Bereken kamp volgt Foutloos Gaggenau Officiële MARIA NEFKENS EERSTE SCHIEDAMSE REDDINGS BRIGADE SPORTCLUB VAN HET JAAR ENIGE ZEGE NEDERLAAG "FC Vlaardingen kan hoge ogen gaan gooien RKWÏK wint nederlaagserie DHS tegen CVV Zaalhand baltoppers Combinatie van prestatie en preventie geeft de doorslag Burgemeester Kieboom reikt de prijzen uit Wielerbaan nu met lichtinstallatie Tonny Vonk naar Excelsior M. ONDERDAG 29 MEI 1975 rj- Gouda Gouwenaar Wim Berckenkamp (21) heeft niet de idealen, die aansluiten bij die van dé meeste profvoetballers. Hoewel hij bekend staat als een speler, die fel om de overwinning strijdt en daarbij een stevige charge niet schuwt, is hij privé een vriendelijk mens. Met andere toekomstbeelden dan uitsluitend het verrichten van een absolute toppresta-r tie in de sport, waarin hij de kost verdiept, Vorige week signeerde Bereken- gesprek met Wim Berekent kamp dubt de bebaarde en be snorde voetballer nóg over de eventuele verbintenis met FC VlaardingenOok" FC 'Amster dam en De Graafschap toonden belangstelling voor de aanval lende middenvelder. In'Wims ouderlijke woning"vertelt hij over zijn kijk op voetbal." Een pick-up slipgert eigentijdse mu ziek in' zijn studeer,slaapkamer. Wim zit aan een bureau. kamp eencontract bij FC Vlaardingen. Daarmee een pe riode van vier jaar bij FC Den Haag afsluitend. Hij hoopt zijn activiteiten bij de Vlaardingse se mi-profclub te combineren met een werkkring als gynrnas- tickonderwijzer, want in dat vak ziet Berckenkamp zijn idealen terug. Op 13 en 14 juni doet hij het afrondende exa, men van zijn studie aan de Haagse Akademie voor licha- Hij begint over zijn tijd bij FC melljke opvoeding. Den Haag, waar hij belandde Op het moment van een eerste via eersteklasser Gouda. Een tijd die qua prestatie het vorige seizoen een beloftevolle wen, ding kreeg. Maar het afgelopen seizoen slaagde Wim Bercken kamp er niét in de opgaande lijn door te trekken. Hij treurt ér niet om. TEUNISSEN Wim: "Het vorige seizoen ben ik op aandringen van toenmalige trainer Teunissen bij de A-groep gekomen. Het was het tweede jaar dat ik een contract had. De intertotorcompetitie heb ik helemaal meegedaan. Van de competitiewedstrijden stond ik er zeven in de basisop- stelling en ongeveer zeven keer ben ik ingevallen. Als ik niet meespeelde, zat ik in ieder ge val op de bank". Het afgelopen seizoen, heeft hij. alléén de voorbereidingsperiode met het A-team meegemaakt, Daarna verdween Wim naar hét C-elftal, dat wél kampioen van Nederland werd. Peinzende Wim: "Die stap terug kwam in hoofdzaak "door mijn studie. Boskov is een trainer uit een Qostbiok-larid. Hij vraagt veel door Chiel Kramer van zijn spelers. Ik heb bijvoor^ beeld geen tijd voor ochtend trainingen". 'Kijk, er zijn een paar jongens in de selectie die ik zou kunnen evenaren." Maar nu lukt dat net niet. Je kunt je nu eenmaal niet op twee dingen volledig concen treren. Ik heb dé terugkeer naar het C-elftal dan ook geac, cepteerd".- VRIENDEN Het gevolg was wel dat Wim Berckenkamp voor het volgen de seizoen van FC Den Haag een aanzienlijk lager contract kreeg aangeboden dan in voor gaande jaren. De reden: "Hij is 21 jaar en dat is de leeftijds grens die de KNVB voor C-teams heeft gesteld". Daar om besloot hij té vertrekken. Dat zijn nieuwe club FC Vlaar dingen heet, komt voor een be langrijk deel omdat daarheen enkele spelers uit het Haagse C-team vertrokken. Hugo Lochtenberg, Barend van Hijkoop, Joop Quellhorst en doelman Dick vaii der Meer tekenden al eerder bij de Vlaar- dingse club. "Met die jongens speel ik al zo'n vier jaar sa men", verduidelijkt Bercken kamp. "Het zijn m'n vrienden én goede voetballers. Het eerste jaar in de regionale jeugd wer den we tweede en het jaar daarop kampioen van Neder land. Daarna werden we met het C-team tweede en dit jaar kampioen van Nederland". "Als FC Vlaardingen nog een goede spits koopt, kunnen we in de eerste divisie hoge ogen gaan gooien. Ik ben straks ook van de studie bevrijd. We zullen eens kijken hoe het dan loopt". NUCHTER Wim Berckenkamp benadrukt