Sehoïte kopt Schiedam verder Ut fesss "927: triest afscheid van derde klas Fortuna loopt snel in Cliirino is Holy te machtig HHééI Hoekse Boys eindelijk veilig TSB in de onverwacht' running Westïandia twee minuten voor tijd op zijspoor E.F. Poelman trofee Wmt9m V - S K.ytf Ilii|§! Verdediging schiet wéér te kort Krappe nederlaag tegen Gouda Rob Czabania sterk in België MAANDAG 12 MEI 1975 Delft - Westlan dia's droom is definitief uit. Twee minuten voor het begin van de een half uur durende verlenging loodste Schiedammer Bram Schoite zijn ploeg toch nog via een gelukkige kopstoot in de na-competitie <12). Hiermee een volledig ontluis terd Westïandia achterlatend. "Maar zo is voetbal nu eenmaal", staarde Nieo van Huët, „al blijf ik er bij dat vandaag niet de beste, maar de gelukkig ste heelt gewonnen. Zie je dat het achteraf meer een nadeel dan een voordeel was dat Schiedam in de competitie twee keer vaun ons had verloren?". Door Wïm de Lange kt os*» 4 4 De Schiedamse Naaldwijken Vd - gelijk; en dat bekende ook zijn J.,collega Hans Ruytenberg later vin.de uiteraard van feestge- woel barstende Schiedamse kleedkamer: "Natuurlijk wa ren we geprikkeld door die twee nederlagen, die zaten ons niet goed. En de mogelijkheden waren er om ze nu te pakken. Van onze sportredactie Boek van Holland Hoekse Boys zou nog kunnen degrade- ren, maar die mogelijkheid is na,,de 3-1 overwinning op Die Haghe wel erg theoretisch ge- worden. Scheveningen zou dan zijn laatste wedstrijd moeten winnen. Die Haghe zou de bei dde laatste ontmoetingen (waar- bij Unicum) moeten winnen, Hoekse Boys zeil zou moeten verliezen van Hïllegersberg en zelfs dan zou er nog een beslis singswedstrijd nodig zijn. Een '•complete rekensom dus met als - eindconclusie dat het voor ne genennegentig procent zeker is dat de boys bun verblijf in de KNVB gaan prolongcren. Vooral Die Haghe voetbalde erg .behoudend, vanuit een zeer ver sterkte defensie en met weinig mensen in de voorhoede. Hoek- se Boys liet zich verleiden om sterk aanvallend te beginnen, maar kreeg daarvoor na vijf minuten al bijna de rekening gepresenteerd- Op dat moment wist Haffenberg te scoren, maar de goed leidende scheids rechter Hoefman keurde de treffer terecht af wegens bui tenspel. Hoekse Boys was er wel door gewaarschuwd en dirigeerde ook wat meer mankracht naar de laatste linie, zonder noch tans de aanval te verwaarlozen. In de zeventiende minuut leidde dat tot succes toen Eddy van - Dijk doeltreffend kon uithalen f- en de Haagse doelman kansloos passeerde. Hoewel er nog enke de kansen voor beide doelen ontstonden werd met een 1-0 - voorsprong ook de rust bereikt Spanning en'' nervositeit ken- merkten ook de tweede helft Hoekse Boys kreeg het niet ge makkelijk, temeer omdat Haf fenberg kort na het begin al gelijk maakte Buitenspel pro- testenvan Hoekse zijde wenden door de scheidsrechter wegge wuifd. Terwijl Hoekse Boys toch tamelijk „bekeken" bleef spelen, probeerde Die Haghe 'met de gelijkmaker als rogge- -steun het spel te verleggen en daardoor kreeg de thuisclub wat meer ruimte. Die takliek werd de Hagenaars tenslotte toch fataal. Op een '-aanval van Bert O uwen s en Kees van der Pol kon de Haag. r se defensie nog redding bren- gen door een hoekschop weg te geven. Kees van der Pol plaatste daaruit echter de bal precies op het hoofd van Koos Heerschap (de - absolute uitblinker van deze middag) en hij knikte het leer in de touwen. Natuurlijk bleef "het ook daarna nog spannend, maar in feite speelde Hoekse Boys wel een gewonnen wed strijd. Het spel van Die Haghe werd nog krampachtiger. De bezoekers moesten nu komen en ze deden dat met weinig zekerheid. Hoekse Boys verde digde bekwaam en schiep met snelle counters gevaar voor het Haagse doeL Het leidde tenslotte nog tot een derde treffer. Met nog tien tni- nuten te spelen kon Kees van der Pol de