EEN OPEN STRIJD Juliana bouwt op „restanten" een nieuwe club ■li %wKê BËL is t •c INTERES SANTE HERHALING f ONDER EEN NIEUWE NAAM - MET VERSTERKTE TEAMS - WERKEN AAN VOLGENDE COMPETITIE Harga richt zich op Sterke mied-double. Schiedam-Westlandia: see Van der Velden en Van Beek voor 't laatst Hans Lingen kan zichzelf „verkopen" SVV test nieuwe spelers ZATERDAG 10 MET 1975 SCHIEDAMSCHE COURANT 4 O Ada Wassenaar en Frans de Mo! traden dezer dagen in het huwelijk. En uiteraard mocht de sportredactie van deze krant niet ontbreken, want tenslotte behoort Ada tot één van Schiedams sterkste tennissters en is Frans als medewerker - en Hermes-kenner bij uitstek - verbonden aan de Schiedamsche Courant. En omdat Frans zelf ook een verdienstelijk „balletje slaat", zit het er dik in dat het echtpaar De Mol-Wassenaar in de mixed-double furore gaat maken... iiiiiiiiiniiiitiiiiinuuiiimiiHiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiüiüiiiiiiiiiniüimiiHiinimüiiiiiiimiiHisiiiuciiiiiiii! De Nieuwenhoorn-speler ondervindt dat een op promotie azend Schiedam zich met snel gewonnen geeft. Schiedam Wie gaat het worde- n: Schiedam, of toch nog West landia? Het is de vraag, die speelt aan de vooravond van het beslissingsduel in de Seklasse C, waarin zowel Schiedam ais Westlandia met 27 punten uit 22 wedstrijden op de tweede plaats eindigde. En juist die positie in de scha duw van kampioen Nieuwen- boorn is aantrekkelijk genoeg om er nog eenmaal fiks tegen aan te gaan. Of duidelijker: de nummer twee in de derde klas se C mag met ONA, Vreden- burch en Overmaas gaan stre den om twee promotieplaatsen. De kansen van Schiedam worden »hoog aan ggeslagen, al moest de formatie van Hans Ruijten- berg in de competitie tweemaal verlies incasseren tegen de op ponent van morgen. Een tegen stander waarbij Nico van Huet als trainer de scepter zwaait, na voordien acht jaren trainer te zijn geweest van Schiedam... De vraag is dan ook of Schiedam op het DHC-terrein aan de Delftse Brasserskade in staat zal zijn de taktiek van Nico van Huet te ontregelen. Een strijd plan dat is afgestemd op het door-en-door kennen van de te- genstander. Maar juist de laat ste maanden van de competitie voetbalde Schiedam zoals Hans Ruijtenberg 2ieh vóór aanvang van het seizoen voor ogen heeft gehad. En juist daardoor wordt het duel van morgen een volko men open strijd.... Schiedam De toekomst van Juliana - Schie dams enige volleybal club - ziet er zonniger uit dan laatste jaren voor mogelijk werd ge houden. Nog tijdens het afgelopen zaterdag beëindigde seizoen ging een speciaal daarvoor benoemde commissie aan het werk om, zoals het genoemd werd, de zaak van de grond af aan op te bouwen. De i resultaten in het op dat j moment volop aan de gang zijnde seizoen, j kwamen daardoor pas op de laatste plaats. Tijdens een buitengewone le denvergadering ontvouwde de commissie de vele plannen en de reeds bereikte resulta ten, die een gematigd opti misme rechtvaardigen. Dat de eerste teams het komende seizoen zijn ingedeeld in de eerste klasse (heren) en pro motieklasse (dames) wordt dan ook nauwelijks als een bezwaar gezien. Weliswaar hoopte Juliana op het conti nueren van een plek in het landelijke volleybal, maar ge zien de verrichtingen in de voorbije seizoenen wordt het terugzakken naar een Lagere klasse als een verademing ge zien. Daarom ook ging de commissie tijdens het zoeken naar een geschikte sponsor niet staan dringen roet een landelijke klassering. Jan van Heerde, lid van de sponsorcommissie daarover: „We moeten ons niet beter voordoen dan we zijn - en dat is gewoon een vereniging die in het district geen onbelangrijke rol hoeft te spelen". Voorop stond ech ter dat een mogelijke sponsor bereid moest zijn te voldoen aan de door de NeVoBo ge stelde bepalingen, die een naamsverandering aantrekke lijk maken. Die sponsor werd inderdaad