SCHIEDAMSCHE COURANT Been door ontploffing afgeslagen Bleekstraat krijgt groen-en speel- gebied t I- PSF-PROTEST TEGEN VLOOTBEZOEK U BEKIJKT 'T MAAR! OVERDAG SPELEN EN 's AVONDS PARKEERPLAATS Pionier landt in Rucphen Bejaarde bestolen Prins Hendrik straat geeft groen voorbeeld v:'GDiËLB EfUDTGT ym LIEFDE BEGIHT Dure haring aangevoérd FIETSER GESCHEPT kind- hond' show Twee eerste palen voor Vlaardingen Nog wachten op verlaging maximum snelheid Vrachtwagen vernielt Willemsbrug i ;lf -illl Maandag 26 mei 1975 ONAFHANKELIJK DAGBLAD Broersvest 3 - telefoon administratie 26800I - redactie 262566 - klachtenrtionst 44144 SCHIEDAM EN KETHEL 100ste jaargang no. 25326 8 pagina's "Vier schepen van de Koninklijke Marine liggen sinds dit •weekeinde voor een week aan de kade van het Schiedamsé -1 Hoofd. 'Dat niet iedereen even blij is met het bezoek van de Hr. mr. Abcoude, hr. ms. Giethoorn, Hr. ms. Houlepen en de Hr. ttic Lacorüblé bleek reeds enkele uren nadat zij waren afgemeerd. De PSP- Schiedam protesteerde door er vlakbij ïnet een "vredesboot" heen en weer te varen. Spandoeken maakten duidelijk dat de schepen beter naar de sloop konden gaan. Burgemeester Lems die tijdens deze demonstratie een bezoek bracht, zei over het vlootbezoek: "Het zijn marineschepen en geen oorlogschepen. Zij kunnen toch ook belangrijke vredestaken verrichten." Vlaardingen De 48-jarige magazijnmeester A. de Wit, die bij het Vlaardingse Uni lever Research Laborato rium werkt, is vrijdagavond levensgevaarlijk gewond ge raakt. In het magazijn van de proeffabriek is een drum ontploft. Een been van De Wit is door het vat dat vol gens een woordvoerder van politie "als een raket weg vloog" afgeslagen. De 41-jarige vorkheftruck- chauffeur De Ligt liep eeö shock op, hij ïs in het Holy- ziekenhuis opgenomen. De Wit is onmiddellijk naar het Rotterdamse Dijkzigtzïe- kenhuis vervoerd. Daar werd zijn been afgezet. Het levensgevaar is inmiddels geweken. De ontploffing ontstond door- dat twee vloeistoffen bij el kaar in één vat werden ge goten- Daardoor ontstond een cehmische reactie en de drum ontplofte. De arbeids inspectie heeft een onder zoek Ingesteld, De politie vermoedt dat de werkne mers tegen hun opdracht In de voor vernietiging be stemde vloeistoffen bij el kaar heeft gegoten- Vlaardingen De eerste Noordzeeharing is op de afslag in het Visserijmu seum vnjdag verkocht. De Vlaardingen 110 heeft de vangst van vijf sche pen, 94 kantjes, aange voerd. De Vlaardingen 73 heeft 128 kantjes, de vangst van vier schepen, de haven binnenge bracht. De kleine maatjes haring bracht 540 tot 550 gulden per kantje op, de extra kleine van 440 tot 449 gul den en de grote maatjes haring ging voor 309 tot 310 gulden in andere han den over. Schiedam Na een ongeluk op het kruispunt van de Nieuwe Damlaan en de Van Hogen- - dorpstraat is de 62-jarige Schiedamse T. v. H. met een gebroken onderarm en enkel opgenomen in het Gemeente Ziekenhuis. De vrouw had de 40-jarige auto mobilist A. K, eveneens uit Schiedam, met haar fiets geen *3f& - eezeven, waardoor - 2IJ werd geschept. J Vlaardingen - De gemeente heeft een plan ontwikkeld om aan de Bleekstraat een groen- en speelgebied aan te leggen. Een gedeelte ervan kan overdag al speelterrein worden gebruikt en 's avonds, indien nodig, als parkeerterrein. Door de aanleg .van het groengebied wordt de parkeercapaciteit "met tien plaatsen .ter.u^aedrons=>= Allebei opgetuigd naar de show. De kind-hondshow die zaterdag in de ZJjnbaanhallen is gehou den is gewonnen door de elfja rige Berjo Kuipers uit Vlaar dingenSamen met zijn berner- sennenherder stelde hij een bergbeklimmer en zijn fidele 'viervoeter voor. Tweede is Na tas ja van der Velde geworden. Het vierjarige meisje beeldde samen met haar Siberi sche huskey een eskimo-koppel uit. Roodkapje Monique Bleuk (zeven jaar) en haar Duitse her der kregen de derde prijs uit handen van AVRO-presentatri- ce Ria Brcmer. Vanaf