FC Vlaardingen wacht op Dick Hoogmoed ODO niet te stui ten Oranje Nassau blijft thuis ongeslagen SB GELIJK Excelsior M buigt achterstand om Cor van Nienwenhuizen hulptrainer Veteranen DVO '32 sterkste Bowling TOG nog zonder trainer Woensdagavond kampioen? MSV'71 uitgespeeld Avondvier daagse Maassluis Joop Schop wisselt veel tegen Belgen Jaarvergadering DHS MAANDAG 2 JUNI 1975 •6 Van onze sportredactie Maasland Woensdag kan ODO de vlag hijsen. Als de Maaslandse formatie dan wint van het bezoekende Ready 4 is het kampioenschap een feit. De schitteren de zegereeks van de afgelopen weken legde daarvoor de basis, vooral toen naaste concurrent De Raven met een nederlaag werd teruggestuurd. De Raven is inmiddels uitgespeeld, zodat ODO bij winst de Hage naars met één punt voorbijtroeft. Speelt ODO Ready gelijk of wordt er zelfs verloren, dan is er nog een herkansing. De wedstrijd tussen ODO en Hou Stand 2 moet namelijk overgespeeld worden, daar Hou Stand met ongerechtigde spelers uitkwam. Ook als ODO al kampioen is, wordt die wedstrijd toch gespeeld, daar Hou Stand er in verband met de dreigende degradatie nog alle belang bij heeft Vlaardingen - FC Vlaardingen *74 jaagt op Dick Hoogmoed. De 26-jarige spits van FC Dordrecht heeft echter nog meer pijlen op zijn hoog (NAC, Willem ÏI, Fortuna SC en het Belgische Tongeren), "en daarom", verklaart trainer/manager Jan van Baaren, "moeten wij maar afwachten. Wij hebben hem een redelijk bod gedaan en door zijn regionale werkzaamheden is een betaalde carrière bij FC Vlaardingen '74 te combineren, maar ja, NAC biedt misschien wel meerOf Fortuna SC, waar Hoog moed al voor 90% mee rond is. Ook Cor Pot van Haarlem (nog een contract voor één jaar) ligt nog steeds - in de markt, "maar wel in uiterste noodzaak", verklaart Van Baaren verder, "als het even- Door Bas van den Berg tueel met Hoogmoed af springt Bovendien", licht de Vlaardingse trai ner toe, "is het niet uit gesloten dat er volgend seizoen een Joegoslaaf bij zit Vitesse en FC VVV hebben van Bursac en Jovanowic veel pro fijt. Desnoods ga ik zelf op zoek in dat land," Naast de komst van een achtste contractspeler (na Van Hijkoop, Loch- tenberg, Van der Meer, Dorré, Berckenkamp, Quelhorst en Vork) wil de Vlaardingse club een amateur nog een jeugd- contract aanbieden. SELECTIE Intussen is de selectie van FC Vlaardingen'74 gegroeid tot 23 man en dat zijn de contractspe lers: Peter Eikelenboom, Dick van der Meer, Gerrie Pijl, Bep de Ruyter, Ger Robbemond, Frans Fiers, Joop Quelhorst, Hugo Lochtenberg, Rob Dorré, Cees Bouman, Klaas de Bie, Rinie Otte, Wlm Berckenkamp, Barend van Hijkoop, Paul Vork, Hans van Os, Hadde van der Meijde, John Vilijn, Rob van der Bol, Jan Roodbol, Han- cie van der Walle, Rob Brekel- mans «n Frans Stans. De gecontracteerde groep wordt aangevuld met de volgende amateurs: Leen Sekles, Cor van Nieuwenhuïzen, Joop van Dop van Sparta C, Fred de Bruin van VFC, W. de Jong van SW, J. Bal van SV'35 en. Jan de Jan van Baaren ....afwach- van Baaren dan nog met va- kantie is. Nieuw in de organisa tie is het leiderschap van Thijs Rijnberg, terwijl Wim van der Werff de masseur is (van HION). Jong van Zwart Wit '28. De Se^dSirgeb?oLnGOT,eOEFEiNPROGIlAmiA Cor van Nieuwenhuïzen, die in het bezit is van zijn B-diploma, is naast amateur van FC Vlaar dingen '74, de nieuwe hulptrai ner. De Vlaardinger vervult momenteel zijn militaire dienst plicht, maar heeft van zijn com mandant zoveel vrijheid gekre gen dat hij zonder moeilijkhe den de trainingen kan leiden. De Vlaardingse eerste divisieelub begint vrijdag 11 juli met de eerste traming die geleid zal worden door Cor van Nieuwen huïzen omdat hoofdtrainer Jan Het voorlopige oefenprogramma:1 26 juli: FC Vlaardingen—Excel sior (18.30 uur); 3 augustus: FC Vlaardingen—Union St Gilles (met onder anderen Peter Fete- ris, Jan Verheyen, Jan Dockx en Leen Barth) uit Brussel. Open staat nog een wedstrijd tegen een eredivisieclub, een Duitse of een Engelse topclub. Op 6 augustus oefent FC Vlaar dingen tegen Asso in Schiplui den, het C-elftal