SCHIEDAMSCHE COURANT Oplossing voor liet vrachtwagen- probleem Aanklacht BHW tegen commissaris GO® NIÉUWS! Bewoiiersvereniging Zuid protesteert tegen aanschaf afvalcontainers COOS komt er Felle kritiek VVD bij benoeming Kieboom JA, IK mm D€ PRQÉF RIJNMOND Expositie Ossenforth in „de 4 molens" .Stille" aktie van Laanbewoners tijdens vergadering gemeenteraad Alcoholvrij Hnurdersbond: „Van Toledo moet uitspraken herroepen" GSapfe Donderdag 22 mei 1975 ONAFHANKELIJK DAGBLAD Broersvest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 262566 klachlendienst 344144 SCHIEDAM EN KETHEL 100ste jaargang no. 25324 6 pagina's Voornamelijk stads gezichten in penteke ningen en schilderijen zijn êr sinds gistermid dag te zien in het dienstencentrum „de 4. molens" in Schiedam. In wat anders een ver gaderzaal is, is nu een expositie van de heer H. Ossenforth (74 jaar), bewoner van het cen trum, ingericht Een uit gebreide collectie ter gelegenheid - van het 700-jarig bestaan van Schiedam. Stadsgezich ten, maar ook prachtige tekeningen van een schedel, een boom et cetera/ De heer Ossen forth (op foto voor zijn werk): „Van jongsaf aan teken ik al. Neem de Ooievaarsbrug. Een dag nadat ik die had getekend werd hij ge sloopt Ik deed het alle maal in m'n vrije tijd: vroeger was ik lasser bij Wil to n-Feye noord. De laatste tijd is het wel inspannend werk. Ik heb pas een hartaanval gehad, dus ik moet 't een beetje kalmer aan doen." De expositie is te zien in het centrum aan de Nieuwe Dam- laan tot en met volgen de week dinsdag. Schiedam De bewonersvereni- ging Schiedam-Zuid heeft gis teravond tijdens een vergade ring van de gemeenteraad ge protesteerd tegen de aanschaf van een aantal afvalcontainers. Enkele leden deelden stencils uit waarin men suggereerde dat de vereniging door de ge meente buiten spel werd gezet. Wethouder E. Collé werd her innerd aan enkele eerder geda ne beloftes. De vereniging vond dat de raad geen ken nemen over het ver strekken van een krediet van 73-000 gulden „gemeenschapsgelden", omdat men niet wist voor welke wijk de containers waren, Collé had namelijk de bewoners van Zuid beloofd dat er onder meer eerst een enqüete zou wor den gehouden in de wijk of de contai ners wel gewenst waren. „Plaatsing of uitbreiding van containers in Zuid zou afhangen van de mening van de bewoners," stelden de aanwezi ge verenigingsleden jn het stencil. Bo vendien zou iedere bewoner kenbaar mogen maken of hij de plastic zak boven de afvalcontainer prefereerde. „Voordat de enquete zou worden ge- br»udTi rui er hovend ion "on woefop. stelling in een smalle straat gemaakt worden om de mensen te laten zien hoe de troep gecamoufleerd wordt," aldus deleden. Dat de groep de plaatsing van containers met zo geslaagd vond bleek uit hot stencil: „Wij hebben van onze kant ons gehouden aan de belofte om op de beurs „Schiedam maakt 't" geen affi che met het opschrift „80 vuilnisbelten in de wijk" op te hangen." De wethouder maakte cr gisteravond geen punt van. Hij vond het protest van de bewoners onzin omdat het volgens hem gewoon om vervanging van be staande containers ging. „De beloftes blijven bestaan." aldus Collé. Een stil protest was er ook van de bewoners van de panden aan De Laan. Via een bord en met besmeerde gezich ten en handen „smeekten" zij de leden van de gemeenteraad om water. De panden waarin zij wonen werden een tijd geleden gekraakt omdat men vond dat de huizen nog in redelijke staat waren om voor renovatie m aanmer king te komen. Ondanks herhaalde verzoeken krijgen zij echter geen water van de gemeente. Voordat de vergadering begon legde burgemeester Lems hen al tactisch het stilzwijgen op door mede te delen dat zij zich alleen schriftelijk tot de ge meenteraad kunnen wenden. BURGEMEESTER GEÏNSTALLEERD Vïaardingen Burgemeester IV. A. Kieboom is gister middag door loco-burgemeester A. Kïoots geïnstal leerd. Zijn komst wordt niet door alle fracties van de gemeenteraad even enthousiast ontvangen. Met name VVD'er Madcm heeft kritiek op de PvdA burgemeester geuit. De partij wil zich wel loyaal opstellen ten opzichte van Kieboom, maar zo voegde Madem er aan toe: „Het zal echter van u afhangen of de VVD als altijd bereid tot samenwerking dit kan blijven doen". De kersverse burgemeester ging nauwelijks in op de kritiek van de begro tingsbehandeling