J-irvnd Pij 3er goud op de vl inderslag EEN VAN ONZE VELE COMBINATIEMOGEL) [KHEDEN a Boeiend slag festijn bij Holy FINALISTEN TAFELTENNISTOERNOOI s modehuis' Zes clubs in degradatie gevaar Interessante slotfase voor afdelingscïubs Martin Meeldijk niet te kloppen Sportieve opening strandseizoen Harga heeft punten nodig Sportagenda Jeugdtoemooi VZC jaagt op kringrecords estafettes Fortunajeugd in de prijzen /«www; r WOENSDAG 7 MEI 1975 Schiedam Een dag van heel hard aanpakken was voorafge gaan aan de gisteravond verre den populaire op de Schiedam se wielerbaan. Werkzaamhe den, die noodzakelijk waren geworden omdat enkele dagen geleden een gedeelte van de baan door het leeg gieten van "een blik gasolie vernield was. De werkers van de Koninklijke Wegenbouw Stevingroep had den succes, want —hoewel het gerucht ging dat de baan niet Itijdlg gereed zou zijn— er ver- "schenen nog heel wat renners aan de start. - Bij de amateurs was het Vlaar- dinger Martin Meeldijk die alle ^onderdelen wist te winnen, met als resultaat dat hij ook eerste eindigde in het omnium. Bij de sprinters kwam Meeldijk niet verder dan een derde plaats, maar na specialisten als Moret en Van Wijk betekende dat toch een eervolle klassering. Interessant was ook de afvalrace waarin Meeldijk er steeds weer in slaagde in de koers te blijven en uiteindelijk ook zijn laatste tegenstander, Peter van Wijk, voor te blijven. Dat deed ook Anita van Vliet bij de dames door alle onderdelen te winnen. Evenals Aad van Asten bij de nieuwelingen telkens weer als eerste finishte. Omnium amateurs: X. M. Meel dijk, 2. P. van "Wijk, 3. T. v.d,- Leist, 4. M. Verweij, 5. J. Moret. Sprintersomnium: 1. J. Moret, 2. P. van Wijk, 3. M. Meeldijk, 4. A. Vrolijk. Junioren: 1. W. de Zwaan, 2. A. Vrolijk, 3. H. Lap. Damesvan Vliet, 2. Desdorp, 3. I. Muilwijk. Nieuwelingen: 1. A. van Asten, 2. J. Meijer, 3. Hee- ze. Jeugd 14 jaar: 1. R. Meel dijk, 2. E. Wïttekoek, 3. R. van Spronsen, 4. B. Heeze. Van onze sportredactie Hoek van Holland - Hoekse estaf ettelopers brengen morgen (He melvaartsdag) als opening van het strandseizoen, een. vlag van het stadhuis in Rotterdam naar de grens van Hoek van Hol land. De zes lopers worden daar opgewacht door ruiters van de drie maneges die Hoek van Holland rijk is. Tijdens het hijsen van de vlag presenteert de Hoekse Watersport Vereni ging zich op zee. Ruiters van de Hoekse maneges geven in de middaguren de monstraties, op zee wordt een zeilwedstrijd gehouden en de. strandwacht geeft een demon stratie van het redden van drenkelingen. SCHIEDAM - Van de drie Schie- damse korfbalclubs komt mor gen alleen SSC Harga in het veld, tegen het Leïdse De Alge mene, waarvan 14 dagen gele den met 8-6 werd verloren. SSC Harga dat op de voorlaatste plaats staat, moet uit de drie resterende wedstrijden 4 pun ten zien te halen. Anders is de kans groot dat de Schiedam mers zullen degraderen. De Algemene, dat geen belang meer heeft bij winst of verlies, zal zijn sportieve taak niet ver zuimen en toch proberen om de punten mee naar Leiden te ne men. Toch moet het mogelijk zijn voor Harga om deze wedstrijd in winst om te zetten. De Schie-; dammers weten wat er op het spel staat en zullen zich zeker voor 100% inzetten. Misschien zal het voordeel van het spelen op eigen terrein de doorslag geven. Aanvang van de wedstrijd 14.00 uur. Hemelvaartsdag: Volleybaltoer nooi MVC. Olympiahal Maas sluis, hele dag. Pupillentoeraooi Excelsior M, hele dag. Holy- Starko Birds 14.00 uur, Compn- Groenoord 14.30 uur. Euros- tars-Schiedam 14.00 uur. Over- kanters-Vlaardingen. Aeolus- PóTIux (heren), Loosduïnen- Vlaardmgen 1330 uur. Presta tieloop Groenoord 10, 10,15 en 10.45 uur. Aeolus-Demos, DRZ- Alexandria, Meeuwenplaat-WF, FCN-Kreekboys, Jai Hind- S'Boys. Schiedam - Komende vrijdag wordt er op het terrein