Gerrit Moerman «terkste liefhebber De mogi/ch* /pte;|®| For tuna op alle fronten sterk Carol Polle Snelschaak' simultaan EMERST TOGR- TSB? feuilleton door Kathrnka Lannoy Kapitein Rob DINSDAG 13 MEI 1975 2[ •i-. 5 7=K \H \- „Alstublieft jonker. Nu drinken wij eerst op uw spoedig her stel". Ze zaten tegenover elkaar en dronken. Reinier voelde dat zijn gastheer een bepaalde be doeling had met zijn uitnodi- gezeten en hem voor elke niet correcte noot een tik op zijn vingers had gegeven. Dat was niet vaak nodig geweest en de tik was nooit hard aangeko men. ging. Was het soms dat hij hem -"at zegt tl van zijn vrouwenty- knnfnn Den? VTfvpp thans de oude arts. flK HEB MU GEM0E6 PAMNEKOEK6N, Z6UFS STRUIS ZAl Z[JM BüIK VOl KUNMEM ETEN. MoereMWEWAAR -f DE ESYPrEMAREM REE E)Z£N OM TE ZIEN HOE Dt TOREN WORDT NU ECHT TE K00& ZULTEN WE ER EEN PVRAMIOE VAN AMKEN PtRAMIDE MOE-/ IM M DAN OOK PAS TEW BOUWEN NEKOEKEN? geven dat hij nu wel goed ge noeg was om aan weggaan te denken? Wilde hij Reinier in de gelegenheid stellen hem aan te bieden onkosten en verpleging te vergoeden? Afwachtend draaide hij aan de voet van zijn glas. De zware Weer had Reinier de sterke in- donkere wnn hine aan het kris. druk'dat elk woord een bepaal- „L'enchantersse". „La prude", ,4'angélique" Hij was een schilder met tonén, die oude Francois. Wonderlijk, hoe scheppende kunstenaars door een vrouw kunnen worden geinspireerd donkere wijn hing aan het kris tal, oud, in zich meedragend een verhaal van leven en ver- duurzaming. Planteijde sprak over muziek: Bach, Haydn, Mozart Ja, die alle drie schreven ook voor ha merklavier. Trouwens de oude Italiaanse meesters lieten zich ook heel goed op het piano-for- te vertolken. En de Fransman Couperin - Francois le grand - dezelfde die ook „TArt de tou cher le clavecin", had geschre- vea Alleen moest men dan wel met het linkerpedaal werken. „En sourdine, nietwaar, edele heer?" Verbaasd over zoveel kennis knikte Reinier, bedacht dan dat de bedoeling had. Op zijn hoe de wachtte hij, nam zijn gast heer nauwkeurig op. Oldenbar- nevelt, had hij gedacht Nu voegde hij daaraan toe: een versmalde, peinzende Olden- bamevelt, met zilverig wit haar, naar de huidige mode langer dan dat van de ongelukkige staatsman, niet veel langer overigens. Ook Planteijde droeg een korte zilverige baard, maar de ronde plooikraag die eronder hoorde, was vervangen door het eenvoudige linnen van een liggende kraag en bef, waarnaast aan weerszijden de brede fluwelen randen van de halflange doctoren jas vielen. de ander dat niet zag. „Ik weet inderdaad waarop u doelt. Toen Reinier niet antwoordde, mijnheer", antwoordde hij nam de arts nadenkend een daarom uitvoeriger. „Ik ken ui- slok uit zijn glas. teraard de werken van de grote Couperin. Alleen: ik heb nog „Weet u", zei hij zacht, „van meer nooit een hamerklavier onder dan één zijde heb ik gehoord 2251 De grote vogels vhegen tot der het slaken van harde kreten yiak bij de jonge vrouw en slaan zwaait zij krachtig met de knuppel hun geweldige vleugels uit. terwijl zij -hun roofdierachtige klauwen eveneens naar haar uitstrekken, De vrouw verdedigt zich dapper. Orv om zich heen en houdt zo de aanvallers van zich af, maar zij komen steeds weer terug. Rob kan het niet langer aanzien en hij pakt zijn karabijn. Hij legt, aan, mikt zuiver en even later klinkt zijn schot droog en hard over de kleine baai. Een paar vogels vallen dood neer. De anderen nemend schreeu wend