SCHIEDAMSCHE COURANT REMISE Plai !-■ien r ia1 ken v oor c eu'1 jjiiu l - lo.' y-1 oord Uïmeentelijk bezoek aan mijnenvegers Voetpad voor chauffeurs U BEKIJKT 'T MAAR Amersfoortse stichting begint met Vlaardingse burgers aan: Nieuw winkelpand aan Hoogstraat in oktober gereed Kamperen op rijksweg 19 «f VL. 121 IS WEER BINNEN Nieuwe huisarts in centrum Sieraden gestolen Brand in woning Binnensingel MAASLAND DOORGELICHT Herstel Kerkweg en 's-Herenstraat Auto tegen lichtmast S Bouw op oude fundering 't Nieuwelant wil nieuwe verwarmings installatie -I -1 f>.ïi i Dinsdag 27 mei 1975 ONAFHANKELIJK DAGBLAD Broorsvest 3 - telefoon urimimstratK» 2(38091 - rerfjiette 2(525(56 khu-htendienst 144144 SCHIEDAM EN KETHEL 100ste jaargang no. 25327 6 pagina's Vlaardingen Tussen de Maas- sluisedijk en de Energieweg wordt een trap en een voetpad aangelegd ten be hoeve van vrachtwagen chauffeurs. Ver schillende chauf feurs, die in het centrum en de In dische buurt wo nen, moeten sinds februari *74 hun vervoermid delen in de inöus- triepolder Groot Vetten oord par keren. Om van de woon huizen naar de auto's te komen lopen de chauf feurs via de Van Beethovensingel en de Produktie- straat Op het ta lud van de dijk 'naar de Netten- boetsterstraat is doordat heel wat Vlaardingers de weg afsnijden en de Maassluisc- dijk aflopen een soort pad ont staan. Burge meester en wet houders hebben üe raad voorge steld om daar voor twintigdui zend gulden een trap en pad aan te leggen. Vlaardingen/Schiedam Op zaterdag 7 en zondag 8 juni houden de actie groepen tegen de aanleg van rijksweg 19 een kam- peerweekeinde. Deze wordt gehouden op het geplande tracé van de - rijksweg nabij de Oost- veenseweg, Het is de bedoeling dat ie dere deelnemer op de fiets naar deze plaats komt. Daar zullen dan vele tenten worden opge zet. Ter voorbereiding van dit weekeinde wordt donderdag 29 mei om 8 uur in de Bleyswijck- straat in de Delftse Raamstraat een bijeen komst gehouden. Op aanwijzingen van de twee Nederlandse topschakers Jan Hein Dormer en Genne Sosonko schoven gister avond tweëendertig leerlingen van de Prins Alexander Mavo als levende schaakstukken over het Schiedamse Emmaplein, dat voor de feestweek is omgedoopt tot Proosjes Pretptein. Ongeveer honderd belangstellenden sloegen het levende spel met de in gele pakken uitgedoste scholieren gade. Na drie kwartier eindigde het spel op het super-bord echter in remise. Tachtig Schiedammers, waarbij ook scholieren, schaak ten daarna met de twee meesters in de feesttent een "gewone" partij simultaan, waarvan de organisatie even eens in handen lag van de Schiedamse Schaakvereniging en de gemeente. 4 Burgemeester Lems en wethouder Bolmers met ech- tenotes worden ontvangen op de Hr. Ms. "Abcoude". Vlaardingen De Vlaar dingen 121 heeft giste rochtend 150 kantjes Noordzeeharing aange voerd. Het was de vangst van zes Vlaardingse schepen. De kantjes werden in het Visserijmuseum ver kocht Op de afslag le verden de kantjes kleine maatjesharing 450 gul den op; de extra kleine 399 en de grote 301 gul den. Vlaardingen In december wil arts J. M. H. Ft. Leegsma een huisartsenpraktijk in het een* trum van Vlaardingen begin nen. De arts wil het gemeente- pand Westhavenkade 45 als praktijkpand en woonhuis gaan gebruiken. Volgens de arts zal een pand verder buiten het centrum veel ongemak voor de veelal oudere patibnten met zich meebrengen Leegsma heeft bij de gemeente dan ook een verzoek ingediend dit pand in gebruik te moger nemen. Schiedam Met een kort trompetgeschal werd gis teravond burgemeester A. Lems met' echtgenote en wethouder O. Bel- mers eveneens met echt genote, verwelkomd op de mijnenveger Hr. Ms, "Abcoude", die lag afge meerd in de Voorhaven met drie andere marine schepen. Vele prominenten uit Schiedam werden door de commandant van het schip officieel ontvan gen! De "Abcoude" de "Giet hoorn", de "Houtepen" en de "Lacomblé" liggen sinds vrij dag voor een officieel vlootbe- zock aan Schiedam in de ha ven. De vier marineschepen ("Geen oorlogsschepen", aldus burge