SCHIEDAMSCHE COURANT Jenever-bende opgerold .«Renovatie in G-o 'zen slecht uitgevoerd GOÉD IÏI6UWS! JA, IK N€€M D€ PRO€P Bewoners praten mee over plannen gemeente Fietsgelegenheid moet verbeteren Bewoners tevreden, waar toch volop klachten Jonas te kijk Naakt op Koemarkt Twaalf arrestaties Aanstekers gestolen Pijproker overleden Informatie-avond Johann Straussplein Messentrekker gearresteerd Zeiljacht in brand Dieven in Harga-park gepakt Ontucht in lift 81 V akantieganger vergat tas Vorig jaar minder huisvuil NOTA WERKGROEP AAN SCHIEDAMS COLLEGE: Dinsdag 3 juni 1975 ONAFHANKELIJK DAGBLAD Broersvest 3 - teirfoon administratie 268091 redact,e 262566 - klachtend,enst 144144 8 pagina's 100ste jaargang no. 23332 SCHIEDAM EN KETHEL Schiedam De diefstal van twee Schiedams e vrachtwagens met een totale waarde van 1 ton aan gedistil leerd is opglost. In samenwerking met de districtsrecherche van de rijkspolitie heeft de gemeentepolitie een bende opgerold van acht jene ver-dieven en vier helers. Deze groep blijkt tevens verantwoordelijk voor twee diefstallen in Rotterdam waarbij een grote parüf Jagermeis ter en geluidsinstallaties werd ont vreemd. Vier bende-leden zijn nog in voorarrest. Uit hst politieonderzoek blijkt dat er geen verband bestaat met de jene verdiefstal waarbij expediteur G. Bouw in Ede is vermoord. Men is de dieven op het spoor geko men toen rechercheurs in een schuur bij Bleiswijk behalve clan destien gestookte jenever ook een label vonden van een partij graanje never die in Schiedam was ont vreemd. Deze drank van Uto-mij was donderdag 1? april aan de Nieuw Mathenesserstraat gestolen. D® daders zijn de 24-jarige J.J.G. en de 26-jarige M.L.S.» beiden steiger bouwers uit Rotterdam, en de 22-ja- rii'e bloemist D.V.L. uit Capelle a.d. IJsseL Tevens werden gearresteerd de 34-jarige kooplieden A.L. en B. v.d. W. Zij waren zijdelings betrok ken bij de diefstal De twee steigerbouwers stalen eerder in hun woonplaats met de 19-jarige J.G. een vrachtwagen met een partij Jagermeister ter waarde van 56.000 gulden. Aan de Schiedamse Wil lemskade verdwenen zij met een vrachtwagen die een lading gedistil leerd vervoerde van 70.000 gulden. Twee van hen bekenden tevens uit een geparkeerde wagen in Rotter dam 12 gluidsboxen van elk 1200 gulden te hebben gestolen. Voor heling zijn verhoord de tafe houdster C.A., de 27-jarige J.v.D. en de evenoude snackbarhouder J.G.S. en horeca-exploitant J.L.V.W., allen uit Rotterdam. "Vlaardirgen In de nacht van vnjdag op zaterdag werd inge broken in een sigarenzaak aan de Floris de Vijfdelaan. De ruit werd met een klinker gebroken en uit een in de winkel staande vitrine werden gouden en zil veren aanstekers weggenomen met een totaal waarde van on geveer 3700 gulden. Schiedam - De bewoners van het Johann Straussplein kunnen vanavond foto's en schetsen be kijken van het plein, zoals het in de toekomst door de dienst gemeentewerken wordt gezien. De werkgroep van de bewoners, de wijkvereniging en de Stich ting Samenlevingsopbouw hou den deze informatie-avond in de recreatiezaal van de Heijer- mansflat. Schiedam De 86-jarige Schie dammer J. D. van der Schaik die vorige week bij het aanste ken van zijn pijp ernstige brandwonden opliep is in het Zuider Ziekenhuis aan zijn ver wondingen overleden. In een ambulance was hij onder pohtie-escorte naar dit zieken huis gebracht nadat zijn pyja ma had vlam gevat Daarbij verbrandde zijn bovenlichaam grotendeels. Schiedam - De politie heeft de 33-jarige Turkse koffieverpak- ker AT. gearresteerd voor po ging tot doodslag. De man had zijn twee jaar oudere landgenoot HA in de Maria- straat met een mes in het ge zicht en linkerarm gestoken. - Vermoed wordt dat deze steek-' partij het gevolg is van een ruzie over de kinderen van bei den. Het slachtoffer kon na behande ling in het Gemeente Zieken huis weer naar huis. ^hardingen Het zeiljacht De Zwalker is zaterdag om kwart voor zeven in de Oudehaven bij de keersluis in brand geraakt doordat de motor werd gestart terwijl er een lek zat in de benzineleiding. De brandweer kon het vuur bedwingen. De schade aan het jacht wordt voorlopig geraamd op 10.000 gulden. De eigenaar is verze kerd. De twee opvarenden bei den Vlaardingers, kwamen met de schrik vrij door in het water te springen. Schiedam In het Har ga-sport- Park zijn twee jongens uit gaardingen gearresteerd die t^rder aan de Molensingel on derdelen van een bromfiets hadden gestolen. 