fieen bekercompeti tie voor Hen Herman Esajas redt Excelsior M. m 1 ;-JVA 240 MINUTEN VOETBAL Peet van Mil tikt WK toch langs VDL h CION: dubbele triomf GSS geen spelbreker Sunlight uitgeteld Revanche van DVO'32 [Beroep op Lo Verhaas niet tevergeefs Satelliet blijft antwoord schuldig VISV71 snel klaar Ursus als scherprechter 'MAANDAG 12 MEI 1975 5 vt&g' J>j "AS Door Fred Ivens Belden Geen bekercompetitie voor Hermes DVS. ^Geen financieel aantrekkelijk gebeuren tegen be taalde clubs volgend seizoen. Dat recht eiste na 240 m minuten voetbal ten slotte EDO voor zich op. In het tweede gedeelte van de verlenging van de A* tweede beslissingswedstrijd vond Haarlemse cap- tain Leo van der Lubbe hard en hoog de onbe- afschermde hoek en dat bracht de beslissing (3-2). Hoewel als beide partijen op 2-2 waren blijven steken dan nog was EDO op grond van een beter doelgemiddelde als nummer twee in de hoofdklasse A geëindigd. „Niet de beste, niet de ge lukkigste, maar wel de meest koelbloedige ploeg heeft gewonnen", glun derde EDO's Doby Pe ters na afloop met een glas champagne in de hand glunderend op. En collega Pim Visser: „Wij voetbalden meer, maar EDO was brutaler, agressiever". Inderdaadl dat was het verschil tussen beide opponenten. Ter wijl balverliefd Hermes zichzelf verstrikte in technisch begaaf de maar wel omslachtige acties, opereerde EDO wat slagvaardi- ^.rger, had het meer diepgang. Dat bleek al vanaf de ouvertu- 51 re. Nadat Arie Hiedijk en Ties van Duppen in de eerste de beste minuut hun kansrijke po- - si tie niet hadden uitgebuit, drukte de Haarlemse brigade, die in de competitie tweemaal - (1-0 en 2-0), van Hennes had gewonnen, z'n stempel op de strijd. Doby Peters: „We wilden Heimes laten komen en op de twintig rneterlijn opvangen om daarna snel uit te breken. Maar Her mes kwam niet Toen gingen wij maar". [TREFFERS Het resulteerde In de 14e en 17e minuut in twee (onnodige) tref fer». Eerst mocht Herman Ka- moet) van dichtbij n* een hoek- schop van Jan Ui ten daal en doorkoppen van Leo van der Lubbe ongehinderd omhalen en daarna verkeek Harry Sper- mon zich op een effectvol, stui terend 25-me terschot van Theo Koenekoop. Pim Vissen „Het zelfde als vorige week. Weer twee van die rotgoals. Onbe grijpelijk", Hermes kreeg echter snel weer nieuwe hoop. Arie Riedijk ach terhaalde een te harde voorzet van Ties van Duppen, verricht te wat goochelwerk en. liet goa lie Pierre Visser (Berend Tent zat volgens EDO's rouleersys teem in de dug-out) subliem kansloos. Rechtsachter Joop van der Broek redde nog wel .handelend", maar uitmunten de Eindhovense arbiter Van Arie Riedijk in duel. Arbiter Van Swieten is ter plekke, evenals Ties van Duppen. Swieten constateerde bijkans ter plekke dat de bal de lijn al was gepasseerd (2-1, 23e min). Hermes dat via Riedijk verzuim de langszij te komen, drukte met door, waardoor EDO op de been kon blijven. Het Haarlem se tempo spel resulteerde nog in mogelijkheden voor spitsen Jan Uiterwijk en Uoyd Headley, maar onzekere Spermon voor kwam grotere averij. Toch kreeg Hermes waar het qua veldspel recht op had. Na een vrije trap van Cock Hoogeveen was de organisatie in de EDO- defensie zoek, waar rechtsach ter Rinus Commijs diagonaal van profiteerde. Dat was 2-2 na tien minuten en was Hermes er evenals vorige week in geslaagd een snelle 2-0 achterstand weg te werken. Maar de positieve 3-2 bleef ditmaal uit tot erger nis van Ties van Duppen die na een ruwe charge in het boekje verdween van Van Swieten- De arbiter noteerde later ook laat ste man Fnts van Amerongen. Die ging op de bon wegens vasthouden van Teun