voor '76. Kieboom liet weten zich geen burgemeester te voelen die alleen sympa thie voelt voor partijge noten. Hij wil een burge meester zijn voor de to tale Vlaardingse ge meenschap, die echter voor zichzelf een politie ke keuze heeft gemaakt en die daarbij als goed democraat de politieke keuze van anderen res pecteert en die samen met anderen gaarne iets wil bereiken. trouwd vind ik logisch", zei Kieboom na zijn installatie. De oud-wethouder van Utrecht vindt dat binnen Vlaardmgen een goed woon- en leefmilieu nodig 3s: „Dat is alleen mogelijk wanneer de gemeente alk mo gelijke rruddelen, zowel wette lijk als financiële ter beschik king staan om en het waarde- wohe oude te conserveren, te restaureren en te renoveren en daarnaast eventuele sanering niet uit de weg te gaan". WD'er Madem liet in de aanwe zigheid van zijn partijgenoot Vonhoff, burgemeester van Ut- Burgemeester Kieboom hecht grote waarde aan inspraak. „Voor een goede relatie tussen burgerij cn gemeentebestuur is een goede informatie over en weer noodzakelijk. Informatie die ook een voorwaarde is om een goede inspraakmogelijk heid voor de burgers te schep pen. Dat voorlichting in combi natie met het onderwerp ver houding overheid—burger aan de burgermeester is toever- Deze krant, waarin u al het nieuws uit eigen omgeving kunt vinden, wordt bezorgd in combinatie met het Rotterdamsch Nieuwsblad. Stuur mij deze krant 14 dagen gratis toe in combinatie met het Rotterdamsch Nieuwsblad. naam' adres'. woonpl.: tel.: Deze ban in open envelop, zonder postzegel, sturen naar. Antwoordnummer 634. Rotterdam. Vlaardingen Volgens lo co-burgemeester A. Kloots is er tussen de moderne Vlaardingse be volking en burgemeester Kieboom een belangrijk procentueel verschil dat zal blijven bestaan. „Want", zo zei Kïoots, „an ders dan u huldigen de meeste VI aar dingers va nouds het standpunt dat een gezonde ziel niet in een droog lichaam kan huizen en dat er meer oude zuipers zijn dan ou de artsen." De nieuwe burgemeester gebruikt geen alcoholi sche dranken, zelfs geen Vlaardingse schelvispe- kel. Vanavond levert hij daarvan het bewijs tij dens een receptie op het stadhuis, waar de Vlaar dingse burgerij kennis met hem kan maken. De burgemeester zal dan slechts „fris" nuttigen. Na de beëdiging sprak burgemeester Kieboom de raad en genodigden toe. Onder hen, behalve de gemeenteraad, ook burgemeesters Vonhoff (Utrecht), Lems (Schie dam) en Van Dijk (Maassluis). recht van zich horen. Kieboom maakte kennis met Mad em's in de laatste maanden aJ meer ge hoorde kritische geluiden. Ma- dern sprak weer over het „zoge naamde progressieve program- college", „vijandige polarisatie" en „vertrapte samenwerking". ZIEKE „In de maand voorafgaande aan uw benoeming hebben dfe ne gentien binnen deze raad nog een staaltje van slechte stuur manskunst weggegeven. Bij de onderhandelingen rond de vijf de wethouderszetel werd mijn fractie zonder aanvaardbare argumenten als een besmette- lijke zieke buiten dc hut geslo ten. Ondemocratische is nau welijks denkbaar", aldus de verbitterde Madem. PCG'er Wijnstok, SGP/GRV'er Van der Meer en PvdA'er Versluijs wa ren heel wat milder in hun toespraken. stank van de smerige uitlaat- Schiedam De bewoners gaSsen. van de Nieuwe Haven, Wiltanckari* en de We« De bewonersvereniging Zuid wiaemsKaae en ae vves heeft m aj)rii nog een stenci] by terkade in de zuidwijk de chauffeurs verspreid met krijgen binnenkort hun zin. Na de bouw vakan tie verdwijnen de gepar keerde vrachtwagens uit hun straat. Deze maatregel is afgelo pen week bekend ge maakt door wethouder Chris Zijdeveld. Verdere bijzonderheden wilde hij nog niet bekend maken. Men vermoedt dat de vrachtwagens voortaan geparkeerd moeten wor den aan het Nieuwsticht, de Nieuw Mathenesser- straat, Gustoweg, West- frankelandsedijk of Ha venstraat. hei vcizoek ue wagens elders te parkeren. Het onderzoek van de gemeente ambtenaren naar een oplossing van het parkeerprobleem is nog volop gaande. Het resultaat zal bekend worden gemaakt in een volgende open bare vergadering van de ge meentel *jke commissie voor verkeer en vervoer. Hiermef zal dan een eind komen aan de overlast die de buurtbe woners van de voertuigen had den. Verbolgen bewoners van de woonboten hebben het afge lopen jaar reeds tweemaal een brief naar de gemeente