R Carrière van Rob Dorré even grillig als zijn spel Passage/17'CJF gaat volleybalsport propageren ONDERHOUD ZWEMBAD „VIJFSLUIZEN' BIJNA KLAAR mm* Nieuwe spits FC Ylaardingen wil zicli snel waarmaken flBiiiiiil is fc; JW Joop Verkaaik coach eerste herenteam \%smcj Ril Bil VHB richt „Guppenclub" op Softbal- standen Weinig krachtsverschil in Rotterdamse damstrijd Telderschool weer eerste WOENSDAG 4 JUNI 1975 5 fjendrik Ido Ambacht Eind vorige week bereik te FC Vlaardingen over eenkomst met ASWH- spits Rob Dorré. Naast de drie Den Haag-spe lers dus weer een aan koop voor de ploeg van Jan van Baaren. Bob Dorré is qua spel geen ervaren speler voor de Vlaardingers. Wel echter wat betreft het mentale gedeelte van het betaal de voetbal. Want ook op zijn gebied heeft de ASWH-speler genoeg er varing om andermaal het avontuur tegemoet te treden. De „carrière" van Dorré is even grillig als zijn-spel kan zijn. Nadat hij bij ASWli was be gonnen belandde hij als I9-iarL- ge speler bij de FC Dordrecht. Een ervaring die hij niet snel zal vergeten, ook al omdat hij daar weinig of geen wedstrij den mocht spelen voor het eer ste Rob Dorré: „Slechter als bij FC Dordrecht kan ik het In ieder geval niet krijgen. Want wat ik daar meemaakte Is met geen pen te beschrijven". Hij bleef niet lang bij de Dordte- naren. „Ik werd verkocht aan Helmond Sport", zo vertelt hij, „daar ging het helemaal niet. Ik kwam net in de tijd dat het daar een rotzooitje was en. het duurde niet lang of ik had al moeilijkheden met het bestuur. Dat, kwam ook wel een beetje door mijzelf want ik had toen een flinke inzinking. Ik ben toen maar weer teruggegaan naar ASWH". Het duurde echter nogal lang voordat hij daar weer kon spe len. Diverse voorvallen waren daar de oorzaak van. Voorval len waarover Dorré nu niet meer wenst te praten. „Dat is allemaal voorbij. Wat ik nu wil is praten over de toekomst. Een toekomst bij Vlaardingen'*. Een nieuwe club waarover hij maar weinig kan vertellen: „Ik weet xnaar weinig van ze. Er is geen speler die ik ken. Zeker is voor mij in ieder geval dat ik me zo snel mogelijk waar zal moeten maken net zoals de spelers van OPZET de FC Den Haag dat zonder twijfel moeten gaan doen". voorgaande clubs kan ik het toch niet krijgen. We zien wel". Rob Dorré is ervan overtuigd dat hij nooit rijk zal worden van de eerste divisie-club: „Daar ga ijc ook niet voor. Ik kom in de eerste plaats om te voetballen en alles wat ik erbij kan verdie nen is mooi meegenomen Dat er den groot verschil zal lig gen tussen het betaalde voetbal en dat van de tweede klasse zaterdagamateurs is natuurlijk een duidelijke zaak. Ik weet echter zo langzamerhand wel wat er allemaal te koop is daar. En nogmaals, slechter dan de De ASWH-er heeft een contract voor één jaar ondertekend. „Dat heb ik gedaan omdat het salaris nou niet zo hoog ligt dat ik een meerderjarig coa- door Martijn Verwaai jen tract kan nemen", zo verduide lijkt hij, „en als ik me daar nou eens echt goed zon waarmaken, waarom zon ik dan niet hoge rop kunnen? Ik hen tenslotte pas 24 jaar dus heb ik echt nog wel de tijd. Hoewel het niet zo Is dat dat nou mijn opzet Is. Mijn opzet Is me helemaal waar te maken voor FC Vlaar dingen. Verklaart Rob Dorré helemaal rond te zijn met Vlaardingen het bestuur van AS WH denkt daar heel anders over. Want tijdens en na afloop van de beslissingswedstrijd Voome- ASWH (een wedstrijd waarin Dorré overigens vrijwel nic* op viel maar de oorzaak daarvan zocht in de verkeerde schoenen die hij mee had genomen) werd door alle ASWH-bestuursleden verklaard dat zij niets van FC Vlaardingen hadden gehoord. „Ik heb het inderdaad geheim "f?