Komaat, die richtbaar nog niet volledig van een dijbeenblessure her stelde spits, die in de pauze voor Bob Weeda was ingeruild. Halverwege de tweede acte ruil de Peters spits Headley en middenvelder Kam oen (lies) in voor defensieve middenvelders Simon Evers en Hans Koster. Een duo dat volgens opdracht dc Schïedamse agressie voortij dig smoorde. Daarnaast had Peters kleine Leo van Straten en Thoe Koenekoop bevolen, vla de flanken te penetreren. Niet alleen om ruimte te krij gen maar vooral ook om vleu gelverdedigers Rinus Commijs en Sjaak van der Kroon niet zulke aanvallende neigingen als vorige week toe te staan. Peters: ,»De taktiek lukte voor zeventig, tachtig procent". „Maar dat kwam ook", wilde Visser wel kwijt omdat enkelen van ons (bv Riedijk) zich na rust lange tijd niet lieten zien. Bovendien verzuimden we vol gens opdracht meer via onze snelle vleugels Aad van de Voort en Ties van Duppen te spelen". Gevaarlijk spel van Theo Koenekool contra Arie Rie dijk. V.l.n.r. aanvoerders Leo van der Lubbe en Piet van der Burg, Cock Hoogeveen en Peter Maas kijken toe. Omdat Spermon zich duidelijk herstelde en EDO een handvol kansen uit handen sloeg en om. dat Visser Riedijks schot ont krachtte kregen de 750 voorna, melijk EDO-gezïnde toeschou wers op het UVS-terrein een verlenging voorgeschoteld. Die in het tweede part, tot Haarlem se jubel leidde. Uitendaal tikte een vrije trap opzij naar „slach toffer" Leo van der Lubbe die fraai de bovenhoek zocht en vond: 3-2. Hennes gaf Plet van der Burg en Ger Ruseier frontdienst maar kwam met het riskante pressie- voetbal niet verder dan van de lijn gehaalde Inzetten van Rond Slavenburg (voor Aad van de Voort) en Arie Riedijk. Pim Visser: „De gelukkigste ploeg heeft gewonnen". Afhad den we na rust net zo moeten spelen als vorige week. Nu wer den de solo's te lang doorge voerd, de vleugels te weinig in het spel betrokken en lieten ze wel eens een medespeler in z'n hemd staan. Enfin, voor ons is 't over nou". *h Van onze sportredactie U Spakenburg Het Excelsiorschip is eindelijk de veilige haven binnengelopen. Kapitein Joop Schop en zijn matrozen hebben zaterdag de laatste lastige .v klip omzeild en zijn nu in veiliger vaarwater terecht gekomen. Na een seizoen vol tegenslag (blessures en domme pech) werd in Spakenburg de garan tie verkregen voor een nieuw seizoen in de eerste klas. In een typische degradanten-ontmoe ting: weinig doelpunten en niet al te best voetbal, bereikte Ex celsior in het vissersdorp het doel wat men zich voor ogen gesteld had: één punt pakken. De Maassluise formatie was extra gehavend. Tegen Spakenburg waren Frans de Munnik en Erich Scheffers absent Joop Schop was hierdoor genood zaakt Leo Verhaas onder de wapenen te roepen. Lo Verhaas had al drie maanden niet meer gevoetbald en was nogal verrast door de keuze van de scheidende Excelsior- trainer: ,Jk hoorde pas zater dagmorgen dat ik moest mee doen (Eric Scheffers was vader geworden). Vanwege mijn stu die had ik drie maanden met getraind. Twee weken geleden deed ik examen (geslaagd voor politiediploma) en afgelopen week trainde ik voor het eerst". Het ging na zo'n lange tijd rede lijk goed met de Excelsior- rechtsback. Wel moest hij diep in de tweede helft een seintje naar de dug-out geven om ge wisseld te kunnen worden. Van wege (begrijpelijke) krampver schijnselen moest Leo Verhaas toen afhaken. Excelsior speelde een moeilijke eerste heft. De voorhoede kwam vnjwe] niet aan de bak bij de robuust ingrijpende Spa kenburg-defensie. Men was als het ware vleugellam doordat de buitenspelers Arend van 't Hoff (op links) en Leen