SCHIEOAMSCHE COURANT - Nieuwe kerk Pax Christi IJsselhoeve binnenkort bekend Scholen moeten gelijk open en dicht gaan" Meer groen voor em GO€D NI6UWS! JA, IK M€€M D€ PROCF Gezocht: cultureel consulent Aktie Tijd voor School wil experiment met schooltijden NOG DIT JAAR: Zenuwachtige scholier uit. bus gehaald Fietser dodelijk verongelukt Hartinfarct op straat Dronken automobilist ramt wagen total loss Brand bij bedrijf Vluggertje roor het kind dat alleen naar rol gaat is het nu gehanteer- gedeelde rooster nadelig, moet immers door het ds drukker wordende ver- Donderdag o juni 1975 - ONAFHANKELIJK DAGBLAD 1100ste jaargang no, 25^1 Broersvest 3 telefoon administratie 363091 redactie 262SW klachtendienst 144144 SCHIEDAM EN KETHEL f óe koster van de Pa* Christi Parochie van Vlaardmgen-Holy, heeft gistermiddag om zes uur de eerste paal geslagen voor de nieuwe kerk van deze parochie. De nieuwe kerk komt aan de Reigerlaan 51, tussen het kerkcentrum Holy en. de houten noodkerk, die acht jaar door de parochie is gebruikt Na een voorbereidingstijd van ongeveer tien maanden wordt de kérk m zes tot zeven maanden gebouwd. Het is de bedoeling dat de Pax Christi kerk nog voor Kerstmis van dit jaar aan het kerkbe- .stuur wordt overgedragen. De totale ruimte van de nieuwe kerk geeft plaats aan ongeveer vierhonderd kerkgangers Het gebouw zal ook fungeren als ontmoetingscentrum. De totale bouwkosten bedragen 420.000 gulden. Vlaardingen De bouwvallige boerderij IJsselhoeve aan de Holyweg krijgt over niet al te lange tijd een definitieve be stemming. Dan komt een einde aan de jarenlange verwaarlo zing van het pand. Wethouder Bas Goudrlaan heeft samen met lijn collega Rien Boven berg een inventarisatie ge maakt van gegadigden die voor de boerderij In aanmerking wensen te komen. Schiedam - Politieagenten hebben gisteren bij de Nieuwe Dam- laan de 19-jarige R. G. uit Vlaardingen uit bus 52 gehaald en overgebracht naar het hoofdbureau. De chauffeur had via zijn mobilo foon om! assistentie gevraagd toen de jongen weigerde om 'zijn plaatsbewijs te betalen of zijn naam op te geven. Op het .politiebureau deed hij dit ten slotte wel. De jongen is daarna naar de sporthal Margriet gebracht, waar hij toch nog op tijd ïom het Bemetal-examen af leggen. De politie vermoedt dat hij we- gens zenuwen voor zijn zo gehandeld heeft Vlaardingen Het college burgemeester en wethouders van Vlaardingen heeft besloten tot het instellen van de functie van cultureel consulent Deze nieuwe functionaris zal na be noeming worden ondergebracht bij het bureau van de gemeen telijke inspecteur van het derwijs. De consulent moet trachten de culturele vorming op scholen te stimuleren. Het is nog niet bekend wie deze func tie gaat vervullen. Voor de vakantieperiode wil Goudriaan een voorstel in de wekelijkse vergadering van het college van burgemeester en wethouders brengen. Hij ver klaarde dit gisteravond tijdens de raadsvergadering naar aan leiding van vragen van PCG-er Jelle Wijnstok. "We moeten paal en-perk stellen aan de verdere ruïnering van de IJsselhoeve", aldus de PCG- er, die in zijn betoog gesteund werd door alle andere fracties in de raad. "Laten, we de boer derij in neder geval repareren in afwachting van een definitie ve bestemming, zodat de toe stand van het gebouw niet ver der achteruit gaat", verklaarde PvdA-er Peet Droppert. In het verleden hebben honden de boerderij bewaakt Die rijn echter uitgebroken en hebben schapen in de buurt van de boerderij doodgebeten. De hon den zijn weg, zij hielden echter spelende kinderen uit de omge ving van de IJsselhoeve. Nu spelen er weer kinderen en sommige raadsleden zeiden gis teravond bang te rijn dat er ongelukken zouden gebeuren. Dat gevoel wordt nog versterkt door de op hand zijnde school vakanties, waardoor de kinde ren meer tijd om te spelen heb ben. Vlaardingen De aktie Tijd voor School Vlaar dingen vindt dat in de toekomst een experi ment moet worden ge start om de schooltijden beter op elkaar af te stemmen. Een serieus onderzoek naar de mo gelijkheden zo'n experi ment bij het openbaar onderwijs te starten is gewenst De aktie Tijd voor School schrijft dit in een brief aan de ge meenschappelijke schoolraad openbaar on derwijs Vlaardingen. De plaatselijke