™,houden tot na deze wed- Strijd aldus Rob Dorré, „kan je nagaan, mijn eigen broertje wist het niet eens!" Rob Dorré ©rvanng °:d- W'?-/}'- leun V ->;>;<? fX Schiedam De volleybalvereniging Passage/VCJ is nagenoeg rond met het uitwerken van de plannen. Naast de bijdrage die deze „nieuwe" vereniging gaat leveren aan het volleybaltoernooi voor scholieren, dat in de maand juni wordt gehouden in de sporthal Margriet, zijn ook de andere aktïviteiten er op gericht om de volleybalsport in Schiedam weer in de belangstelling te krijgen. In samenwerking met de sponsor, de winkeliers vereniging Passage, is een programma opge steld. Het accent ligt hierbij op de rekreaties- port en de Schiedamse scholen. Het ligt in de bedoeling dat na diverse akties in de wijken Groe- noord en Woudhoek, ook andere wijken van Schiedam aan de beurt zullen komen. In de maanden augustus en sep tember worden er op de verhar de velden in Groenoord demon- van Schiedam. Het bestutu- van Passage/VCJ gaat daarbij uit van een deelname per school van tenminste een jongens- en een meisjesteam, of twee jon gensteams. De wedstrijden wor den geleid door spelers van Passage/VCJ, dat zonodig ook voor de begeleiding van de teams zorgt. stratiepartijen gespeeld tussen Uiteraard hoopt Passage/VCJ dat de eerste teams van Passa ge/VCJ en steeds weer verschil lende tegenstanders. Na deze wedstrijden, die van deskundig commentaar worden voorzien, wordt aan omstanders de gele genheid geboden zelf met de volleybalsport kennis te maken. Tevens ligt het in de bedoeling om voor de schooljeugd een competitie op te zetten, waarbij schoolteams gaan strijden om het officieuze kampioenschap het met de totaal vernieuwde teams in de komende competi tie successen gaat boeken. Al in de tweede week van de maand juli starten de selectieteams on der leiding van nieuwe trainer Jaap Keijzer met de voorberei ding op het nieuwe seizoen. Het eerste herenteam is ingedeeld in de eerste klasse en het eerste damesteam in de promotieklas se. Passage/VCJ is er in geslaagd 13113 een vaste coach aan te trekken voor het eerste herenteam. Joop Verkaaik, bestuurslid en scheidsrechter van de honkbal- bond en volleybalscheidsrech- ter zal het herenteam het ko mende seizoen gaan begelei den. Naar een vaste coach voor het eerste damesteam wordt nog gezocht. Door het aantrekken van een aantal nieuwe spelers en speel sters start Passage/VCJ het ko mende seizoen met ten minste twee heren- en drie dames teams. Zeer waarschijnlijk wor den er ook twee jeugdteams voor de competitie ingeschre ven. De seïectiegroepen voor de eerste teams zijn voorlopig als volgt samengesteld: (heren) J. Brus- Zo presenteerde Passa ge/VCJ zich tegen Gagge- nau. sé, P. van Norde, K. Visser, H. Soeters, B. Horstman, J. Gun- neweg en 3.' van Heerde. (Da mes) R. Brouwer, M. Hessels, C. Kuijk, J. Soeters, A. van Heer- de, G. van Norde, A. Beukers, J. Lepolder en I- Visser. Vlaardingen - In de Vlaar- dingse Hengelaarsband is een jeugdafdeling opgericht onder de naam VHB-Gup- penclub welke open staat voor jongens en meisjes in de leeftijd van 9 tot 15 jaar- Het initiatief hiertoe ïs geno men door de sportvissers Jaap Hollenberg en Aad Dirks. De eerste dertig le den zijn er al. Tijdens een eerste bespreking is de „Guppen" al het nodige bij gebracht om met succes te kunnen vissen. De verdere opleiding krijgen ze aan de waterkant onder toe zicht on leiding van nog z'n tien