de Munnik niet in staat waren openingen Van onze sportredactie Vlaardlngeu CION be haalde in de „doublé" te gen Energie Boys drie punten. Werd er donder dagavond op eigen veld al met 21 gewonnen, saterdag werd bet in Botterdam 1-L In die laatste wedstrijd was de eindstand al na vier mi nuten bereikt. Het onder- aanstaande Energie Boys, voor de laatste kans vechtend, kwam in it*. derde minuut vla een tx. voor doelman Jaap de sv Nol onhoudbaar af- - standsschot op voor- - sprong. Het spel was maar nauwe- lijks hervat of het Vlaar- dingse antwoord werd door Adrie van der Have in het Rotterdamse doel geschoten: 1—1. Da&r bleef het bij, al had n' CION zeker voor rust het "v betere van het spel Er werd leuk gecombineerd, maar gescoord werd er niet meer. Een in de tweede helft meer druk kend Energie Boys kon bet de CION-defensie toch niet moeilijk maken. John Goudswaard speelde na zijn dubbele been- breuk van oktober vorig Jaar (in de wedstrijd te- gen VDL) voor het eerst „.weer een hele wedstrijd mee. Hetgeen bevredi- ,„,gend verliep en met de t tweede ronde van het _VIaardinga kampioen- schap voor de boeg wag ^dat voor CION een ple- 'zierige constatering. 1 Herman Esajas ...redder... Excelsior kwam de eerste minu ten ongeschonden door, hoewel het weinig scheelfde of Spaken burg had al na drie minuten de leiding genomen. Ane van der Sar het de bal van zijn schoen plukken, waarna Jaap Bos ver- CTR A F^fTIAP schrikkelijk hard kon uithalen, f V, f Spakenburg bleef aandringen,' maar vond een fel verzettend Excelsior tegenover zich. dat De krakende lat redde Excel- al lw counterde. Een hoek- sior van een snelle achterstand, schop 32e minuut - luidde een Excelsior achterstand in. Bos I kopte de bal tegen de hand van Jaap van Roon, waarna de scheidsrechter (Spakenburg ap pelleerde niet) naar de stip wees. Centrumspits Kikkert Beukers schoof de bal haar scherp in de rechterhoek: 1-0. Verder kwam Spakenburg niet omdat de Maassluizers het heft steeds meer in handen namen. Overmoedig aanvallen was er weliswaar met bij (een 2-0 stand zou waarschijnlijk on overbrugbaar geweest zijn), maar toch werd het Spaken burg-offensief een halt toege roepen. Herman Esajas: „Eigenlijk zijn we de eerste helft te veel in de verdediging geweest Spaken burg had heus zo'n sterke ploeg met Dat zag je in de tweede helft We kregen regelmatig kansen en met wat meer geluk zit er nog veel meer in voor ons. Maar ja, dat ene punt is ook al mooi". HOUTWERK Het Excelsior-overwicht In de tweede helft begon eigenlijk pas goed na de wissel Leen de Munnik-Henk van der Burg- Deze Henk van der Burg Is nu éénmaal een veel aandacht vragende beweeglijke spits, die bet veld breed houdt. De kan sen kwamen; Mart van der Pol schoot voor open goal mis. Herman Esajas en Fcr Groenen weg testten de lat Het aanhouden van Excelsior le verde pas tien minuten vóór tijd het nodige rendement op. Een voorzet van captain Arie van der Sar bereikte - via Fer Groeneweg - Herman Esajas, die net bij de bal kon en hoog vloog het leer in de touwen. Het bleef 1-1, waarmee beide ploe gen het eerste klasserschap wis ten te continueren. te forceren. Daarbij kwam het feit dat centrumspits Herman Esajas aan de ketting lag van het „palingkoppel" Bart Har- tog-Jan van Diemen. Door de zwakte van de Excels»or- a an val moest het middentno (Mart van der Pol-Arie van der Sar-Bob Meinster) de kastanjes uit het vuur halen. Spakenburg had méér balbezit in die eerste periode en drukte met een flin ke „Usselmeer-bnes" in de zei len op de muur, die voor Gemt Geurtsen was opgetrokken. Van onze sportredactie Rotterdam De Vlaardingse