Dirk Hoogeboom wil vat anders, maar toch ia Lkï- i WSV De schie o WV-SVV: afwachten maar Tijdnood in tweede ronde "Afscheid maakt me hang Onderhoud van turntoestellen laat veel te wensen over Hermes proeft al iets van cup-koorts' Gymnastiekverenigingen unaniem: Illlli!!!lll!!ll!!l!l!!!l!!l Nederland- België achter Javanti's Schaakkampioenschap van Schiedam Wedvluchten G. H. Huigen bokaal Jeugdtoernooi SVV ZATERDAG 3 MEI 1975 SCHIEDAMSCHE COURANT 4 g%} ft&S ■.-%» O ■^XvS-Sivé v v Westrijdtur- nen stelt aan het materiaal hoge eisen. Het niet tijdig ont dekken van ge breken kan fa tale gevolgen hebben... Schiedam Er blijkt nogal wat "loos" te zijn met de Schiedaxnse sportaccommodaties. Na de artikelen in deze krant over de was sen kleedgelegenheden in de sporthal Margriet en diverse gymnas tieklokalen, kwamen diverse reacties binnen met de mededeling -:dat het verder wroeten in juist die gymnastieklokalen een ^zinvolle bezigheid zou zijn. "Je zult versteld staan van de vele ^gebreken", luidde een van de aansporingen. En ook nu weer komen de meeste klachten van de verenigingen i vooral gymnastiek - die gebruik maken van de oude sportzalen. De kritiek betreft echter niet de wat naargeestige sfeer van deze v zalen, terwijl ook over de accommodaties als zodanig reeds genoeg - is gezegd, maar slaat in de meeste gevallen op de turntoestellen sen het ontbreken van de noodzakelijke hulpmiddelen. Vreemd genoeg bestond er bij nagenoeg alle "klagers" een bepaalde angst om uit de anonimiteit te treden. "Omdat", zo zegt een leidster van één van Schiedams grootste turnverenigingen, "ik geen be stuurslid ben, maar ook niet de kwaaie pier wil zijn. En bovendien; wat maakt het uit Er wordt toch niets aan gedaan".,. Een kreet die tijdens de diverse gesprekken méér gehoord werd. Door Hans Soeters In de meeste gevallen komt het erop neer dat in de oude gymnastie klokalen gewerkt moet worden met overjarig en vaak ondeugdelijk materiaal. Het onderhoud van deze turntoestellen moet veel weg hebben van "toevalstreffers" of "natte vingerwerk", want met name in zalen als het Oude Kerkhof, Frans Halsplein, Postsingel. Edisonplein en Broersvest, moet worden gewerkt met turntoestel len die de periode van de brandstapel hebben overleefd en een antieke waarde hebben gekregen. Navraag bij de firma Janse en Fritse leert dat er per stad nogal grote verschillen bestaan in de opvattingen over de levensduur van de diverse turntoestellen. In de meeste gevallen wordt echter pas aan vervanging gedacht wanneer een defect is geconstateerd. KLACHTENBOEK En In die richting gaan de meeste klachten van de sportverenigin gen. In de meeste gynastieklokalen hangt een klachtenboek, dat door de leiders of trainers die gebruik maken van de betreffende zaal moet worden ingevuld. Naslag in de diverse klachtenboeken maakt echter duidelijk dat er nogal wat weken voorbij gaan, voordat de betreffende instanties tot actie overgaan. In sommige gevallen beperkt de klacht zich tot een f'K maar in andere gevallen betreft het een ernst'.rholpen gebreken, aan ringen, brug, rekstok etc. k•- f_ gevolen hebben omdat andere gymnastiekver- - eniginen r die gebreken moeten ontdekken. De indru - echter versterkt dafc er van een werkelijk serieuze controle nauwelijks sprake is. Ook een tumtoestet heeft een levensduur en vereist onderhoud. Klemmen waarmee de leggers van een brug worden vastgezet; touwen en ophangingen van 'ringen; springplanken en klim touwen vereisen een periodiek on derhoud. Zo zijn enige