SCHiEDAMSCHE COURANT Afhalen form nlieren onderhonds subsidie 'iéaMI GOÉD NIÉUWS! Nieuwe Damlaan open COMMISSARIS VAN TOLEDO BESCHULDIGT HUURDERSBOND JA, IK mw D€ PROÉf Slachthiiisbuurt wil bij renovatie geen onderhouds kosten betalen morgen weer Aan onze abonnees Geldprijs voor Henderiekx Poppe: gezwam GUNTHER B. TOCH IN HOLLANDSE CEL Utrecht neemt afscheid van wethouder Kieboom I Spannend 125 jaar jeans in Stedelijk v> n Mij. Zeeland wil tweede auto veerboot Vanmiddag gesprek met gemeente Schiedam Koninklijke gasten bij eeuwfeest Mij. Zeeland «Donderdag 15 mei 1975 ONAFHANKELIJK DAGBLAD - Broersvest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 262566 - klachtendiensl 144144 SCHIEDAM EX KETHEL 100ste jaargang co, 25320' 6 pagina's aiiimiiiiiiiiiiitiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiinimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiimiiiiiig Vlaardingen „De Bond van Huurders en Woningzoekenden is geheimzinnig en werkt erg misleidend. Ik ben ervan overtuigd dat de BHW een nevenorganisatie is van Socia listische Partij, een partij met een marxis- tisch-leninistische grondslag." Deze be schuldiging uitte commissaris van politie Van Toledo naar aanleiding van een open brief van de bond. De BHW was uitgenodigd Hoofdinspecteur Off reins zegt: voor een ffesnrek om or» -Het zijn twee aparte firma's. Over het niet ondertekenen van tet b^eau mfchfegen BHW dt' SP. -naax ze »P«> brief «rf Popoei A lll!ll!!ll!liU!lll!il(ll!llll!!l!lll!lll!llllllllll!l!l!lin>!IIU!m!UIII!lilllll!linilllfllllllllllimilimimillllllllini!IIIIIIUinillllUI!IU»,'ll!ll!!I!IIIIIIMIIIIIOIIIIIIIICII@ Schiedam De Nieuwe Damlaan zal morgen in de loop van de dag weer voor alle verkeer zijn opengesteld. De recon- structiewerken zijn dan grotendeels afgerond. Er is nog vertraging mogelijk door nog lopende werkzaamheden, omdat pas volgende week de belijning wordt aangebracht Tot die tijd zullen de verkeerslichten op de kruising Schiedamse- weg/Nieuwe Damlaan alleen maar geel knipperen. Morgen zullen de RET-autobussen ook gebruik maken van de nieuwe halteplaatsen bij het station Schiedam-Nieuwland. De haltes bij de Schiedamseweg komen te vervallen. De aansluiting van Schiedamseweg op de Nieuwe Damlaan blijft voorlopig nog gesloten. Vanaf de Damlaan richting Bijdorp blijft definitief dicht. Vlaardingen De 22-jarige Gunther B. uit West-Duitsland, die ervan verdacht wordt me deplichtig te zijn aan de moord op de VI aar dinger Jan van Ka pel, is vandaag door de Belgi sche politie aan de Nederland se autoriteiten uitgeleverd. Op mei werd hij in Eerder vrerd de jongeman in West-Duitsland gearresteerd. Hij werd daar verhoord. De politie bij de oosterburen zag echter geen aanleiding hem vast te houden en aan Neder land uit te leveren. Hij werd. weer op vrije voeten gesteld. Günther B. vertrok naar België, alwaar hij opnieuw werd gear resteerd. „Verklaringen van de 34-jarige Marc R., die de moord bekend heeft en de dingen die de West-Duitser heeft gezegd spreken elkaar tegen. We willen Gunther B. dan ook nader aan de tand voelen over zijn aan deel in de moordzaak", aldus hoofdinspecteur Öffreins. Utrecht/Vlaardingen De becï VW. A. Kiebooro, die onlangs is benoemd tot burgemeester van Vlaardingen heeft vanmiddag in de Utrechtse Stadsschouw burg afscheid genomen". Tot, vandaag was hij wethouder van financiën en