Nieuwe PvdA-fractie leider Hans Meer politieke a- 5 htergrond bij de raadsvoorstellen Toch naaktstrand in Hoek van Holland WOENSDAG 4 JUNI 1975 stemmen. Mooi, zou je kunne zeggen, de oude wijken worde eindelijk aangepakt, maar dé had al lang moeten gebeurei De oude wijken, dus de Vette noordspolder, het centrum e de Oostwijk staan bij ons bc venaan het lijstje. De ontwikkt ling van de Broekpolder ma van ons wachten, 't Liefs door Robert Langkamp Eén van de honden die onlangs zijn gebracht Eergisteren kwam de heer Rijsbergen uit de Schiedamse Oosterstraat deze bastaard brengen. Op zaterdag 31 mei werd de hond uit een blauwe Ford gezet- in het industriegebied 's-Gravenlandseweg (Schotten- straat). De maandag daarop liep hij er nog steeds rond zodat hij hem naar het dierentehuis bracht. Het is een tamelijk klein exemplaar, bruin van kleur met een beetje grijs onder de sik. Een zwarte staart en donkere plekken op de rug. Het is een reu, ongeveer twee jaar oud. De beharing is vrij kort. Eigenlijk is hij samei: met de bouvier op het ogenblik de meest populaire hond in Ne derland. De Duitse herder ge niet door zijn status (onder meer als politiehond) sterk de voorkeur bij vele personen. Van de miljoen honden die er in dit landje wel rondlopen waren er in 19*73 al meer dan 10.000 als Duitse Herders inge schreven. Dat zijn dan nog al leen maar de honden met een stamboom, dus kunnen we spreken van tienduizenden Duitse Herders in Nederland. Dit verhaal maakt het wel merk waardig waarom nu per se deze hond op de foto een prachtig exemplaar van zijn ras in het blokje rond moet staan. Popu- lair, duur in aankoop (vierhon derd gulden ben je zo kwijt) en geliefd. En toch is deze hond zonder halsband of lijn op de rijksweg van Schiedam naar Vlaardingen gevonden. Vorige week werd hij naar het asiel gebracht. Hoe lang hij heeft rondgezworven kunnen we alleen maar raden. Een feit is dat hij al wat vermagerd was toen hij werd gevonden. Moeilijk met kinderen. De Duitse Herder is een modehond met allerlei kuurtjes. Het ligt er na tuurlijk net maar aan hoe hij is opgevoed, maar, bekend is dat hij soms negatief reageert op kinderen. Voor wat betreft de blokje-rond-hond lijkt het niet het geval Het is een erg lieve hond. Krimpt in als je een beetje hard tegen 'm praat Wil graag spelen: wentelt al gauw in het gras rond als je bij hem gaat hur ken. Hij wil rennen, maar we durven 't (nog) niet aan om hem los te laten. We weten niet hoe hij zal reageren. Niettemin zal de herder volgens ons snel zijn gewend aan een nieuwe baas. Hij is ongeveer anderhalf jaar oud, schat de beheerder van het' asiel. De laatste weken is er vrijwel geen vraag naar honden. De hokken zitten vol, mensen tele foneren uit alle windstreken of er nog plaats is omdat de hond zonodig weg moet Vakantiepe rikelen? Het lijkt er wel op. Ieder jaar tegen de zomer stijgt het aanbod van honden en in mindere mate van katten onge looflijk. Daarentegen raakt men weinig dieren meer kwijt Hans Versluijs: „We moe ten méér doen dan alleen 't college volgen". Hans Versluijs, rechtenstudent, zevenentwintig jaar oud, is sinds enige weken fractievoorzitter van de PvdA in de Vlaardingse raad, die met zeventien zetels de grootste groepering in die raad is. De nieuwe fractievoorzitter zit pas een half jaar in de raad. Hij volgt Jo Vermeule op, die wethouder werd omdat Lydia van Duijn-Spruijt bedankte. Hoe komt 't dat juist jij als be trekkelijk onervaren fractie voorzitter geworden bent? Hans Versluijs: „Ik heb me in 't afgelopen half jaar enorm in tensief met allerlei zaken bezig gehouden die de fractie en 't college betreffen. En ik heb een aantal ideeën over wat de frac tie in de raad zou kunnen doen". De nieuwe Vlaardingse Pv- dA-fractieleider Hoek van Holland Er komt nog deze zomer een naaktstrand in Hoek van Holland. Het voorstel hierover van b. en w. van Rot terdam aan de ge meenteraad zal zonder twijfel worden aange nomen. De plannen voor een Hoeks naakt- strand zijn al meer dan anderhalf jaar oud. In de vergade ring van de deelge- meenteraad in okto ber 1973 werd met een krappe meerderheid besloten om het Rot terdamse gemeentebe stuur te adviseren een gedeelte van ongeveer vijfhonderd meter strand voor naturisme te bestemmen. „Het besluit van Rotterdam komt wel erg onverwacht, ik had al anderhalf Jaar niets meer over deze zaak gehoord", reageert deel ge meenteraadslid dr. ir. P. «F, A. L. de Lint, die zich in de raadsvergaderingen altijd een tegenstander toonde van het strand zonder tex tiel. Hij is nog niet van mening veranderd: „Bt vind vijfhon derd meter een te groot deeL van het Hoekse strand, er blijft dan te weinig over voor badgasten die liever uit de buurt van het naakt strand blijven. En dat zijn er altijd nog meer dan de voor standers denken. Een opi nieonderzoek heeft uitgewe zen dat drie procent van de Nederlandse strand bezoe kers voor het naakt baden is. Die drie procent is met de naaktstranden, die er al in