levert aan am Maasland bereid bestemmings plan deels te herzien ro hengelsport en Zaalvoetbal team Zwaluwen in finale Vissen in ademnood RECEPTIE VLAARDINGEN DONDERDAG 15 MEI 1975 it.Laat Drees maar komen: krijgt-ic van mij een goede toupet iniiiunnmiiiimiiiitn Tentoonstelling verlengd Wima-sound in Candlelight Spannende films VZC gehandicapt 4 «iiMiuuniHimniuiiiiinnmmiuiuiiiisniiiiiiinnwiiuiintiiniiimui Zoe term eer/Den Haag „Ik word wel eens als pruiken maker aangeduid door som* »m ge mensen. Maar ik hei) één keer ge probeert een pruik ie maken - en dat werd een ontzettende puinhoop." Aan het woord is zakenman D. Galiker van het Gaasterland In Zoe termeer, eigenaar van. de Haagse firma Merfc Fas hion. Wie bij Meric Fashion binnenstapt vindt niet een atelier waar pruiken worden gemaakt, maar een grote sho- Maar ik heb pruik werd een puinhoop." Aan is zakfirniaw D. i het Gaasterland van. Fas- Meric Fashion vindt niet een ■uiten worden sten waar 60.000 pruiken liggen te i 'op htc wachten koopsters. him kopen of nessen die een dan je denkt" vertelt de heer Guliker. „Wij maken veel pruiken voor me dische doeleinden, toneelprui ken en modepruiken. Onze pruiken komen nu in de col lectie» van Balmain, en ook maken we ze voor Christian Dior en Pierre Car din." Sinds vier jaar is de vraag naar pruiken sterk afgenomen. „Toen is er een hausse ge weest, de pruiken vlogen de deur uit. Die waren vaak van een slechte kwaliteit Als1 je de pruiken van toen met die van nu vergelijkt, vraag je je af hoe iemand met die dingen wilde lopen. Het lijkt wel paardehaar." Alle pruiken voor Mercic Fas hion worden in Taiwan en Korea gemaakt- „Als je die door Nederlanders moest la ten maken, zou de prijs van één handgeknoopte pruik zo rond de duizend gulden be dragen, in plaats van de 250 tot 300 gulden die ze nu kos ten. Je voelt je, als je daar voor het eerst zo'n fabriek binnen komt, net een kolonia le uitbuiter.? „Twee- tot vierhonderd Chinese meisjes, die hun ogen zitten te bederven voor een dagloon van twee dollar, en daar da gen van wel twaalf uur ma ken. Toch zijn ze blij dat ze mógen werken. Krankzinnig eigenlijk, maar gelukkig be gint de werksituatie daar wat te verbeteren." De heer Guli- ker is begonnen in de parfu merie, kon op een gegeven ogenblik haarwerk uit. Duits land betrekken, en is zo van zelf in de pruiken-business ge rold. „Nee, een opleiding voor dit vak bestaat eigenlijk niet. Maar de ontwerpers, die ik hier in opleiding heb, hebben meestal de kappersvakschool gedaan, en zijn hier toen „via-, via" terechtgekomen." Er komt heel wat kijken voor het maken van een pruik. Synthetische pruiken worden vervaardigd van kilometer slange vezels, die op de ge wenste lengte worden gesne den. Voor één pruik worden de vezels soms op meer dan tien verschillende lengten af gesneden. In de bundels ve zels worden de krullen al ge- zet. De haren worden in een .draad meegewevèn (getrenst), en deze draden worden sa mengevoegd tot de pruik. Handgeknoopte pruiken, vra gen nog veel meer precisie en ervaring De haren worden één voor één in een gazen 'netje, dat de vorm van het hoofd heeft, geknoopt. Er worden drie soorten haar ge-, bruikt voor de pruiken: Euro pees, Aziatisch en Indo-haar. „Ik geef de voorkeur aan Eu-, ropees haar. Dat is het fijnst en het zachtst," vindt de heer Guliker. Zijn ontwerper Rob' van Kempen is dat niet met hem eens: „Europees haar is inderdaad het zachtst, maar ik vind het te pluizig, het heeft te weinig body." Rob - van Kempen is ook de man die voor de toupet een nage noeg ideale oplossing heeft gevonden: een transparante onderlaag, waarop het haar is ingeplant Hierdoor zijn de scheiding en de haargrens he lemaal niet meer te zien. „Het is inderdaad niet goed voor je- haar, om het onder een lucht dichte laag te verbergen', maar de pruiken zijn volledig opengewerkt aan de binnen kant, en voor toupets is het helemaal geen probleem: daaronder zit geen haar. Maar voor mensen die het toch on prettig