SV Igeeft afscheid toch nog wat glans T WORDT STIL OP IASGA mam u'wboom FC Vlaardingen blij met einde... Kinesis Birds plukt de winst in tweede innings Grote inzet en 21 zege tegen Willem M tmmmm if Leen Warnaar (35.000 gulden) naar Eindhoven FC Dordrecht duidelijk sterker e k»'ï3VL5s» MAANDAG 12 MEI 1975 3 Schiedam—SW bewees gisteren tegen Willem II d het ook anders kan. Mooier en beter dan tegen Volendam ((04). Nauwelijks. We! plezieriger om te zien en attractief genoeg om de volle negentig minu-' ten uit te zitten. En toch was ook SWs laatste competitietreffen een duel zonder speciale belangen,' met als enige prikkel het afscheid van enkele getrou wen. Dat SW tenslotte ook nog won, was voor de weinige kijkers een aangename verrassing. y .1 'v*» Voor de laatste Jan den Tuinder Harga: SW juicht. De felicitaties zijn voor Het begon dan allemaal ook wel erg hoopvol. Met een SW dat Op rechts Robert Korengevel eén tweede kans gaf te bewij zen er bij te horen, met Danny Molendijk als centrumspits en Dutina op links. Jan Groene- weg probeerde het op eigen verzoek eens achter de voor hoede— Door Hans Soeters En juist Jan Groeneweg gaf al snel het gevoel dat SW nog één keer wilde „vlammen". Zoals gezegd, deed SW het deze keer ónders. Natuurlijk mislukten ook nu weer heel wat acties, daarvoor is de competi tie tenslotte écht voorbij, maar er is een verschil tussen goed bedoelde pogingen en ongecon centreerde bedoelingen. SW' koos gisteren voor het eerste en kreeg daarom wat het verdien de. Al na dertien minuten. Toen be landde een hoekschop van Du tina (die definitief niet naar PEC Zwolle gaat) bij Wim Mul der die Jan Groeneweg vervol gens de bal in het lege doel zag glijden: 10. Toen was ook Wil lem H er wel achter dat SW weinig trek had in een gezapig slot van de competitie- En v/eer dertien minuten later kwam SW al op 2—0. Met dank overigens aan doelman Lelieveld, die een hoekschop van Hans Camp en beter had kunnen laten gaan, echter koos voor een forse vuistslag, maar de bal loodrecht omhoog sloeg. En waar toen Jan den Tuinder stond kon de Tilburgse goalie niet meer staan en via het hoofd van de lange linkerverde diger betekende dat dan ook 2-0. „WANKLANK" De enige wanklank zou daam* kunnen zijn dat SW's produk- tie verder stokte. Want al kwa men er hierna nog heel wat uitgespeelde kansen, óf schro melijk missen, óf een zich knap herstelllende Lelieveld voor kwam een grotere Schiedamse voorsprong. En omdat het eigenlijk toch een afseheidswedstrijd was, mis schien maar beter ook. Nu kwam de Schiedamse defensie wat meer onder druk en kregen spelers als Leen Warnaar en Jan van der Velden ook nog even wat te doen. Met de 35-ja- rige goalie bijna nog in een hoofdrol, want een door Rinus Steenbergen tegenover Haver- mans gemaakte overtreding le verde Willem II een strafschop op. Leushuis nam de elfmeter- trap verre van feilloos, waar door Van der Velden de bal wel kon beroeren, maar net niet stoppen- Daarvoor was de inzet net iets te hard... En dus stond het kort na rust ineens 2—1 en kreeg ook Leen Warnaar volop gelegenheid te laten zien waarom hij op 27-ja- rige leeftijd nog door Eindho ven is weggekocht. Warnaar, de technicus op de vierkante me ter, won ook gisteren weer elk duel. Zelfs twee, drie Tiibur- gers konden SW's libero niet tot wanhoop brengen. Rinus Gosens had geen betere aan koop kunnen doen... DEFENSIE Maar het SW van gisteren steun de defensief nog wél op Leen Warnaar en Van der Velden, die overigens goed werden geassisteerd door de volijverige John van der Spek en wanneer nodig konden rekenen op de lengte van Steenbergen of Den Tuinder. Want al was Bob Maaskant 2elfs gisteren nog een beetje kritisch: „Dom natuurlijk om je na een 2—0 voorsprong nog in moei lijkheden te laten brengen", SW werkte er gisteren wél voor. Middenveld