gaat dan naar het Maassluise VDL en vrijdag 8 augustus is FC Vlaardingen te gast bij een sterke Sparta-se- lectie. (Van onze sportredactie Vlaardingen Op nog slechts één wed strijd van Maassluis na sat het korf balseizoen '74-15 erop. Het is, mede door het slechte weer van het najaar 14, een bijzonder lange en ongelijk matig verlopen competitie geworden. Alle Waterwegclubs zaten na de winter- stop in de top, slechts Vlaardingen wist de rit af te ronden met een' kampioenschap. De andere, clubs: Maassluis, Oranje Nassau en Spirit konden het voorbeeld niet Spirit moest als eerste afhaken, ter wijl zowel Nassau als Maassluis hun sleutelwedstrijd tegen de concurrent niet konden winnen. Vlaardingen was veruit de sterkste en speelt vol gend seizoen in de twee- de klasse van het district en vormt samen met Harga de topploegen van het Waterweggebied. De andere clubs mogen het volgend jaar in dezelfde "Doorloopbal, beeld een duel, waarin Oranje Nassau thuis Opnieuw ongeslagen bleef. Van onze sportredactie Dinteloord TSB speelde zater dag Ln het kader van een neder laagserie met twee elftallen te gen het eerste en tweede team van Dinteloord. De selectie- groep van Jan van der Berg speelde doelpuntloos gelijk, ter wijl het 2e ook al tot een pim- tendeling kwam: 2-2. In een vrij matig treffen dat bovendien sleicht geleid werd hadden de Vlaardingers in de eerste helft het beste van het 'spel. Men zocht voortdurend de aanval. Er ontstonden wel wat kansen, maar serieuze scorings- mogelijkheden kon TSB toch niet farceren. Na rust kroop Dinteloord wat meer uit zijn schulp. De verde diging van TSB ving echter be kwaam alle aanvalsstoten van de gastheren op. Op een terug speelbal na kreeg keeper Gemt van der Velden maar erg wei nig werk op te knappen. Door de minder verdedigende houdmg van Dinteloord kregen de Vlaardingers vóór meer ruimte, Dinteloord nam wat ri sico door steeds op buitenspel te spelen en dat betekende dat er weer kansen kwamen. Peter van Leeuwen en Ben Schuif waren het dichtst bij een goal, maar schoten TSB niet naar de toch wel verdiende overwin ning. Van onze sportredactie Maassluis Afdelings derdeklas-, ser MSV71 moest bij Pantser Boys het onderspit delven met 2-1. De Maassluise formatie was ovengens al uitgeschakeld voor een eventuele titel en daarom ziet het er niet naar uit dat de eerder afgelaste ontmoeting te gen Albireo nog door zal gaan. klasse proberen. Globaal genomen was het een goed veldseizoen, dit alles in schril contrast met de micro competitie. Hierin zagen slechts Spirit en Vlaardingen kans om zich te handhaven. Vlaardingen moest zeer veel moeite doen om zich te handha ven in de tweede klasse lande lijk, maar het lukte. Maassluis en Oranje Nassau zorgden voor de anti-climax, want beide keerden terug naar de afdeling. Er moet nu een heel lange weg afgelegd worden naar de lande lijke kompetitie. Gezien de hoe veelheid gegadigden een heel moeilijke weg. Op de laatste speelzaterdag kreeg Maassluis de grootste ne derlaag te slikken uit dit sei zoen in een uitermate zwak gespeelde wedstrijd tegen het Rotterdamse NIO. Het moest met 9-0 in het stof bijten tegen het eyeneens niet briljant spe lende NIO. Beide teams kregen ook zeer wei nig gelegenheid om te korfbal len, want de altijd al zeer zwak ke scheidsrechter F. Troost, had een off-day en blies de wedstrijd helemaal stuk. Het geen tot gevolg had dat de korf balvreugde zeer snel omsloeg m korfballeed. Maassluis raakte totaal van slag en zakte weg tot een zeer matig peil. NIO slaagde er met moeite in om zich erover heen te zet ten, Dat lukte omdat de drang en de noodzaak om te winnen de overhand kregen. Het wist, zij het moeizaam, tot een 3-0 voorsprong te komen bij rust Na de hervatting maakte Maas sluis een gedemoraliseerde in druk, omdat elk initiatief de kop ingedrukt werd door de scheidsrechten Niets van Maas sluise zijde kon zijn goedkeu ring wegdragen. NIO buitte de zwakke tegenstand beslist niet volledig uit en kon niet verder komen dan 9-0. Zelfs een straf- worp kon de volledig van slag af zijnde