van PP-SC op sportpark Thurïede een zes-steden-jeugdtoemooï verspeeld in het kader van de viering Schiedam-700 jaar. Aan dit toernooi, dat 's morgens om kwart over tien begint, wordl deelgenomen doorjeugdteams van Maassluis, Ridderkerk, Ro zenburg, Spijkenisse, Vlaardin- gen en Schiedam. De prijsuit reiking vindt plaats om kwart voor vijf. Van onze sportredactie Hengelo In het Twentebad droegen drie kringre cords er in belangrijke mate toe bij dat de Vlaar dingse Zwem Club tussen de nationale top fier overeind bleef. Het verdedigde zelfs met succes de drie estafette (wisselslag) bekers en bovendien wer den er een aantal limieten scherper gesteld voor deelname aan de Nationale. VIaardingen - De jeugdJformatie van atletiekvereniging Fortuna leverde ondanks absentie van Yvonne Smits knappe presta ties tijdens het competitieduel aan het Laugepad. Yvonne Smits tobt al vele maanden roet een hiel blessure en moet daaraan zelts binnenkort wor den geopereerd. Haar uitvallen betekende slechts een derde plek voor de meisjes, terwijl de jongens van Fortuna naar de vierde plaats werden verwe zen. Willy Don kreeg alver op de 800 meter in 2.34, terwijl Irene Snit over de 100 meter 15 seconden klokte en 63 over de 400 meter. Dïneke Groen sprong 4.16, ter wijl Willy Don tot 1.30 hoog kwam en Ellen Verstege reikte de kogel naar 8.9 meter ver. Bij het speerwerpen kwam DIneke Groenewegen tot 16.68 meter, waarmee zij tweede werd. Ellen Verstege gooide een persoonlijk record bij het discuswerpen: 21.79 cm. Resultaten bij de jongens: Robert van Zanten eerste op de 300 meter in 9.32.6; Theo Willems op de 800 meter eerste in 2.06.6; Cees den Hoedt op de 400 me ter eerste in 54.9 sec.; Herman Smit op de 100 meter 12.8 sec,; Lu do Kwak kwam tot 28.30 me ter met de discus; Robert van Zanten wierp de kogel 1.05 me ter ver weg; Gerrit Bruinsma sprong 4.32 ver, terwijl Herman Smit 1.59 meter hoog kwam. Cees den Hoedt wierp de speer 40 meter ver en op de 4 x 100 meter kwam Fortuna tot 48 se conden. Het eerste kringrecord sneuvelde vlot op de 5x 50 vrij dames, waarin VZC 2.26.6 klokte, ter wijl VZC/R., dat felle jacht maakte op dat record, naar het tweede plan werd verdreven in 2.27.7. Ook de heren verpulver den het oude kringrecord en klokten nu 2.15,9. Het derde kringreeord betrof de 4x 50 meter wisselslag voor meisjes onder 16 jaar, waarop VZC 2.18.3 klokte. Het ziet er echter naar uit dat dit record belangrijk scherper kan wor den gesteld omdat trainer Teun Verboon Kann Nieuwstraten achter de hand hield. Door ziekte van Pim van der Werff werd de schoolslag over gelaten aan Paul Gast, die met routiniers als Ruud Pijper en Frats Jan Edehjn tot een tijd van 4.35.5. kwam. Matig Diane Edelijn was op de 100 rug erg matig met haar 1.10, ter wijl Anneke van der Ende met nageldikte (1.07.5) voor, bleef op Jacqueline Faber. Ruud Pijper maakte de 100 vlinder af in 1.03.6, terwijl de Vlaar- dingse equipe naast ai die be- t Ruud Pijper...eerste op vlinderslag... kers ook nog prijzen in de men. vorm van huishoudelijke arti- Uitslagen: 5x50 meter vrije slag kelen mee naar huis mocht ne- estafette dames: 1. VZC on 2.6.1 (kringreeord), 2. VZC/R 2.27.7, 3. GZ en PC 2.32.5. Idem heren: I. VZC 2.15,9 (kringreeord), 2. ZPA 2.19.3. 3. De Ussel 2.19.3. 100 meter school m.o. 16: Marian ne But 1.31.8, Anneke van der Ende 131.1, Ilse Verhey 1.32.5. Idem Jongens: Paul Gast 1.23, Peter Jonkman 1.29.6. 100 vrij dames: 2. Ada Pors 1,02.3, Yvonne van Heyst 1.04.8, Con nie Boer-Buys 1.06.3. Idem he ren: John Bot 1.04.3, Paul Gast 1.03.7, Fnts Jan Edelijn 59.7. 200 school dames: Joke van Vliet 3.05.2., Kann Nieuwstraten 3.11.7, Marjon van Neuren 3.14.7. Idem heren: Peter Jonk man 3.17.1, Ruud Pijper 3.02.1.. 100 rug dames; 1. Diane Edelijn 1.10, Marianne Vermaat 1.19, Irene van der Laan 1.21.2. Idem heren: 2. Rob de Gier 1.07.4, Frits Jan Edelijn 1.09.2, John Bot 1.12.5. 