voorsprong naar 3-1 tillen en dat betekende voor de - Boys de volle winst en vrijwel zeker een verder verbEjf in de vierde klas. Schiedam Ook dit jaar houdt de voetbalvereniging DHS weer een veteranentoemooi op het j sportcomplex in Kethel, met als inzet de E.P. Poelman-trofee. De houder van deze trofee, .waarom jaarlijks de Schiedam- rse clubs felle strijd leveren, is fMartinit. Het toernooi wordt op I juni verspeeld en duurt van "s morgens, negen uur tot 's middags vijf uur. Vooral via bun rechterkant van bun. Gek hé, ik beb op de helft van deze competitie al gezegd dat we tweede werden. Bluf natuurlijk, maar ik heb bet wél altijd gehoopt. Fijn dat bet gelukt is", glunderde Kuy- tenberg. Vreugde bij Schiedam, de ontgoo cheling in het Naaldwijkse kamp dreunde lang na. Want als je de beslist boeiende en sfeerrijke tweede helft {dit in tegenstelling tot bet nerveuze eerste bednjf) bekijkt dan had den de Westlanders eigenlijk nog de beste kans om zich bij Overmaas, ON A en Vreden- burch aan te sluiten. Want eer lijk bekende Schiedamse mid denvelder Roy den Hartog late- r: "Als het inderdaad op een verlenging was aangekomen dan hadden we het niet gered volgens mij. Ik vond Westïandia nu beter dan in die twee com petitiewedstrijden. "Vooral na die gelijkmaker zag ik het al niet meer zo zitten eigenlijk". Westïandia, collectiever West ïandia, trok de partijen na 35 minuten in de tweede helft op gelijke hoogte via een uiterst fraaie kopstoot van captain Leo van Paassen. En plotseling bleek dat Schiedam-onder-drok fouten ging maken; opeens was de rust, die men na een zenu wachtige openingsfase later toch weer erg knap terugvond, verdwenen. Ruytenberg: "We hadden gedacht dat Westïandia weer net zo zou spelen als in de competitie, dus via de counter." Maar in het Schril contrast na afloop van de strijd. Terwijl Eef Krabbendam(links) en Peter Rietveld elkaar omhelzen staart Westlandiaan Joop van Holsteijn triest naar de grond. m ■Stesj begin al speelden ze constant Schiedam-doelman Kees Hydra plukt het leer fraai uit de lucht. Van Holsteijn (6) is derhalve kansloos, met drie spitsen en behoorlijk op de aanval. Ja, dat verraste me erg". Derhalve hadden de Schiedam mers bet vooralsnog wat lastig, zowel met de zenuwen ais met het uitverdedigen. Ted Scbol- tes kreeg zelfs een goede moge lijkheid, één van de weinigen overigens, maar ook hij strand de op de angst. Westlandia's gevaar kwam toen ook beslist vanaf de rechtervleugel waar Joop van Holsteijn back Wim Schemkes nog wel eens rijn hielen liet zien. Scboltes bad het op links bij Peter Rietveld moeilijker al kreeg hij veel steun van back George van Holsteijn, samen met foutloos blazende arbiter Anneveldt gisteren onbetwist tot de uit blinkers behorend. Terughoudend Schiedam durfde even niet, maar kreeg later plotseling weer meer vat op bet Naaldwijkse spel. Eef Krabben dam wél in buitenspel positie) stond oog in oog met doelman Martin Grootscholten, maar de "wachter" voorkwam toen nog verder onheil Dezelfde Krab bendam maakte echter vijf mi nuten later zijn fout geheel goed; Niek Zwinkels liep ("Die bal slipte door dat gladde veld door") onder een verre uittrap van Kees Hydra door waarna linkerspits Ton Verwey Krab bendam in staat stelde om via de onderkant van de lat te sco ren (0—1 Dat Westïandia, bij wie tegenval lende Vincent van den Berg al snel werd gewisseld voor be slist behendiger Erik Veen- man, na de hervatting moest komen lag in de Jijn der ver wachtingen. En dat gebeurde dan ook, al legde Schiedam nu wel een opvallende mate van rust aan de dag. Totdat echter Van Paassen de trekbal van Van Holsteijn tot 3—1 promo veerde; nadien bad Schiedam, met inmiddels Wim de Vries in de ploeg voor Henny Hagen, de grootste moeite om Westïandia van de na-competitie af te hou den. Een kopstoot van Van Holsteijn tikte Hydra met een uiterste krachtsinspanning over de lat en ook bij oen inzet van Ted Scholtos greep de Schiedamse doelman knap in. 