personeelsza ken in de Domstad". VI ïardingen In Vlaardingen, Schiedam en Maasland zijn vanaf morgen de aanvraagformulieren verkrijgbaar voor de subsidie voor het onderhoud van een eigen huis; de gemeente Maassluis is vanmorgen al begonnen met de distributie van de aanvraagfor mulieren. Overal voor zover de voorraad strekt. In Vlaardingen rijn de formulie ren, verkrijgbaar bij de afde ling openbare werken, stadsont wikkeling en volkshuisvesting op het stadhuis. Maaslanders kunnen de formulieren, op de gemeentesecretarie halen, ter wijl de op subsidie beluste Schiedammers zich bij het Stadskantoor moeten vervoe gen aan de Emm astraal Zij kunnen terecht in de beneden zaal van het kantoor voor de aanvraagformulieren zelf en voor een toelichtend vouwblad. Maassluis is de enige gemeente waar vandaag bij de gemeente secretarie al begonnen is met de uitgave van de aanvraagfor mulieren. Bovendien is hier be kend hoeveel formulieren aan de gemeente beschikbaar rijn gesteld voor de verdeling van de tachtig miljoen landelijke subsidie van staatssecretaris Schaefer: tweehonderd Maas- sluizers maken aanspraak op de maximaal drieduizend gul den rijksvergoeding voor het opknappen van het eigen huis. In Hoek van Holland moesten alle belangstellenden voor de subsi die zich vandaag bij de secreta- ne van. de deelgemeenteraad melden. Alle aanvragen, wor den bij die van Rotterdam ge teld en na loting wordt van avond bekendgemaakt welke gelukkigen een aanvraagformu lier kunnen krijgen. Deze mededeling is bedoeld om u zaterdag wellicht de kosten van een telefoongesprek te besparen. Zaterdag zult u namelijk merken da! u niet, zoals tot nog toe gebruikelijk, de regionale krant bij uw „gewone" courant ontvangt. Reeds eerder hebben wij u de achtergronden hiervan uiteengezet: de vijfdaagse werkweek is nu óók voor de journalisten een feit geworden. Wij geven u op vrijdag een extra dikke regiokrant, mede omdat wij gemerkt hebben, dat vele lezers steeds minder tijd op zaterdag hebben: supermarkt en caravan, tweede woning en volkstuinlje eisen méér rijd op, De „gewone" krant blijft gewoon op zaterdag uitkomen. Daann vindt u het grote nieuws uit uw omgeving. En maandag komt opmeuw uw et'gen regiokranl erbij met al het (sport)meuws uit uw naaste omgeving. De directie Schiedam/Den Haag De beken de 5chiedam.se kunstenaar Sjef Henderiekx beeft in het Haag se dïaconessenziekenhuis Bro- novo een geldprijs van duizend gulden ontvangen". Hende riekx ontving deze (derde) prijs In de door de jubilerende stich ting Bronovo uitgeschreven wedstrijd onder de titel „Het ziekenhuis in de beeldende kunst". Meer dan 130 beeldende kunste naars en amateurs uit alle de len van het land hadden hier voor ruim 200 werken ingezon den. De eerste prijs ging naar de heer W. Kor (2500 gulden); de tweede naar de heer Wolf rat Volgens de jury was bet niveau* van de inzendingen bijzonder hoog. Na een eerste selectie ble ven niet minder dan 28 kunst werken over, die een grote kans op een prijs maakten". In het eindverslag staat verder dat het bijzonder opvallend is dat meer in twee gevallen de voorstelling van de Barmharti ge Samaritaan is gebruikt. H Zesde Wassers van de Vlaardingse lagere scholen beleven span- nende dagen. Maan- dag is namelijk het verkeersexamen be ll gonnen. Op verschil- lende punten in de stad rijden de jonge leerlingen omzichtig H en