eersteklasse- r Satelliet blijft na de kleine nederlaag tegen NSU"JQ in degradatie-zorgen. On danks het veldoverwicht van Satelliet gedurende de gehele wedstrijd, was het de Rotterdamse ploeg die twee punten pakte 1—0. Satelliet bestreed haar tegenstander met goed voetbal. Met knap opgebouwde aan vallen werd de Rotterdamse veste be stookt Bepaald pech hadden Sjaak Ver hoeven en Peter van der Hoek, die op de paal en de lat schoten. Het doelpunten maken bleek echter een groot probleem. Ondanks de vele kansen (Dik Bos kwam alleen voor de keeper) kwamen er geen Satelliet treffers. Na de dubbel blanke ruststand was N5U '70 in het tweede gebeuren weer aan verdedi gen toe, maar wist ook te counteren. Satel liet kreeg wéér legio kansen, maar het afmaken bleef echter een groot probleem. Een hoekschop na een half uur spelen bracht voor de Vlaardmgers onheil. Deze werd aanvankelijk afgeslagen, maar de terugspringende bal kwam vol op de schoen van een Rotterdamse aanvaller, die de bal in de touwen joeg: 1—0, Satelliet had hierop geen antwoord meer. Schiedam WK. «lat het Maas sluise VDL ontving, had maar één opdracht meegekregen van trainer Gerrit Ba tal eer en dat was winnen. Maar dat wilde VDL eigenlijk ook wel en zo ontstond er een leuke partij voetbal, waarbij de inzet van WK iets groter was en daar door de wedstrijd winnend kon afsluiten: 2L WK begon zeer sterk en creeer- de binnen vijf minuten na de aftrap drie kansen, maar everv zovele kenen zagen de voor- waartsen van de Schiedammers geen kans om deze te benutten. De verdediging van VDL vond het toen genoeg en stelde orde op zaken. WK bleef wel ster ker, maar werkelijke kansen gaf de Maassluise ploeg niet meer weg. Dat deed WK in de twintigste minuut wel. door de opkomen de linkermiddenvelder niet aan te vallen, waar deze dankbaar gebruik van maakte en zijn ploeg beheerst op 1—0 zette. WK ging nog feller in de aan val maar kon voor de rust niet meer tot scoren komen. Ook in de tweede helft een ster ker WK, maar zonder erg veel overtuiging, tot Gerrit van Mil een afstandsschot losliet wat volgens waarnemers door de Maassluise goalie achter de lijn werd gestopt Prompt zag VVK weer zijn mogelijkheden en be gon te werken aan een beter resultaat In de vjf en twintigste minuut gebeurde voor VDL het onvermijdelijke. Een door Peet van Md vrije trap werd door c sluise keeper niet goed ver werkt en de opkomende links back Hans Oudewater tikte op beheerste wijze zijn ploeg naar een gelijke stand- VVK bleef jagen en vlak voor het einde werd dit beloond doordat Peter van Mil de Schiedammers met een slimme draai bal naar 2—1 tilde. S hiedam GSS kreeg het lei dende WOR op bezoek, dat, hij winst op de Schiedammers, de kampioensvlag kon hijsen. Het als derde geklasseerde GSS zorgde ervoor «lat de Rot terdamse formatie niet angst aan de wedstrijd Dat xlj desondanks de strijd met een 2—0 winst afslo ten pleit voor de Rotterdam mers. In de eerste helft was er van enig krachtsverschil geen sprake. Het was een gelijkopgaande wedstrijd, waarbij zowel de Schïedamse als de Rotterdamse verdediging geen enkele kans toestonden. De tweede helft aanvankelijk een zelfde spelbeeld, met een nu wel duidelijk zenuwachtig WOR. In «Je vijfentwintigste minuut kwam daar verandering in, doordat de buitenspel val van GSS niet op tijd dichtklap te en de linkermiddenvelder van WOR daar dankbaar ge bruik van maakte. GSS ging hierna nog wel in de aanval, maar WOR beheerste de wedstrijd volkomen en tien minuten voor tijd moest Henk Schiermanie voor de tweede maal naar het net. WOR km zich een waardig kampioen Trainer Henk