tien uur 's morgens waren de tuinliefhebbers onder de touwbaan aanwezig om advie zen te geven aan nieuwsgierige VJaardingers en om planten te: verkopen. De touwbaan, het verlengde van de Oude Lijn baan, werd druk bezocht en na lange tijd weer eens gebruikt waarvoor het veeI te weinig voor wordt ingezet. De Bond van Huurders en Wo ningzoekenden heeft eind au gustus van het vorige jaar al een plan voor de Bleekstraat ingediend. Bij uitvoering daar van zouden veertig parkeer plaatsen verdwijnen. Dit plan nu is een compromis, zo staat ln het voorstel van het college aan de gemeenteraad, tussen de plannen van Vlaardingen en de BKW. De gemeente vindt dat "in redelijke mate parkeer- ruimte aan des bezoekers van de Stadsgehoorzaal moet wor den geboden". Het deel van het parkeerterrein dat overdag als speelgebied kan worden gebruikt, bijvoorbeeld voor basketbal of voetjebal, wordt van de rest van het par keerterrein afgesloten door middel van een drempel. Er komt een bord te staan met "speelplaats". Parkeren op dat gedeelte is dan alleen toege staan tussen 's avonds zeven en *s ochtends zeven uur. Het plan is al in februari aan wijkbewoners in het buurthuis Oost voorgelegd. Met nagenoeg alle door de daar aanwezigen gedane suggesties is door de gemeente rekening gehouden, zo staat in het voorstel. De'uïtvoering van het plan werkt, zo vindt het college, onmisken baar mee aan bet opheffen van het aanwezige gebrek aan groen- en speelvoorzieningen in de Oostwijk. De kosten voor de reconstructie van de Bleek straat bedragen ruim 51 dui zend gulden. Mandarijn Cor Bolmers: te zwaar voor deze ballon. Hij moest de andere nemen. Schiedam Mandarijn van Mijnsheerenland tot Rucphen. Voorzitter van het feestcomité Cor Bolmers had tenslotte niet voor niets „zijn leven ge waagd" door met een ballon zuidwaarts af te drijven. De eretitel werd hem geschonken door bal Ion vaar der Jaap Boes man toen de ballon neerkwam bij het dorpje Rucphen bij Roosendaal. Waar Bolmers ook zijn luchtdoop mocht vieren met de zorgvuldig bewaarde fles champagne die letterlijk werd omgekeerd op het hoofd van de koene held. Daarvoor had de dolenthousiaste Bolmers, samen in het rieten mandje met balloncommandan. ten Boesman en Verbunt, een fotograaf eri Corry Konrngs, ongeveer 3 1/2 uur het bewolkte luchtruim doorkruist Op het grasterrein aan de 's-Gra- velandseweg was het zaterdag middag allemaal begonnen. Het toegestroomde publiek mocht eerst de Victor-Romeo Forma tion van de Vliegclub Rotter dam een aantal stuntjes zien maken, maar de aandacht ging al snel uit naar de twee immen se ballonnen. Bijna liep alles trouwens in het honderd. Om half twee nam Bolmers plaats in de rieten mand. Burgemeester Lems met echtgenote in middeleeuws ge waad en Bolmers' vrouw ston den hem het laatste kwartiertje bij. Toen kwam het veto van de balloncommandant. Het aantal kilo's in de mand was teveel: Bolmers was te zwaar. Het werd gelukkig gauw opge lost. Bolmers ging met de ande re ballon mee. Een aangename oplossing voor de zware wet houder omdat zich in die mand ook blonde Corry Konings {ex- Rekels) bevond. Met enige flessen gedistilleerd en een perkamenten oorkonde voor het gemeentebestuur (van de toen nog onbekende stad waar zou worden geland) en een uitnodiging om het feesten de Schiedam te bezoeken, werd de grond losgelaten. Twee au- to's geladen met 1000 Proosjes- stickers volgden de ballon. Verbaasde bewoners zagen de Bolmersballon om kwart over vijf landen bij Rucphen. De kersverse Mandarijn kwam door al deze feestbeslommerin- gen bijna een uur te laat voor de première van de revue „Krijgh de Ciaere" in het Pas sage Theater. De heer De Heer heeft vrijdag- middag om half vier de officie- Ie eerste paal geslagen voor de bouw van tieft 'eengezinswonin gen aan de Burgemeester A. van Walsumlaan in Vlaardin gen. De Heer is bestuurslid van t de Vereniging tot Verbetering der Volkshuisvesting van „Pa- trimonïum's