ervaren sportvissers die zich hiervoor beschikbaar stel len. Men wil de jeugd af brengen van het vissen met de werphengel. Een goede wedstrijdvisser, en hiertoe moeten de kinderen uit groeien, hanteert alleen de lan ge vaste hengel. Wie er geen bezit krijgt zo'n vaste hengel in bruikleen van het be- stuur. De nieuwe „Guppenclub" komti voor de eerste keer aan de wa terkant op woensdag 4 juni in park 't Nieuwelant om deel te nemen aan het jeugdconcours van de VHB. Een van de con coursen uit de serie georgani seerd ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan van de bond. Daarna beginnen de leden aan een competitie waarvan de wedstrijden op woensdag wor den gehouden in nader pan te wijzen waterpercelen. Ook kinderen van met-leden kun nen zich inschrijven voor de jeugdafdeling. Mogelijkheid voor inschrijving bestaat bij de heren: Jaap Hol lenberg, Fanciscastraat 16; A. Dirks, Klaproosstraat 43, telef. 13573 en W. Mulder Sr. ïnsulin- desingel 21, tel. 351536. Schiedam De standen in de softbalcompetitie, waaraan door teams van Schiedam, Holy en Spirit wordt deelgenomen, luidt: le klasse: Schiedam 5-10 Antiilian Stars 5- 8 Sparta 4- 4 Alexandria'66 4— 4 Neptunus 4- 4 Compri Zwijndrecht 42 Sint Lodewijk 4- 2 Holy 4- 0 2e klasse: SCR 3-6 Alexandria'66-2 4-6 Schiedam-2 4—S Sparta-2 3-4 Spirit 4-4 The Hawks 4-4 Antiilian Stars-2-0 Neptu- nus-2 3-0 Holy-2 3-0 0 Jubileumboeken zijn nog steeds in, daarom waagt VZC, dat volgend jaar een halve eeuw bestaat, zich er ook aan O Piet Rodenberg, die niet aan de bak kwam bij Hollandiaan, keert terug naar Jodan Boys A Jan Becker had als afscheid ook presentjes voor het Sun- light-bestmir meegebracht 0 Wat iedereen op hoge prijs stelde 0 FC Vlaardin gen gedroeg zich Hoogmoe- d{!g), nu de vertegenwoordi ger van radio Modem voor Fortuna SC heeft gekozen 0 De achtste contractspe ler zal vermoedelijk wel Cor Pot of een Joegoslaaf 1 zijn 0 Ome Piet heeft weer de leiding bij de schoon- maakdag van DVO '32 0 Bij diezelfde club wer den maar liefst tien pupil- 1 en teams kampioen 0 Sor ry, eindigden op de eerste plaats 0 De Hollandiaan wacht nog steeds op Gerrie de Winkel 0 Ook de kassier bij Xerxcs 0 VDL kent ook zomertralning 0 Rinus Cla- rijs is daarom al met vakan tie geweest 0 Wat is het volgende bouwproject van RKW1K? 0 Trainer Henoch van. der Burgh weet het wel: een lichtinstallatie op het eerste veld 0 Ook VDL denkt aan licht, maar dan op het trainingsveld 0 Kos ten 15000 gulden 0 Jaap de Bruin opent 2elf de nieuwe accommodatie van MVV 'Sïl 0 Burgemeester Kieboom heeft daar nu al genoeg van 0 Zwaluwen ontvangt dinsdag net militaire elftal 0 De VZC-formatie voor de Nationale wordt minstens 20 man (en vrouw) 0 Ada Pors en Diane Edelijn kans hebbers voor de WK in Ca ll? O Arie Swaneveld neemt afscheid als secreta ris-penningmeester van de VHB 0 Ook zaterdag weer een groot streekeoncours voor pony's in de Holywijk 0 Sponsor Jan de Bruin blijft De Hollandiaan trouw 0 FC Vlaardingen praat nog met enkele amateurs 0 Hulp-trainer Cor Nïeu- wenhuizen leidt de eerste (conditie)training van FC Vlaardingen. Rotterdam Pas na ruim vijf uur spelen werd de laatste voorronde voor het damkampioenschap van Rotterdam afgesloten. Althans- voorlopig, want het zit er in dat dit toernooi in de Vorm van herkampen nog wel een staartje zal krijgen. Overigens lag het voor de hand dat juist de laatste ronde veel van de zenuwen zou vergen. Was er in groep twee sprake van een anti climax, in groep één was de spanning te snijden. Hier moesten Jan