be zoek aan het Scheepvaartmu seum, werd een rondvaart door de haven gemaakt en bekeken zij enkele scheepvaart-films. Daarna werd in overleg beslo ten om een maquette van de GEM-terminal te bouwen. De leerlingen varieren in leeftijd vanT4 tot 16 jaar. Schiedam Na een onge luk op het Noordeinde in Kethel is de acht-jarige Walig Willem Ronald den Hartog met zware verwondingen opgeno men in het Gemeente Ziekenhuis. De jongen was bij het spe len plotseling de rijbaan opgelopen. Hij werd toen aangereden door een au to, bestuurd door de 53* jarige C. A. P., inwoner van Maasland. Het Schiedammertje brak één van zijn benen op twee plaatsen en liep te vens een hersenschud ding op. Schiedam Tot 6 mei wordt in de aula van het Stedelijk Mu seum een tentoonstelling gehou den onder de titel „5 mei 1945 5 mei 1975". De kem van deze expositie wordt gevormd door de verzetsmonumenten van Mari Andriessen, Henry Moore's shelter drawings 1940- 1942 (Londense schuilkelderte keningen) en de anti-oorlogs- grafiek van Constant. In het weekeinde worden er bo vendien om 10,12, 14 en 16 uur films vertoond. Onder meer draait men „Een leger van ge houwen steen", „Picasso's Guernica" en een film over de schuUkeldertekeningen van Moore. Schiedam In het hoofdkantoor van de dok- en werf maatschappij Wilton-Fijenoord BV zijn gistermorgen enkele personeelsleden gehuldigd omdat zij respectievelijk 40 en 25 jaar in dienst waren. Vier van hen ontvingen uit han- Andere jubilarissen zijn: J. Bij den van burgemeester drs, A. J. Lems een koninklijke onder scheiding. Verder kregen zij van het directielid, ir. O. J. van der Vorm geschenken onder couvert en de vererende getuig schriften. De volgende jubilarissen kregen een onderscheiding: H. van Dijk, ijzerwerker, eremedaille in brons behorend bij de Orde van Oranje Nassau; A. "Kone- mann, assistent-projectbaas, eremedaille in zilver behorend bij de Orde van Oranje Nassau; J. D. A. Kreukniet, ijzerwerker, eremedaille in brons behorend bij de Orde van Oranje Nassau en A. Schell, werkvoorbereider- planner, eremedaille in zilver. Deze werknemers waren allen 40 jaar in dienst loo, A. Daim, M. Klinge, M. B. Landman, M. H. den Outer, H. A. Roothaan, T. J. Soudijn en K. v.d. Waal. Het takelöedrijf Sport is gisteren ingeschakeld om een rode BMW uit het water van de Schie te halen. De wagen was zonder Inzit tenden bij de Imco-fabriek aan het Doeleplein te water geraakt. De oorzaak is nog onbekend. Vermoedelijk stond de gepar keerde auto niet op de han drem. Schiedam De Schiedamse folk- group Kedin, zal optreden tij dens de jaarmarkt die op 5 mei op de Huis te Riviereweg wordt gehouden. Deze markt wordt georganiseerd door de Huis te Rivieregroep van de verken ners. De uit vijf leden bestaande groep (De naam Kedin is het oud-hol- landse woord voor „jofel") brengt een repertoire van Oud hollandse liedjes. Verder zingt en speelt men oude Engelse en Ierse dansliedjes. De vier jongens en een meisje begeleiden zich daarbij met mandoline, gitaar, auto-harp, tin whistle, blokfluit, dwarsfluit en harmonium. Jj *>k ,*?'gim Ja, ook u kunt deze ideale krantenkombinatie 14 dagen lang, gratis en geheel vrijblijvend, in de bus krijgen. Het Rotterdamse!» Nieuwsblad met nationaal en internationaal nieuws. De Schiedamse Courant met puur plaatselijk nieuws. Twee kranten voor de prijs van èén. Profiteer ervan' Ja. stuur mrj gratis en vrijblijvend het RN plus Schiedamse Courant toe naam: adres: woonplaats:.. telefoon*. Schiedam De boeveelheid speelvoorzieningen In het noordelijk gedeelte van de stad wordt de komende weken fora uitgebreid. De dienst gemeen tewerken gaat in het oostelijk, deel van Woudhoek-Zuid tallo ze nieuwe speelplaatsjes ma ken. Bij het Bij Hermuspad wil de dienst een kmderopenlueht- theater gaan aanleggen. Slinge rende palissades en een klim- rots worden, eveneens m over leg met de Stichting Samenle vingsopbouw Schiedam-Noord, bij het Van Gasterenpad ge plaatst. De vrij grote midden ruimte wordt hierdoor ver kleind. Aan de achterzijde van de portie kwoningen aan het Pa assen plein worden een drietal zes hoekige spcelplaatsjes inge richt. Op deze reeds bestaande speelterreinen komen een po lyester zeeegel, een tweetal ku- busachtige doorkrui pattributen en een zandbak. Polyester instrumenten, zoals een nng of een zeshoek, kamen op markante punten in de wijk. Op de hoek van de Dalsumlaan en het Faassenpïein gaan de ambtenaren een glijbaan plaat sen. De zogenaamde „binnenhofjes" Ln het oostelijk gedeelte van de wijk zullen volgens de bouwte keningen worden gestoffeerd met een grote kei. Bij de meeste speclinstrumenten wil de afdeling gemeentewee-, ken rubberbetoniegels aanleg gen om het risico dat de kinde ren zich bij het speler» verwon den te verkleinen, ROMMELMARKT Schiedam De wijkvereniging Bijdorp houdt op maandag 5 mei een fancy fair en eon grote romelmarkt xn het wijkgebouw *t Trefpunt aan de Schietbaan- straat. Deze activiteiten begin nen om tien uur en zullen 's avonds pas om tien uur zijn afgelopen. Daarnaast worden- er 's middags in de Schietbaan- straat kinderspelen gehouden- De aanvang hiervan, is t uur.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1975 | | pagina 1