tijd geleden in het gymnastieklokaal aan het Oude Kerkhof een aantal touwen van de ringen vervangen door nieuwe sterke nylonkoorden, maar vreemd genoeg zijn niet meteen alle touwen vervangen. Ook het ontbreken van de - wel verkijgbare - hulpmiddelen vormt een flink stuk ongemak. Het opbouwen en afbreken van diverse turntoestellen wordt hierdoor een tijdrovende bezigheid en is door één leidster nauwelijks uit te voeren. Aan het rollende materiaal blijkt in vele gevallen nogal wat te mankeren. HOGE EISEN Voor de gymnastiekverenigingen is het duidelijk dat de belangrijk ste oorzaak moet worden gezocht in de nogal uiteenlopende .belangen. In tegensellïng tot de gymnastiekleerkrachten van de scholen, stellen de verenigingsleiders vaak veel hogere eisen aan het materiaal. Deelname aan wedstrijden en daardoor de drang naar perfectie maakt de aanwezigheid van deugdelijk materiaal tot een eerste vereiste. Oude en logge turntoestellen vormen dan vaak een belemmering, omdat de afmetingen niet meer voldoen aan de wedstrijdeisen. Dat in sommige gymnastieklokalen zelfs bepaalde toestellen niet aanwezig zijn vormt uiteraard een prob3cem op zich. Elk jaar worden de klachtenboeken vervangen door nieuwe nog maagdelijke agenda's. Het is dus onmogelijk om na te gaan .wanneer de eerste defekten zijn opgetekend. Zeker is echter dat heel wat klachten van "toen", niet meer worden opgeschreven. "Omdat er toch niets aan gebeurt 1 Schiedam Toen Dirk Hoogeboom drie jaar geleden bij Martinlt begon had hij maar één ding voor ogen: 70 snel mogelijk uit die vierde klasse komen. Het zat er in dat het eens moest gebeuren want al in de periode dat hij zelf nog in de rood-witte formatie speelde hingen ze onder de top. Aan hem de taak die top te bereiken. Drie jaar lang werkte hij er aan. En op het moment, dat het inderdaad gerealiseerd is neemt hij afscheid! Een wat vreemde gang van zaken misschien maar -wel typerend voor de figuur Hoogeboom. Hij wil wel eens wat anders. Toch leert een gesprek met de trainer wel dat het een wat geforceerd besluit is. Want op het moment dat het afscheid nadert lijkt hij er steeds meer spijt van te krijgen. "Ik durf gerust te stellen dat ik helemaal nergens bang voor ben," zo verklaart hij, "ik kan bij wijze van spreken mensen helemaal "open" zien liggen. Maar nu heb ik toch wel gemerkt dat dat afscheid me bang- maakt. Het liefst heb ik dat er helemaal niets aan wordt gedaan. Want ik zal het zonder twijfel erg moeilijk krijgen." Dat er niets aan bet afscheid gedaan wordt kan hij wel vergeten. Want iedereen loopt nou eenmaal weg met de oefenmeester bij Martinit: "Ik kan met iedereen hier uitstekend opschieten. Als de jongens met vakan tie gaan komen ze desnoods helemaal naar Oostvoor- ne, waar ik een huisje heb staan, om me gedag te Dit is het Martïnit zoals Dirk Hoogeboom het achterlaat ...blijdschap om één van de veie treffers, die uiteindelijk de titel brach ten... wel de mazzel dat ik een uitstekende ploeg achterlaat En ook heeft hij het geluk dat er nog geen profclub bij Ruud van der Horst is aan komen kloppen. Iets' wat ik overigens onbegrijpelijk vind. Want Ruud kan alles, dat zag je in de wedstrijd tegen WCR wel." zeggen. Het is gewoon een enorm fijn stel jongens bij Djrk Hoogeboom heeft zelf nog geen nieuwe club. elkaar. Moeilijk, dat wel, maar door en door eerlijk. En dat is voor een goede sfeer gewoon enorm belang rijk." Nog één wedstrijd zal Martinit onder zijn leiding spelen. Dan neemt Joop Schop het allemaal over. "een