ge stuurd waarin zij klagen over de herrie van de motoren en de Schiedam Een werk groep bestaande uit onder anderen burge meester Lems, enkele wethouders, raadsle den, de gemeentese cretaris, hoofden erj directeuren van ge meentelijke diensten en personeelsleden gaan bekijken hoe men het gemeentelijk apparaat het beste kan gaan 'vernieu wen*. Gisteravond is besloten om een Coördinatie groep Ontwikkeling- Organisatie Schiedam (COOS) in het leven i*» roepen. De gemeente raad ging hiermee unaniem akkoord- Een motie van PvdA'er G. van der Linden werd ook met algeme ne stemmen aangeno men. Het raadslid gaf hierin een aantal ta ken weer waarmee COOS moest worden belast. De resultaten van deze subcommis sie voor organisatie- vernieuwing zullen ge regeld worden voorge legd aan leden van de raad. Meer over COOS op pagina 5. Vlaardingen Het stadscomité van de Bond van Huurders en Woningzoekenden heeft vandaag bij de officier van justitie een aanklacht wegens smaad ingediend tegen de Vlaardingse commissaris van politie B. van Toledo. De aanklacht is ondertekend door zes leden van de BHW. De commissaris, zo staat in de aanklacht, heeft „de eer en goede naam van de bond aangetast". Tijdens een vorige week aangehouden persconfe rentie zei Van Toledo dat de BHW misleidend, werkt en dat het een ne- venorganisatie is van de Socialistische Hartij. De advocate van de BHW mr. W. Westbroek-Tho- massen staat de bond tenzijde. De commissaris moet zijn uitspraken herroepen vindt de bond. „Hoe 'ie dat doet, moet de officier van jus titie uitmaken", aldus BHWer Hoogerwerff. De commissaris verweet de bond vorige week geheimzinnigheid. „Dat is een grove lengen. Dat de bond geheimzinnig werkt, toont aan dat de commissaris geen enkel inzicht heeft in wat er in de wijken leeft en wat de werkwijze is van da ver schillende wijkcomite's", staat in een gisteravond tijdens een persconferentie uitgegeven communique. De bond ver klaart daarin wat de werkwij ze is. Elke maand gaan leden langs de deuren met De Buurt krant en hebben dan recht streeks contact met de wijkbe woners. „En daar is niks ge heimzinnigs aan", aldus Hoog erwerff. De bond heeft ook bekend ge maakt wie verantwoordelijk is voor de open brief uit januari waardoor makelaar Spuybroek zich beledigd voelt. „Om de commissaris, de officier van justitie en de advocaat van Spuybroek BV niet langer hun kostbare tijd te laten verdoen met het bestrijden van de BHW zal BHW-iid J. van Heyningen zich verantwoordelijk stellen voor het wijkbulletïn waardoor de makelaar zich gesmaad acht", staat m het communique. „Het proces wegens smaad kan door Spuybroek BV worden be gonnen". Aanleiding tot de uitlatingen van de commissaris is een open. brief geweest van de BHW. waarin de bond verklaard heeft de politie geen gegevens te ver strekken over de organisatie als niet bekend is waarvoor de ge gevens gebruikt zullen worden. Een vertegenwoordiger van de bond heeft op 22 april een schriftelijke uitnodiging voor een gesprek met rechercheur, T. Heïjman gekregen. De bond is niet op die uitnodiging inge gaan omdat de politie niet wil de vertellen waarvoor de infor matie nodig was. „Later hebben we in de krant kunnen lezen, dat het in verband was met de aanklacht van de makelaar", aldus Hoogerwerff, die namens 17 andere BHWers sprak, die ook hun politieke kleur beken den. In het stadscomité zitten tien partijlozen, vijf SP'ers, een AR-lid en een PvdA/PSP-lid. „Aantijgingen als zouden wij een nevenorganisatie zijn van de Socialistische Partij kloppen dus niet", verklaarde Hooger werff. De bond is helemaal niet gelukkig met al het extra werk in verband met deze aanklacht, want zo verklaarde de woord voerder: „Het gaat ten koste van ons werk in de wijken". Café-Restaurant „EUROPOORT' 41 Gerenommeerde keuken Zalen voor recepties "of diners Prachtig uitzicht op de rivier Ruime parkeergelegenheid Iedere donderdagavond Scandinavische Tafel Telefoon 010-264625 Maasboulevard 7 Schiedam AFSPRAAK (JU Natuurlijk In d© AMSTELBRON- KOEMARKT SCHIEDAM BROERSVEST119 fVE L EENS GEZETEN bar bodega {dngehaven aschiedamtelaio-2622£,oy RESTAURANT BARBECUE INN VOOR DE SNELLE TREK Ook om mee te nemen. TEL. 264191 DAM 22 SCHIEDAM Probeert eens in Nieuwiandplein 12 Tel. 706066.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1975 | | pagina 1