Yvonne Fait Heyst snel in Nationale ploeg kansen worden kleiner.. Harg as Delta Lloyd maakt zieh onnodig vee! zorgen* Limiet voor Frits Jan EdeEjn Goed begin Hermes DVS in cricket competitie 9 S'Boys a.et geen tien Vlaardingen pakt titel Bniyrizeel biedt weinig weerstand Schiedam eerste Excelsior bedwingt Victoria MAANDAG 12 MEI 1975 Door Bas van den Berg Noordwijk Het geringe verlies (159- 154) voor Neerlands tweede kens kon met moeite worden weggespoeld, omdat juist de 4 x 100 vrij (dames) de beslissing had kunnen brengen in de zweminterland Nederland B-Bel- gië A. Maar juist België profiteerde van een black-out van Linda van der Ven (1.03.9) en daar kon Vlaardingse Yvonne van Heyst met haar 1.01.8 - als laatste zwemster - niets aan veranderen. Het Nederlandse kwar tet kwam daardoor 0.1. seconde te kort om dat onderdeel op zijn naam te brengen met alle uitgesloten ver lies van dien. In het nieuwe noordwijkse bad dat de Belgen bij blijven in het 100 vlinder m. o. 10: 2, Jolanda „De Bollen" bleek echter eens Westeuropese zwemwereldje. Post 2.00.7 Idem jongens: Coen te meer dat België sterker Andere VZC'er Frits Jan Edelijn van Zeeland 2.10.2 (dis.). wordt. „Vorig jaar", herinnerde trainer Dries Peute zich, „kon den wij ook al niet winnen. Toen waren wij zelfs nog ge handicapt door afschrijvingen, maar nu op volle sterkte ook onze Zuiderburen te sterk zijn, is een teken aan de wand". Anders gezegd: België is niet al leen meer afhankelijk van een Carine Verbauwen, die als eni ge Belgische zwemster in Euro pese toernooien lange tijd een zaam aan het firmament stond, rr» j i De twee nieuwe nationale re- 1 WCede plaats cords van Coletta Crabbé be- wezen het afgelopen weekeinde 1° het Kolpabad liep Nautilus maar liefst 18 seconden in op stelde zaterdag met zijn 2.25.5. 100 school m. o. 12: 3. Irma Voor zijn limiet vast voor deelname ham 1.36, Corrie van der Ende aan de Nationale, terwijl Yvon- 1.44.5, Anja Moerer 1.53.4, ne van Heyst op de 100 vrij 100 school j. o. 12: Roberto Brug- achter Atie Radersma, die de mans 1.49.5, Pieter Kop 1.52.8, prijs kreeg voor de beste pres tatie, finiste in 1.02.7. Henk Bakker van het Zwijnd- 'rechtse Devel vestigde twee kringrecords: de eerste op de 200 school in 2.38.1 (was 2.41.5) en de tweede op de 100 school in 1.12.4. Yvonne van Heyst .snelle vrije sfag 100 school m. o. 16: 4, Diane Edelijn 1.32.4., Janine Brokling 1.34.9, Irene van der Laan 1.41.3, Idem jongens: Jan Wil lem de Jong 1.29.8, Alnert van Santbrink 1.31.2., Staf Két 1.40.5. 200 wissel pers. dames: 1. Connie Boer-Buys 2.50.1., 5. Els Nieuw- straten 3.002, Wilma Bekkering 3.04.9, Idem heren: 2. John Bot 2.33.1., 4. Gerrit Buys 2.43-3-, Peter Jonkman 2.47. de tweede keus van YZC, maar 4 x 50 meter wisselslag est. m. o. na drie ontmoetingen in het 14: 1. VZC in 2.31.5. Jongens: 2. VZC in 2.43.3. Schiedam Hennes DVS is de ciicketcompetitie redelijk goed begonnen. De thuiswedstrijd tegen het sterke VRA eindigde in een draw, met als puntentelling 2-2. Her mes DVS had een - zo veel als de weersom standigheden het toelie ten - intensieve oefen campagne achter de rug. Zaaltrainingen in het KNVB-sportcentnun te Zeist en friendly-games tegen de hoofdklasser Kwik en VOC, die beide