'Je hebt die jongens stevig onder druk en dan krijg je vlak voor tijd nog zo'n goedkoop doel punt tegen je. Echt, dat moet ik nog even verwerken. Want ik ben er zeker van dat we in die verlenging hadden gewonnen. Sommigen van hun konden am per meer op hun benen staan", zei Van Huët later. Die voor Westïandia "bevrijden de" extra tijd kwam er toch niet; twee minuten voor tijd knikte Schoite na een geweldi ge scrimmage het leer na een corner van Verweij tegen de touwen (12). Waarna Rob Beukers (voor Krabbendam) ook nog één minuut van Ruy tenberg op mocht draven. Han- s; "Ik ken alleen Overmaas erg goed, van de overige clubs zal jk van de week wel wat infor maties inwinnen." Nico van Huet had dat vorige week al gedaan, wat al té voorbarig,,. Van onze sportredactie Koudekerk Het doek is gevallen voor MVV27. De mannen van trainer Bert van Veen sullen hun geluk volgend jaar in de vierde klas moeten beproeven. In en tegen Koudekerk werd met een kansloze 3-0 neder laag afscheid genomen van de derde klas, waar naar de Maasianders vijf jaar terug waren ge promoveerd. Zelfs een overwinning had MW niet meer gebaat, want zowel Loosduinen -als Rijnsburgse Boys wonnen hun laatste wed strijd. Daar Loosduinen op Hemelvaartsdag al speelde (2-1 winst op Vlaardingen), stond MW in Koudekerk ei genlijk vooraf al in ge- positie. In het "Ondanks deze handicaps CeeS van Buuren. gunstigste geval speelden wij toch beter Het initiatief van het niets slagen meest kon MW bij winst nog een beslissingswedstrijd forceren, maar dan moest Rijnsburgse Boys verliezen. Trainer Bert van Veen: "Die uitslag van Loosduinen heeft wel wat invloed gehad, dan vorige week", aldus Van Veen, toen MW thuis door Rijnsburgse Boys met 3-0 werd ver slagen. "Als je echter niet meer capaciteiten in je elftal hebt, is een goe de wil niet voldoende", want nu wisten we dat Al na vier minuten kwam de kansen minimaal wa- MW goed weg na een meer te winnen of te ver liezen hebbende Koude kerk, leidde in de vijfen dertigste minuut tot suc ces. Via een breedtepass werd Vergunst in positie gebracht en tegen zijn diagonale schot was geen verweer: 1-0. ren. Het was in wezen al een opgegeven zaak". MW had Arie van Tielen nu weer terug, maar Leo Jansen was nog steeds geblesseerd. Bovendien ontbraken nu ook Eg- bert van der Woit en Dick Lagerwïj. De inval lers waren Siem en Joop van Berkel en Nico Zon- ne. Van Veen had nu Huib Bos als laatste man geposteerd. foutje in de defensie, maar buiten bereik van Aftocht Rïnus van de Wetering verdween de bal net MW kwam na de rust wel tot naast. Gevaar was er ook in de dertigste mi nuut, maar de kopbal van De Wit ging rake lings over het Maasland- se doel. Pas na ruim een half uur kwam MW goed door, maar doel man Vergunst had goed oog op een schot van enkele kansen, maar die kon den Koudekerk niet in verle genheid brengen- Definitief ge beurd was het in de dertiende minuut, toen de Maasiandse de fensie andermaal mistastte. Na een kopduel kwam Snaterbeek alleen voor doelman Van de Wetering en dat betekende 2-0. De aftocht voorMW werd nog roemlozer, toen De Wit vijf mi nuten voor tijd voor 3-0 zorgde. Van onze sportredactie Vlaardingen Fortuna speelde de kansen niet uit op eigen terrein tegen LMO. In een vrij rustige wedstrijd zonder belangen bleken beide formaties niet inventief genoeg om de geboden vrijheid te benutten en om in de eindfase van de competitie zo gunstig mogelijk te eindigen. Beide ploegen kregen tenslotte waar zij recht op hadden (1-1), waarbij deze score in het eerste kwartier van het duel al tot stand kwam. Fortuna had Leo Vogel weer in de gelederen en de geblesseerde John van der Borden werd ver vangen door A-junior Peter Bo- joh. Na een verwaarlozing in de defensie