SCHIEDAMSCHE COURANT Seth Gaaikema wi jdt „nieuw" theater in KvK, Beneden-Maas juicht fusie niet eenstemmig toe Twee auto's gestolen "barbecue inn KADO I# Iniiiil r fi jMII jllHI l-fl! Meer dan 23.000 bezoekers bij Schiedam maakt t ri* HtS-i -H r irrnt iri i'l i Na grondige verbouwing morgen weer open Samengaan Kamer van Koophandel met R'dam gepland op 1 jan. 1976 ssaPéas RIJNMOND „Schiedam- "Niéüwland'': nieuwe NS-stopplaats Drie inbraken industriegebied Fitski in Granada mm Brandweer helpt gedupeerde invalide In aprü 134 verkeers ongevallen Accudief in Slacht- huisbuurt Gewond na vechtpartij 'ii Woensdag 7 mei 1975 ONAFHANKELIJK DAGBLAD Broersvest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 262566 - klachtendienst 144144 SCHIEDAM EN KETHEL 100ste jaargang no. 25314. 4 pagina's SCHIEDAM Ruim een jaar nadat met de verbouwing van het Passage Theater werd be gonnen Is het morgen zover. Caberetier Seth Gaaikema zal dan - zij het alleen voor genodig den - het vernieuwde theater heropenen. Uiteraard met een speciaal programma geent op het theater én het 700-jarig .bestaan van de stad zal hij de eerste artiest zijn ..die het toneel zal „beproeven." Vrijdagavond doet hij dat ook, maar dan kan iedere Schiedammer in het thea ter terecht. Gaaikema zal in zijn programma het Schiedamse duo Bar bra en Bas ontvangen naast de vaste Bijna vijftien maanden tang Wegens ver bouwing gesloten." Morgen een vernieuwd 3 theater voor de regio Schïedam-Vlaardingen en ook Rotterdam-West. medewerkers Robert Paul en Rexis en Zonen. Het gerestaureerde cinema-orgel zal door Ber nard Drukker worden bespeeld. Zaterdagavond volgt een optreden van Hoofdstad Operette. Het is de voorstelling ..Grafin Manza" van Emmerich Kalm én. De gastregie is van Alexander Ptehler van de Opera van Wenen. Het is een jubiieumvoorstelling met groot orkest, koor en ballet. Onder de totaal 70 medewerker den bevinden zich Jacco van Renesse (als gast), Lizzi Schöffmann, Marga de Boer, Anita Herns, An toni Wink, Jan Handeron en Aad Jans. De dag daarop begmt het filmprogramma zowel m Passage als in Passage-Bio. In de grote zaal komt S P.IJ.S. met onder anderen Donald Su therland en Elliot Gould en in de kleine zaal César et Rosalie met Yves Montand en Romy Schneider. Vlaardingen/Schiedam Al enkele jaren bestaan er plannen om de Kamers van Koophandel voor Rotter dam en voor de Beneden-Maas te Vlaardingen samen te voegen. De uitvoering van die plannen heeft geruime tijd op zich laten wachten, malar gistermid dag kon het bestuur de voorstellen met betrekking tot de fusie aan de leden overleggen. De plotselinge voortvarendheid waarmee dit gebeurde na de aanvankelijke vertraging is bij verscheidene leden duidelijk in het verkeerde keelgat geschoten. Van daar dat nog niets besloten, werd en alleen een uitvoerige bespreking en toelichting werd gehouden van -de- nieuwe e~parti-jen~het er over eens kunnen worden op 1 januari 1975 zou moeten ingaan. jpWELEENS t?* GEZETEN V [engehaven e schiedam tel oic-262260,, BROERSVEST 119 Probeer ;t eens in Nieuwlandplein 12 Tel. 706066. ^AFSPftAAK^|>;^? KOEMARKT RESTAURANT VOOR DE SNELLE TREK Ook om mee ie nemen TEL 264191 DAM 22—SCHIEDAM Café-Restaurant „EUROPOORT" Gerenommeerde keuken Zalen Vum recepties of diners Prachtig uitzicht op de rivier Ruime parkeergelegenheid Iedere donderdagavond Scandinavische Tafel Telefoon 010-264625 Maasboulevard 7 Schiedam Voorzitter Bart Wilton stelde meteen al, dat samengaan van de twee Kamers een dringende noodzaak Is: „Onze Kamer is in haar huidige vorm niet vol- doende geëquipeerd op de om vangrijke beleidszaak die zij heeft. Botterdam is veel beter op deze taak berekend. Samen zouden wij deze functie naar behoren kunnen vervullen". Terwijl enkele leden zich princi- peel buiten dc discussie hielden zij vonden het met elegant van het bestuur de voorstellen zo laat aan de leden te sturen (eind april) dat overleg met de achterban niet meer mogelijk was geweest hepen de ande ren de voorstellen na. Bepaald zwaar woog voor de meesten de kleinere omvang van de Beneden-Maas-afvaardi- ging straks in de nieuwe situa tie. Het ledenaantal zal immers /teruggebracht moeten worden van 36 naar 