verloren gingen, hadden het wedstrijdritme al enigszins in de benen ge bracht. Captain Wim van der Sloot ver loor .de toss en werd naar de wickets gestuurd. Het opening- spaar Rob Btouthandel en Rieo Borrani pakte de nog niet accu rate aanval van VRA danig aan. Vooral Rob Stouthandel batte aanvallend en speelde een lucky innings die door slecht fielden van VRA pas op eindigde. Rieo Borrani scoorde ,S 34 runs. (Dein de kernploeg van de KNCB opgenomen Henny van "Wijk contribueerde 28 runs, terwijl v zijn broers Martin 21 en Will 16 geringere bijdragen lieten note ren. Toen de 55 overs om waren - stokte de telegraaf op het hoge totaal van 187 voor 8. In de aanval van VRA onder scheidde rich K. Kahn, die op gesteld was als wicket-keeper. Deze Pakistaanse speler heeft zich opgewonden over het on voldoende penetreren van de ^VRA-bowlers en vroeg zijn cap- „'«"tain een ander zijn plaats ach- l ter het wicket te laten innemen, waardoor hij de bal ter hand kon nemen en met. succes, want zijn bowlingdjfers" 5 voor 33 rijn in vergelijking met die van rijn collega's uitstekend te noe men. iiitiiiniiijiiiiiiJiüiiiiJHiiiiHifijiiuiiiJiiJiiiiiiiiiiiiiiiiririiiiiiriiDiniiiiiriJiiiHiiiiiiiiinifiiiiiniiiiiiüiHiKriittmiiiuiiimiüHuiiniiiiiiuiiiiiriiiiiiiiiuitiiir Na een rustige start door goed bowlen van Geeratz en Wil van Wijk kreeg VRA gaandeweg meer vat op de Hermes-aan val Goodacre, een Engelsman en voormalig aanvoerder van het Londense universiteits cricket-' team, vormde met 71 runs een uitstekende basis voor het VRA totaal. 'Met nog enkele kleine bijdragen was VRA gekomen op 182 voor 7, toen de 55 overs om waren. Beide teams kregen op grond van de nieuwe ingewikkelde puntentelling een bonuspunt Jacques Geeratz met 3 voor, 62 en Henny van Wijk 2 voor 43 deden met de bal het meest van zich spreken. S hiedam/VIaardingen Beide Schïedamse korf balteams, hebben een ne- derlaag geleden. SSC Harga verloor in Amers foort van Soesterkwar tier met 75 en ODI verloor de thuiswed- strijd tegen Vitesse uit Barendrecht met 210. Vlaardingen pakte, in tegenstelling tot Oranje Nassau, de titel. Spirit verloor met 93. SSC Harga heeft de zeer belang rijke wedstrijd tegen Soester kwartier niet kunnen winnen. De Schiedammers verloren met 7—5. De aangeschreven scheidsrechter was niet ver schenen. Maar gelukkig was op het veld van Soesterkwartïer overgangsklasse scheidsrechter de heer Boogaard aanwezig, die de wedstrijd wilde leiden. Hij heeft dit op uitstekende wijze gedaan. Trainer/coach Frans Geluk had Francien Ruseier en Jan Erkelens uit de ploeg gela- kader van de ZRO-competitie, zijn de Vlaardingers nog steeds niet verdrongen van de top. Opmerkelijk is de opgang van het Rozenburgse Zeehond'73, dat onder leiding van vroegere SZC-trainer Theo Romein forse Sterker vorderingen maakt. Voor VZC waren twee plaatsen wegge legd voor Jolande Post bij de meisjes onder de 10 jaar op de 100 vlinder, Peter Bekkering op de 100 rug en John Bot op de 200 wissel. Connie Boer- Buys was weer goed voor goud op de 200 wissel in 2.50.1, Ook zegevierde de meisjesploeg (onder 14 jaar) op de 4 x 100 wissel in 2.31.5. De jongens kwamen hier tot 2.43.3. In tweeeneenhalf uur werden 48 series verwerkt in het Kolpa- bad, waar