vinden, zijn er ook mo dellen met een transparante laag aan de rand, die in het _jnidden uit een grof netwerk bestaan," legt de heer Guliker uit. ape toupets die we nu maken, zijn volkomen onzichtbaar. Laat Drees maar eens langs komen, dan krijgt hij van ons gratis een goede toupet, die je absoluut niet kunt 2ïen". De toupets worden op - vier plaatsen op het hoofd beves tigd. „Je kunt ze vergelijken met een goede pleister," legt de heer Guliker uit. Ontwer per Rob van Kempen is wel wat verontwaardigd over sommige reclames: „Ze zeg gen dat je ermee kunt zwem men enz., maar als je vaak met zo'n ding in het water zit, raakt hij uit modeL Toch zijn ze verder echt goed." De heer Guliker is blij dat er wat meer interesse voor peüiken komt.' „Vooral de „freedom-model- Ien" - met die kleine krulle tjes, je weet wel - zijn bij jongeren erg in trek," Nederland is in veel opzichten een ongunstig land voor Meric Fashion: „Van de Nederland se handel zouden wé nooit kunnen- bestaan," klapt de. pruikenmaker uit de school, „Tachtig procent van onze pruiken worden geëxporteerd. Meest naar Duitsland, België en Frankrijk, maar ook naar bijvoorbeeld Hongarije en Ts- jecho-Slowakije. Het belas ting-klimaat is hier voor een goed-dra aiende ond ememing ook niet bepaald gunstig, maar, zegt de heer Guliker „Het bevalt me in Nederland goed, ik heb geen zin om er gens anders te gaan wonen." DEN HAAG Op een hoorzit ting in het Provinciehuis heeft een aantal inwoners van Maas land gelegenheid gehad voor een commissie uit Gedeputeer de Staten de bezwaren toe te lichten, die rij hebben tegen het bestemmingsplan Dorp- West. In twee gevallen waren die be zwaren niet eerst bij de ge- meen te raad ingediend, zodat volgens „het boekje" (de wet) deze bezwaren met door GS in behandeling genomen, kunnen worden. Dat er geen bezwaar is gemaakt bij de gemeenteraad, zou op een misverstand berusten. Een van de betrokkenen verklaarde, dat het definitieve bestem mingsplan hem niet bekend was gemaakt. Na enkele be sprekingen met het gemeente bestuur had hij verwacht op nieuw voor een bespreking ge vraagd te worden, maar in Plaats daarvan was toen het definitieve plan gepubliceerd - ojm. in het gemeentelijke voor lichtingsblad dat huïss aan huis wordt bezorgd in Maasland V maar die publicatie was, hem- ontgaan. Dat zou mede te wij ten zijn geweest aan het feit, dat het plan de misleidende naam Dorp-West draagt, terwijl zijn eigendom in Maasland- Zuid ligt. In het andere geval ging het om eigendommen in Dorp-Noord, zodat ook daar verwarring was ontstaan. derdeel van het plan niet goed. te keuren. In feite ging het om de belangen van eigenaren met bezittingen in de nabijheid van het antwor- pen kruispunt Maassluiseweg - Koningin Julianaweg - Kerk- weg en tegen die kruising heeft ook, zij het om andere redenen, - de provinciale planologische commissie bezwaren. Zij had. daarom GS aangeraden dit on- Op de zitting deed burgemeester Van den Brink met het oog op dit alles GS de suggestie het plan goed te keuren, met uit zondering van een gebied rond, het omstreden kruispunt. De gemeente kan dan nog eens op nieuw nagaan welke andere op lossingen zij kan vinden. Bin nen een jaar moet zij dan met eeri herziening voor dit onder deel op tafel komen. De tentoonstelling over de tweede Wereldoorlog „Van mei tot mei op zolder" in de voormalige boerderij van Zuydgeest aan de Vlaardingse Kethelweg 50 is met twee weken geprolongeerd tot zondag25 mei. G' De openingstijden zijn echter veranderd: woensdagavond van zeven tot negen uur en 's zaterdags van negen tot twwaalf uur en van twee tot vier. De expositie is tot nu toe door éénentwintig scholen bezocht en daarnaast hebben ruim elfhonderd, personen de ten toonstelling met een bezoek vereerd. VLAARDINGEN In. Sociëteit Candlelight van het Ontmoetings centrum-West aan de Floris de Vijfdelaar: 2 is zaterdagavond gelegenheid tot dansen op muziek van discotheek Wima-sound. De eerste klanken laat. Wima-sound