oplettend het door de examinatoren uit- g. gezette parcours. Op H elke hoek staat^welje-. mand die h'et rngnum- p mer noteert wanneer de hand niet op het juiste moment wordt j§ uitgestoken of wan- j| neer niet duidelijk s achterom wordt geke- ken. En als je dan ge- slaagd bent voor het Êf H verkeersexamen, mag 3 H je je gelukkig prijzen. ^iiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiijiiiniiiiiimiiimiiiiuiiïa Schiedam In het Stedelijk Mu seum zal vrijdagmiddag om 16.30 uur de tentoonstelling „125 jaar jeans, 52 versierde spijkerpakken uit de USA" worden geopend door burge meester Lcms. De prijzen voor het best versierde Nederlandse spijkerpak zullen dan worden uitgereikt. De Ne derlandse deelnemers aan deze levi-wedstrijd zullen bovendien de versierde pakken dragen. De tentoonstelling duurt tot 30 juni 'BHW werkt misleidend' werken onder dezelfde direc tie." De heer R. Poppe, één van de BHWers verklaarde; „Elke wijkbewoner weet dat er in de band mensen van de SP zitten. De BHW is een organisatie van wijkbewoners. Hij heeft dit soort opmerkingen als ambte naar na te laten. Het zijn zeer misleidende opmerkingen van de commissaris, hij tracht ons verdacht te maken dat is een vergissing- Op het stadhuis hebben ze die brief ook gekregen, ook daar stond geen handtekening onder, maar rij hebben de brief teruggege ven en wij hebben In alsnog getekend. De politie kan dat ook doeo." Commissaris Van Toledo zegt nog meer brieven zonder handtekening van de BHW te hebben. De heer Poppe doet dat af als „gezwam". „We hebben eerder brieven op het stadhuis afgegeven met elfhon derd handtekeningen" aldus de BHWer. te verstrekken. De bond weigerde en verklaarde In de brief waarom niet op de uitnodiging werd ingegaan. De bond ver wijt de politie „geheim zinnigheid". Commissaris Van Toledo kaatst de bal terug: „Die open brief is niet door iemand onderte kend. Er staat slechts „namens het stadscomité" maar geen naam. Ze rijn dus zelf ano niem." De recherche nodigde één van de BHWers uit voor een gesprek. De betrokken persoon zou in- formatie over de organisatie moeten verstrekken. De politie zegt die gegevens nodig te heb ben voor een aanklacht die te gen de bond is ingediend door het makelaarsbureau Spuy- broek, dat zich beledigd voelt door een open brief. „Die firma heeft een advocaat ingescha keld. De officier van justitie heeft ons toen verzocht om na dere inlichtingen. Telefonisch werd daarom iemand van de BHW benaderd. Hem werd niet verteld waarover informatie moest worden verstrekt. Dat doen we nooit telefonisch, da's niet zo discreet, maar zij wei gerden," aldus de commissaris. Van Toledo vindt dat de BHW misleidend werkt: „Laten we voorop stellen dat ik me niet met politiek bemoei, maar als je mensen lid maakt van je organisatie wanneer dat in fei te een nevenorganisatie is van de marxistisch-lenlnistische SP vind ik dat niet eerlijk. Ze moeten er eerlijk voor uitko- Deze krant, waarin u al het nieuws uit eigen omgeving kunt vinden, wordt bezorgd in combinatie met het Rotterdamsch Nieuwsblad. Stuur mij deze krant 14 dagen gratis toe in combinatie met het Rotterdamsch Nieuwsblad. naam- adres woonpl.: Dezo bon in open envelop, zonder postzegel, sturen naar Antwoordnummer 834, Rotterdam. •- *c"'' jiL.