nuchter tegenover de voetbal sport te staan ("Qua financiën wil ik niet van voetbal afhan kelijk zijn"), maar hij put er toch wel plezier uit. Enthou siast: "Het voetballen geeft mij echt voldoening. Als ik in het veld sta, denk ik niet aan de poen. Trouwens: als ik er geen plezier meer in zou hebben, stop ik direct". Als gymnastiekleraar hoopt hij het in ieder geval lang uit te houden, "ik heb bewust geko zen voor dat vak. Het vormen van kinderen vind ik leuk. Gymnastiek zien een hoop mensen als rondjes lopen en oefeningen doen op de maat van een stok". "Maar de jeugd moet al jong geleerd worden een eigen weg Wim Bercken kamp achter zijn bureau. Volgende maand doet de Goudse prof eind examen aan de Haagse Akademie voor lichamelijke opvoeding te gaan. Iemand moet bijvoor beeld als hij later op kantoor zit, kunnen zeggen: ik vond vol- leybal op school zo leuk; dat ga ik nu in een trimgroepje doen. - Je moet de jeugd dingen aan reiken die ze leuk vinden en waarmee ze iets kunnen gaan doen. Er mag geen negatieve houding ten opzichte van gym nastiek wórden aangekweekt. Dat is erg lang wel gebeurd". 11 Je moet van het kind uitgaan en hem benaderen naar gelang de eigen aanleg en inbreng van dat kind"- Lachend: "Het klinkt misschien wel idealistisch. Maar zo hoop ik te gaan wer ken". Schiedam - RKWIK is winnaar geworden van de door de Schiedamse voetbalvereniging georganiseerde nederlaagserie. De Vlaardingers slaagden er in om een beter resultaat te beha len dan de voorgaande clubs, waarvan alleen Hillëgersberg (0—1) er in was geslaagd een zege te behalen. De overige uit slagen: EDS 0—0 en RFC 1—1. RKWIK won met 0—3 en legde daarmee voor een jaar beslag op de beker. Al na een kwartier, slaagde Huub Meder er in omeen .jn éérste instantie afgeslagen aanval als nog ineen treffer'óm te zétten. Pas na rust verhoogde RKWIK de score: 0—2. Martin Vley was de maker. Een steeds meer risico's nemend Ursus trachtte te vergeefs dé achterstand te verkleinend "Zelfs kwam RKWIK - niet zonder geluk - - op 0—3, want een mis verstand in de Schiedamse de fensie stelde Van Dongen in staqt op de score nog verdér op te voeren. Uit handen van dé heer Huigen ontving RKWIK dan ook terecht dé grote beker. Schiedam - Een met enkele nieu welingen versterkt - elftal van DHS speelt morgenavond in Kethel de laatste lichtwedstrijd van dit seizoen. Tegenstander in deze wedstrijd, die om acht uur begint, is CW. Bij DHS spelen mee: Gabuk (SVV), Pier reen (HBSS) en Dóesburg (Her mes DVS). Zaterdag speelt een selectie uit het Duitse Wezel tegen dé oude glorie van DHS. Ook deze wed strijd, aanvang half yièr, wordt op het complex in Kethelge- speeld. Na afloop, omstreeks half zes, zal notaris C. F. J. Valk de trekking verrichten van de door DHS gehouden loterij. Schiedam - In het kader van Schiedam-700 jaar. wprdt ér morgenavond m de sporthal Margriet een avond vullend' handbalprogramma gebodëp. - Om 20.00 uur speelt het dames team van PSV (Eindhoven) te gen SW/HMS (Utrecht). Om 21.00 uur volgt dan de heren wedstrijd PSV (Eindhoven) te gen Hermes (Den Haag). Schiedam Een door de tafel tennisvereniging Tapijthal Per fect georganiseerd toernooi, is in het enkelspel gewonnen door. Maria Nefkens uit Schiedam, die in het dubbelspel met part ner Theo de Bruin uit Bodegra ven "eveneens winnend uit de finale te voorschijn kwam. In het enkelspel eindigde Van de Zijden (Lisse) als tweede, De Bruin (Bodegraven) en Aurich (Schiedam) verdeelden de over ige medailles. Het duo Aurich/- Willemsë finishte in het dubbel spel als tweedel Schiedam Een kleine vijf honderd kijkers lieten gij* tëravond de Europacup voor wat hij was en hadden gekozen voor de sport-top- per-avond in de sporthal Margriet. Een avondvullend programma met onder meer de beide landskampioenen Gaggenau (volleybal) en Raak/Punch (basketbal). Mede dankzij een optreden van de drumband Juliana en de uitreiking van dé sportprijs van het jaar door wethouder mevrouw C. Vis been, viel er van zeven tot elf uur heel wat te genieten. Dat de Schiedanpsë judoka's sterker bleken