om acht uur horen. Het entrégeld j bedraagt per persoon twee gulden vijftig. I VLAARDINGEN De Vereni ging Oecumenische Jeugd ver toont zaterdag om elf en twee our in het pand aan de Zomer straat 32 voor jongeren tot der tien jaar een spannende Kalle- film: Kalle op avontuur. De kosten voor dit gebeuren be dragen drie kwartjes. Voor de avondvoorstelling voor de oudere jongeren is Bullitt met Steve McQueen en Robert Vaughn in huis gehaald- De thriller begint om half negen en duurt tot ongeveer kwart voor elf. De deur staat vanaf zeven uur open om alle belangstellen den te ontvangen voor twee gul den. De kaarten'zijn vanaf vrij dagavond acht uur al te koop. Op vrijdag 23 en zaterdag 24 mei wordt bijde V.O.J- de West Sidé Story gedraaid- Kaarten voor deze film zijn nu al te' kOOpl v - yiaardingen Zaterdag worden er op het ter- rein aan het einde van de/ Holy-singel in Vtaardingen weer streekwedstrij den ge houden van het rayon Delfland aangesloten bij de Koninklijke Ne derlandse Federatie van Landelijke Rijver- enigingen. Het is een concours voor paarden-corabinaties met als onderdelen groep s- en individueel dressuur en hindemis- spnngen. In de ochtenduren wor den de dressuurproe- ven afgenomen en kunnen de springrui ters zich kwalificeren voor de eindronde waarvoor ze 'smid- dags in de wedstrij- dringen zullen ver schijnen. Hindemisspringen. Spectaculair onderdeel van de zaterdag in Holy te houden streekwedstrij- den... Schiedam In samenwerking met de Hengelsportver enigingen „Schiedam en Omstreken" en de „Toe komst" uit Rotterdam is de VHB gestart met het al eerder aangekondigde „Snoek projekt" op het terrein van de Vlaardingse IJsclub. Ook dit jaar is dit terrein, overi- gens tevergeefs, onder water gezet Door bemiddeling van de Vlaardingen In het water ach ter het centrum „De Hoogka mer" in Vlaardingen is door enkele bestuursleden van de Vlaardingse Hengelaars bond een partij in ademnood verke rende vissen in veiligheid ge bracht. Werkzaamheden met als doel het water van de „tankval" wat meer diepte te geven Joeg de hierin voorko mende vissen als het ware op één hoop. Bovendien komen achter „De Hoogkamer" enor me concentraties water luis voor zodat zich een gebrek aan zuurstof begon voor te doen. Ongeveer driehonderd vijftig kilo gram zware Steenkroes werd door het vïsploegje nog tijdig aan het water onttrokken. Ook de nodige jonge Karpers en een paar prachtie Boerenkarpers ontsprongen op deze wijze de verstikkingsdood. De Steenkroezen zijn verdeeld over de nabij gelegen stadssin gels. De karpers zwemmen nu rond in de waterpartij rond het Holy-zïekenhuis welke dient als kweekvijver voor deze vissoort in een projekt dat is opgezet in samenwerking met de HSV „Schiedam en Omstreken" en de HV „De Toekomst" uit Rot terdam. Van onze sportredactie De A-selectie van VZC werkt zaterdag (17 mei) de derde ont moeting van de ZRO-competitie af. In bad West ontbreken ech ter Diane Edelijn, Ada Pors, Rob de Gier en Ruud Pijper in verband met hun opname in de nationale, ploeg tegen 'Italië. Maar ook De vel, na. VZC de sterkste club, moet het zonder Henk Bakker doen. Daarom voor de Zwijndreehtse formatie een harde dobber om de Vlaar- dingers eronder te houden. Hetgeen tevens telt voor SZC dat zonder René van der Kuil (ook naar Italië) zwemt De ontmoe ting begint om 17.30 uur. Sportraad is het doen droogval len van de grasmat een aantal maanden uitgesteld. Op het geï nundeerde stuk weiland zijn een dezer dagen 5000 poot-, snoekjes uitgezet aangekocht' bij de Organisatie ter Vèrbeté- ring van de Binnenvisserij. De visjes hebben een gemiddelde lengte van ca. 7 cm. De grasbo- dem en de betrekkelijk lage. waterstand garanderen bij zon nig weer een hoge watertempe ratuur wat het pootgoed nodig heeft voor een snelle groei- Aan prooidieren zal geen gebrek zijn omdat al eerder kuitrijpe brasem en voorn is uitgezet Na de afzet van de eitjes zal het hier over enkele weken weme len van de jonge visjes, de zoge naamde „speldenknopjes" die door snoekenkleuters bij mas sa's worden verslonden. Hun groeisnélheid zal dan bijzonder groot zijn. Binnen enkele maan den zijn het dan reeds ro verfjes die grotere prooi vissen makke lijk aan kunnen. Bovendien zijn ze er dan meer alert op de benadering door predatoren,: natuurlijke vijanden. In het water zijn dit de roofvissen als baars en volwassen snoek- en. Deze soorten komen in'de groeivijver niet voor. Het ge vaar komt vanuit de lucht Rei- gers en duikeenden zullen' pro beren de jonge snoekjes buit te maken. De grasboden biedt echter voldoende schuilgelegen- heid, zodat de verliezen in. aan- tal wel zullen meevallen. Bij gebrek aan voedsel willen de jonge snoekjes elkaar nog wel eens verslinden, Iets wat ook volwassen snoeken vaak doen. Hoe eerder de uitgezette bra sem. en voorn met de afzet van eieren beginnen, des te beter is het voor de overlevingskansen van de nu nog kleine snoekjes. Afhankelijk van hun groeïsnel- heid worden de dan al flink uit de kluiten gewassen vissen weer weggevangen uit hun groeivijver om te worden uitge zet in de door de drie organisa ties beheerde waterpercelen. Goed en warm weer kan een rol spelen, bij de bepaling van het tijdstip waarvoor .een mar ge van acht tot veertien weken wordt aangehouden. Als het projekt aan de hierover gestelde verwachting voldoet betekent dit niet alleen een kos-. tenbesparing maar bovendien een groter aanbod van snoeken wat noodzakelijk is om te ko men tot een optimaal waterbe heer en éen gezonde visstand. Van onze sportredaktie Vlaarding-en Het zaalvoetbalteam van Zwaluwen is doorgedrongen tot de laatste drie van de beker- competitie, waaraan 36 clubs uit Rotterdam en de regio hebben deelgenomen. De andere twee clubs zijn Rozet uit Rozenburg en Phoenix uit Rotterdam. Vanavond worden de finales ge speeld in sporthal Alexander- polder, vanaf 19 uur. De inzet is de AlexanderlOmmoordtro- fee. Tussen de bedrijven door spelen de Rotterdamse Studen ten (kampioen van Rotterdam) - en een Joegoslavisch team een wedstrijd tegen elkaar. Voor Zwaluwen is dat een ver heugend resultaat om na een jaar, naast het kampioenschap, door te dringen tot de laatste drie zaalvoetbalteams. Het team bestaat voornamelijk uit eerste elf talspelers. De vlucht bij Zwaluwen is zó groot naar het zaalvoetbal, dat het er naar uit ziet dat er volgend seizoen vijf teams worden samenge- - steid. Ook andere Vlaardingse vereni gingen krijgen echter de smaak te pakken zich in het zaalvoet- bal te verdiepen- Vorige week nog kreeg een nieuwe voetbal club uit Vlaardingen (BKB)toe- - stemming van de KNVB vol gend seizoen in competitiever band te mogen gaan spelen. Om bij de laatste drie te komen moest Zwaluwen deze week zijn duel tegen Hellevoetsluis in winst omzetten en dat gebeurde tenslotte met 6—3. De VJaarctin- gers namen supersnel een roya le 4—0 voorsprong door toe doen van Theo Juistinga, Hen- ny Kuyten (2x) en Cees Boog, maar daarna, toen Leen Pijpers voor twee minuten naar de strafbank werd verwezen, kwam Hellevoetsluis terug tot 4—2. Het werd zelfs 4—3, maar Jos Buitelaar maakte er na een solo 5—3 van. Tenslotte schoot Leen Pijpers aan alle illusies een einde: 6—3. Van onze sport redaktie Vlaardingen Ter gele genheid van het kam pioenschap en promotie naar de landelijke twee de klas houdt korfbal club Vlaardingen zater dag receptie in zijn kan tine aan de Willem de Zwijgerlaan. Ook is de receptie bestemd voor het vierde team dat eveneens de titel greep. Dat Vlaardingen inder daad de sterkste club in zijn afdeling is bewijst we! het feit dat er nog twee beurten moeten worden afgewerkt. Slechts Ten Donck uit Ridderkerk zag kans om in het begin van de com petitie de Vlaardingers drie winstpunten afhan dig te maken, maar daarna lag de weg voor de Vlaardingse koifbal- lers, die in de micro ook al tweede klas landelijk spelen, helemaal open. De receptie is tussen 16 en 18 uur.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1975 | | pagina 4