Steenbergen: „De titel is bij die formatie terecht gekomen die er het meeste aan spraak op mocht maken". Van oidc sportredactie Dirkslsnd In een vrij slechte wedstrijd heeft Sunlight In DlrksUnd tegen DES slechts één punt weten te pakken. Son- light haakte hierdoor af, want WOB werd kampioen. Vooral na rust heeft de Vlaar- dingse formatie de nodige kan sen gehad, maar men wist het DES-cordon niet te doorbreken. Trainer Jan Becker haalde in de tweede helft rechtsback Ed Hassefeld maar de spits en trachtte hiermee de joker in te zetten, die Sunlight naar de voU ledige overwinning kon tillen. DES en Sunlight ontliepen elkaar niet veel in dit treffen. Vooral in de eerste he^t was er van krachtsverschil geen sprake. Het vertoonde voetbal was van matige kwaliteit. Pas in «Ie tweede helft kwam Sunlight tot meer offensieve acties. De kansen in dit harde, maar sportieve duel waren toen voor de Vlaardingers. Mar Verburgh scoorde bijna, maar wonder bo ven wonder kwam er nog een schoen van de eilandbewoners „tussen. Ook mogelijkheden voor Sjaak Tuwanakotta Hu man, Brinkman en Leo Zonne veld leverden niets op.Het bleef 0—0, waarmee Sunlight niet he lemaal tevreden mee kon zijn. Van ome sportredactie VlaArdlngeo In een vrij duel dat tegen bet einde in wat minder plezierige miag verliep, won DVO'32 met 1—0 van Maluku. Het enige doelpunt werd al vóór nut ges coord. Vanaf de 30e minuut had DVO'32 een numeriek voordeeL Scheidsrechter Boe ten hij leidde niet sterk stuurde er namelijk een Malu ku-sprier uIL Hoewel er voor beide ploegen niets meer op het spel stond, ging het er af en toe pittig aan toe. De Vlaardingers hadden plannen om zich voor de sma delijke Ut—1 in de uitwedstrijd te revancheren. Het betere spel in de eerste helft kwam van DVO'32. Na voorbereidend werk van Dick van «Ier Eist was het Joop den Breems die de stand op I—0 bracht Het DVO-offemief hield a au maar had geen doelpunten meer tot gevolg. Scheidsrechter Boeten keurde nog wel een doelpunt wegens buitenspel van Peter Bergman af. Na rust speelde bet spel zich hoofdzakelijk op het midden veld af. Het werd een slechte tweede helft, die tegen het einde in onvriendelijke sfeer werd doorgebracht. Gescoord werd er niet meer. Van onze sportredactie Maassluis Vöor de derde maal deze competitie kreeg MSV71 te smaken met een afgelaste wedstrijd. Ditmaal bet SC Albi- reo verstek gaan op Laag Zes tienhoven. De Rotterdamse ploeg kwam slechts met twee man opdagen. Voor de Maas. sluise ploeg een onverteerbare zaak omdat de achterstand op leider Rotterdam steeds groter wordt. Schiedam - Ursus heeft tegen ASW de sportieve plicht ve tinmen bij winst hadden de bezoekers nog een fcan« degradatie te ontgaan. Ursus beeft bet niet «over laten I Het won het duel met 2—1, waardoor ASW bet volgend i ln de afdeling sai moeten gaan spelen. Het was in de 12e minuut dat Henk Verwey op schitterende wiit* Ursus aan de leiding tracht. Bil een voorset kreeg hij de bel net rets eerder te pakken dan de doelman. Hij lobte het leer over mrt 031 la°UW ükie hij de bal in het doe) Er kwamen in de eerste helft nog legio kansen, maar of de doelman stond een doelpunt in de weg, of o.a. Verwey en Van Lnetren rechten het doel daar waar het tiet was. uit'eTn'lil^ï1 Ur,ï- he*1 «Of1*00» -5" het tweede doelpunt, hit v*n f"» Crotie to ongelukkig ill.Ï7 k0ptlor-'- °ch!*r sijn verbaasde doelman te t?anVla_®eB half uur n°s wd w~>* via een loeiend !tü?ifS5l?tï"n a? de Berg, maar verder liet de verdediging van Ursus met Henny Verschoor en Aad den Held het niet komen!

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1975 | | pagina 5