Nederland zijn wel erg gul bedeeld. Op het Hoekse strand worden de tegenstan ders van het nudisme nu rmn of meer op een hoop gedreven door een kleine minderheid. Jammer dat het strand er komt, maar je moet je bij een democratisch genomen beslissing kunnen neerleggen". GEEN AFSCHERMING De waarnemend voorzitter van de Hoekse deelgemeen- teraad, D. H. de Haas, heeft het al of niet instellen van een naaktstrand nooit als een probleem ervaren: „Het experiment met een naakt strand in de Noordholiandse badplaats Cahantsoog heeft geleerd dat zo'n strahd op een gegeven moment door iedereen wordt geaccep teerd. Veel mensen staan nu eenmaal vaak min of meer vijandig tegenover het onge bruikelijke. Aan de Cöte d' Azur bestaan de naaktstran den al jaren en ze maken gewoon deel uit van de ser vice aan de badgasten. Een afscherming van het strand lijkt me in strijd met de principes van het naturisme. Iedereen die het wil moet op het strand zijn kleren kun nen achterlaten voor een duik in de zee". Welke ideeën? „Na een half jaar vind ik dat er bij de raadsvoorstellen te wei nig politieke achtergrond wordt gegeven. De voorstellen zouden voor een beter begrip in een breder verband moeten worden geplaatst. Bijvoorbeeld de grond-politiek. Ik ben bang dat de raad te veel ad hac beslissin gen neemt, zonder naar de ach tergronden te kijken". „In de raad wil ik daar de nadruk op leggen. Ik heb niet de illusie dat we andere politieke partijen kunnen overtuigen of iets der gelijks. Ik zie de raad meer als rvrnr rrr a rr een politiek platform waarop je »Vüju WA 1 verantwoording aflegt ten op- WK FTVTVC KN richte van je kiezers. Dat is *t Maar het politieke perspectief? „Ik vind dat je moet uitgaan var een eerlijk verdelen van hel voorzieningenpakket ten behoe ve van de mensen die op de venaan ling van van ons maakten we er een bied van". Op 't gebied van de stadsontwik keling is er, heb ik begrepen, in Nederland geen enkele echte deskundige. Hoe denken jullie dat in Vlaardingen aan te pak ken? Met de inspraak hijvoor beeld? „In de Vettenoordspoïder is er een projectgroep die bestaat uit vertegenwoordigers van de wijk plus een aantal ambtena ren en een coördinator, dat is - een jurist. Die groep heeft als doelstelling uit te zoeken wat aanvaardbare huren zijn, nadat de huizen vernieuwd zijn. Iede reen uit de buurt erbij betrek ken is waanzinnig moeilijk, In dit stadium heb je als groep bovendien nauwelijks iets te zeggen". voornaamste wat de PvdA-frac- tie kan doen, vind ik". MOOI, MAAR Geef eens een voorbeeld van een zaak waar je meer politiek per spectief aan wil geven. ',t Is in de oude wijken erg moei lijk om de inspraak op een juiste manier aan te pakken. In de Oostwijk bijvoorbeeld is er het enorme probleem dat een. aantal huizen gesloopt moet worden. Dat is iets heel ingrij pends, en je vraagt je af, hoe pak je zoiets aan?" „Het structuurplan voor Vlaar dingen. Ik vind dat de PvdA ..En in de oude wijken zijn 't juist moet opereren vanuit de positie he mensen die *t minste aan van de groep mensen die op je hod komen, die 't minste inko- gestemü hebben, waar je voor hebben", staat. Dat betekent bijvoor beeld dat je in de oude wijken Een heel ander terrein. Hoe lopen meer prioriteit moet geven aan de contacten met 't college, en de renovatie van oude wonin- dan met name de PvdA-wet- gen dan aan prachtige voorzie- houders? ningen voor auto's of zo. Hier in de Vettenoordspoïder, waar „De contacten zijn erg goed. Eens ik woon, is dat bijvoorbeeld een per week ga ik naar het stad- belangrijk punt. En de inspraak huis om te kijken hoe 't loopt, die je voor de invulling van een Dat is een van mijn voornaam- plan moet organiseren". ste taken, vind ik. dat contact houden. Als er problemen zijn moeten we er meteen bovenop springen. Natuurlijk zijn er wel eens- wat wrijvingen op het stadhuis, bijvoorbeeld tussen een wethouder en een ambte naar die 't over een bepaalde beleidszaak oneens zijn, maar waar heb je dat niet?" „Er is bovendien binnen de fractie een discussie gaande over 't beter draaien van die groep. We moeten zien een be ter beleid op touw te zet ten, méér doen dan al leen het college volgen- We moeten allerlei pun ten op touw zetten. En ons daarbij rekenschap geven van de vraag; hoe breng je dit in bredere kring?" Vanuit de achterban moet er ook een programma bewaking komen, 't af delingsbestuur kan daar wat aan doen. De fractie zou wel eens een eigen leven kunnen gaan lei den, en dat vind ik een beetje griezelig, 't Een en ander begint al te leven, er is pas een groep die zich met de welzijnspro- blematiek bezig houdt van start gegaan". En tot slot- wü je een algemene indruk geven van 't werk van fractieleider? „Waanzinnig, alle rapporten en brieven die je ervoor moet doornemen". Signalement Naam: onbekend Ras: Duitse Herder Geslacht: reu Leeftijd: plm11/2 jr. Kleur: zwart-lich tbruin Schofthoogte: 74 cm.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1975 | | pagina 4