erg goede trainer," aldus Dirk Hoogeboom, "ik heb hem zelf bij het bestuur voorgesteld. Hij heeft in ieder geval "Maar," zo verklaart hij vol goede moed, "die komt heus wel. Ik heb mezelf voorgenomen rustig af te wachten en niets overhaast te doen. Maar het lijkt me, ondanks het ongetwijfeld moeilijke afscheid, ook wel weer eens leuk om andere gezichten te zien. En om een andere club misschien wel uit de moeilijkheden te halen ook. Wie weet." Schiedam Een wielerwedstrijd op gewone fietsen tussen win keliers, jeugdwedstrijden *n twee series achter JavantiV vormen het programma van de RC Schiedam op 5 mei. De Bevrijdingsronde, zoals de wedstrijd wordt genoemd, staat in het teken van Nederland-Bel. p.ë, want vijf Belgen zullen het in de Javanti-wedstrijden opne men tegen vijf Nederlandse renners. In de Belgische équipe rijdt ook de kampioen op dit onderdeel, Plinckart, mee. Be wedstrijden worden verreden op het parkoers Lange Nieuw- straatTuinlaan. Het programma luidt: 12.30 uur „dikke-banden-race" voor win- keiiers; 14.00 uur Eerste serie Javanti's over 25 kilometer 15.00 uur Junioren. Aansluitend' op deze wedstrijd wordt de tweede serie Javanti's verreden. Ook dan is de afstand 25 kilo- meter. De wedstrijden worden georganiseerd door de Renners, clubs Schiedam in samenwerk, ing met de Stichting Nationale Feest- en Gedenkdagen - w Schiedam De inspanningen van Hermes-trainer Pim Visser zijn niet tevergeefs geweest Net op tijd vond het elftal het juiste ritme weer, om in ieder geval verzekerd te zijn van nog één keer échte spanning. Dit dan in de vorm van een beslis- singsduel tegen EDO. De inzet van deze wedstrijd, die morgenmiddag op het neutrale veld van het Leidse UVS wordt gespeeld, is de tweede plaats in de hoofdklasse en voor de win naar het recht om deel te ne men aan de nationale beker competitie. Vpetitieadel^sn2oSadg-Zen°de Zo verdween FC Den Bosch vorig seizoen Bosschedefensie te slim af geweest en twee zaterdagkampioenen en uit de beker. Aat van de Voort is de krijgt „zijn" penalty. de winnaar van de zaterdagbe- meervogels. Echter ook Hermes tekent ook en het duel tegen Zelfs al reikte EDO zo hoog DVS herinnert zich nog goed FC Den Bosch bewees dit omdat Hermes het op de beslis- hoe op Harga de eerste divisie dat er van werkelijk krachts- sende momenten liet afweten, club FC Den Bosch werd uitge- verschil geen sprake is. Afgelopen zondag, tegen Unitas schakeld, terwijl ook de wed- Maar voor Pim "Visser, die al (3—2), voetbalde Hermes echter strijd tegen Telstar die eer- vaker naam maakte in het cup- ker aan deze competitie deel. Door in het instellen van de hoofdklassen is het aantal kam pioenen teruggebracht tot drie (Rood Wit A, Emmen en RBC), zodat ook de nummers twee mogen deelnemen. Hieraan worden toegevoegd de zater- vol werd verloren een erva ring op zich was. dagkampioen en de winnaar Een belangrijk punt is dan ook van de zaterdagbeker. dat Hennes steunt op een flinke Hoe aantrekkelijk het deelnemen, groep ex-semi profs, die zich aan de bekercompetitie kan juist tegen dit soort tegenstan- zijn bewees dit seizoen Ussel- ders wil bewijzen. Maar het be- voetbal, zijn strijdplan kan openleggen, moet Hermes op tornen tegen EDO. Een tegen stander waarmee de Schiedam mers, getuige de twee nederla gen van dit seizoen, het niet gemakkelijk kunnen krijgen. weer ouderwets geïnspireerd en sprak een verheugde Pim Vis sen „Dit geeft het elftal en mijzelf weer zelfvertrouwen". Wat dat betekent kan EDO morgenmiddag ondervinden. En