- De bewo ners van de Slachthuis- buurt voelen er weinig voor om voor het normale onderhoud aan de ge-, meentewo ningen meer huur te gaan betalen. Rotterdam De volgende maand honderd jaar be staande Stoomvaart maatschappij Zeeland zal misschien dit jaar nog een tweede auto veerboot bestellen voor de vracht/passagiers- dienst Hoek van Hol land-Harwich. De ver wachte groei in het ver voer en de eisen die er van passage- en ver- voerskant zijn, maken een dergelijke vlootuit- b rei ding volgens de rtde- rij-direktic noodzakelijk. De Mij. Zeeland zal hel schip echter alleen kun nen bestellen als de rege- ring financiële steun zal verlenen. De redenj schat de bouwkosten van het schip dat ongeveer even groot zal worden ais de 9.000 ton metende, on langs in de vaart geko men Sti Edmund van de Bntse Spoorwegen op zestig miljoen gulden. Het plan is de nieuwe veer boot begin 1978 in de vaart te brengen. De Mij. Zeeland heeft ver der plannen om de termi nal in Hoek van Holland uit te breiden en te mo derniseren. Schiedam De werkgroep Slachthuisbuurt in Scbiedam-West wil nu duidelijkheid over de komende renovatie van de gemeentewo- ningen in deze buurt. Vanmiddag is de werkgroep naar het stadskantoor gegaan om er bij de ambtenaren over te klagen dat de samenwerking met de gemeente niet naar wens verloopt- ,Dc infomBticfolders die Vot de +nf r«i frw» 7nn wrenrr-trl 7tin Scbiedam De VROM-dienst wil weer meer geld voor de aanschaf van vuilcontainers. Onder meer voor vervanging van bestaande containers en uitbreiding daarvan vraagt men 73.000 gulden. Al eerder had men van de gemeenteraad een bedrag van 25.000 gulden hiervoor gekregen. tot nu toe zijn verspreid zijn veel te vaag. Wij willen meer concrete gegevens." aldus een woordvoerder van de werk groep. Gevreesd wordt dat de buurtbe woners met de huurverhoging na de renovatie ook opdraaien voor de gebruikelijke en nood zakelijke onderhoudskosten. De bewoners krijgen geen duide lijkheid over het bedrag dat zonder de renovatie toch al aan de woningen zou worden be» huisbuurt willen de meeste be woners dat alleen de keuken, de douche en het toilet wordt verbeterd. Voor deze opknap beurt zou de huurverhoging niet op te hoeven lopen tot de nu geschatte 75 gulden per maand. Het vernieuwen van de elektri sche bedrading, de vloerbalken, brievenbussen en meterkasten zou dan voor rekening moeten komen van de post onderhoud van de gemeente. Rotterdam De Stoomvaart maatschappij Zeeland krijgt hij de viering van het honderd jarig bestaan op 3 en 5 juni grote belangstelling van het Koninklijk Huis. Prinses Beatrix, Prins Claus en mr. P. van VoUenhovcn zullen dinsdag 3 juni aan boord zijn van de Koningin Wühelmina, die dan 's ochtends met gasten van Hoek van Holland naar Rotterdam vaart. Het gemeen tebestuur ontvangt het gezel schap daarna in het stadhuis. Twee dagen later schepen Konin gin Juliana en Prins Bemhard zich m IJmuiden in op de Ko ningin Juliana, die van Rotter dam komt en naar Amsterdam vaart. In de kazerne van het marines; tablisse ment is er daarna een officiële bijeenkom st, waar o.m. staatssecretaris Van Huiten van verkeer en wa terstaat zal spreken. Aan het emd van de middag volgt er een receptie in het Nederlands Scheepvaart Museum. Die dag zal ook het eerste exem plaar worden aangeboden van het boek „Honderd jaar Enge- landvaart", dat vooral over de historie van de Mij. Zeeland

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1975 | | pagina 1