16-jarige B.V. en de 17-jarige AS. vielen door de mand op n« moment dat zij bij het nade- mn van een politiewagen piot wang op de vlucht sloegen. De ,5ejten kTC6f" argwaan en vonden m het struikgewas de onderdelen. Eigenaar C.J.N. uit ochïedam had nog geen aangif te gedaan- Schiedam De reno vatie van de wo ning-en aan de Ha- vendijk en Portu- gaalsestraat is slecht uitgevoerd. Er zijn nog legio klachten. Tot deze verbijsterende con clusie komt ten minste de bewo nersvereniging Sehiedam-Zuid nu de resultaten - be kend zijn van de enquête die de huurgroep heeft gehouden naar de bevindingen van de bewoners van het eerste complex gerenoveerde hui zen. Men blijkt nog steeds vrij veel klachten te heb ben. Een ieder heeft er gemiddeld zes, voorna melijk over de kwaliteit van de uitvoering. Een groot aantal gëenqüe- taerden heeft zelfs op eigen rekening nog het een en het ander moe ten opknappen. De bewoners rijn onder meer blijven ritten met scheuren in het plafond, slecht afgewerkt behang, een vuile achtergevel, scheuren in de muur en slecht sluitende deuren. Bovendien missen de bewoners van de bovenhuizen een tochtdeur. Door het inferieure materiaal dat - volgens sommigen - is gebruikt vreest men over een tijdje weer nieuwe klachten. Onder het motto beter iets dan niets zijn de meeste bewoners evenwel toch blij met de reno vatie Het gevolg is echter dat men in de Gorzen niet staat te drin gen om aan de Vereniging Volkshuisvesting een huurver hoging van 74,20 te betalen. Volgende maand komt daar bovendien nog eens ongeveer zes gulden bij. Direkteur C. Prins: „De renova tie van de eerste woningen, aan de Havendijk en de Por- tu gaal se straat, zijn inderdaad gepaard gegaan met wat kin derziektes. Bovendien wil je het altijd beter, dat geldt zo wel voor de bewoners als voor ons. Wij zijn echter al aan het onderzoeken of er iets aan het stucwerk gedaan kan worden. Het gerucht dat we het con tract met het aannemersbe drijf Dura onmiddellijk op zouden hebben gezegd is niet waar. Als het complex van 125 woniningen in oktober klaar is zien we wel verder. Het lijkt me trouwens moei lijk om iemand te vinden die het voor minder geld beter doet Schiedam Een onbekende man heeft in een flat aan de Botter- damsedijk ontucht gepleegd met een 7-jarig jongetje uit Schiedam. Het slachtoffer is voor deze daad in de lift van het gebouw gelokt De politie speurt naar een man die volgens de beschrijving van de jongen tussen de 18 en 24 jaar oud moet rijm Twee medewerkers van de ge meente, de heren Van de Vhst en Wierda, zullen nadere uitleg verstrekken. Tijdens de ten toonstelling kan men nog enige suggesties kwijt Pas na deze bijeenkomst zullen de plannen namelijk definitief worden uit gewerkt In april werd bekend dat het college van b. en w. 154.000 gulden had uitgetrokken om het plein te verbeteren en' te herconstructueren. Uit een door de werkgroep gehouden onder zoek is gebleken dat vooral de speel gelegenheid daarvoor uit gebreid moet worden. aan ratten en ander ongedierte. Er zal gelijktijdig met de opho ging (waarvoor een extra kre diet van 720.000 gulden ia uitge trokken) daarom een deskundi- ge bestrijding van de ratten door de VROM-dienst ter hand worden genomen. Enkele dagen voor de informatie avond hebben de bewoners een pakket in de bus gekregen, sa mengesteld door gemeentewer ken, woningdienst en de werk groep, over de plannen. Zettingen Verder zal het gehele grondge bied worden opgehoogd. Er hebben ernstige zettingen plaats gevonden waardoor de fundering van de woonblokken vrij