Woningen", de ei genaar van de woningen. Al eerder die middag hadden hei- klanken de rust in Vlaardingen verstoord: om half één werd de eerste paal geslagen voor de Gereformeerde Kerk aan het Westni eu wland. Vlaardingen In afwachting van de wijziging van het regle ment verkeersregels en ver keerstekens om de maximum snelheid in woongebieden te verlagen beraadt het Vlaar- dingse gemeentebestuur «ch waar en hoe deze maatregelen kunnen worden getroffen. B en w antwoorden dit aan de werkgroep Vlaardmger-Am- bacht, die wil dat de maximum snelheid in de wijken wordt teruggebracht tot twintig kilo meter per uur, In de antwoord-brief noemt het college geen snelheid, die als maximum zou kunnen dienen. Wel verwijst het college naar het ministerie van verkeer en waterstaat. Daar wordt een wij ziging in het verkeersreglement overwogen. „Naar het zich laat aanzien", zo schrijft het college, „zal voor het verkeer in woonerven wor den voorgeschreven dat daar niet sneller gereden mag wor den dan stapvoets". De controle op de naleving van een snelheidsbeperking lager dan vijftig kilometer is zonder bijzondere voorzieningen bijna onmogelijk. Op het ministerie is daarover een studie gaande. Schiedam Een betonmolen van een Rotterdamse firma heeft de Willemsbrug over de Wes terkade vernield. De klapbrag is door het gewicht t van de wagen ontzet. N Met het oog op instorting heeft* de dienst gemeentewerken de brug voor het verkeer voorlopig - afgesloten. Schiedam Een onbekende Is In het weekeinde met een valse sleutel de woning binnenge drongen van de 62-jarige M. J, de W, aan de Dr. Zamenhof- straat. Terwijl de vrouw lag te slapen stal de man uit een kast in de woonkamer een geldkistje, een biljet van honderd gulden, een spaarbankboekje en een pas poort. Uit een nabijgelegen woning aan de Lorentzlaan verdwenen gou den sieraden met een waarde van 700 gulden en 200 gulden contant Eigenaar J. G. v. d. V. heeft inmiddels ook aangifte gedaan op het politiebureau. Inbrekers bezochten ook de Jeugd haven aan de Albarda- straat Men kwam daar binnen door een ruit te vernielen en ging vervolgens aan de haal met een boormachine, micro foon en een elektrische reken machine. De totale waarde be draagt 600 gulden. Vlaardingen - De Prins Hendrikstraat in de Vettenoordsepolder in Vlaardingen is dit weekeinde omgetoverd tot een "groene voor beeldstraat"; iedere belangstellende Vlaardinger kan daar komen kijken naar de mogelijkheden die bewoners hebben om (met enige hulp van de gemeente) hun straat met bloemen en planten zo groen mogelijk aan te kleden. De Vlaardingse Prins Hendrikstraat werd dit weekeinde omgetoverd tot een straat die laat zien welke mogelijkheden bewoners hebben met allerlei soorten groen. De groentenoonstelling in de Prins Hendrikstraat heeft een permanent karakter en is tot ètand gekomen door de wijk- vereniglng Vettenoordsepolder en de afdeling plantsoenen van het bedrijf gemeentewerken in overleg met het comité stads- verfraaiing en-verzorging. Vrijdagavond werden door de d ienst gemeentewerken de trot- toirtegels verwijderd voor de zesenvijftig huizen, waarvan de bewoners zich hebben opgege ven voor deze groenvoorzie ning. Zaterdagmorgen werd het oude zand weggehaald en om negen uur werden bloemen, planten en aarde aangevoerd. De bewoners zelf brachten het groen aan in hun tot voortuin tje omgetoverde stoep. Waar dat nodig was, reikte de afde ling plantsoenen van de ge- meente de helpende hand. Van morgen werden de bloemper ken kunstig afgewerkt door de afdeling bestratingen van het bedrijf gemeentewerken. 14 dagen het Rotterdamsch Nieuwsblad én de Schiedamsche Courant in de bus. Gratis en zonder enige verplichting. Alleen even de bon invullen en posten. Horen we van u? BON: RN Sch.C woonpl. Tel. nr In open envelop, zonder postzegel sturen naar: Antwoordnr. 834 Rotterdam, jfVll

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1975 | | pagina 1