Bousema en Leo Mous winnen om rich re gelrecht voor de finale te plaat sen. Kun tegenstanders vochten er voor een laatste kans om aan halve degradatie te ontkomen. Bij aanvang van de slotronde ble ken reeds twee partijen te zijn gespeeld. In groep twee had Peter Poot, die zich al had ge plaatst, gewonnen van de Zuid hollandse jeugdkampioen Rob van Eijk. Merkwaardig dat laatst genoemde zijn partij eer der wilde spelen om de nationa le jeugdtraining niet te missen. Hij verkleinde hierdoor wel rijn kansen, want nu hielden Wim Brinkerink en Theo van Prooyen het na een rustig par tijtje van dertig zetten op remi se. Hierdoor plaatsen rij rich met Poot in de finale. Van de Schiedammers in deze ronde had Tiny Mous een vrije ronde en speelde Joop van der Schalk remise tegen Johnny Lynch. Met deze remise ontliep Johnny Lynch de halve degra datie, terwijl Van der Schalk weer aansluiting kreeg met de overige spelers, In deze partij deed zich overigens een grappig toeval voor. De avond er voor speelde Var» der Schalk voor het clubkampïoenschap van Schiedam tegen Piet Bastiaan- se, deed toen een verkeerde twee-om-twee ruil en verloor. Deze stand kwam nu weer op het bord, met voor ieder overi gens twee schijven meer. Van der Schalk nam nu wél de goe de ruil Eindstand hoofdklasse (groep 2) Peter Poot 10, Theo van Prooyen en Wim Bnnkerink 7, Rob van Eijk (5, Johnny Lynch 5, Tmy Mous 4 en Joop van der Schalk 3. In de andere groep was de partij tussen Van Eijk en De Vries reeds gespeeld en verrassend gewonnen door laatsgenoemde, die daarmee op zeven punten kwam. Piet Bastiaanse, die deze ronde niet in actie hoefde te komen, vergaarde eveneens ze ven punten. Jan Bousema voeg de zich bij deze twee door remi se tegen Leijnse, die hierdoor een punt te weinig haalde om halve degradatie af te wenden- Leo Mous speelde een lastige en ongewone partij met een cen trumstand tegen de taaie Berk- hof, die omsingelde en zelfs een voorpost kreeg op 37. Op een gegeven moment koos Berkhof voor schijfwinsi, waarbij beide spelers doorbraken naar de damlijn. Leo Mous was eerder op de damlijn, bouwde nog een trictrac systeem op, maar kon door de veelvoud aan materiaal toch niet tot winst komen. Met ieder reeds twee dammen op het bord kwamen Mous en Berkhof remise overeen. Eindstand hoofdklasse (groep 2) Piet Bastiaanse, Jan Bousema, M. van Eijk en Leo Mous (allen 7 pnt), J. de Vries 6, Berkhof en Leijnse 4; Piet Bastiaanse. Jan Bousema, M. van Eijk en Leo Mous moeten nu herkampen om dne plaat sen, terwijl ook nog de moge- lijkheid bestaat dat het viertal automatisch wordt geplaatst. Dit is nog onzeker omdat de., wedstrijdleider van de Rotter damse dambond nog geen over zicht heeft van het aantal spe lers dat terugvalt uit Zuid-Hol land. De herkamp in de jeugdklasse tussen Peter Bakker en John Sla om een finaleplaats in het jeugdkampioenschap van Zuid- Holland, is gedeeltelijk ver speeld. Peter Bakker leidt met 3—1 door een winstpartij in de eerste ronde. In de derde en laatste ronde valt dus de beslis sing. Vlaardingen Eén van de drie zwembaden die Vlaardingen rijk is (voor personeel van Shell), is nog steeds niet open. Oorzaak is een noodza kelijke reparatie aan het zwembassin van sport park „Vijfsluizen" om dat bij onderzoek is ge bleken dat het grondwa ter op verschillende plaatsen door de bodem gedrongen was. Wanneer het droog weer blijft, wat een vereiste is voor het karwei, kan de onderhoudsbeurt waar schijnlijk op 10 juni af gerond worden. Het betegelen van het buitenbad is noodzakelijk