wie weet, daarna de dubs uit het betaalde voetbal. J- Het clubhuis van de WSV Do Schie. Klein, maar functioneel. Schiedam In tegenwoordigheid van vrij wel alle leden nam de SWV De Schie haar nieuwe clublokaal „De Meertros" op fees telijke wijze in gebruik. Binnen veertien dagen zagen de leden kans van een oude demontabele bouwkeet een klein maar gezellig clubhuis te maken. In de toekomst worden hierin de bestuurs vergaderingen gehouden. Tijdens de vele werkzaamheden op het terrein van de tijdelijke jachthaven kunnen de leden hier recreéren en zonodig beschutting vinden tegen regen en wind. Het nu al veel te kleine clubhuis is gezellig ingericht Het beschikt over een terrasje, gemarkeerd door een Manilla-tros en bloembakken. Binnen is een bar ingericht behangen met oude scheep sattributen hiervoor door de leden geschonken. De nieuwe vlag voor het clubhuis- is door een der damesleden met de hand geborduurd. Achter de bar gaat mevrouw Van Bochove-Walthie, be kend om haar goede hand van koffiezet ten, de scepter zwaaien. Het clubhuis gaat voortaan als commando post fungeren nu men de beschikking heeft gekregen over een geluidsinstallatie gen", aldus de voorzitter, die zei nog steeds optimistisch te zijn aangaande de realisatie hiervan. Namens de leden en adspirantleden ontving de heer Bergsma een fraaie klok voor het clublokaal. Enkele dames schonken plan ten voor de bloembakken waarna de voor zitter iedereen dank bracht die aan de bouw en inrichting van het clublokaal hun medewerking verleenden. met blutenspeakers. Waar de leden zich De vereniging beschikt nu ook over een op het terrein ook mogen bevinden, ze zijn dan voor het bestuur "bereikbaar. Voor het clubhuis officieel open te stellen richtte voorzitter E. Bergsma enkele woor den tot zijn mede-plezierschippers: „Hoe wel het clubhuis een mijlpaal is moet het ook als een begin worden gezien van ons streven eens een eigen jachthaven te krij- rijdende werkplaats die voor een deel als bergruimte zal worden gebruikt Het vol gende werk zal bestaan uit de bouw van een botenlier en een drijvende heistelling voor het slaan van schoeiingpalen of voor het verder uitbreiden van het aantal ligbo- xen. De pontons hiervoor zijn reeds aan wezig. Schiedam Op twee wedstrijden na is voor SVV het com petitie karwei ge klaard. Morgen speelt de formatie van Bob Maaskant in Venlo tegen FC WV en volgende week is op Harga Willem II de laat ste tegenstander. Erg interessant is het allemaal niet meer, omdat zowel VW als SW afgelopen zondag lieten mer ken het zo onder tussen welletjes te vinden. VW ver loor met 21-1 bij Amersfoort, terwijl SVV op Harga een pak slaag kreeg van Volendam. Een afgang die Bob Maaskant be spaard bleef, want terwijl AZ-trainer Joop Brand op de Schiedamse tribu ne ook al niet on-1 der de indruk kwam van het ver toonde spel, kroop SWs trainer nog voor het duel riek in bed. Via de ra dio vernam hij dat Volendam het had gepresteerd SWv de grootste neder-' laag op eigen veld toe te brengen. Reden waarom hij zegt: „Naar de oor zaak kan ik slechts raden, want eerlijk, hier begrijp ik niets van". En over het duel van mor gen in Venlo: (Af wachten maar, we zullen wel zien wat het wordt.." Schiedam De tweede ronde van de strijd om de persoonlijke schaaktitel van Schiedam werd in de hoofdklasse gekenmerkt door tijdnood. Zo stond van Zessen in superieure stelling tegen De Bruin toen op de 39e zet Van Zessen zijn vlag viel. Ook in de partij tussen Riksen en Harmanny speelde de klok