100 vrij m.o. 12: 1. Anneke van der Ende 1.07.5, Irma Voorham 1.14.7, Irma van der Ende 1 17.9. Idem Jongens: 2. Marcel Blomsteel 1.95. 100 vlinder dames: Ada Pors 1.13.7, Diane Edelijn 1.11.6, Ka nn Nieuwstraten 1.15.9. Idem heren: 1. Ruud Pijper 1.03.6, Rob de Gier 1.06.6, Paul Gast 1.10.3. 4x50 meter wisselslag estafette, mo. 16: 2. VZC in 2.18.3. Idem jongens: VZC in 2.25.9. 4x 100 meter wisselslag estafette da mes: 1. VZC in 4.59.6, idem heren: 1. VZC in 4.35.5. Van onze sportredactie Vlaaidïngen De voorwedstrijden van de Vlaardingse tafeltenniskampLocnschap- pen zijn thans ook bij de senioren voor een groot gedeelte gespeeld. In de lieen- tieklassc C hebben zich geplaatst Rade maker van Kioh, Verkerk en Pols van TOG en Jansen van Intiem'55. In klasse D bevonden zich- ook twee TO- G'ers, die tot de finale wisten door te dringen en dat waren dezelfde Pols en Verkerk, die in twee klassen hadden inge schreven en in beide klassen zegevierden. In klasse D. knjgen zij in de finale verder te maken met Brugts van Intiem'55 en De Ligt van NOAD. Zeventien deelnemers moesten in klasse E uitmaken welke zes in aanmerking kwa men voor de finales. Aan spanning geen gebrek. Hier waren de Intiem-spelers wel m de meerderheid, want voor de finales plaatsten zich A Stolk, Yoo, Brugts en De Bmyn, terwijl de overige twee finalisten zijn Mouwen van ABM en Nicolat van TOG. In de klasse F waren het de Intïem-leden Ommerïng en Vermaas die op de eerste en tweede plaats eindigden en dus in de finale tegen elkaar zullen uitkomen, gezien het geringe aantal deelnemers in deze klasse. In Klasse G werd alleen Van Veelen van Intiem finalist. De overige deelnemers hier zijn geworden: Schaper van ABM. Baart- man van Xerxes, Verschoor van Shell, Deijl van Hollandiaan en Schaap van Windmill. Blijft over klasse H. waar De Boer en Sandifort, beiden van Holland iaan de finale bereikten. De geruite rok in exact dezelfde kleur als jumper. Jumper ook te combineren meteen uni rok of met een pantalon. aanmerkelijk méér in opmerkelijke, mode" Pe*joonl<jVt belening Ruifne pafkeergelegenhèid v SCHIEDAM BRÓERSVEST 109' TEL. 010 - 26 74 16 Geopend/naandig 13.00 - 18 00 uur' dmsdfl) t/m lèindjg 9 00 - 16 00 uur <kxvl4rdig4vorwJ 10121 00 iiu* Offensieve daden van Holy in bekerduel Van onze sportredactie Schiedam Vlaardengen He melvaartsdag gaat de tweede ronde voor de beker verspeeld worden. Holy ed Schiedam, die belden zich voor deze ronde plaatsten bomen tegen eerste klassers uit Holy thuis tegen Starko Birds (roepnaam Ter rasvogels) getraind door de vroeger in het nationaal team en Nicols uitkomende Rosario (roepnaam Dazzy) Rasmijn. Ho ly coach Piet Bouts is van plan vooral offensief er hard tegen aan te gaan, en dat kan een boeiend slagfestijn betake ken. Hemelvaartsdag 14 uur aan de Zwaluwenlaan in Vlaardingen. Schiedam speelt een uitwedstrijd. doch kan het toch dicht bij huis zoeken. Het Rotterdamse Euro- Stars is op Laag Zestienhoven, de tegenstander. Euro-Stars is op Laag Zestien hoven de te genstander. Euro-Stars heeft de beschikking over twee Ameri kanen, dat betekent voor Schie dam een (te) zware opgave. Aanvang: 11.00 uur. Ook Groenoord bekeert In de eerste ronde van de John Heijt beker komt het uit tegen het Zwijndrechtse Compri. De mannen van Cor v.d. Velde hebben tot taak de ruime ne derlaag van afgelopen zondag tegen Botlek uit te wissen. In Zwijndrecht wordt het een open strijd aanvang: 14.30 uur. De Hollandiaan, hier met Henk Boomsma, Joop Janse en Mar Plomp in actie, is de enige Vlaardingse kampioens kandidaat. Van onze sportredactie Vlaai-dingen De helft van de waterweg clubs is zo goed als op het eind van de competitie nog steeds in promotie- of de gradatiestrijd gewikkeld. Maar