SCHIEDAMSCHE COURANT in Oost wijk komt zo niet van de grond9 GO€D NIÉUWS! JEUGDIGE OPGEROLD J4, IK N€€M D€ PROff Stichting Welzijn Vlaardingen concludeert: Automobilist weet Nieuwe Damlaan weer te vinden Verbetering kassencomplex duurder Vïaardmger bekent diefstal auto Verlichte fonteinen in de havens opening van Thurlede Koningshof geopend Pleinfeest :elijk over- jet het op zijn op de deelneming de buurtbe- plaatselijke te, de gere- roomskath- Dinsdag 20 mei 1975 ONAFHANKELIJK DAGBLAD Broersvest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 262566 - klachten dienst 144144 SCHIEDAM EN KETHEL 100ste jaargang no. 25322 f 8 pagina's Schiedam De automo bilist heeft het afgelo pen weekeinde weer druk gebruik gemaakt van de Nieuwe Dara- laan. Maandenlang moest het verkeer worden omgeleid via de rijksweg voor de bouw van het nieuwe station wat omstreeks de spits, veel irritatie bij de bestuurder wek te: -trage files van en richting Plein '4Ö-'45. De reconstructie is nu bijna voltooid. Alleen bij de kruising van Nieuwe Damlaan en Schiedamseweg on dervond het verkeer nog enige hinder van "de werkzaamheden die nog voortduren. Deze week zal daar de belijning worden aan gebracht. De verkeer slichten werken nog niet. De aansluiting van Schiedamseweg op de Nieuwe Damlaan zal voorlopig nog gesloten blijven voor gemotori seerd verkeer. Pas na dat de „verlengde" Sporthalstraat is ge realiseerd zal de aan sluiting voor alle ver- Aan de kruising Nieuwe Damlaan/Schiedamseweg wordt nog gewerkt, wat nog de nodige vertraging oplevert. keer vanuit de rich ting Bijdorp worden opengesteld. De Schie damseweg blijft trou wens definitief geslo ten voor gemotori seerdverkeer vanaf Nieuwe Damlaan rich- ting Bijdorp. Schiedam Door het Over de kop gaan van de firma die het kassencomplex van de stads- kwekerij onder handen zou ne men, heeft de gemeente een ander bedrijf moeten vinden dat het werk wil opknappen. De vervanging van de houtcon structie van het kassencomplex door een deel van aluminium blijkt nu echter veel meer le gaan kosten. De eerste firma (wegens financië le moeilijkheden ontbonden) re kende de gemeente een bedrag van 35.000 gulden voor, dat al eerder door de raad was goed gekeurd. De firma waar men nu mee zee is gegaan blijkt echter een stuk duurder: men vraagt voor het karwei 50.000 gulden. Daarvan kunnen 5000 gulden worden toegeschreven aan loon- en prijsstijgingen, aldus de gemeente. Niettemin zalmen opnieuw een bedrag nu ƒ15.000, aan de gemeenteraad moeten vragen". Deze krant, waarin u al het nieuws uit eigen omgeving kunt vinden, wordt bezorgd in combinatie met het Rotterdamsch Nieuwsblad. Stuur mij deze krant 14 dagen gratis toe in combinatie met het Rotterdamsch Nieuwsblad. naam; adres: <>i<; woonpl. tel.: Dezo bon in open envelop, zonder postzegel, sturen naar: Antwoordnummer 834Rotterdam. Schiedam In de binnenhavens van Schiedam zijn ter gelegen heid van de feest week zes. fon teinen aangebracht. Deze zul len de gehele dag het water enkele meters opspuiten, 's Avonds zijn ze verlicht door schijnwerpers. Er komt één fontein in de Nieuwe Haven ter hoogte van de Burge meester Knappertlaan en vijf in de lange Haven tussen Koren beurs en Koemarkt Van don derdag 22 mei tot en met maan dag 2 juni zal er geen scheep vaartverkeer mogelijk zijn. Vlaardingen Met de aanhouding van vier jonge Vlaardingers heeft de politie vijf Inbraken opgelost. De vijftienjarige D. H., de zestienjarige O. H. K., de veertienjarige G. K en de vijftienja rige H. K. zijn op zondag 11 mei op heterdaad betrapt bij een inbraak bij een bedrijf aan de Energieweg. Daar hebben de jeugdige inbrekers weinig buit weten te maken, de aangerichte schade bedroeg duizend gulden. Bij de vijf inbraken, die in maart en mei zijn gepleegd, hebben de vier voor zo'n zevenduizend gulden schade aangericht. De waarde van de buit was even groot. De inbraken werden in drie woningen in de omgeving van de Mozartlaan en het centrum van de stad gepleegd. De bende heeft enkele sieraden buitgemaakt, maar omdat ze uiteindelijk geen raad wisten met "de buit werden de sieraden in sloten en rioolputten gegooid. Drie van de vier daders zijn geen onbekenden van de politie. Zij zijn al voor de officier van justitie geleid. Vlaardingen „Het club- en buurthuiswerk en het opbouwwerk in Vlaardïngen-Oost kunnen onder de huidige omstandigheden niet tot ontwikkeling ko men", schrijft de stichting Welzijn Vlaardingen in een nota aan de burgemeester en wethouders van Vlaardingen. Deze nota gaat over de ontwikkeling van het club- en buurthuiswerk en het opbouwwerk in de Vlaardingse Oostwijk. De stichting tVelzijn gaat verder: Van de gemeente wordt ver- „AI kort na de opening van het buurtcentrum aan de Ooster straat 112 bleek, dat het werk in het buurtcentrum niet van uit de Stichting Club- en Buurthuiswerk Vlaardingen kon worden begeleid ondanks ernstige pogingen daartoe van die stichting". Volgens de stichting Welzijn strandden de pogingen, toen bleek dat