de vlucht en de stilte keert terug. Rosemarie want zij moet het zijn gaat op een rotspunt zitten. Ze lacht en maakt een toe ter van haar handen: „Hola, welbe- dankt, dat kwam juist op tijd," roept ze, „maar wie ben je, vreem deling^" mijn vingers gehad. Ik meen. dat het toucher wel verschil lend is". .inderdaad", gaf de geneesheer toe. ,Het toucher. Maar het ka rakter kan men toch behouden, zelfs hier en daar meer nuance ren. U moet het zelf eens probe ren, jonker, voor zover uw hand dat toestaat U kent na tuurlijk „Les papillons", en Het was stil tussen hen. Reinier, „Les petits moulins h vent"?" overrompeld door de welover- „Die heb ik indertijd zelfs moeten wogenheid van de ander hij instuderen", antwoordde Rei- was wel zeker een politicus! nier met een glimlach. Meastro wist niet dadelijk wat hij moest Stephanus die achter hem had zeggen. dat u op uw viool eigenlijk schildert dat klank en kleur voor u hetzelfde zijn.Ik wilde dat ik u nu kon vragen hel portret van mijn dochter dat u haar hebt geschonken voor mij te spelen. Het spijt me meer* dan ik zeggen kan, dat dit nu niet mogelijk is". Uitgave: SUTHOFF PERS BV Deze krant verschijnt in het gebied Nieuwe Waterweg-poord (van Schiedam tol Hoek van Hofland) en is uitsluitend verkrijg baar in combinatie met het Rotterdamsch Nieuwsblad fin Maassluis aveneens in combinatie mat de Haagsche Courant of Het Binnenhof). REDACTIE Chef redactie: M. van den Anker Redactie Schiedam: M. G. de Bruin en W. J. van der Post Redactie Vlaardingen: M. Verkijk en C. van der Wel Feature-redactie: T. Broekmans en R. Lankamp Sportredactie: B. v,d. Berg (Vlaardingen) en C. H. Soeters (Schiedam) De redactie Schiedam is gevestigd aan de Broersvest 3a, tel, 262566. (Ook te bereiken via postbus 137. Schiedam) De redactie Vlaardingen is gevestigd aan de Brede Havenstraat 6, tel. 343229. (Ook te bereiken via postbus 110, Vlaardingen) Berichten voor de redactie kunnen per telex worden doorgege ven. Telexnummer 32177 PLAATSELIJKE CORRESPONDENTEN Maassluis: C. van de Lely. Van Beethoven laan 625, tel. 01899-12055 Mevrouw N. Wustrow, Torenvalkstraat 13, tel. 01893-15136 Maasland: S- P- van Zuilen, Diepenburchstraat 34, tel. 018Ö9- 16143 Hoek van'Holland: L van Ooijen. Mahustraat 135, tel. 01747- 2B04 ABONNEMENTEN Opgave van abonnementen kan geschieden op de volgende adressen: Broersvest 3a, Schiedam, (tel. 010-268091) en Brede Havenstraat 6, Vlaardingen, (tel. 010-354525, b.g.g. 354587) Voor inlichtingen over administratie en abonnementen kan men verder terecht bij hel Rotterdamsch Nieuwsblad, tel. 010-144144 KLACHTENDIENST Dagelijks van 18.30 tot 20.00 uur en zaterdags van 17.00 tot 19.00 uur: tel. 010-144144 en 070-624562 Agentschap: Rotterdamsch Nieuwsblad, Maasluis: Bifderdij'k- laan 8, tel. 01699-17174 NABESTELLEN FOTO'S Geplaatste foto's kunnen werden nabesteld bij de fotoredactie - van het Rotterdamsch Nieuwsblad, tel, 010-144144, toestel 152." ADVERTENTIES Advertentietarieven op aanvraag, tal. 010-144144 SB533 Van onze sportredactie Vlaardingen Theo van der Lijst dacht de prestigesprint met Pe ter Heijster te hebben verloren, zoals ook vele toeschouwers van mening waren. t Maar de officiële uit slag luidde anders. Theo v.d. Lijst moet Heijster in de laatste meters nog voorbijge reden zijn zodat hij toch de niet meer ver wachte zege kreeg toegewezen. Hoewel Heijster ervan over tuigd was dat hij de meet als eerste pas seerde, wenste hij zich er