Maassluisformatie niet meer benutten. Ondanks de zeer vele kansen, zag NIO Van onze sportredactie Vlaardingen Het veteranen- touraooi van Zwaluwen werd gewonnen door DVO'32. Aan het to urnooi werd deelgeno men door RKWIK, VFC, HVO, Hollandiaan, HBSS, Sunlight, Vlaardingen, DVS*32 en twee teams van Zwaluwen. In de twee poules werden RKWIK en DVO'32 eerste. DVO'32 toon de zich in de finale de sterkste door met 1—0 te winnen van RKWIK De strijd om de derde en vierde plaats ging tussen VFC en HVO. VFC kwam hier als winnaar over de meet De heer Wielaard voorzitter van het jeugdbestuur van Zwa luwen reikte na afloop van dit geslaagde toumooi de prij zen uit DVO'32 kreeg de wis selbeker en een wedstrijdbal aangeboden. RKWIK en VFC kregen beide een wedstrijdbal Springen naar de bat. Oranje Nassau reikte tenslot te het hoogst. geen kans om verder weg te lopen. ORANJE NASSAU In het laatste kompetitietreffen tegen Nieuwerkerk heeft Oran je Nassau zijn ongeslagen thuïsrecord trots weten te handhaven. Door een 6-4 overwinning, welke geen moment in gevaar kwam, heeft Nassau in de thuisont- moetingen geen enkel punt be hoeven af te staan. Ondanks enkele invallers hebben de Vlaardingers ook in dit duel een konstant veldoverwicht we ten te handhaven. Reeds in de derde minuut wist Theo van Veelen door een uitverdedi- gingsfout de korf te vinden. Lang bleef deze stand niet ge handhaafd, want kort daarna wist ook de gevaarlijke aanval der gasten uit een doorbraak te scoren. Na de wisseling was het wederom de hechte tweede ver dediging van Nassau, die de aanval volop kansen bood en door veel baitoevoer een voor sprong kon opbouwen. Verrassend waren de twee uitste kende doelpunten van invaller Gerrit Goedknegt, die hiermee een geweldige entree, als ju niorlid, in het eerste team maakte. Nieuwerkerk wist in de volgende opstelling nog nader bij te komen door een tweede treffer, even voor rust gevolgd door een bekeken doelpunt van Jakob van der Koon »n dat betekende een 4-2 ruststand. Na de thee wist Theo van Veelen na vijf minuten via een straf worp Oranje Nassau een beslis sende voorsprong te geven. In de rest van de tweede helft wist Oranje Nassau door veel balbe zit Nieuwerkerk op afstand te houden. Het werd tenslotte 6-4. Van onze sportredactie Maassluis De twintig ste Maassluise Avond vierdaagse wordt van 9 t/m 12 juni gehou den, Elke avond wordt er vanuit de Olympiahal gestart tussen 18,30 uur en 19.00 uur. De afstan den zijn 10 en 15 km. Het inschrijfgeld is 2,00 voor kinderen t/m 14 jaar. Ouderen moeten 2,50 betalen. De voor-inschrijving sluit 31 mei, daarna wordt het bedrag met 0,25 verhoogd. Opgeven bij: mevrouw Kolenbrander, Guido Gezellestraat 54, me vrouw Sinke, Burg. Rippingstraat 103, G. Vermik, Esserstraat 9, mevrouw De Vos, Huis te Veldelaan 47 (Maasland), VW-kan- toor, Zuiddijk II en Koningshof. Van onze sportre dactie Maassluis Excel sior heeft zater dag weinig moei te gehad met de Belgische tweede divisieclub Bee- cham Sport. Te gen deze betaalde voetballers keek Excelsior on danks een ruime 4-1 zege, bij rust tegen een 0-1 ach terstand aan. De Belgen scoorden al in de 3e minuut. Een lange bal vanuit het midden bracht ver warring in de Maas sluise defensie, waar na Gerrit Geurtsen moest vissen: G1. De rest van de eerste helft gaf een veelal aanvallend Excelsior te zien. Aan scoren kwam Excelsior zonder Hans Plaatzer, Eric Scheffers en Her man Esajas voor alsnog niet toe. De mooiste kans was voor Fer Groeneweg, die na een lange solo de bal op de lat lobde. In de tweede helft kwam Excelsior pas goed los. Met vaak goed voetbal grng Excelsior voortdurend op het doel van de Belgen af. De doelpunten kwa men snel. In de 2e mi nuut was het al raak. Na een combinatie tussen Nico Verhaas en Arie van der Sar kopte Henk van der Burg de gelijkmaker in: 1-1. In de vijfde minuut kwam Excelsior op een voorsprong. Voor bereidend werk van Mart van der Pol en Frans de Munnik stel de laatste man Fer Groeneweg in staat om in te tikken: 2-1. Beecham Sport kwam tegen Excelsior bijna niet meer aan