VZC de organisatie had. Uitslagen: 100 rug m. o. 14: 3. Marjon van Neuren 1.22,7, Mo nique Brugmans 1.23, Mieke Gast 1.29.2 Idem jongens: 2. Peter Bekkering 1.23.8, Marcel de Gier 1.33.5, Wout van Zeel and 1.35. Dries Peute Belgen ODI heeft het zoals verwacht te- voor ODI- ODI .is dus gedegra- gen Vitesse uit Barendrecht deerd en zal volgend seizoen niet kunnen redden. In een een klasse lager moeten gaan sportief gespeelde wedstrijd spelen. verloren rij met 2—10 van deze HSV '46 heeft Vlaardingen ri|il|)]f|IJ]|||||iJ|iniir]llllHHI]1[l]I)1lllinilll1111]llllllllllt11illllllllltll!ltllllltfllHnilt!HlllUllIlllll)linilt[ ploeg. „Het lijkt een verplette- slechts in de beginfase kunnen l© O 9 Schiedam Het bleek dat de tafeltennissers van Deltaïloyd zich onnodig: zorgen gemaakt hadden voor de krachtmeting met Bruynzee] keukens. rende nederlaag, maar dat is toch niet zo", aldus aanvoerder Cees Passchier. „Het veldspel van ons is wel goed maar we kunnen het slechts één speel- helft volhouden. Dit komt ook al weer omdat er te weinig door de mensen wordt getramd. De opkomst hiervan is bedroe vend". ODI speelde zonder Ton Spruyt. Hij werd redelijk vervangen bedreigen, daarna hielden de Vlaardingers, ondanks de vele gespeelde wedstrijden in hun benen, het heft in handen. Van af het begin tot het einde hiel den de spelers hun supporters wel in de zenuwen, want de afstand tussen de twee teams Na de rust hielden de teams el- bleef klein. Dit kwam eerder kaar in evenwicht. HSV kwam het toch nog 47 uit een doox- loopbai. door zenuwachtig Vlaardings spel dan de aanvalsdrift van HSV. ÖDI keek in de rust al tegen een achterstand van 04 aan. Na de pauze ging dit nog even door en pas bij de stand 07 kon Maarten de Boeff voor ODI uit een doorloper tegensco- ren. Hierna was het weer de beurt aan Vitesse dat verder uitliep naar 1—10. Vlak voor het einde schoot Cees Pas schier, na een gemiste straf- worp, alsnog raak. Eindstand 2—10. ten. Zij werden vervangen door Doordat mede-degradatie kandi- door junior Jan van der Eyck, J«m van Hete ren gaf Vlaardingen Tineke Warmerdam cn Bert KarsteL Het is een zenuwachtige wed strijd geworden. Er werd door beide ploegen erg slecht ge plaatst en dit kwam het spel- beeld niet ten goede. Het begon allemaal hoopvol voor de Schie dammers want Tineke Warmer dam kon al gauw uit een door loper scoren. Soesterkwartïer kwam terug en boog de achter stand om in een 21 voor sprong. SSC Harga kwam weer op gelijke voet doordat Bert Karstel een strafworp benutte. Toch ging de rust in met een 32 voorsprong voor Soester kwartïer. Na de thee kwam SSC Harga goed uit de startblokken. Door Karei v.d. Linden uit een strafworp en Gerda Erkelens van afstand kreeg SSC Harga wederom een voorsprong 3—4, Dit duurde echter niet lang want weer kwamen de Amers- foorters op een voorsprong 54. Nog éénmaal kon SSC Harga terugkomen door Bert Karstel die de stand gelijk maakte door een strafworp te benutten. Hierna liep Soester kwartïer uit naar een eindstand van 7—5. SSC Harga kreeg nog wel een strafworp te nemen maar die werd jammerlijk ge mist Het is in deze afdeling nu wel erg spannend geworden. Amers foort heeft 13 punten en nog 2 wedstrijden te spelen. Zuider kwartier heeft ook 13 punten