21. De heer Van Seventer, maakte zich ongerust over een eventuele verminderde invloed van de afdeling Bene den-Maas: hij wilde graag zien, dat straks vastgelegd word, dat de regio een vertegenwoordi ging zal krijgen, die te allen tijde even sterk zal zijn. Maxi den Draak van de Organisa tie Vlaardingse Ondernemers noemde het terugbrengen van het aantal regionale leden een verarming: „Terwijl je er toch vanuit moet gaan. dat de nieu we situatie een verbetering1 moet zijn". i Voorzitter Wilton verzekerde op- nieuw, dat de fusie alleen maar positieve gevolgen zal hebben; dat ook het aantal bestaande benoemende organisaties ge handhaafd zal blijven. DUURDER Dat de leden van de huidige Ka mer voor de Beneden-Maas na de fusie meer zullen moeten betalen noemde Wilton een on overkomelijk feit: „Alles wordt nu eenmaal duurder. Als we hierin niet meedoen, kun nen we onze taak niet meer vervullen". De voorzitter merkte nog op, dat de fusie met zal betekenen, dat het Vlaardingse kantoor geslo ten moet worden. Volgens het voorstel' zullen de taken ver deeld worden over de kantoren in Rotterdam en Vlaardingen. „Wellicht zal er in de toekomst ook nog een kantoor aan de oostkant van Rotterdam moe ten komen, in Ridderkerk bij-, voorbeeld". Over de fusie zal op korte ter mijn een extra vergadering door de Kamer worden gehou den. Dit gebeurt pas wanneer alle leden overleg met hun or ganisaties hebben gepleegd. Over drie weken is alles klaar Schiedam Nog drie weken en Schiedam is een station rijker. Op vrijdag 30 mei omstreeks half elf zal namelijk burge meester drs. A. J. Lems het nieuwe station Nieuwland na bij de (dan opengestelde) Nieu we Dam laan officieel openen. Op dit moment is men nog druk bezig om de laatste handen aan het geheel te leggen. De perrons zijn al geheel klaar en gisteren moest in de twee wachtlokalen nog een soort vloerbedekking worden gelegd. De naamborden zijn al bevestigd en ook is op het nieuwe station al een klok te zien. (Die overi gens nog niet loopt). Naast het station is een parkeer terrein aangelegd voor enkele tientallen auto's en ook komen er half overdekte fietsenstallin gen. Inmiddels vorderen ook de werk zaamheden rond de kruising Nieuwe Damlaan-Schiedamse- weg. Een groot deel van de verbindingsweg lussen de Har- galaan en de Burgemeester Van Haarenlaan is nadat eerst een nieuwe reconstructie was aan gelegd opnieuw geasfalteerd. De kruising zelf zal worden bevei- ligd door verkeerslichten, het geen zowel voordelen heelt voor het verkeer van en naar Bijdorp, als voor het verkeer van en naar het nieuwe station. Officieel zal het station-Nieuw- land pas op 1 juni, wanneer de nieuwe zomerregelmg van kracht wordt, echt m gebruik worden genomen. De kans is echter groot dat de eerste trein al tijdens de openingsplechtig heid de nieuwe stop „Schie- dam-Nieuwland" zal aandoen. Het nieuwe station „Schiedam-Nieuwland": op dit moment stopt er nog geen trein, over drie weken wel. - - - De kruising Nieuwe Damlaan-Schiedamseweg, die de afgelopen weken grotendeels is gereconstrueerd. Binnen enkele dagen worden de verkeerslichten aangebracht. Schiedam Bij drie bedrijven tn het industriegebied is m de af- gelopen feestdagen ingebroken Bij de groothandel Unigro BV aan de 's-Graveïandsseweg is men via het dak binnengeko men De inbrekers doorzochten eerst de kantoren op de eerste en tweede etage en verschaften zich vervolgens toegang tot het magazijn. De totale braakseha- de bedraagt 800 gulden. Uit het bedrijf wordt mets vermist. Vermoedelijk dezelfde daders braken ook in bij een construk- tiebednjf aan de Cal andstraat Via een binnenplaats van de groothandel aan de 's-Gravc- landsewug kwam men in het gebouw Een toegangsdeur en een bureaulade werden gefor ceerd. Hierbij richtte men voor 150 gulden schade aan Uit een geldkistje verdween een bedrag van 460 gulden Bij een bedrijf voor wegtransport aan de Stnckiedeweg werd een dag later ingebroken. De da ders klommen over een hek en braken twee deuren open. Zij namen echter mets mee Schiedam Op vnjdag 9 mei zal het soul-studio- ballet van Rudolf Fitski optreden in de bar-can- cing Granado aan de Broersvest Het optreden van dit gezelschap begint rond negen