de vrijwilligers die het voorlopige bestuur van het buurtcentrum-Oost vormden, de afspraken met het stich tingsbestuur over de verdeling van de verantwoordelijkheden niet konden nakomen. Ook vindt de stichting Welzijn dat het buurtcentrum geen basis of steunpunt kan vormen voor het half '74 begonnen opbouwwerk: In de nota wordt eerst de ontwik keling van het dub- en buurt huiswerk en het opbouwwerk in de Oostwijk tot nu toe ge schetst. Aansluitend worden de maatregelen genoemd die nodig zijn om de verschillende werk soorten een goede ontwikke lingskans te geven en wordt gezegd welke rol de stichting Welzijn Vlaardingen hierbij kan vervullen. De stichting Welzijn vindt dal er een buurtorganisatie moet ko men die de taken van de stich ting Club- en Buurthuiswerk geheel of gedeeltelijk neemt. Verder moet het bouwwerk gericht zijn op vorming van en aan „kaders" door de woners. Deze moeten zich inzetten voor: O het herstel van de te verbete ren delen van de wijk; O de bouw van goede woningen op het kaalslaggebied; O het verbeteren van de onder wijssituatie in de wijk; O het leggen van verbindingen tussen onderwijs, maatschappe lijk werk, gezondheidszorg, ge zinsverzorging en sociaal-cultu reel werk; i de ondersteuning van initiatie ven die uit de bevolking komen „BEROEPS" Om dit te kunnen verwezenlijken moeten er meer beroepskrach ten worden aangesteld in de Oostwijk op het gebied van het jeugd- en jongerenwerk, buurtwerk en het pelijk w.erk, concludeert stichting Welzijn. wacht dat zij de aanvragen voor de beroepskrachten on dersteunt en .bijdraagt tot het beschikbaar komen van een werkruimte ten behoeve van het opbouwwerk in de oost wijk. De Stichting Club- en Buurthuiswerk ziet nu naar zo'n ruimte om. Het gemeente bestuur moet verder de be leidsdoeleinden ten aanzien van de Oostwijk duidelijk ma ken, zodat aan alle taken kan worden gewerkt. De Stichting Welzijn besluit de nota met: „Pas wanneer het gemeentebestuur alle gevraag de stappen heeft genomen kan met een redelijke kans op suc ces worden gewerkt. Schiedam Zoals gebruiken /ip" lijk verleende ook de Volk- stuindersvereiuging „Thurle- de" een feestelijk tintje aan de officiële opening van het tuinseizoen en trof hiervoor oen schoon lenteweertje. Een aantal kinderen en ook volwassenen had zich hier voor in historische kledij ge stoken terwijl de drumband O.B.K. voor een muzikale omlijsting zorgde. Alvorens nabij het clubhuis de vlag werd gehesen sprak voorzitter M. wens uit dat het ondanks dit alles alsnog een goed tuin- jaar mag worden. Voor de leden komen weer de nodige evenementen, onder meer het grote bloemencorso voor de kinderen. Burgemeester M. K. van Dljke en zijn echtgenote hebben zater dag het Maassluise Ontmoe tingscentrum Koningshof aan de Ui ver laan officieel geopend. Het nieuwe ontmoetingscentrum, een kerkelijk en sociaal-cultu reel centrum, is gebouwd in opdracht van de Stichting Ont moetingscentrum Maassluis- West, waarin de hervormde gemeent formeerde kerk, de olieke Sint Andreasparochie en de gemeente Maassluis zitting hebben. De bouw van Konings hof werd uitgevoerd door het Maassluise bouwbedrijf War- naar naar een ontwerp van pro fessor Oudejans uit Amster dam. In het nieuwe gebouw is ook de Stichting Verenigde Openbare Bibliotheek onderge bracht kort openingswoord. De ope ning was dit jaar later dan gewoonlijk, zo stelt hij vast, doch dit was toe te schrijven aan het natte voorjaar. Tuin tjes en grasvelden verander den hierdoor in moerassen wat het werk van de ama teurtuinders bemoeilijkte. De heer Bouwer sprak de Bouwer een Vooraf gegaan door een pelo ton majorettes werd vervol gens een rondgang gemaakt over het tuinencomplex waar op verschillende plaat sen eveneens vlaggen aan de mast hingen, 's Avonds was er een gezellig samenzijn voor de leden in het clubge bouw waar het er weer ge zellig aan toe ging. Schipluiden Een 22-jarige Vlaardlnger heeft bekend de auto van melkboer Van Dijk uit Schipluiden gestolen te hebben. Op 23 april had Van Dijk zijn wagen voor zijn huis aan de Kcenenburgweg geparkeerd. Hij vergat de sieutels er uit te halen en de auto op slot te doen. Dank zij de dealer van de heer Van Dijk, die de gestolen wa gen in een garage in Maasland zag staan, kwam de politie op het spoor van de dief. De Vlaar- dinger L.B. heeft bekend de auto verkocht te hebben, nadat hij hem voor het huis van de melkboer had weggehaald. Schiedam Op de hoek var^dc Parkweg en de Klaas Kater straat wordt morgen voor de jeugd een pleinfeest gehou den". Deze aktiviteit in het kader van de eeuwfestiviteiten start 's middags om half twee met pof fertjes bakken, ballengooien, grabbelen en andere spelletjes." Daarna, om kwart over twee, be gird de poppenkast De derde ronde van het Nieuwland-song- festival zal omstreeks kwart voor vier gaan beginnen. Deelnemers voor dit festijn kun nen ach nog aanmelden bij de Jeugdhaven aan de Albard straat 69",

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1975 | | pagina 1