van de roodgelen was doelman Joop Bouman com pleet kansloos, toen de geheel vrijstaande Peter Keizer met een kopstoot uit een comer doel trof: 0-1. De thuisclub had daar binnen vier minuten een antwoord op via Leen Boon nu weer als voorstopper in zijn element die de bal op het middenveld oppikte en aan een solotour begon. De dieptepass die daar op volgde was uitstekend op maat voor de goed timende Pa trick Hilarius, die beheerst de LMO keeper passeerde: 1-1. LMO toog met open vizier ten aanval via goedlopende combi naties, die geroutineerder aan deden en waarop Fortuna steeds weer op zijn qui-vive moest zijn. Vooral spelmaker Rinie van der Tol bracht vaart in de LMO aanval, maar cap tain Sjaak Weber c.s. konden de toch kracht tekort komende LMO-voorhoede op tijd een halt toeroepen. Daarnaast moest goalie Joop Bouman met goede reddingen de tegenpartij van treffers afhouden, De samenwerking tussen de ge broeders Duciënne resulteerde in een slap schot dat voor het LMO sluitstuk geen probleem was. Peter Zonneveld zag na een inleidende kopbal van Leen Boon zijn inzet van het hout werk afschampen en midden- velder Rob Kalkman was ook niet gelukkig met zijn schot. Zonder verdere wapenfeiten kwam met 1-1 de rust. Na de thee was het een lauw partijtje voetbal, Patrick Hila- nus schoot voor Fortuna nog tegen de staander. Van onze sportredactie Oude Wetering Voor TSB zijn plotseling de kansen op een kampioenschap weer boven ko men drijven. Door de terugval van LjTa droeg trainer Jan van der Berg zijn discipelen op voor deze laatste kans te knok ken. Tegen het in degradatiezorgen verkerende SVOW had men op meer tegenstand gerekend. De mensen uit Oude Wetering speelden een angstig spelletje. Men kroop niet uit de schulp, zodat TSB vrijwel de gehele wedstrijd de aanval kon zoe ken. De overwinning van TSB op SVOW en het gelijke spel van Lyra maakt de situatie in klas se 4A op de valreep nog erg interessant. Hoewel TSB de zaak niet in eigen hand heeft, is opeens de kans op promotie weer in zicht gekomen door de tegenvallende prestaties van Lyra. Daar ARC het Lierse Ly. ra nog moet ontvangen en TSB de wedstrijd tegen TQGR nog tegoed heeft, ligt de strijd open. Onder slechte weersomstandighe den bestreed de Shell-formatie het laag geklasseerde SVOW. TSB had zowel in de eerste als tweede helft een ruim veldover- vvicht op de trage ploeg van SVOW. Doordat Roelof Jansen de ge vaarlijke spits van SVOW vol-' komen uitschakelde, waren de gastheren hun gifangel,en daarmee hun aanvalskracbt, kwijt Ben Schuif opende na 20 minuten de score. Ben verre uittrap van Gerrit van der Vel de werd verkeerd door de SVOW-defensie beoordeeld, waama Ben Schuif alleen kon doorgaan: 0-1. Ook met Hans van Bommel als wissel voor de geblesseerde Pe ter van Leeuwen hield TSB vóór rust SVOW in haar greep. In de 2e periode vergrootten de Vïaardingers al na vijf minuten hun voorsprong, Wim Maunts schoof de bal na een scrimma- ge in de hoek; 0-2. Wim Stoeve- laar, die nogal wat kansen mis te, vuurde in de 10e minuut tegen de paal. Verder kwam TSB niet Men hield wel het initiatief, maar scoorde niet meer. Gouda Holy heeft de tweede competitiewed strijd, uit tegen Gouda, met 5-4 verloren. Door dat de moeilijk te bespe len Gouda-werper West- ley Chirino de Holy- slagploeg redelijk in be dwang wist te houden en door een flitsende reactie van die zelfde Chirino in de laatste Ho ly slagbeurt, is Holy er niet in geslaagd de winst mee naar Vlaar dingen te nemen. In de openingssiagbeurt wisten gescoord. Mede door een du bieuze beslissing van de veld- scheidsrechter, die hinderen konstateerde, viel de derde nul in een kansrijke positie. Gouda deed het in de gelijkmakende slagbeurt beter. Zij kregen door tweemaal wier wijd van werper John Collette twee honken bezet. John Schel- lard gaf vervolgens een honk- slag, waardoor alle