geworden om dat de oorspronkelijke bodem, die voor een belangrijk deel uit bitumen bestaat, In een slechte conditie verkeert. Dit kwam dit voorjaar aan het licht, toen het bad werd leeggepompt. Het water blijft namelijk 's-winters in het bad teneinde weerstand te bieden aan de opwaartse druk van het grondwater. Toen het water uit het bad W3s, bleek evenwel dat het grond water op verschillende plaat sen door de bodem was gedron gen. Weliswaar is dit de laatste jaren' elk voorjaar het geval, maar de lekkageverschijnselen waren echter zó ernstig, dat de gebrui kelijke reparatiemethode, het opbrengen van een laagje as falt, niet aanvaardbaar werd geacht In het reparatiebudget voor het zwembad was voor dit jaar reeds geld beschikbaar om de helft van het bad te betege len. Maar de mate waarin de grond laag beschadigd was, heeft ech ter tot het besluit geleid om het bad in'één keer te betege len. Het zwembad in sportpark „Vijf- sluizen" heeft sinds 1953, toen het werd geopend, niet zo'n Ingrijpende onderhoudsbeurt gehad als nn. De betegeling van de bodem maakt het reini gen van het bad aan het begin van het zwemselzoen veel ge makkelijker. Voortaan behoeft het water er In het voorjaar niet meer uit. De vuile deeltjes die *s-winters in het water te recht komen en naar de bodem zakken, kunnen In het vervolg met behulp van een waterstof- zuiger verwijderd worden. Dankzij de betegeling is de bodem namelijk overal gelijk geworden, wat een voorwaarde is voor het gebruik van een dergelij ke stofzuiger. De oude bodem was namelijk niet vlak genoeg om gestof zuigd te kunnen worden. Vlaardingen Nog zelden heeft het schoolvoetbaltoemooi een finale gekend als is gespeeld tussen, teams van de basisscho len Prof. Telder en Albert Sch weitzer. Onder laaiend enthou siasme van alles wat Telder school was werkte het team fcn de laatste minuten van de wed strijd een verdiende 1-3 achter stand weg. Voor iedereen was Alb, Schweitzer de nieuwe be kerhouder toen bij een 3-3 stand een verlenging noodzake lijk werd. Een enerverend kwartiertje met volop zenuwen binnen en bul ten de lijnen, die echter in de stand geen wijziging bracht De massa bezoekers maakte toen het nemen van strafschoppen bijna onmogelijk. Drie series waren nodig voordat Oriande Volkert het beslissende doel punt maakte dat de Telders- school (bekerhouder) de titel bezorgde. De rappe Surinamer ging bijna geheel in de vernie ling voordat hij op de schou ders van zijn teamgenoten de arena verliet. Wet verslagen en beduusd zagen de spelers en aanhang van de Alb. Schweit- zerschool dit feestgedruis aan, al werden ze een eervolle twee de. Door Kam. Onnes met 4-3 te ver slaan was de derde plaats voor de Van Maerlantschool. Het meisjesteam van deze school won met 1-0 van de Prof. Teï- dersschool en legde beslag op de beker. Kraanvogel wist het team van Barbara er met 1-0 onder te houden en eindigde dus als derde. De heer De Vries van het bureau onderwijsbege leiding reikte na afloop de prij zen uit. Bij het onderdeel Atletiek bezorg de de voetbalheld, Orlande Vol kerts, zijn school een tweede plaats op de 60 meter hardlo pen (8,4 sec.). Martin Liebrecht van de Barbaraschool was de snelste daar hij twee tiende se conde eerder de meet passeer de. De derde plaats was met 8,5 voor Manuel Santos van de Pr. Julianaschool. Uitslag meisjes: 1. Lenneke Hofman, Juliana van Stolberg in 8.6 sec.; 2. Bian- ca van Londen, Van Maerlant, 8.7 sec,; 3. Marjo Wijnhorst, 8,8 sec.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1975 | | pagina 5