meester Lems, "want ze hebben ook een vredestaak") werden toen al "verwelkomd" door een aantal PSP'ers die met span doeken demonstreerden tegen dit "oorlogstuig". Ook college van b. en w. is trou wens ernstig verdeeld over het bezoek van de mijnenvegers. In september lieten drie van de vijf wethouders (Mevrouw Vin been-Stro man, Zijdeveld bei den PvdA en Van der Wïlk - PPR) weten dat een dergelijk militair machtsvertoon niet werd geapprecieerd. De wethouders C. Belmers en E. Co Hé, evenals burgemeester Lems die in deze zaak de beslis sende stem binnen het college had, vonden hel meer een at tractie voor de bevolking. De vier schepen zullen tijdens de festiviteiten in het kader van het 700-jarig bestaan van Schiedam deze week in de Voorhaven te bezichtigen zijn. Vlaardingen Twee onbekend gebleven mannen deden vrijdagmid dag een snelle greep in de vitrine van een wmkel aan de Schiedamseweg in Vlaardingen. Zij maakten zich meester van verscheidene gouden sieraden. Het betreft twee jongemannen van omstreeks twintig jaar met een groot postuur. De verkoopster wist aanvankelijk één van beiden vast te grijpen doch de man wist te ontkomen. Vlaardingen De Stichting Nieuwe Woonvormen, die van het Vlaardingse gemeentebestuur de opdracht heeft plannen te maken voor het centrumgebied van Holy-Noord, is de afgelopen weken begonnen met een registratie van een onderzoek naar bij de bevol king levende wensen voor deze te bouwen woon wijk. Met die gegevens als uit gangspunt wordt de ko mende maanden door werkgroepen, die open staan voor elke in het - woon.- en leefmilieu geïn teresseerde Vlaardinger, een programma van wensen opgesteld. In ok tober wordt dat pro gramma van wensen door het dan in werking tredende bouwteam op zijn economische haal baarheid getest en omge zet in het programma van eisen waarmee elk bouwplan begint. In het bouwteam zijn vertegen woordigd het gemeentebestuur en de gemeentelijke diensten, de bevolking, de stichting wel zijn, de aannemers, de beleg ger, de stedebouwkundige en de architecten van woning en woonomgeving, alsmede verte genwoordigers van de in het centrum onder te brengen acti viteiten. Met de inspraak wordt maandag avond begonnen. Dan is in de burgerzaal van het stadhuis een „praatavond", die om acht uur begint. De bedoeling is, dat de plannenmakers kennis maken met de levende wensen van de bevolking, speciaal van hen die in het centrumgenied van Holy- Noord willen wonen. Tevens worden dan gespreksgroepen Vlaardingen In een woning aan de Binnensingel ontstond zon dagmiddag omstreeks één üur brand. De brand is vermoede lijk begonnen in een prulle- mand die in de woonkamer stond. De schade wordt ge raamd op ongeveer tweedui zend gulden. Daar de bewoners' niet thuis waren, werd het vuur met snel genoeg opgemerkt, maar de brandweer wist het toch in korte tijd te bedwingen. Maasland De gemeente Maasland wordt deze week doorgelicht. De stichting Tuberova is gisteren begonnen met dit periodieke bevolkingsonderzoek op tuberculose en andere ziekten van de borstorganen. Het onderzoek richt zich speciaal tot personen boven 30 jaar. Het Groene Kruisgebouw aan de Graaf Dirk II-Iaan fungeert als onderzoekruimte. Maasland Eind mei wordt een begin gemaakt met werkzaamheden in de 's-Herenstraat en de Kerkweg te Maasland. In verband hiermee moet met verkeersstremmingen rekening worden gehou den. Do omleidingsroutes worden met borden aangegeven. Vlaardingen Bij het ontwijken van een eend die zaterdag om tien over twaalf de Floris de Vijfdelaan overstak, botste de 21-jange S. van Zanten uit Naaldwijk, die van de Dirk de Derdelaan de Floris de Vijfde laan In wilde rijden, met zijn bestelauto via de afscheiding van het zuidelijk gelegen fiet-1 spad tegen een lichtmast. De schade is beperkt. gevormd uit de burgerij, welke groepen met de Stichting Nieu we Woonvormen een inspraak procedure gaan ontwikkelen. Het gaat bij dit stuk van Holy- Noord om vijfhonderd wonin gen. Over de verdeling van de ze woningen in de'wöhïRgwets- ector, preraieverhuur of pre mieverkoop en