en voorhoede waren niet te beroerd om zo veel maar mogelijk was te sto ren en vooral Korengevel loerde op de kansjes om diep te gaan. Dóórvan had SW nog enkele malen moeten profite ren... De Schiedammers deden dat niet. Dus bleef het duel tot het laat ste fluitsignaal van scheidsrech- ter Mulder best leuk om te zien. Extra leuk ook, omdat SWs scheidende viertal (Maaskant, Warnaar, Van der Velden en geblesseerde Van Beek) nog neemaal de overwinning spremie in de knip Ion steken. Dat spelers als Hans Campen en Robert Korengevel in de laatste minuten nog ver moeid moesten worden ver vangen door resp. Rob de Nijs en Corrie Huigen (voor één mi nuut) maakte duidelijk dat de spelers er een prettig afscheid van wilden maken. Gezien de spelers waar het allemaal om was begonnen, een begrijpelij ke zaak... Dick Dubbeld schiet op de Viaardingse muur. Schiedam Hcowel SW er gisteren voor een "handjevol eigen publiek (krap 700 man) best t» nog wel iets leuks van maakte, werd het af- n scheid van heel wat spelers toch naar achteren e gedrongen. Ver weg van het gerumoer in de ij kantine, maar sfeervol in SWs dit seizoen k gereedgekomen spelershome, werden Jan van K der Velden (35), Maarten van Beek (31), Leen Warnaar (27) en. trainer Bob Maaskant in de bloemen gezet. Eerder dit seizoen verdwenen al Jan Coenen en "Paul Roodnat, zodat het tussentijds op non-ac- "tief zetten van Theo van Toledo (Maaskant: 8 „Theo heeft te kennen gegeven er mee te gaan stoppen") in het laatste rijtje moet worden inge- past. Qok het vertrek van Leen Warnaar valt net buiten t het „gewone" afscheid en lijkt een beetje op de .positieverbetering van Bob Maaskant, die SW inruilt voor NAC. Warnaar is met de eerste divisie club Eindhoven in principe tot overeen stemming gekomen over een transfer naar de lichtstad. Warnaar daarover: ,Jk ben op Hemel vaartsdag in Eindhoven geweest. Nee, getekend heb ik nog niet, want dat hangt er van af of Eindhoven naar de eredivisie promoveert. Wel is het zeker dat ik volgend seizoen in de ploeg van Rinus Gosens ga voetballen." Voor SW kwam het naderende vertrek van War naar als een verrassing. Cor de Vries: „Het schijnt inderdaad allemaal waar te zijn, maar met het bestuur van Eindhoven hebben we nog steeds geen contact gehad. En dat, terwijl we ze vrijdag nog hebben gezien." Dat Jan van der Velden en Maarten van Beek Het viertal dat gisteren op Harga voor het laatst in actie kwam. Bob Maaskant wordt trainer van NAC, Maarten van Beek stopt, Leen Warnaar gaat naar Eindhoven en Jan van der Velden wordt trainer van HOV. Jan Coenen, Paul Roodnat en Theo van Toledo vertrokken tussentijds... gisteren voor het laatst in actie zouden komen was van te voren wél hekend. Maarten van Beek, door een blessure niet in staat te voetballen: „Ik stop er mee omdat ik er gewoon geen zin meer in heb. Voor mij hoeft het allemaal niet meer. Neem nou een wedstrijd in Groningen, dan ben. je een hele dag van huis en dat ging me op een gegeven moment tegen staan." Voor Jan van der Velden, die net als Van Beek nog deel uitmaakte van SWs eredivisieteam, kwam het aangekondigde vertrek eerder dan hij aanvankelijk had verwacht Net toen SWs doelman nog één seizoen onder de Schiedamse lat leek te gaan willen staan, kwam het Rotter damse HOV op bezoek. Van der Velden aarzelde nog even, maar koos toen voor een nieuwe carrière als trainer. Bob Maaskant over zijn kersverse collega: „En Jan kón het dat wordt een hele goeie." En eigenlijk nam SW gisteren afscheid van een paar échte SW'ers, die uitgezonderd dan de scheidende trainer al heel wat jaartjes bij de Schiedamse eerste divisieclub liepen te voetbal len. Het vertrek van Leen Warnaar brengt voor SW dan ook nog eens zo'n kleine 35 mille op... Dordrecht - Als betaald voetbal, zoals het door FC Vlaardingen wordt