verder niet druk over te maken. De oud-Vlaardinger, die nu al weer enige tijd in Brabant woont, reed mee voor de aardigheid en wil de het zo houden. Voor van der Lijst bete- kende de overwinning --.echter ook niet meer dan een prestigezaak. Zoals met de meeste amateurs het geval is, verschijnt hij af en toe op de clubwedstrij den, zodat een hoge notering in- de wiel- competitie er toch niet in zit Mag de competitie bij de amateurs op een zeer laag pitje staan, bij de liefhebbers is de strijd - in volle hevigheid los- - gebarsten. Daar strij den Gerrit Moerman, Freek v.d. Gaag, Arij Moerman en Rob Meijer zij aan ,zijj om de hoogste eer. Bij af- wezigheid van de win naar van voige week, Niko Moerman, zou één van deze vier ren ners het vaandel kun nen overnemen, maar ook Joop Meijer en Jan de Jonge liggen met een'geringe pun- 'is, tenachterstand op de loer. Vandaar dat ach ter de al vroeg wegge sprongen amateurs Van der Lijst, Heijster en junior Van Reste ren de strijd vooral door de liefhebbers werd gemaakt. Nadat eerst Jan Fran ken en Theo van der Lijst hun hielen had den gelicht, waren het Van der Lijst, Peter Heijster en Dik van Kesteren, die het tem po zo hoog opschroef den dat de achterblij vers al snel het hoofd in de schoot wierpen. Dit drietal zou zelfs naar een ronde voor sprong reiken, die al leen Gerrit Moerman bespaard bleef.. Deze wist lange tijd in gezelschap van Fran ken voor het peloton te blijven en die posi tie ondanks het uitval len van zijn vlucht- makker te behouden. Daarmee haalde hij de volle winst binnen bij de liefhebbers, waarvan de andere renners met een ronde achterstand bij de koplopers hadden aangepikt VERBETEN Bij het inplan van de laatste ronde maal; ten Heijster en van der Lijst zich op voor hun duel, was Dik van Kesteren met zijn ronde voorsprong op de andere junioren ze ker van zijn overwin ning. en trachtte Freek van der Gaag naar een tweede plaats te reiken door driftig te demarreren. De poging van Arij Moerman' om mee te gaan mislukte, maar in het fel jagende pe loton reden de lief hebbers toch weer naari Van der Gaag toe. i- Joop Meijer slaagde er als enige liefhebber in de vluchter voorbij te steken, terwijl Moer man genoegen moest nemen met de vierde plaats. Het geringe pnntenverschil bij de ze categorie zal in de derde rit ongetwijfeld aanleiding gaan ge ven voor een verbeten strijd om de hoogste klassering in het com- petitie-klassemen t (Jitslag amateurs: I. T. v.d. Lijst 2. P. Heij ster, 3. B. E. Meis. Uit slag junioren: 1. D. v. Kesteren, 2. A. Schouten, 3. J. Riet kerk, 4. D. de Bey. Uitslag liefhebbers: 1. G. Moerman, Z J, Meijer, 3. F.v.dL Gaag, 4. A. Moerman, 5. J. de Jonge 6. R. Meij er, 7. J. v. Rossum, 8. J. Son, 9. J. v. Seha- gen. Hoewel Rob Sluimer en Aat Hazenberg erin waren geslaagd het nieuwelingen-peloton van zich af te schud den, bevonden zij zich bij het luiden van de bei voor de laatste ronde toch weer in het gezelschap van de gro te groep. Toch weer» hield dit hun niet resp. de eerste en tweede plaats voor hun re- keing te nemen. Uitslag Nieuwelingen; 1. R. Sluimer, 2. A. Razenberg, 3. J. v.d. Hoeven, 4. J. v.d. Berg, 5. J. Schilder, 6. A. Rorijs, 7. J. West dorp. Jeugduitslagen: 14 jaar: 1. E. Witte- koek, 2. P. Noordijk, 3. N. v.d Velden. 12-13 jaar: 1. W. de Hoedt, 2. P. de Jong, 3. J. Fister. 1011 jaar: 1. R. Huisman, 2. R. Stie- gelis, 3. B. Loeris. 