aanval len toe. Een enkele counter leverde nog wat gevaar op, zoals in de dertiende mi nuut toen halfspeler Bob Meinster aan de noodrem moest trek ken. Bij de toegeken de strafschop werd de bal overgeschoten. VOORSPRONG Vijf minuten later liep Excelsior verder uit. Via Nico Verhaas was het weer Fer Groene weg die scoorde: 3-1. De kansen bleven ko men voor de Maas- si uizers in dit door 600 toeschouwers ge volgde dueL Een hard schot van captain Arie van der Sar kon de Belgische goalie maar half stoppen, waardoor Albert de Lange de gelegenheid kreeg om Excelsior naar 4-1 te schieten (23e minuut). De Excels iorploeg, waarin Joop Schop druk wisselde, deed het tot het eindsignaal verder wat rustiger aan. Het bleef echter een vrij aantrekkelij ke wedstrijd, waarin niet meer gescoord werd. ODO bereikte zaterdag in Delft tegen Fortuna 4 weer een mon sters co re van 516. Met die zelfde cijfers werd vorige weck woensdagavond ook GKV 2 aan de zegekar gebonden. In die laatste wedstrijd was voor al Piet van Staalduinen met vijf treffers goed op schot, ge volgd door Kees van der Vaart met drie maal raak. Overigens zag het er tegen Fortu na in de eerste helft zeker niet naar uit dat het weer zo'n grote overwinning zou worden. Bij de rust leidde ODO pas met 4—3. Het schieten was toen nog wat onzuiver, terwijl Fortuna door enkele slordigheidjes gelegen heid kreeg om bij te blijven. Was het dan voor de rust nog niet overtuigend, na vijftien minu ten in de tweede helft was het gedaan met Fortuna. ODO was toen snel weggelopen naar 9—3. ODO bleef toen doorgaan om nog zeven keer de korf te vin den, waar Fortuna maar twee treffers tegenover kon stellen. TOPSCORER Ditmaal was Jaap Lock met vier treffers topscorer, gevolgd door Piet van Staalduinen met drie en Kees van der Vaart en Kees van der Kooy met twee maal raak. In de produktie deelden verder Janneke van Buuren, Aafke Eijgenraam, Dicky Jordaan, Mieneke Vreugdenhil en Martin Bosch- ma, die allen eenmaal sukses hadden. De kampioenswed strijd van ODO tegen Ready 4 begint woensdagavond om ze ven uur aan de Molenweide. Wordt het kampioenschap be haald, dan kunnen de Maaslan ders zich op gaan maken voor een na competitie voor de pro motie. Het wordt derhalve een lang seizoen voor de Maaslan ders, temeer daar ook de com petitiewedstrijd tegen Hou Stand nog gespeeld moet wor den. Met twee andere kampioe nen zal ODO in die promotie wedstrijden uit moeten maken wie er naar de landelijke afde ling promoveert Er is daarvoor slechts één plaats beschikbaar, zodat ODO het drie jaar tf-rug verloren terrein nog lang niet herwonnen heeft Van onze sportredaktie Maassluis De belangrijkste punten tijdens de algemene le denvergadering van Bowling TOG Maassluis waren naast de jaarverslagen van secretaris en penningmeester een verande ring van de bestuurssamenstel ling, een nieuwe trainer/coach voor het eerste team en hejt jubileum van de vereniging in september. Wedstrijdsecretaris Cees van 3e Boogert trad uit het bestaande bestuur. Voor hem in de plaats werd Jan van Onlangs gekozéB. Het bestuur heeft nog geen ge schikte trainer/coach voor het standaard team kunnen vinden. Er is een advertentie geplaatst en men hoopt binnenkort ie mand voor deze nieuwe funktie te kunnen contracteren. Het 25-jang bestaan zal op zater dag 27 september worden ge vierd. Naast een receptie en een feestavond zal er bij voldoende belangstelling een toernooi voor oud-leden worden georgani seerd. Van onze sportredactie Schiedam Op vrijdag 6 juni houdt de voetbalvereniging DHS in het clubgebouw in Ke- thel de jaarlijkse algemene le denvergadering. Tijdens deze vergadering komt een voorstel tot wijziging van de contributie aan de orde, terwijl er vcxJr, de vele commissies van deze ver eniging nieuwe leden worden gezocht. Het zal overigens de laatste vergadering zijn waarin Gé Krommenhoek de voorzit tershamer zal hanteren, terwijl ook de heer R. van de Berg niet meer herkiesbaar is. De verga dering begint om half acht

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1975 | | pagina 6