1 [ilieudefensie verwacht 150 kampeerders mS Bouw ie Holy- Noord gaat door Karnemelk9 tenten9 film en folkmuziek op rijksweg 19 „Goedkope, oplossing rijksweg 19 mogelijk'9 Haring nog MILIEUDEFENSIE M NOTA Protestbrief naar voorzitter van Tweede Kamer Vlaardingse kunst in Weeshuis Centrale antenne in Maasland PvdA Vlaardingen richt sectie Welzijn op Vandalisme in Vlaardingen Brand in - bouwkeet prijzig Natuur monumenten koopt rietland! in Maasland WOENSDAG 4 JUNI 1975 3 Delft/VIaardingen/- Schiedam - De kern groep Delft van Mi lieudefensie brengt deze week een nota uit over rijksweg 19 tussen Schiedam en Delft. Die twee steden mogen niet aan elkaar groeien vindt MD, omdat het gebied dat aangetast dreigt te worden nog betrekke lijk ongeschonden is. Prognoses als zou het autoverkeer tussen de Rotterdamse en Haag se agglomeraties groeien, zo stelt Mi lieudefensie in de no ta, zijn veel te hoog. Ze zijn berekend met een verkeersmodel dat vele hiaten ver toont. De veranderde houding van gemeen te, provincie en rijk ten aanzien van het openbaar vervoer hebben bij de bereke ningen geen enkele rol gespeeld. In de nota komt MD met een ander voor stel. Het bestaat uit een verbinding over het industriegebied van Schiedam en Rot terdam tussen rijks weg 20 en 13 en een afslag vanaf Ypen- burg naar het indus triegebied Plaspoel- polder. Als het werk zo wordt uitgevoerd, worden de problemen met rijksweg 19 voor komen. Het is boven-, dien goedkoper dan de nog uit te voeren werken aan de rijks weg 19. In de nota wordt ook een oproep gedaan de aanleg in ieder geval voorlopig stop te zetten. Delft/Vlaardingen/Schie- dam - Voorzitter dr. A. Vondeling van de Twee- de Kamer ontvangt bin nenkort een protestbrief van enkele actiegroepen waarin wordt gesteld dat er in Midden Delfland hoorzittingen moeten worden gehouden om van de daar wonende mensen te weten te ko men wat zij van de plan nen vinden om daar een recreatiegebied te situe ren. Tot het zenden van deze brief werd vorige week in Delft besloten tijdens een discussiebijeenkomst. Onder meer werd gespro ken over de gevolgen voor Midden Delfland van de aanleg van rijks weg 19 en de comparti- mentermgsdijk. Onder de bezoekers bevon den ach behalve enkele Delftse gemeenteraadsle den ook burgmeester dr. ir. A. P. Oele. Voorzitter T. Jacobs van de Com missie Natuur en Milieu Delft hekelde in zijn in leiding het beleid van mi nister Tj. Westerterp van verkeer en waterstaat. „Na veel protesten is de compartimenteringsdijk nu in zoverre openbaar dat we mogen meepraten over de aanplant van ver sierende boompjes op de dijk". De discussie ging verder over de vier volgende on derwerpen: O De gevolgen voor de landbouw; wat moet en. mag de boer doen? Q> Wat. voor recreatie: mas saal (zwembaden, restau rants en dergelijke) of „stil" (wandelen, fietsen, kijken etc.) Doorgaan met de aanleg van rijksweg 19 of eerst de noodzaak hiervan aan tonen. O Onzekerheid rond de wetgeving over de toe komstige indeling van Midden Delfland laten bestaan, met als gevolg verpaupering van de boe renbedrijven of door snelle wettelijke regelin gen die onzekerheid weg nemen. Voorzitter Jacobs pleitte in dit verband voor het bui ten beschouwing laten van rijksweg 19 en het niet verder uitbreiden van. rijksweg 13 (Den Haag 'Delft Rotter dam). Volgens hem moet meer gebruik worden ge maakt van een uitgebrei der treinenstelsel of het realiseren van een traject van sneltrams. Met de tent achterop de bagagedra gers vertrekken zaterdag vanaf het station Vlaardingen-Oost fietsers richting rijksweg 19. De tocht duurt ongeveer een uur. 