89 jaar: l.V.d. Berg, 2. K. de Winter, 3. R. Wijn horst o.ti /-/-■ J t, 'fy 'V. rïN' '/p n Theo van Nielen ..pers record... Van onze sportredactie SCchiedam Ter gelegen heid van het 700-jarige bestaan van de stad Schiedam heeft de soëie- teit QT besloten om in samenwerking met de Schaakvereniging Schie dam een simultaan te organiseren tegen de snelschaakkampioen van Nederland, de Schiedammer John van Baarle. Deze simultaan vindt plaats op dinsdag 20 mei en wordt gehouden in-; het gebouw van de söcie- teit QT aan de Nieuw-'' straat 12 te Schiedam. De aanvang is om 19.30 - uur, terwijl het aantal tegenstanders van Van J Baarle 40 zal zijn. - Het inschrijfgeld is vastge steld op 1,50 pér per-« soon, te betalen aan de zaal en men kan zich aanmelden op het adres Nassaulaan 21a te Schie- s dam, telefonisch op", nummer 010—26.33.87, of r; op 20 mei aan de zaal. U Van onze sportredaktie Vlaardingen Fortuna is de at- letiekcompetitie uitstekend be gonnen bij het Nijmeegse Quick. De Viaardingse atleten verzamelden ruim 20.000 pun ten en dat was in Ieder geval al goed voor een tweede plaats. Een greep uit de resultaten: op de 100 meter klokten resp, Louis en Peter Spek 10.9 en 11.5 De 400 meter ging er bij Peter van der Hoek in 51.6 door en Wout Püper deed er 52.6 sec. over. Persoonlijke records wa ren er voor Theo Wiliems en Cees den Hoedt op de 800 me ter in resp. 1.59.2 en 2.01.3. Wal ter van Rossem daarentegen draaide op de 1500 meter niet geweldig en noteerde 4.12.4 sec. Collega Bertus Stigter had er 4.17.9 voor over. Hans van Kasleren legde beslag op de 5000 meter in 15. 25.8 en een uitstekend lopende Gerard van der Berg klokte 15.48. Ro bert van Zanten kwam op de 3000 znvler tut ikii Uju van 10.34 .en op de 110 meter horden liep Roel Keus-l5.1 sec. Harry Drag- stra legde beslag op de serie-ze ge in 16.1 sec. De 400 meter horden was voor Peter Spek 59.5, terwijl Hans Scheffers met 1.90 meter de hoogte in ging. Voor Roel Keus was dat 1.70 meter. Louis Spek sprong 6.60 meter ver en Jan van Bodegom had er 5.51 voor over. Harry Drags tra was ver volgens bij het polsstokhoog springen gDed voor 3.40 meter en Theo Maat sprong hiermee 3.30 meger ver. Wim Veenman stootte de kogel 10.89 meter en Theo van Nielen deed dat met 10.61 meter. Wim Veenman wierp daarentegen de discus 39.96 meter weg, ter wijl op dat onderdeel Theo van Nielen een persoonlijk record klokte met een worp van 32.30 meter. Bij het speerwerpen wa- resultaten: Theo Maat 54.86 meter en Jan van Boden- gom 43,91 meter. Van onze sportredaktie De Lier Het Lyra-be- stuur zal zich deze week tot de competitieleiding van de KNVB wenden met het verzoek of de destijds gestaakte wed strijd TOGR-TSB (1—1) eerst kan worden overge speeld voordat de laatste competitie ronde wordt afgewerkt Dit om de zaak volledig recht te trekken, want anders zou bijvoorbeeld TSB (in- theorie één punt op Lyra achter) indien de ge staakte strijd pas aan het einde wordt ge speeld, zich volledig op de prestatie van Lyra te gen ARC kunnen richten. Dit wil het Lierse be stuur, begrijpelijk ver mijden. De situatie aan kop nu is: Lyra 24—29, TOGR 20—25, ARC 21—27, TSB 20—26. Het ligt in de verwachting dat dus zaterdag eerst TOGR-TSB wordt over gespeeld, maar het is niet denkbeeldig dat de KNVB, in verband met de toch al uitlopende competities, een doorde- week se avond aanwijst In dat geval kan zaterdag toch een einde aan de spanning worden ge bracht.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1975 | | pagina 2