dan hun Goudse tegenstanders was een aangename verrassing, terwijl geheel volgens de verwachting landskampioen Gaggenau zoveel klasse eta leerde dat de Schiedamse volleybalselectie er niet aan te pas kwam. Toch slaagden de Schiedammers, spelend in de nieuwe kleding van Passage/VJC, er in om bij vlagen goed tegenstand te bieden. Het arbitrale duo Chris Mast-Petèr de Kunder had het overigens niet moei lijk. Tussen de kijkers tij dens deze avond overigens veel officiële belangstelling, want naast wethouder me vrouw C. Visbeen bleven ook de leden van het dage lijks bestuur van de spor traad, de heren A. Verlindé en R. van Raalte de gehele avond aanwezig. Ook de sportraadleden P. Roosen. en F. van Rijsbergen gaven blijk van hun belangstel ling, evenals de leden van het comité Schiedam-"00 jaar, mevrouw Van Geloven en de heer Rens. Gé Krom menhoek, die al eerder in de sporthal Margriet als spea ker was opgetreden, stond voor de niét eenvoudige taak het geheel (drie uur lang) van deskundig com mentaar te voorzien. Het lukte hem voortreffelijk Schiedam Voor het bestuur en leden van de Schie damse Reddings Brigade kwam het tóch als een verrassing. De SRB, binnenkort 50 jaar, werd gister avond tijdens de „sporttopper-avoncT in de sporthal Margriet uitgeroepen tot de sportclub van Schiedam 1874. Een van de partijen van de judo-ontmoeting Schieda m—Gouda, welke gister avond tijdens de „sport-top- per-avond" de enige Schie-' damse zege opleverde. Schiedam, gecoached door Peter Lagerwaard, zorgde te gen Gouda (dat vorig iaar het 700-jarig bestaan vierde) voor knappe resultaten waar de Goudse ploeg - gefor meerd uit judoka's van sport school Den Edel - vaak geen antwoord op kon vinden. Een spectaculaire demonstratie van Louis Fortes en Fred Ton vormde een gestaagd sluit stuk. Wethouder mevrouw C, Visbeen overhandigde het bij deze be noeming behorende bronzen beeldje, dat een jaar lang in de prijzenkast mocht pronken van de tafeltennisclub Brunzeel- kcukens: de winnaar van het jaar 1973. Een avond lung had de daarvoor benoemde jury alle sportpresta ties geleverd door Schiedamse sporters en clubs de revue laten passeren, E^n 'moeilijke taak, want niet voor niéts meldt het jury-rapport: „Het jaar 1974 bracht de Schiedamse sport een opvallende hoeveelheid goede resultaten". Hetzelfde rapport meldt echter dat juist'dndere 'activiteiten van de Schiedamse Reddings Briga de de doorslag hebben gegeven. Naast de nationaal en interna tionaal hoog gewaardeerde prestaties van onder meer Mar- jo Claasen, Cor de Groot en Koos Kort el and regelmatig met goud bekroond is de Brigade vaak" actief wanneer anderen hun sport bedrijven. Hierbij is gedacht aan dié evene menten waarbij wandelaars zich in'de nabijheid van open- water móeten begeven, niaar ook aan de velé badgasten in bijvoorbeeld Hoek van Holland en Schëveningen. Leden yan de SRB waken dan over de veilig heid van toch nog heel veel nonchalante zwemmers. Bovendien is de Schiedamse Red dings Brigade een van de grootste sportclubs "van Schie dam albjd in" de weer om wie dan ook de beginselen van de zwemsport en het reddend Wethouder sportzaken me vrouw C. Visbeen overhan digt SRB-voorzitter Witkamp de sportprijs yan het jaar. zwemmen bij te brengen. In de afgelopen jaren heeft de Briga de in dit opzicht het leven van tal van Schiedammers weer een beetje veiliger, gemaakt. De als maar groter wordende groep kaderleden duidt er op dat de Brigade ook in deze richting een juiste koers volgt- Deze combinatie, prestatie en pre ventie, heeft de jury uiteinden lijk doen besluiten de sportprijs van 1974 toe tc kennen aan de Schiedamse Reddings Brigade. Een welverdiende beloning voor bijna vijftig jaar opoffe ringsgezindheid. Q Eric van Woerkom kan er net niet bij, terwijl rondom hem en Anton van Helfterem de spelers van Schiedam en Raak/Punch de beslissing af pachten. Een beslissing die ook wat betreft de uitslag lang in het onzekere bleef, want pas iaat jn het duel tussen een Schiedamse "se-, lectie en landskampioen Raa k/Punch viel de beslissing uit in het