een grote roL Riksen stond gewonnen maar zat in hevige tijdnood. Hij kwam die echter zander kleerscheuren door en Harmanny gaf dan ook direct op. De partij Reitsma-Groeneweg verliep zeer enerverend. Eerst verloor Reitsma een pion maar kreeg daarvoor zoveel compen satie dat Groeneweg zich niet meer roeren kon en de pion gedwongen was terug te geven. In het eindspel slaagde Reitsma er zelfs in nog een pion te winnen maar toen de tijd begon te dringen werd tot remise be sloten in een stelling waarover de meningen bij de analyses achteraf bleven verschillen. De stand: Reitsma en Riksen gaan aan kop met elk 11/2 punt De uitslagen in de andere klassen: Eerste klasse: Zwart—Maas 1/2—1/2, Van Troost—van Vliet 1—0, Kruys Groeneweg 1—0, Van de Akker— Kinnegen 1-0. Stand: 1. Van de Ak ker met 2 punten. Tweede klasse: Van Kleef—Laroy 10, Huyser Kruys 1/21/2,Van Grootveld—Vaw Oyen 0-1. Stand: 1. Van Kleef (kam-" pioen jeugd t/m 18 jaar in 1374-') met 2 punten. Derde klasse: Van Rage-! n—Coüjn 01, Van de Pluym—Huïs- kes 1—0, mevr. J. Riksen—Van de Most 1—0, Van VutirenVan de Bijl 10, Troost—Vermeulen 1—0- Stand: 1, Colijn met 2 punten. Jeugd 13 t/m 18 jaar: GroenenbergVan Waas' 1—0, G. Droge—Noordijk 1—0, Van der SlikN. Droge 1-0. Jeugd t/m 12 jaar: Deze jeugdgroep speelt een dubbele ronde op een avond- R. Mes- ntz—R. de Keizer 1—1, Jung—Hol- man 2—0, A- de Keizer—Van de Pluym 1—1. Schiedam De drie Schiedamse duivensportverenigingen (De Vrijheid, de Postduif en Schie dam) namen deel aan wed vluchten vanuit Strombeek en Achtmaal. De SCV De Postduif nam deel met 510 duiven, met als eerste prijsduif 10.53.01 en de laatst aankomende 11.15.26. De uit slag luidt: 1, 10 Guus Smits, 2, 3, 6, 7, 9 Comb. Robart en Co. 4, U, 14, 23 Dries Heer en en zn. 5, 15, IS, J7, 20, 24 Jan de Koster, 8 Leo Lems, 12, 25 Cees den Tuinder, 13 Willem van Harmeien, 18 Jan Vrauwdeunt, 19, 21 Dirk Bakker, 22 Willem Jansen. Bij de PV De Vrijheid was de uitslag: eerste duif 10.58,20 en de laatst aankomende 11.21.19; 1.5, 6 Koos Duymel, 2, 26 Gerrit Schiedam Het jaarlijkse toer nooi van Ursus, met als inzet de G. H. Huigen-bokaal, krijgt een andere opzet Gekozen is voor een nederlaagserie met vier tegenstanders. Op 6 mei fs op Harga 3e klasser Hillegers- berg de eerste tegenstander. De overige wedstrijden zijn: 15 mei EDS, 22 mei RFC en 27 mei RKWIK. Alle wedstrijden beginnen 's avonds om half zeven. Breur, 3, 30 Comb. Poort, 4 Toon de Lange, 7, 17 Lambert Wijnen, 8, 20 Henk Triel, 9 B. Kooiman, 10 Gebr. Triel, II Comb. Broekhuizen en zn., 12, 29 Jan Paulussen, 13, 22 Isaac van de Tuyn, 14 Jan Wen teler, 15, 16 Eddy HoUeman. 18 Ma- nus van de Steen, 19 Rinus Putters, 21, 27 Johan Bakker, 23 Comb. Van de Berg-Triel, 24, 28 Cor Lerns, 25 H. van de Harg. De PV Schiedam vloog vanmt Achtmaal, met in concours 19® duiven. De prijzen werden als volgt verdeeld: I, 9, 11,14 Kees Verlinde, 2, 3, 15,19, 29, Daniël Lems, 4 Comb. Sieber en zn., 5 Cor Baanvinger, 6,18.22 Arie Suttorp, 7, 25 Rob van de Mey, 8, 10 Piet van Grootveld, 12,18 Ath. Westerholt, 13, 17, 21 Jack Doejaaren, 20 Jan Vink, 24, 2" Arie Middendorp, 26 Cor van Leeuwen. Schiedam Op 18 mei (le pink sterdag) houdt SW een jeugd toernooi voor A- B- C- en D-elf- tallen. Aan dit toernooi, dat op het terrein van SW op Harga wordt verspeeld, wordt deelge nomen door: De Musschen, Soest, Sparta, FC Putte (Bel gië) en SVV. De eerste wed strijden beginnen om tien uur.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1975 | | pagina 4