zijn gekomen. De holle ruimte biedt een ideale plaats liiBiHiniiiiiimuttimiiinraiiiiHimmuHiiiiiiiiimH'muHiianinmnniiBumuiiiuiiufliiBimimiiiiBminimiiainmtiiH!B „Jonah the Wha le", staat op vrach tauto's uit Groot-Brit- - tannië en Finland. De wagens met daarin stukken walvis staan opgesteld op het parkeerterrein aan de Öroekweg. Tot vanavond tien uur kunnen nieuwsgieri ge VJaardingers de walvis bekijken. De populair weten schappelijke ten toonstelling reist door de hele wereld Jonas reist al zo'n tien jaar. De „gewo ne vinvis" is door Noorse studenten gevangen. Jonas is in mootjes gehakt, z'n totale gewicht is 58 ton. De tong weeg 2500 kg, de lever 6000 kg en het hart 500 kg. Vanavond wordt Jonas weer in gepakt en vertrekt de reizende tentoonstel ling naar Konings hoek in Maassluis. Daar ligt de walvis donderdag te kijk. ïüiinnmmHiimiüiniiitiiniiimmiEiïiiitiinnuiiiiiiiiiiiiimfimHirnimiïiniiimimniiiiHtHiHiimiimiiiiiiHiinüiJiiiiiiiHHiiJttnnttiTiniümiimiitiiiitiuiiini Schiedam - Een beschonken 33- Jartge havenwerker uit Schie dam heeft midden op de Koe markt een stripteaseshow op gevoerd. Voor ontnuchtering hebben surveillance-agenten hem mar het hoofdbureau van politie ge bracht Vier automobilisten uit Schiedam zijn in het weekeinde aange houden voor dronkenschap. Het zijn de 24-jarige kantoorbe- diende EVB., de 46-jarige pijpfit- ter A B., de 23-jarige c.v.-tech nicus Rv.N. en de 27-jarige F.v.dX. Schiedam Pas bij de grens van Belgifr miste een bewoonster van het- Griegplein een handtas met betaalcheques, contant geld en een paspoort- Bij het pakken van de bagage had zij vergeten de tas van het autodak te halen. De Ller/Maasïand/S chip lolden Het hulsvmtaanbod in De Lier Maasland en Schipluiden is in 1974 met ruim honderd ton ge daald ten opzichte van 1973. Op het totale aanbod van 4750 ton is dat ongeveer twee pro- cent. Per week haaiden de vuil nismannen in deze gemeenten 91 ton op. Dit alles staat te lezen in het jaarverslag van de Reinigings dienst L.M.S., waaronder de drie dorpen ressorteren. De te ruggang in het aanbod is vol gens de dienst te wijten aan het gebruik van glascontainers en de inzet van containers bij klei ne nuddenstandsbedrijven.1 De grootste hoeveelheid vuil wordt volgens het verslag in de maan den mei en oktober aangebo den. Schiedam De werkgroep „Weg fiets? Nee, fiets weg" heeft het Schiedamse college van burgemeester en wethouders gevraagd om op korte termijn de situa tie voor de fietsers in de stad te verbeteren. De werkgroep vindt dat het ge- vullen, aldus de aan het college bruik van de fiets op dit mo- verstuurde nota. ment met door de gemeente De bewonersvereniging West Nieuwe Haven - Lidüinastraat; fietsknelpunt. gestimuleerd wordt, ondank» de milieutechnische voordelen die dit vervoersmiddel biedt. De groep, die twee jaar geleden een demonstratieve fietstocht hield langs de gevaarlijke pun ten in de stad, streeft naar ge heel aparte fiets wegen. De con frontatie met het autoverkeer moet worden vermeden, dus geen fietspaden langs autowe- y gen" kruispunt Lekstraat - Nieuwe In samenwerking met enkele be- Maasstraat en Voornsestraat - wonersverenigingen is reeds Oude Maasstraat Nieuwe een üjst opgesteld met knelpun- Maasstraat vindt de bewoners- ,'oor fietsers. De ge- vereniging in de Gorzen gevaar, meente zou dit nog moeten aan- hjk. heeft laten weten welke plaat sen zij m de wijk gevaarlijk vmdt voor de fietsers. Het zijn de kruisingen bij de Oranje straat - Lange Haven, Nieuwe Haven - Sint Lidüinastraat, Vlaardingerdijk - Aleidastraat, Vlaardingerdijk - Burgemeester van HaarenJaan en het Rubens plein. Deze krant, waarin u al het nieuws uit eigen omgeving kunt vinden, wordt bezorgd in combinatie met het Rotterdamsch Nieuwsblad. Stuur mij deze krant 14 dagen gratis toe in combinatie met het Rotterdamsch Nieuwsblad. Dan» bon in open en va/op. zonder postzegel, sturen naar: Antwoordnummer 334. Rotterdam.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1975 | | pagina 1