met slechts 1 wedstrijd te spe len tegen kampioen Pams. Daarna volgt SSC Harga dat 12 punten heeft en ook nog 1 thuiswedstrijd moet spelen te gen Rozenburg. Onderaan staat Hespa met 0 punten uit 13 wed strijden. Er degraderen 2 ploe gen. De thuiswedstrijd tegen Rozenburg die SSC Harga op 25 mei moet spelen, moet dus de doorslag geven. daat Seolto een gelijk spel heeft behaald op Nieuwerkerk, is Seolto onbereikbaar geworden een snelle 01 voorsprong, maar snel werd het weer 11. HSV schuwde de aanval niet en. nam zelfs een 21 voorsprong, maar Martin Kohn trok alles weer gebjk. HSV gaf niet op, want men moest winnen om degradatie te ontlopen. HSV nam weer een voorsprong, Ire ne Ditiecher hield haar hoofd erbij en zorgde voor een gelijke stand: 3—3. Toen begon de Vlaardingse korf balmachine pas goed te draaien "en Carl a van den Vooren schoot tweemaal van afstand raak: 35. HSV zakte weg en via een strafworp op 57 en daarna waren het vooral het Vlaardingse middenvak en de defensie die de zaken goed on der controle hadden. Aanval lend schiep men vele kansen, fusies op een titel van Oranje Nassau een einde gemaakt. In een matig duel werd Oranje Nassau met 85 teruggewezen. Tot de rust bleef het gelijk opgaan: 33. Na de hervatting moest Oranje Nassau ondanks een veïdoverwicht afhaken. Doelpunten: Alex Braad, Ton Sluimer, Leen Veldheer, Mart Romers en Sjanie van Ze lm. maar te gehaast spel ontnam - In een voor Spirit onbelangrijk het de zuiverheid. Verder dan 57 kwam het rüet. Ook HSV '46 had met rijn vijfde treffer al het kruit verschoten, zodat het door deze nederlaag nog dieper in de degradatiezorgen kwam. Maar voor Vlaardingen betekende het de kroon op een goed seizoen, dat beloond werd met een kampioenschap en een promotie naar de tweede klasse van de KNKV. Een fraai succes van het team en de scheidende trainer-coach Nico Meijer. duel tegen Vriendenschaar moest het met een 93 neder laag genoegen nemen. Spirit moest met vier invalsters aan treden, desondanks gaf men goed partij. In de tweede helft moest men Vriendenschaar la ten gaan, enerzijds door de gro tere routine van de Vrienden schaar-dames, anderzijds door zeer veel pech van de Vlaar dingse aanval. Vooral de dames gaven de doorslag en dat bete kende een 9—3 nederlaag. Bloemen voor de kamptoen. Terwijl Bert Schoofs de stand voor de gasten op 14 aan het brengen was in zijn partij tegen Hans van den Broek, lichtte Bert van der Helm diei ongerustheid toe. „In Amsterdam was het 5—5 geworden en bij ons is Feike Kraaljega geblesseerd. Hij mag ei genlijk niet spelen, maar we durfden het ri sico niet te nemen' Maar op dat moment tekenden de zaken zich voor Deltaïloyd zeer gunstig af. Kraijenga hoefde helemaal niet meer achter de tafel te komen en bleef rijn beide andere partijen aan de kant Hierdoor kreeg Bruynzeel nog twee ppapieren punten, zo dat de eindstand 37 werd. Zoals zo vaak begon de wedstrijd veelbelovend. Hans Lingen speelde een aantrekkelijke par tij tegen Bert Schoofs die hij met 2&—26. 