's Middags om half drie komt de Vlaardingse groep aan op de kruising met de Oostveenseweg, daar worden de tenten opgezet. De Vereniging Mi lieudefensie verwacht dat het ko mende weekeinde zo'n 150 tenten worden opgetrokken. Over één ding zijn' alle kampeerders het eens: Rijksweg 19 moet worden gestopt. Tweede Kamerlid Van der Doef spreekt er zaterdagmiddag over. Die middag worden discussie groepen samengesteld; foto's en filmmateriaal worden bekeken, 's Avonds wordt de film van Denys Arcand, Rejeanne Padovani ver toond. De film gaat over maffia achtige toestanden rond een snel weg. Daarna treedt in de grote tent op de rijksweg de folkgroep King's Gayard op, kortom één en al gezel ligheid rond het kampvuur. In de grote tent, beschikbaar gesteld door de padvinderij, worden pro ducten verkocht als karnemelk en het gezonde voedsel Müsli. King's Gayard, onlangs te gast op het Vlaardingse folkfestivai speelt zaterdag op de rijksweg. VLAARDINGEN Na een aan tal maanden worden vandaag fa Het Weeshuis weer werken tentoongesteld van Vlaar dingse kunstenaars. In de ex positieruimte aan het Wees huisplein hangen dan werken van Jan van .Reeven en Dirk Kats. Het Weeshuis is van maandag tot en met vrijdag van twaalf tot vijf uur open. Op zaterdagen is de ruimte van tien tot vijf geo pend. Vrijdagavonden van ze- yen tot négen uur. De toegang is zoals gewoonlijk gratis. Vrijdagavond 6 juni begint de expositie. De Vlaardingse wer ken zijn tot zaterdag 21 juni te bekijken. De culturele raad, sectie beeldende kunst, heeft deze tentoonstelling georgani seerd. Zondagochtend zijn er wandelingen en kunnen, creatieve kampeerders hun impressies vastleggen met vin- gerverf. Om ongeveer twaalf uur wordt de actie afgesloten met een symbolische daad: „Daar steken we een stokje voor". De actievoerders voegen de daad bij het woord en planten stokken in de rijksweg. Zaterdagochtend om half elf kunnen de kampeerders al naar het terrein dat vijf kilometer ten zuiden van Delft ligt komen. Vanuit Schiedam, Vlaardingen, Maasland en Delft worden fietstochten gehouden. Deelnemers kunnen zich opgeven bij Schiedammer Blaauw, Schiet baanstraat 2, telefoon 70S648; in Vlaardingen bij Arie van der Mark,' Nachtegaallaan 3, telefoon 347759 en in Maasland bij Toos van Kra nenburg, Merenstein 12, telefoon 0189913747, De Vlaardingse fietsers vertrekken om half twee. De tocht gaat vanaf station Vlaardingen Oost via de Mr.Kaaperweg, Schiedamsedijk, Westlandseweg, Trekkade, Holy- weg, en Breeweg naar de Oost- veensweg waar de tenten worden opgezet. De bouw in Holy-Noord vor dert gestaag. De blokken woningen van de Maassluise bouwmaatschappij zijn bij na klaar. De Elementurnhui- zen, 52 in totaal, staan in hét midden van deze luchtfoto, die is gemaakt door fotogra fen P. de Nijs en H. van Westering. Op de voorgrond de laagste hoogbouwflat van Vlaardingen, daar vlak in de buurt de kinderboerderij Holywood. Langzaam nadert de vol tooiing van de bouw van koopwoningen in Holy- Noord. De heistellingen en zandhopen zullen dan plaats maken voor huizen. Maasland - In de toekomst wor den alle huizen fa Maasland op een centraal antenne systeem aangesloten. De Algemene Wo ningstichting en de gemeente willen daarvoor een aparte stichting in het leven roepen. In de stichting Centrale Antenne Inrichting Maasland is de wo ningstichting met drie en de gemeente met twee bestuurders