ge vonden, waardoor de sponsor commissie van de Nederland se Volleybal Bond zich mo menteel buigt over een con cept-contract, dat is afgeslo ten over een periode van drie jaar. Vooruitlopend op die goedkeuring ging Juliana's sponsorcommissie in nauwe samenwerking met bet hoofd bestuur aan het werk om nog voor het einde van de compe titie de zaak - bijna tot in de details - rond te krijgen. TRAINER Bovenaan het verlanglijstje stond bet vinden van een ge schikte trainer; het trainings- facïliteïten. van de nodige spelers en resultaten en het creëren van extra trainings faciliteiten. Over de bereikte resultaten is Juliana bijzon der opgetogen. Al b eel snel werd overeenstem, mïng bereikt met speelde. Jaap Keijzer, die enkele sei zoenen terug nog bij Juliana speelde. Jaap Keïjzer (40) speelt zelfs nu nog in de landelijke tweede divosïeelub SEC in Emmen en was het afgelopen seizoen als enkele verbonden aan de 3e divisieclub Spivo in Spijkenis- se. Dat Keïjzer enkele aanbie dingen van andere clubs af- 9 Het damesteam van Julia na (andere kant van het net) versterkt en in 't nieuw volgend seizoen in de pro motieklasse.... wimpelde de koos voor Julia na, moet worden gezocht ïn het verleden en de nieuwe aanpak bij de Schiedamse club. Jaap Keijzer was het immers, die, nu alweer vele jaren gele den, van Juliana een gere nommeerde volleybalclub maakte. Dat de mogelijkhe den om het verloren gegane terrein te heroveren nu ineens weer aanwezig zijn, heeft er in belangrijke mate toe bijge dragen vroege trainingsstart alle overige aanbiedingen af sloeg en komend seizoen Ju liana's seleetiegroepen onder zijn hoede neemt Wel ook de vorige trainings- strart in het komende seizoen, want nog ruim voor de ge meentelijke sportzalen open gaan, hervat Juliana de trai ningen. We! zal dat dan onder de nieuwe naam (van de spon sor) gaan gebeuren. Mits de sponsorcommissie van de NeVoSo snel tot een uit. spraak komt, introduceert Ju liana reeds op 28 mei de nieu we naam, wanneer het Schie- damse team aantreedt tegen de kampioen van Nederland het Voorburgse Gaggenau, Overigens worden alle teams van Juliana m het nieuw ge stoken. Daarbij is gekozen voor de Schiedamse kleuren; gele shirts, met zwarte biezen over de schouders en zwarte broekjes met gele biezen. Ook de trainingspakken zijn in geel en zwart uitgevoerd. Op de wedstrijdkleding en trai ningspakken wordt de spon- somaam vermeld. NIEUWE SPELERS Vervolgens werd extra oplet tend gekeken naar de verrich tingen van spelers en speel sters waarvan bekend was dat ze aan het einde van dit seizoen van vereniging wen sten te wisselen. Bestuurslid Ben uitsluitend daarover: „Een moeilijk punt, want al heel snel wordt je het predi kaat Ronselaar" in de schoe nen geschoven. We hebben echter uitsluitend spelers en speelsters benaderd waarover we getipt waren dat ze toch hun huidige vereniging zou den gaan verlaten. In die ge vallen hebben reiskostenver goedingen gewoon onze voor stellen gedaan en laten de rest aan de betrokken spelers en speelsters over". Dat Juliana hierbij gesproken heeft reiskostenvergoedingen rieskostenvergoedingen wordt niet ontkend. Jan van Heerde: „Wie zegt dat er in de volley balspart niet wordt betaald houdt zichzélf voor de gek. is. Althans voelen er echter wei nig voor om het geld dat wij in die drie jaar zo zorgvuldig moeten beheren, over de balk te smijten. Maar aan de ande re kant is het zo dat Schiedam ten opzichte van andere ste den niet zo in trek is^Althans niet wat de voUeybalsport be treft Dan kun je twee dingen doen: A- helemaal niets en b- meedoen met de rest We heb ben voor het laatste gekozen, maar durven te stellen dat we ruimschoots binnen de bepa lingen van de bond zijn geble ven. Al beseffen we dat dit toch nog heel wat meer is dan de meeste verenigingen kun nen of willen opbrengen. Als wij echter op deze wijste bij