17—21 en 20-22 (na 1917 voor) verloor. Hans van den Broek had voldoende vat op de verdedigende Kraaijenga en met 26—24 en 2115 was de stand weer gelijk (1I). Zelden zal Ustovic zo kansloos veroren hebben van Van der Helm, die hem geen schijn van kans gaf (13—21, 8—21). - Het ontbrak bij Bruynzeel ook wel een beetje aan vechtlust De aflopende sponsoring en de onzekere toekomst zijn mis schien toch wel wat van in vloed. Het dubbelspel ging met 1121 in de derde game verlo ren en toen zoals gezegd Bert Schoofs van Hans van den Broek gewonnen had (1821, 28—22) zaten de verzekerings mensen bij de pause al op ro zen (14). Hans lingen forceer de tegen Van der Helm nog wel een derde game, maar was daarin toch kansloos (1321). Delta Lloyd voelde zich zo safe dat men het al waagde Kraaij enga toen al uit te laten vallen en Van der Helm maakte de zege voor de Amsterdammers tot een feit. Hij klopte Van den Broek met 10—21 en 13—21. Schiedam Het zes-steden-toer nooi voor geselecteerde pupil- lenteams, dat werd gehouden in het kader van de festiviteiten rond Schiedam-700 jaar. heeft een overwinning o,geleverd voor het Sehiedamse elftal. De Schiedammers bleven ongesla gen. Tweede v/erd Vlaardingen dat van de vijf wedstrijden slechts één keer verloor. Aan dit toernooi werd deelgenomen door pupillenelf tallen van Schiedam, Vlaardingen, Spïjke- nisse, Ridderkerk, Rozenburg cn Maassluis. speeld. Ustovic kon tegen Bert Schoofs zijn slechte vorm niet verdoezelen. Schoofs won met 1021 en 1721. Een verdiende 3—7 zege voor Delta Lloyd, dat met Tempo Team verder om de landstitel zal strjden. Rotterdam BJijdorp bleek voor het op een kampioen schap azende Sehiedamse Boys geen partij te zijn. De Boys wonnen met niet minder dan 9-0, zonder dat het tot grootse prestaties hoefde te komen. Trainer Wim Poulus: "Ik ben natuurlijk dik tevreden, maar het had een overwinning met dubbele cijfers kunnen rijn". Het was Krien van Gerven die hét schuttersfeest in kon zettert Een kopbal bracht De Boys op 0-1. Bruinsel wilde niet achter blijven en uit rijn kopstoot werd het 0-2. Van rijn voet kwam ook het derde doelpunt Of dat nog niet voldoende was zorgde hij ook voor nummer vier, waarmee hij een onverval ste hattrick scoorde. Na de thee ging het feest door. Weer was het Bruinsel die de kat de bel aanbond 0-5. Dezelf de speler zorgde met zijn vijfde doelpunt- voor 0-6. Zijn weg naar een dubbele hattrick werd hem door Van Gerven ontno men want diens schot bracht de Boys op 0-7. Ook het achtste doelpunt was van Van Gerven. Het laatste werd gescoord door Houhuizen, waardoor de eind stand op 0-9 kwam. Schiedam Het cricketteam van Excelsior, dat na zijn degrada tie van vorig jaar probeert te rug te komen, verkoos tegen Victoria eerst te gaan fielden. De aanval van Excelsior (H. Gou- ka 5 voor 24, K. Gouka 3 voor 5 en G. de Leede 2 voor 6) kon de battingside van Victoria in bedwang houden. De enigen die weerstand boden waren J. Boe- les (15) en R. Snel (U). Zij haalden echter ook niet meer dan 59 runs totaal. Na deze lage scores kon Excelsior rustig zijn innings gaan opbou wen. R. Schwere (37) en T. Kleyzen (11) wisten een ope ningsstand van 49 v. 0 op te zetten. De plotseling ingevallen duisternis en een lichte regen val noodzaakten de Excelsior- captain om hitting orders te geven (in verband met nieuwe spelregels). Ondanks dit alles won Excelsior met 61 voor 5,

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1975 | | pagina 8