kussens be zet waren. Door een honkslag van Joop Verdouw kon Jan Swerus scoren, waarna de der de nul viel. De twee volgende innings werd er wel geslagen maar beide verdedigingen speelden clean en er werden geen punten gemaakt. slag. Piet van der Mark volgde met een honkslag en stal ver volgens het tweede honk. Van bladel kon door een fout van de derde honkman van Gouda de thuisplaat bereiken. Harry Rijngoud gaf vervolgens een verre klap in het midveld, die door de outfielder verkeerd werd verwerkt. Verdouw gaf een honkslag en infield hit van Swerus kwam stal door onoplettendheid van hij op drie, waarna hij op een de Holy catcher het tweede doorgeschoten bal kon scoren, honk. Peter Bruiman gaf een Holy stelde hier niet veel meer honkslag en Ton Wennekes tegenover. Tot in de negende bracht met een opofferingshit inning de Vïaardingers het Joop Verdouw binnen. Westley Chirino sloeg vervolgens Peter Bruikman over de thuisplaat, waarna Holy de derde nul maakte. Met een 3-4 stand was dus alles weer mogelijk. Hierdoor kon Piet van der Mark Holy's tweede punt aantekenen. Werper Chirino was kennelijk In de vijfde inning scoorde Gou- aangeslagen en gaf John Collet- te en Wim Pijpers vier wijd. de Vïaardingers de Gouda pit- in de voerde inning kwam Holy cher wei onder druk te zetten dan eindelijk los. Kees van Bla- maar punten werden er niet del opende met een twee honk- Jan Bouts gaf een honkslag. waardoor Holy opnieuw twee punten scoorde. Door goed ver werkte infield hits gingen Bou- tisma en DeMuinck uit. Holy leidde met 1-4. Gouda kwam in de gelijkmaken de slagbeurt goed terug, Joop da opnieuw. Jan Swerus gaf een twee honkslag en werd door Frits Scheurkogel thuis Werpcijfers Holy, John Collette tweede en derde honk bezet kregen. Piet van der Mark het met twee nullen een daverende honkslag los, die met een blik sem reactie door werper Sirino uit de lucht werd geplukt. Hier door viel de derde nul en had favoriet Holy zijn eerste neder laag te pakken. geslagen. In de zevende inning tenslotte nam Gouda de beslis sende voorsprong Van de Heu vel kwam op het eerste honk en werd door Rob Lensink met een opofferingsstootslag een honk verder gebracht. Met een 2-2-6. Ab B ruinekool 2-0-2. Holy maakte twee vetdfouten. Werp cijfers Gouda, Westley Chirino 5-9-9. Gouda maakte drie fou ten. Score verloop. Holy, 0-0-0- 4-0-0-0-0-0. Gouda, 1-0-0-2-1-0-1- 0. Eupen Aanvechtbare heslissin- gen en enkele nederlagen op punten hebben er voor gezorgd dat de Schiedamse boksvereni ging De Haan in België niet tot opvallende successen kon ko men. Met als grootste uitzondering de knock opt 2ege van Rob Czaba nia tegen Dominieo Fortemps- De Schiedamse zwaarwelter bakste een voortreffelijke eer-* ste ronde en bracht een ronde later zijn tegenstander met een* klassieke combinatie (rechtse opstoot-linkse hoek-rechtse di recte) op de knieën. Ook de talentvolle Arie Vermeer won zijn partij tegen de Belg Conin, De Schiedamse lichtge wicht bleek zijn tegenstander technisch veruit de baas en be haalde dan ook een gemakkelij ke puntenzege. Voor Puck de Regt was de uit spraak onbeslist tegen de Belgi sche kampioen Claudio For temps maar een schrale troostn Juist de Schiedammer had drie ronden, lang het initiatief gehad en dan ook meer verdiend. Fred Koogje kwam na een jaar afwezigheid in zijn partij tegen_ de Belgische zwaargewicht-" kampioen Sybem niet tot een. zege. De negen kilo zwaardere Belg won op punten. Nederlagen ook voor de overige Schiedamse boksers. John Mai- timo verloor op punten van Hoffman, Jan van Eijk moest rijn meerdere erkennen in La- valla, terwijl ook Dick de Vries een puntennederlaag leed tegen V611 Voor de laatste drie beté kenden de partijen in België overigens een eerste kennisma king met boksen op internatio naal niveau.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1975 | | pagina 6