uur. Schiedam De handels- er» bedrrjfsrnamfestatae Schiedam maakt 't heeft in totaal 23.500 bezoekers naar de sporthal Margnet getrokken. Tijdens de beurs die werd gehouden van zaterdag 26 april tot en met zondag 4 mei, bleek Koninginnedag een topdag. Die feestdag werden er 6100 bezoekers geteld. Gisteravond heeft burgemeester A. J. Lems de manifestatie in de bovenzaal van cafe restaurant Europoort afgesloten. Bijna alle standhouders waren tijdens dit koud buffet aanwezig. Schiedam Tijdens de feestdagen zijn in het noorden van de stad twee geparkeerde auto's verdwenen. Om met één van deze wagens aan de haal te kunnen gaan heeft men uit een derde auto een accu gestolen. Schiedam De brandweer heeft een bevestigingsbeugel van een invalide inwoner van Schiedam opgedregt. Baldadige jongelui hadden deze m het water ge gooid. De jongens uit de buurt van de Van Maanenstraat gooiden het voor de invalide Schiedammer K bijna onmisbare apparaat bij de Van Haarenlaan in een sloot De ontvreemde beugel vertegen woordigt een waarde van onge veer 600 gulden. Schiedam int de politierap porten is gebleken dat er de vorige maand in totaal 134 ver keersongevallen zijn voorgeko- Zeven personen werden daarbij zwaar gewond. De maand april eiste 21 licht gewonden, bij 26 zware en 102 lichte botsingen. In zes gevallen kwamen dc slachtoffers er met de schrik vanaf. De belangrijkste oorzaken blijke- n; geen voorrang of vnje door gang verlenen, het te dicht op elkaar rijden en onoplettend heid. Een oranjekleurige Simca 1000, eigendom van een Belg, staJ men van een parkeerterrein aan de 's-Gravelandseweg, Het kenteken van de ontvreemde wagen is P3IÏR. De eigenaar, H. A. den D, uit Brussel, heeft inmiddels aangifte gedaan op het Schiedams politiebureau. Het politierapport vermeldt dat de wagen startmoeirijkhe den heeft. Dat is dan ook de reden dat rechereeurs vermoeden dat de dader van deze diefstal ook ver antwoordelijk is voor het stelen van een accu uit een tweede auto. Deze Volkswagen stond op het 2elfde parkeerterrein en was eigendom van de 60-jange W. S. uit Oss. Het zou kunnen dat deze accu is gebruikt om de gestolen Simca te starten. Ook aan het Bachplein verdween een auto. Hier werd de rode Citroen van de 35-jange G. J". O. gestolen. Het kenteken is 15—04NU. Schiedam Nabij de Slachthuis- buurt in de westwijk zijn drie auto's opengebroken. De poli tie vermoedt dat het om een en dezelfde dader gaat. Deze blijkt bet vooral te hebben voorzien op accu's. Een bijna nieuwe accu, ter waar de van 108 gulden, werd uit een DAF bij het Vijfsluizenflat ge stolen. De eigenaar, M. v. H. uit Schiedam, ontdekte de volgen de morgen de diefstal Dezelfde avond ts er een accu verdwenen uit de wagen van de 49-jange M, R, Deze wagen stond geparkeerd aan de VXaar- dingerdijk, evenals het voertuig van de 24-jarige VJaardlnger H. B waaruit voor 350 gulden aan tenmsmatenaal werd ont vreemd. Vlaardingen Niet iedereen was de afgelopen dagen vervuld van vredige gevoelens ter gelegen heid van de herdenking der be vrijding, dat blijkt wel uit de lange lijst politieberichten, waarop zelfs een aantal vecht partijen voorkomen. Zaterdag, nacht moest de politie er op de Floris de Vijfdelaan pan te pas komen toen dne jeugdige Vlaardmgers een stadgenoot mishandelden. De drte, de 18- jarige C.D., de 29-jarige H.GT. en de 18-jarige C.D. molesteer. den de 19-jange A.H K. om on- duidelijke redenen. Dne tegen één vond ook de politie wat teveel en maakte daarom pro ces verbaal op tegen de dne heetgebakerden. De oudste daarvan, T„ gedroeg zich ook tegenover een van de agenten bijzonder aggressief. Een andere fikse vechtpartij speelde zich diezelfde nacht af tn café De Griffioen aan de le Van Leyden Gaelstraat Daar Ja, ook u kunt deze ideale kranlenkombinatte 14 dagen lang. gratis en geheel vrijblijvend, in de bus krijgen. Het Rotterdamsch Nieuwsblad met nationaal en internationaal nieuws. De Schiedamse Courant met puur plaatselijk nieuws Twee kranten voor de prijs van eén. Profiteer ervan» Ja, stuur mij gratis en vrijblijvend het RN plus Schiedamse Courant toe adres woonplaats telefoon [45:1

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1975 | | pagina 1