voorgeschoteld, een be drijfstak is, Is het met de eco nomie In ons land maar bar slecht gesteld. De manier waarop met name FC Vlaar dingen na de onderbreking stuntelde had veel weg van een afdelingsciubje dat van tevo ren weet dat er tegen een PSV of Feyenoord toch geen eer aan te behalen viel. Jan van Baaren merkte dan ook terecht op na afloop van de met 41 verloren confrontatie met FC Dordrecht: "Ik ben blij, dat we van deze competitie af zijn. Dit was één van de slechtste partijen, die we dit seizoen heb ben gespeeld. Het was maar goed, dat we niet voor eigen publiek hebben gevoetbald." FC Dordrechts interim-trainer Cees van den Bosch ontkende niet, dat er erg povertjes werd geacteerd aan weerszijden. "Maar FC Vlaardingen inspi reerde natuurlijk ook niet erg", constateerde hij, "op zo'n veld was trouwens amper te voetbal len". Bosch daarentegen: "Van Oor schot deed ólles goed behalve de passes. Rob Sanders was wat dót betreft wel beter". Schiedam De wedstrijd Schiedam-Kinesis Birds, Is voor het Schiedamse publiek geen wedstrijd gewor den om lang te onthouden. De Delftse vogels hadden slechts één inning nodig om Schiedam op de knieën te krijgen en konden zich verder beperken tot het verdedigen van de voorsprong. De Schiedam aanval, anders toch een gevreesd wapen, zag geen kans werper Gerard Salemink in moeilijkheden te brengen. Daardoor en door de vele fouten die Schiedam zich veroorloofde, konden de Delftenaren een kostbaree 7-1 winst mee naar huis nemen. Starting pitcher Woud Don zag in de eerste inning nog wel kans de Birds van punten af te houden, howel hij-Jaap Bak ook toen al een honkslag moest toe staan. Nadat ook Schiedam niet had gescoord, Eddy Jonk man kwam weliswaar door een mooie stootslag/honk- slag op het eerste honk, maar Jan Steyl (drie slag) en Emile Vervloet (van zes naar drie) werden vlot uitgemaakt. Omdat ook Eddy Jonkman door onoplet tendheid op het derde honk sneuvelde, werd er vlot gewisseld. In de tweede slagbeurt haalden de Delftenaren flink. en naar later bleek beslissend uit. Een infield hit van. Jos de Wit werd door John Rïekwel zo slecht aange gooid, dat de Wit het tweede honk bereikte. John Smit gaf een stootslag, waardoor Jos de Wit naar drie ging en hij zelf veilig op het eerste honk kwam. Kees Schilperoord gaf vervolgens een honkslag, waarop De Wit en Smit konden scoren. Ook Leen Donker plaatste een honkslag. Frits Saraber bracht beide door een opofferings stootslag een honk verder. Jaap Bak sloeg vervolgens een infield hit, die door het Schiedam veld alweer fout werd verwerkt en waarop Kees Schilperoord de thuisplaat bereikte. Coach Wout van der Have vond het toen tijd worden zijn werper te vervangen. Pierre van de Marwe nam Woud Don's plaats op de heuvel over, maar kon niet voorkomen dat ook Jojo Richardson nog een honkslag plaatste, waardoor Donker en Bak konden scoren. Door Hans van der Kraan drie slag te geven, kon Pierre van de Marwe de schade verder beperkt hou den. Niettemin keek Schiedam tegen een 0-5 achter stand aan die, naar later bleek, niet meer te overbrug gen was. In de gelijkmakende slagbeurt kreeg Schie dam geen kans nog iets terug te doen. John Riekwel en Maarten Koudenburg gingen vlot voor drie slag aan de kant en de honkslag van Pierre van der Marwe sorteerde geen effect, omdat Jan Steyl werd uitgevan- gen. Het verdere verloop van de wedstrijd is gauw verteld. Kinesis Birds scoorde in de derde en do achtste inning nog éénmaal en Schiedam kon hier alleen in de zevende inning een punt tegenover stellen. Het is de verdienste van de Delftenaren dat zij de zwakke plekken van Schiedam goed wisten uit te buiten. Werpersresultaten Schiedam, Woud Don (1 1/3 inning) 1-0-4 Pierre van de Marwe (7 2/3 inning) 2-4-8. Het Schiedam-veld maakte acht fouten. Werpersresultaten Kinesis Birds, Gerard