vertegenwoordigd. De woningstichting heeft niet alle huizen in Maasland in haar be heer. De bestaande centrale an. tenne-inrichting voor de 144 door de woningstichting fa de Commandeurspolder gebouwde woningen wordt aan de nieuwe stichting overgedragen. Vlaardingen De Vlaardingse afdeling van de Partij van de Arbeid beschikt sinds kort over een Sectie Welzijn. Deze zal zich bezighouden met de pro blematiek rond het welzijnsge- beuren. Door studie willen de leden van de sectie, bestuursle den en gewone partijleden, tot een beter inzicht te komen. Met behulp van de verzamelde ken nis wE de sectie Welzijn een schakel vormen tussen bestuur en fractie van de PvdA. Boven dien wil men met alle Vlaar dingse instanties op welzijnsgo- bied goede contacten opbouwen en onderhouden. De coördinator is Koos van der Vaart, Aib. Agneslaan 202, tel. 358000. Mevr. J. van der Mark- Penning beheert het secreta riaat Haar adres is Soendalaan 44. teL 343640. Vlaardingen - Het afgelopen weekeinde zijn in Vlaardingen op verschillende plaatsen weer vandalen aan het werk ge weest In de kantine van de voetbalvereniging D.V.O. aan de Marathonweg werd een enorme ravage aangericht Er is vermoedelijk niets gestolen. De schade is nog niet vast te stellen. Onbekenden verschaften zich eveneens toegang tot de huis houdschool aan de Van Kogen- dorplaan. Alle lokalen werden doorzocht en vernielingen wer den. aangericht Een cassettere corder blijkt te zijn ontvreemd. De braakschade bedraagt enige honderden guldens. Vlaardingen - In een bouwkeet aan de Van der Waalstraat brak maandagavond om half negen brand uit De gealar meerde brandweer was het vuur binnen korte tijd meester. De brand is ontstaan, nadat kleding op een verwarmingsele ment te drogen was gelegd. Het bouwbedrijf is verzekerd. Vlaardingen De door de Vlaar dingse schepen aangevoerde Noordzee-haring blijft prijzig. De 191 kantjes, de vangst van acht schepen, die de Vlaardin gen 105 heeft aangevoerd* brachten heel wat op. Prijzen per kantje: kleine maatjes haring 550 gulden; extra kleine maatjes haring 500 gulden; gro te maatjes haring 34S gulden. De 15 kantjes makreel brachten op de visafslag fa het Visserij museum 80 gulden per stuk op. De VI. 142 heeft 3765 emmers met elk vijf kilo Noordzeeharing aan wal gezet De prijzen va rieerden tussen de IS en 31 gulden per emmer, 340 pakken haring leverden elk 67 guiden op. De VI. 89 ving 35 kantjes en 3017 emmers met vijf kilo elk. De kantjes grote maatjes haring gingen voor 319 gulden fa andere handen, over. De em mers leverden tussen de 20 en 32 gulden op. De VI. 131 tenslot te meerde af met aan boord 182 kantjes Noordzeeharing van acht schepen. De prijzen: Jdefae maatjes haring 480; extra klei ne 341 gulden en grote leverde 320 gulden op. De acht kantjes makreel werden verkocht voor 79 gulden per stuk. Den Haag Het dagelijks be stuur van de provincie heeft gunstig beslist op een verzoek van de Vereniging tot behoud van Natuurmonumenten fa Ne-, derland, die financiële steun had gevraagd voor aankoop van een perceel rietland in de gemeente Maasland. Het betreft een terrein van één ha. gelegen tussen de Maasslui se Trekvliet en de Middelvliet, aansluitend op terrein, dat de vereniging al eerder in beat kreeg. De verkoper is de heer Th. van der Burg fa Schiedam en de koopprijs bedraagt 4,500. De provincie betaalt hiervan de helft als het rijk de andere 50 procent subsidieert.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1975 | | pagina 3