enkele goede spelers en speel sters het bezwaar van grote afstanden kunnen wegnemen, wie geeft ons dan ongelijk?" Namen van de nieuwe aanwin sten geeft het bestuur - omdat alle instanties nog niet op de hoogte zijn - nog niet vrij. Temeer omdat men ook nog niet tot een afgerond geheel is gekomen en nog enkele niet benaderde spelers op het en kele staan. Jan van Heerde: „Wé hébben bewust gedacht aan het ver sterken van de teams, uit gaande van de klasse waarin ze het komende seizoen gaan spelen. Het zou weinig zinvol zijn om spelers die enkele dui zenden guldens vergoeding vragen meer. Alles is er op gericht om het komende sei zoen de klasseringen zonder al wordt. Want heus, een kam pioenschap is misschien wel mooi, maar vóór alles moet de rust in de vereniging worden hersteld. Geen verdere degra daties veranderde Alles is er opgericht om het komende seizoen de klasseringen zon der al te grote problemen te continueren". JEUGD Rust, vóór alles. Dat is het uit gangspunt van Juliana voor het bomende seizoen. Met veranderde trainingsa von den, een nieuwe trainer en sterkere spelers en speelsters hoopt Schiedams entge vol leybalclub het juiste klimaat te scheppen om tegelijkertijd te gaan bouwen aan de jeugd. Ook die noodzakelijk jeugdi ge aanwas is, getuige de op komst tijdens de nu al begon nen trainingen, volop aanwe zig. Het bestuur van Juliana overdrijft dan ook niet als het stelt, dat een streep Is gezet onder alles wat is ge weest,. Zelfs de naam, die in Schiedam al sinds 1951 be staat, is daarvoor opgeofferd. Of zoals voorzitter Rob van der Hart het tijdens de buitenge wone ledenvergadering onder woorden bracht: „We hebben in een eerder stadium alles geprobeerd, tot en met een fusie toe. Alles leek toen te mislukken en het zag er naar uit dat het bestaan van de vereniging met nog hooguit een jaar kon worden gerekt. Nu ligt de zaak ineens héél anders. Ik durf gerust te stel len dat de toekomst er beter uit riet dan ooit. Anders mis schien dan menigeen voor mogelijk had gehouden, maar hoe anders, zullen Juliana's tegenstanders van straks er varen...." Alles wijst er op dat Juliana - zelfs al zal deze naam dan gaan verdwijnen - zich volle dig gaat richten op de toe komst. Nog trainers eens 20 lang geleden veroverde deze vereniging een nationaal be kende klank. In enkele jaren tijd zakte Juliana terug tot het districtsniveau, omdat gere nommeerde spelers naar el- ders vertrokken en de scheidsrechters om goede trainers aan te trekken ont braken. Die mogelijkheden zijn nu ineens weer aanwezig. Nooit eerder bond. Bovendien be schikte de Schiedamse volley balclub over zoveel kader. Terwijl nagenoeg elke club schreeuwt om voldoende scheidsrechters - per team eist de NeVoBo één arbiter - stuurde Juliana een lijstje met tien namen naar de bond. Schiedam-SW neemt morgen middag afscheid van doelman Jan van der Velden en Maarten - van Beek. Overigens zonder veel uiterlijk vertoon, want pas na de wedstrijd worden beide spelers gehuldigd. Jan van der Velden wordt trainer van HOV. Maarten van Beek stopt met voetbal, maar overweegt om nog enkele jaren in een zaal voetbalteam te gaan spelen. Beide spelers maakten nog c uit van SW's kampioensteam dat naar de eredivisie promo veerde. De tegenstander tr geiuniddag op Harga is het pi- burgse Willem II- Voor beide - ploegen is het de laatste compe titiewedstrijd. HERMES-DVS—EDO: l Schiedam Nog niet zo lang geleden beweerden boze tongen dat het Hermes DVS van dit mo ment geen trek meer had in wat extra voetbal. Kritische geluiden, die tijdens Hennes' eerste beslissingsduel tegen EDO al snel werden afge- zwakt, omdat de formatie van Pim Visser wel yj' - degelijk zin heeft om mee te doen aan het grote bekergebeuren. In dertien minuten tijd boog Hermes een 2-0 achterstand om in een 2-3 voorsprong, maar Hermes DVS zoals bet morgen aantreedt voor de