Salemink 8-6-3. Kinesis Birds maakte twee fouten. Score verloop, Schiedam; O-O-O-O-O-O-l-OJ). Score verloop, Kinesis Birds; 0-5-1-0-0-0-0-1-0. door Wim Huisman De bal maakte op de "springeri ge" grasmat inderdaad soms de meest vreemde capriolen, waar door men aan de spelers ook- weer met te hoge kwaliteitsei sen mocht stellen. FC Dord recht vast zich echter het best aan te passen, mede door een wat grotere individuele kwali teit (men denke aan Frans Struis!). Niettemin registreerde juist FC Vlaardingen na acht minuten c!e openingstreffer, toen Gerrit de Keyzer op afschuwelijke wij ze mistastte en Anton Huyer meteen de bal langs de niet eens reagerende Ton Ruts werkte: 01. Lang plezier had FC Vlaardingen niet van dit cadeautje. Vooral Frans Struis stichtte herhaalde lijk paniek in de Viaardingse defensie met zijn dieptepasses die m de regel in de buurt van lange Dick Hoogmoed naar be neden dwarrelden. Zoals bij de geh)kmakende goal Hoogmoed lepelde vervolgens de bal vóór en Ab van Oorschot knalde di rect uit: 1—1. Van Oorschot verrichtte voor ve len van de 1500 consumenten spectaculair werk. Van den Voor FC Vlaardingen was het toen meteen afgelopen, al dien de Ton Ruts bij één van de spaarzame vloeiende Viaar dingse combinaties reddend op te treden bij een uitval van Jan Roodbol. Dat FC Dordrecht kort voor het einde van het eerste bedrijf nogmaals toe sloeg lag in de lijn der verwach tingen. Dick Hoogmoed werkte een vrije trap van Ton Dekker naar Frans Struis, wiens uit haal goed was voor 2—1. Voor Jan van Baaren was dit een, reden de dit keer in de tweede lijn opererende John Janssen als "klever" te laten optreden van Frans Struis. Niet voor lang. want nadat FC Dordrecht vnj kort na de hervatting via Dick Hoogmoed (Johnny Oor ver maaide over een pass van Rob Sanders heen) naar 31 was uitgelopen, kreeg Jansen wéér de volledige vrijheid van handelen. Van Baaren: "John tekent morgen bij Heerenveen zijn contract. Vandaar dat we hem ook op het middenveld hadden neergezet Had hij min der kans op blessures". Toen_ Frans Fiers met nog een klein half uur te gaan de bal met de hand beroerde binnen het beruchte gebied voltrok Dick Hoogmoed vanaf de witte stip het vonnis: 4—1. Waarna hij zich (licht geblesseerd) liet vervangen door Martin Breuer. "Daarna liep het helemóól niet meer", merkte Cees van den Bosch na afloop op, "toen was het echt wel te zien, dat het de laatste competitiewedstrijd was". Collega Jan van Baaren lachend: "Eigenlijk had de KNVB maar moeten besluiten dergelijke onbelangrijke wed strijden niet meer af te werken. Het heeft toch geen zin. Maar goed, we hebben tenminste wéér geen premies hoeven uit te betalen". Voor Van Baaren is een mis schien nóg belangrijker tijd perk aangebroken: de transfer periode. Hij „Wat "Als je van daag allemaal zag, kan je er zó wel vijf of zes andere spelers inzetten. Wij zijn druk bezig ons te versterken". Een gunstige ontwikkeling is in ieder geval wél de komst van vier FC Den Haag-spelers (Lochtenberg, Berckenkamp, Quellhorst. Van der Meer). "Maar we proberen nóg meer spelers aan te trek ken. Wij zijn in onderhandeling met een Joegoslaaf, maar mees tal levert het problemen op een werkvergunning voor dit soort jongens te krijgen. Afwachten maar. Verder trachten wij kwa litatief goede amateurs en spits- spelers aan te trekken. Zes spit sen (o.a. Cor Pot, red) hebben we op het oog". FC Dordrechts trainer Cees van den Bosch (die kortgeleden de plaats innam van de naar PEC vertrokken Hans Alleman) keert binnenkort terug naar het amateurvoetbal (TSC). Van den Bosch wordt opgevolgd door Rcné van Eek, die solliciteerde op devacature. Donderdag avond kwam het bestuur van FC Dordrecht rond met de vroegere assistent van Emst Happel.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1975 | | pagina 3