voordeel van de Déifte- naren: 67—71. Schiedam, versterkt met Eric van Woer kom en René Vervoorn {Transof) trof het overigens dat Neerlands sterkste bas ketbalformatie met wat spe lers van het tweede garnituur aantrad. Misschien juist daar door werd het duel, geleid door het arbitrale duo Piet Leegwater en Peter van de Wilgen, een echte krachtme- ting. Ger Schotkans is niet in staat het hoog springende blok van Frans van Herk en Peter van de Gugten te passeren. Bij Gag genau, gisteravond de tegenstander van een Schiedamse vol leybalselectie, zijn Jurriaan Kooien en Kees van de Kruk (7) een en al concentra tie. Zoals de Voor- burgse landskam pioen overigens de gehele wedstrijd op bracht, want een foutloos spelend Gaggenau draafde in de eerste set naar een overduidelijke 015 zege. Pas met een aantal spelers van Passage/VJC (het vroegere Julia na) in de gelederen, kreeg Schiedam de kans om wat terug te doen. Vooral "verde digend sloot het in de resterende sets beter, al liet Gagge nau er ook toen geen twijfel over be staan. dat het niet gekomen was om zo maar wat te „dol len": 715 en 9—15. Een kleine vijfhon derd kijkers waren er getuige van. Van onze sportredactie Vlaardingen Niemand minder dan nieuwe burgemeester Kie- f boom reikt vanavond de prijs uit die verbonden is aan het kampioenschap van Vlaardin gen. Vlaardings nieuwe erebur ger doet dat direct na de finale tussen Zwaluwen en Vlaardin gen die, evenals vorig jaar, zijn overgebleven Ln bet jaarlijkse toernooi. De finalewedstrijd op het hoofd- veld van Fortuna aan de Mara- thonweg begint om 18.45 uur en daarvóór zullen ruim 80 man. van het muziekkorps Liberté, inclusief de majorettes, een mu zikale show ten beste geven. Scheidsrechter vanavond is Au- ke Ploeg, de Vlaardinger die zelfs al tot het betaalde voetbal is doorgedrongen wat arbitrage betr eft bij de C-elf tallen. Schiedam Na de wedstrijden van afgelopen zondag op de wielerbaan Schiedam, was er tijdens de wekelijkse populaire weer een hoogtepunt. Onoffi cieel werd de lichtinstallatie ïn gebruik genomen, die. bij de,f; leden van de baancormnissie, direct het plan deed bovenko men tot het organiseren van de nacht van Schiedam; zó goed Is het licht, De koppelkoers, die werd gewon nen door V erwey-U it ten boo gaard, was ook nu het hoogte punt van de avond en ondanks een grote premie, voor het kop pel dat het eerst een ronde zou uitlopen, bleven alle renners ondanks pogingen van onder meer De Zwaan-Vrolijk en Rund-Van Ravensbergen. bij el kaar. Theo van de Leist had de pech zijn zadel te breken, zodat John Moret alleen verder moest gaan en uiteindelijk toch nog vijfde werd. In het omlijstingsprogramma wonnen Van Asten bij "de nieu- welingen en Van Vliet bij de dames weer alle onderdelen. De jeugd van 10-11 jaar, die deze week reed, maakte er mooieV wedstrijden met Wim Ender tweemaal als de sterkste. In een ploeg achtervolging voor deze renners won de ploeg van Teun Breur-Eric Meyer-Rob Lupgens en Rob de Rooi in 1,49 min. van Wim Ender-Jaco van Galer.-Henk Ceelen en Herman de Bruin die een tijd van 1,51 min. af lieten drukken. Van onze sportredactie Vlaardingen Tonny Vonk, se- mi-prof van FC Vlaardingen, die de laatste tijd in de hoofd macht van Jan van Baaren paste, is niet accoord gegaan met 2ijn (lager) contract. De rechterspits die enkele jaren overkwam van Hoek van Hol land, heeft daarom bedankt voor de eer en overschrijving aangevraagd bij zaterdag eer steklasser Excelsior M. Met de komst van Euser, Van Seters en Huizing lijkt de Maassluisc club aardig versterkt. Bijderdeklasser Vlaardingen is Paul Nijs van DHS ingelijfd, maar daarentegen is de kans groot dat aanvoerder Theo Jop- pe gaat stoppen. De ex-Fortu- na-speler wil een trainerscursus gaan volgen. Overigens gaan er geruchten dat 's-Gravenzandse SV enkele groenwitten wil inlij ven. MW '27 heeft zijn zevende nieu we speler: Wil Boer, die er een jaar tussenuit is geweest De 30-jarige Maassluker maakte toen kennis met Oud-Beijer-. land.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1975 | | pagina 5