vrije sector is nog geen beslissing genomen. Door de Amersfoortse stichting en het Vlaardingse gemeentebe stuur wordt gestreefd naar een koopprijs vanaf 90 mille en een gemiddelde huurprijs (begin '77) van 350 gulden per maand. Volgens wethouder van stads ontwikkeling Bas Goudriaan komt dit neer op een. huidige huur van 310 tot 320 gulden. De woningen moeten worden ge bouwd in of rondom een cen trum met medisch-sociale, cul turele en mogelijk ander voor zieningen. Gedacht wordt aan het invoegen van winkels en bedrijven; „kleinschalige nering en ambacht" zoals de opdracht van de gemeente aan de stich ting luidt. Verder moet ongewenste hoog bouw vervangen worden door laagbouw en moet het centrum gebied plaats bieden aan volle dige en onvolledige gezinnen, aan jongeren en bejaarden en aan beter en minder gesitueer den. Gestreefd wordt naar on geveer zestig procent woningen m de sociale woningwetsector en de resterende veertig pro cent verdeeld over premie- en vrije sector. Het programma van eisen zoals dit is opgesteld in samenspraak met de Vlaardingse bevolking krijgt vanaf oktober een jaar de tijd om zich te vormen tot een reëel bouwplan, zodat begin '77 met de bouw begon nen kan worden. Het winkelblok dat in oktober aan de Schiedamse Hoog straat zal worden geopend. Schiedam De open plek aan de Schiedamse Hoog straat, nabij het internaat De Uitkijk, wil de beleg gingsmaatschappij Haasgroep uit Rotterdam in okto- ber hebben opgevuld met een nieuw winkelblok. Afgelopen week is men achter de huge schuttingen begonnen met de bouw op de overgeble ven funderingen van de vorig jaar gesloopte panden 40 en 42. De fundatie bleek hiervoor nog aan alle eisen van bouw- en woningtoezicht te voldoen. Het nieuwe gebouw, een ontwerp van het Utrechtse architekten- bureau Knoop en Nieuwveld B.V., zal één etage hoog wor den. Het kan worden geschei den in drie winkelruimtes, elk met een oppervlakte van onge veer 112 vierkante meter. "Het liefst splitsen we het blok natuurlijk niet. Het lijkt me dat het pand het best geschikt Is voor een winkel in duurzame artikelen, 2oals bijvoorbeeld een confectiezaak", aldus direc teur Haas over het gebouw waarvan de zogenaamde stich- tingskosten zes ton bedragen. "Het is niet recht-toe-recht-aan gebouwd. Met de puntdaken sluit het aardig aan op de om geving. De bouw wordt uitgevoerd door Exploitatie Maatschappij Hi lie- gersberg, eveneens afkomstig uit Rotterdam. 14 dagen het Rotterdamsch Nieuwsblad ën de Schiedarasche Courant in de bus. Gratis en tonder enige verplichting. Alleen even de bon invullen en posten. Horen we van u? BON: RN Sch.C adres: woonpt.: Tel. nr, In open envelop, zonder postzegel sturen naar; Antwoordnr. 834 Rotterdam Vlaardingen De oliekacbels in het ontmoetingscentrum 't Nieuwelant moeten zo spoedig mogelijk vervangen worden door een met gas gestookte centrale verwarmingsinstalla- tie. Verder moeten er hanteer bare brandblussers ln het ge bouw aan de Goudsesingel worden opgehangen en moeten andere brand-preventieve maatregelen worden getroffen. Deze eis stellen de gebruikers van 'het centrum; de peuterspeel zaal, de bejaardensoos, volwas- senensoos, KNNV, clubwerk en de invalidensoos De Inval. Sommige leden van de invaliden soos die vroeger in een stoel gingen zitten, durven nu - nadat begin april een brandje heeft gewoed in 't Nieuwelant - niet meer uit hun rolstoel bij een bezoek aan de soos. Het wijkcentrum heeft daarom het gemeentebestuur gevraagd zo spoedig mogelijk de nodige maatregelen te treffen. Het ont- moetingscentrum Westwijk, dat in een soortgelijk houten ge bouw huist, krijgt een andere yerwarmmgsinstallatie. Dat ïs in de gemeenteraadsvergade ring van mei besloten. In dat voorstel van b. en w. staat daarover: „Het is uit het oog punt van veiligheid voor de ge bruikers van het ontmoetings centrum Westwijk niet verant woord de huidigekachels te handhaven". De gebruikers van t Nieuwelant vinden dat voor hen hetzelfde geldt it-!! i i? ;f H

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1975 | | pagina 1