beslissingswedstrijd tegen EDO. eindigde - ook na verlenging - naast EDO: 3-3. En dus wordt morgen, opnieuw op het terrein van het Leidse UVS, de herhaling opgevoerd. Als dan opnieuw de twee ploegen elkaar in evenwicht houden en ook een verlenging geen winnaar aanwijst, beslist het doelgemiddelde in het voordeel van de Haarlemmers. Of Hermes het zo ver Iaat komen valt echter te betwijfelen. De Schiedammers kwamen erg on fortuinlijk op een 2-0 achterstand en juist die wetenschap, dat die treffers te voorkomen wa ren geweest, biedt wat houvast... Schiedam - Het korfbalteam van SSC Harga heeft de zeer be langrijke wedstrijd tegen De Algemene met 7-4 gewonnen. Dit zijn belangrijke punten die de Schiedammers hard nodig hadden. Als zij nu morgen van Soesterkwartier winnen en Zuiderkwartier verliest van kampioen Pams zijn zij veilig. Het is een vooral van SSC Harga rijde zenuwachtige wedstrijd geworden. De Algemene kon vrijuit spelen want voor de Lei. denaren stond er niets meer op het spel. Het veldspel van De Algemene was beter verzorgd, maar wilde het allemaal te mooi doen. De Schiedammers konden steeds op het juiste moment de bal onderscheppen- SSC Harga, dat Karei van der Linden en Tineke Warmerdam vervangen had door Bert Kar- stel en Gerda Hols, kreeg veel meer kansen om te doelpunten. Maar toch duurde het tot de 20ste minuut voordat Gerda Er- kriens van korte afstand de Schiedammers aan de leiding bracht. Vlak hierop benutte Ton Pieterse een doorloper en de stand was 2-0. Binnen vijf minuten echter was het weer gelijk. Even hierna werd Bert Karstel door twee heren verdedigd en de toege kende strafworp werd door hem feilloos benut Ton Sahli schoot van ver raak en SSC Harga kon met een 4-2 voor sprong gaan rusten. Na de thee een nerveus spelend SSC Har ga dat vooral in het middenvak en aanvalsvak veel balverlies leed. De Algemene kwam dichterbij 4-3. Toen kreeg De Algemene een strafworp toegewezen die jammerlijk gemist werd. Daar uit putten de Schiedammers zo veel moed dat Ton Pieterse de stand weer op 5-3 kon brengen. Het werd zelfs 6-3 door Jopie Geluk die van afstand de bal door de korf liet glijden. Bij de stand 64 keurde scheidsrech ter J. Haring een gave doorlo per van Ton Sahli af. Bert Karstel kon tenslotte vijf minuten voor het eindsignaal uit een strafworp 7-4 op het scorebord laten noteren. Wat De Algemene hierna ook pro beerde, er kwam geen verande ring meer in de stand. Schiedam Door de late start loopt het tafeltennisprograni- ma in de Ereklasse dit seizoen ver uit. De topteams hebben nog drie wedstrijden voor de boeg. Voor Bru3-n2eel staat vanavond een interessant tref fen op het programma. Delta-Lloyd komt op bezoek en de Amsterdammers delen op dit moment de eerste plaats met Tempo Team. Bruynzeel kan de hoofdstedelingen erg in het nauw brengen en uiteraard zal Tempo Team met belang stelling het resultaat afwachten. Bij het eerste treffen in Am sterdam werd het een gelijkspel en ook dit resultaat is in de Beurs zeker mogelijk. Bij Delta-Lloyd zien we Bert van der Helm en Bert Schoofs, die beiden de basis vormen van de verzekeringsformatie. Derde man is Feike Kraaijenga en dit nu is de zwakke stêe bij de gasten, waar Bruynzeel gebruik van moet kunnen maken. Delta Lloyd wil graag Hans Lingen inlijven om de verdedigende Kraaijenga te vervangen. In dat opricht is het treffen ook a! pikant. De ontmoeting in de Beurs begint om zes uur. Schiedam SW gaat twee oe fenwedstrijden spelen om de nieuwe trainer Leo Halkes enig inricht te geven in het spelers materiaal. In deze wedstrijden worden ook wat nieuwe spelers geobserveerd. De eerste tegen stander is UVS, dinsdag 13 mei, terwijl de volgende wedstrijd wordt gespeeld op donderdag 22 mei. Beide wedstrijden be ginnen om half zeven, op sport park Harga.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1975 | | pagina 4