Wethouder Bolmers: Pierre Jansseri Rien Poortvliet: "ScfeiedaiR® 700 Jam» Bruisende feestwee k SCHIEDAMSCHE COURANT Broersvest 3a, Schie dam Tel. 262566. Uit gave Sijthoff Pers B.V Speciale uitgave ter ge legenheid van het ze verde eeuwfeest van Schiedam. Teksten: Rien van den Anker Martin de Bruin Willem de Bruijn Frans Happel (Verenigde Staten) Ewout Janse (West- Duitsland) Maarten de Jong Kor Kegel Willem an der Post Ton Schuurmans (Engeland) Hans Soeters Foto's: Theo Böhmers Kurt Bökenkamp Henk Speksnijder Foto-archief Sijthoff, Pers Tekeningen: Harr Wiegman (voorpagina) Jan Bakker (middenpagina) Vormgeving: Herman Verweij ScMedam De feestweek Schie dam-700 (33 t.m. 31 mei) staat bol van activiteiten. Deze beginnen op vrijdag 23 mei in de Grote Kerk met een bijeenkomst. Hier zullen onder meer prinses Bea trix en prins Claus bij aanwezig zijn. De revue „Krijgh de Claere" gaat op zaterag 24 mei in het nieuwe Passa ge Theater in pre miere. Zondag 25 mei zijn er behalve wielerwedstrijden op de Schiedamse wielerbaan een lunchconcert met de organist Regi nald Dixon en 's avonds een prome nade-concert. Dinsdags 27 mei is er een draaiorgel- concours, woens dag een avond vol „oude" muziek en donderdag de op name (in de sport hal Margriet) van een TROS-pro- gramma Op Losse Groeven. De laat ste dag van de week is er een beestenmarkt, een show van de mari nierskapel en een middeleeuwse bruiloft Kortom, een week vol acti viteiten. die u dage lijks de dag tevo ren in de Schie- damsche Courant kunt lezen. Schiedam 700 jaar bete kent, dat Schiedam in 700 jaar is uitgegroeid van een zeer kleine ne derzetting aan de dam tot een stad van ca. 80.000 inwoners, waar eer groot aantal voor zieningen in de loop der jaren tot stand is geko men, zoals sportaccom modaties, een ver nieuwd theater, restau raties van monumenten, etc. In de loop der eeuwen heeft ook een aantal be drijven zich in Schie dam gevestigd, zodat Schiedam een typische werkstad is geworden, waar het naar mijn me ning ook goed wonen is. Om die 70Ö-jaar ontwik keling van Schiedam hans te vieren is er een bescheiden feestpro gramma opgezet. Ik zou iedere Schiedammer willen uitnodigen om tenminste bij één van deze activiteiten aanwe zig te zijn. Verder lijkt het me mee goede zaak als wij mas saal van 23 mei tot en met 31 mei iedere dag vlaggen, opdat wij ui ting geven aan de feest vreugde. Laten wij ho pen, dat in die 'eest- week een ieder blij en met plezier de feestvie ring zal meemaken of op andere wijze zal er varen. Er zullen zeker mensen zijn, die kritiek hebben op hetprogramma. Weest u ervan overuigd, dat het feestcomité alles gedaan heeft om de fes tiviteiten zo goed en ple zierig mogelijk te laten verlopen. Wij twijfelen er niet aan, dat er ondanks alle voorbereidingen, goede wil en samenwerking van zovele Schiedam mers toch wel wat mis zal gaan. Wij hopen, dat u dit dan toch zult ac cepteren, want niets is volmaakt. De gemeentelijke diensten zetten zich met een enorm enthousiasme in om onze >ude gebou wen, de havens en de bijzondere plekjes in Schiedam te verlichten of in de bloemetjes te zetten. Vlaggen en wimpels zul len onze binnenstad sie ren. Laten wij met ons allen er voor zorgen, dat al deze voorzieningen voor een ieder tot zijn recht zul len komen en dat scha de en vernielingen dankzij de hulp van alle Schiedammers achter wege zullen blijven. Efc wens u een heel fijn feest toe! Cor Bolmers (voorzitter comité Schiedam-700) "Nog één keer zal ik dat heerlijke museum, in dat zalige stadje waar ik zeven jaar lang conser vator was, een echte ouder wetse lezing houden. Waarover weet ik neg niet, maar op 29 mei, donderdagavond in die fij ne sfeervolle aula, wil ik dat evenement nog eens geweldig opzetten. Net zoals vroeger, toen de aula var. mijn museum keer op keer als ik een lezing hield, propvol stroomde. Ik heb er van die heerlijke herin neringen aan. Een Super kunst greep wordt het nu, het-zal een ontzettend feest worden. Ik heb een dolle zin om er een waan zinnige lezing van te maken. Ik verheug me er nu al op om door het middenpad van die aula, tussen de rijen stoelen en mensen, ja, vooral die mensen, naar voren te stappen, naar diezelfde oude stoel en datzelf de oude leeslampje. Ja, een vol le aula waarin de mensen staan te zinderen van genot, zo moet het weer gaan. Oh, als ik toch nog een keer kon terugkomen naar dat prachtige Stedelijk Museum... Sc zou niet aarzelen, ik zou het direct overdoen. Ik héb nog zo'n sterke binding met Schiedam, dat heerlijke stadje. Ik ken nog elk detail, elk hoek je en gaatje van dat museum, waar ik zeven jaar lang dag en nacht werkte. Ik idealiseer het natuurlijk wel een beetje, maar toch. In Anthem ben ik *ebo- ren, in Arnhem werk ik en voon ik nu weer, maar mijn hart gaat nog steeds uit naar Schiedam. Ik heb toch zo'n die pe, innige band met dat stad je..." PIERRE JANSSEN "Met plezier heb ik altijd in mijn geboortestad Schiedam gewoond. Ze s jaar*geleden ben ik naar het bosrijke Soestduinen verhuisd, omdat ik daar meer inspiratie kan opdoen voor mijn natuurteke- ningen. Uit mijn jongensjaren herinner ik mij nog het prach tige natuurgebied De Boezem, tegenover ons vroegere huis aan de Rotterdamsedijk. Urenlang heb ik daar in de weilanden met schoolvrienden rondgebanjerd Ook in de Marconistraat heb ik nog eens gewoond. Op de school aan de Stadhouderslaan heb ik mijn vrouw voor 't eerst ontmoet. Nóg steeds vind ik het ontzet tend jammer dal men acht jaar geleden de Westfranke- landsekerk aan de Nieuwe Haven heeft gesloopt. In feite is dat helemaal niet nodig ge weest Telkens als ik nu bij mijn familie in Kethel kom erger ik mij ook aar het feit dat de driesprong in de toude dorpskern nog niet autovrij is. Wanneer dat gebeurt zal men ons daar over honderd jaar dankbaar' voor zijn." RIEN POORTVLIET «•li*»**»

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1975 | | pagina 9