liefst zeven clubs (Excelsior M, HVO, MW27, Hoekse Boys, Satelliet VDL en CION) drei gen een stapje terug te moeten doen wanneer zij blijven falen. Een uitzondering is echter het Maassluise Excelsior M dat vrijwel vrij van zorgen is, maar dan altijd nog twee pun ten moet halen uit de duels tegen resp. Spakenburg en Ar- nenmiden. HVO is gastheer van Nieuw Lek- kerland dat nog volop in de slag is voor promotie, daarom aan de Zwanensingel een duel met verschillende belangen. De oranjehemden moeten winnen om veilig te zijn, MW '27 is zo goed als het kind van de reke ning, daar zal de uitbeurt bij Koudekerk weinig aan kunnen veranderen. In de vierde klas heeft Hoekse Boys nog steeds de kansen in eigen hand - tegen Die Haghe - om afdaling te voorkomen. In de afdeling (zaterdag) zijn de kansen voor Sunlight om te promoveren zo goed als verke ken omdat VVOR geen fouten maakt. De achterstand op de Rotterdammers is nog steeds drie punten en daar zal na DES '67 wel geen verandering ko men. Satelliet, dat aan een ferme eind spurt bezig is, rekent op winst bij NSU om eerste klasser te blijven- Overigens erg moeilijk omdat de Rotterdammers nog aan de top kunnen komen. Energie Boys is al gedegra deerd, daarom voor CION een niet al to moeilijke OPGAVE OM TE WINNEN. Overig pro gramma zaterdagclubs: HBSS- Zwaluwen, DVO '32FC Malu ku, WK-VDL. Kampioen In de zondagsector is De Holland iaan bij winst op SCR afhanke lijk van verlies van DHZ om kampioen te zijn. Hoewel an derzijds de acht minuten nog te spelen wedstrijd tegen DOK van belang is. VDL is al gede gradeerd en afdelmgsclub MSV71 moet winnen van SC AJbireo om de strijd van Rot terdam vol te blijven houden. Overig programma: Fortuna- LMO en FC Dordrecht-FC Vlaardincen '74. Schiedam Tussen alle toer nooien door wordt er morgen door de Schledarase afdelings clubs een normaal competitie- programma afgewerkt De slot fase van een seizoen dat voor enkele clubs een aantrekkelijk tintje beeft gekregen. Zoals voor FC Nieuwland dat blijft hopen op promotie naar de eerste klas, terwijl ook Schiedamse Boys nog aan spraak maakt op de titel. Min der plezierig verloopt de com petitie voor Demos, dat welis waar nog alle kansen om degra datie te voorkomen in eigen hand heeft, maar heel erg op moet passen. Voor de overige clubs ziet de toekomst er wat beter uit. Demos ziet nog mogelijkheden om op de ranglijst van de le klasse B de noodzakelijke plaatsjes te klimmen. Dit moet dan gaan ten koste van Aeolus dat op de voorlaatste plaats staat. Demos heeft nog drie wedstrijden voor de boeg. DRZ ontvangt in Kethel het als tweede geklasseerde Alexan- dria'66. De ploeg van Wim Zee man krijgt nog twee wedstrij den de kans om te bewijzen dat het m de le klasse C een hogere klassering verdient. WF is nog vijf wedstrijden ver wijdert van het einde van de competitie. Komende tegenstan der is het als tweede geklas seerde Meeuwen plaat, dat door twee achterstallige wedstrijden te winnen aan kop van de 2t klasse A kan komen. FC Nieuwland heeft zich in de 2e klasse B los gemaakt van ach tervolger SCO en blijft, als de overwinningenreeks niet wordt onderbroken, ook de andere clubs die nog azen op promotie voor. Op Harga zal daarom het op de laatste plaats geklasseer de Kreekboys er aan moeten geloven. In de 3e klasse C heeft Schiedam se Boys de pech dat koploper use twee wedstrijden voor sprong heeft. Beide ploegen in casseerden tot nog toe twee ver- li espunten. Dat zal na de uit wedstrijd van morgen, tegen Jai Hind, voor De Boys in ieder geval met zijn veranderd. Het programma luidt; Aeolus-De mos 2.30 uur, DRZ-Alexandria '66 2.30 uur, Meeuwenplaat-WF 2.30 uur, FC Nleuwland'66- Kxeekboys 2 30 uur. Jai Hmd- Schiedamse Boys 2.30 uur. Blij- dorp-DRZ dames 12 uur.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1975 | | pagina 3