groep, die heeft! ingehaakt op de landelijke ak-i tie heeft een reeks gesprekken gevoerd. Geen van de personen j of instanties waarmee werd ge- j sproken bleek negatief tegen- j over de plannen te staan. Tijd voor School wil dat scholen voor kleuter- en basisonderwijs regionaal gelijk open moeten gaan en gelijk moeten sluiten. Dit geeft de gelegenheid de kleu ters en de kinderen van de eerste en tweede klassen samen met oudere kinderen naar school te gaan. Verder moeten geen vrije dagen of uren binnen de officiële schooltijden vallen. Ouders rijn niet altijd thuis hun kinderen onverwacht t krijgen. De aktie wil verder bewerkstelli gen dat op elke school een over blijfmogelijkheid komt Boven dien moeten de- vakanties van de scholen op elkaar zijn af ge- stemd. Door het verwezenlijken van de ze zaken worden heel wat moe ders verlost van een zware lasting. Nu is het rij vier keer per naar school lopen ren te halen en te Moeders bunnen hui besteden, vindt de voor School. Ook voor het schc de Het moet steeds drukivet wwuenue ver keer, zo stelt de Viaardingse groep. Daarbij komt nog. zo schrijven rij, dat de lunchpauze te lang is. Het kind dat nu over moet blijven wordt veelal mede dankrij speciale stichtingen be zig gehouden. Om aan al deze 'narigheid' een einde te maken wil de aktie voornoemde zaken bij de wet geregeld zien. „Het moet mogelijk zijn een serieus onderzoek te doen naar de mo gelijkheid om aan.deze eis tege- moet te komen," zo schrijft de aktie aan de schoolraad. Onderzoek Naar aanleiding van de gesprek ken in de ouderraden worden binnenkort brieven verzonden aau de ouderraden om de zaak te bespreken en te onderzoeken of het mogelijk is hier een ouderavond aan te wijden is. In de toekomst wordt verder een onderzoek gehouden onder alle ouders. De gemeenschap pelijke schoolraad voor het openbaar onderwijs bespreekt de materie óp dinsdagavond 10 juni als om acht uur in de raadszaal van het stadhuis openbaar vergaderd wordt Na de bouwvakvakantie worden er bij voorzieningen en voetpaadjes aangelegd. het. Johann Straussplein in de Schiedamse wijk Groenoord ook speet- Schiedam Nog dit jaar krijgt het Johann Straussplein meer bo men en struiken. De dienst gemeentewerken gaat na de bouwvakva kantie het plein een ge heel ander aanzien ge ven. Deze week hebben de ambtenaren het schetsplan aan de buurt bewoners voorgelegd. Tijdens deze informatie avond in de recreatie zaal van het Heyermans- flat toonden de meesten zich enthousiast over het plan waarvan de realisatie 154.000 gulden gaat kosten. Wanneer de gemeente het plein voor een bedrag van 720.000 gulden gaat ophogen worden twens kleine speelvoorzienin- gen en kronkelende voetpaad-' jes aangelegd. In de rijweg, die tussen het groen gebied en de woningen ligt, zul len drempels worden aange bracht om de snelheid van de automobilisten af te remmen. Nabij de ingangen van de flats komen parkeer-inhammen. Tussen de beide flats aan de Mo- zartlaan wordt een speelplaats- je aangelegd dat wordt omge ven door een hekwerk, zodat kinderen niet plotseling de rij baan op kunnen lopen. Bij de rehabilitatie van het Straussplein wordt tevens aan dacht geschonken aan klachten over de woningen. Radiatorkra nen, kelderverlichting en naam bordjes zullen worden hersteld. Kelderramen worden aan de straatkant beveiligd tegen van dalen. De werkgroep Straussplein die bestaat uit leden van de wïjk- vereniging, de Stichting Samen levingsopbouw Schiedam- Noord en ambtenaren gaat nog onderzoeken welke kleur de wijkbewoners de flats willen i geven, om het aanzien wat fleu- riger te maken. Schiedam - De 63-jarige fietser A. Streunding uit Schiedam is bij een botsing met een auto bus op het kruispunt van de Burgemeester Knappertlaan en de Ary Prinslaan om het leven gekomen. De 24-jarige viaardingse bu schauffeur J.T. reed de man aan op het moment dat deze met rijn fiets onvoorzichtig het kruispunt overstak. In het nabijgelegen Gemeente Zie- kenhuis bleek de man te zijn overleden aan een schedelba- sisfraktuur. Getuigen die meer inlichtingen over dit ongeval kunnen ver strekken worden verzocht kontakt op te nemen met het hoofdbureau van politie aan de Lange Nieuws tra at. Tel. 010-260760. Schiedam - Onder politie-bege- leiding is de 52-jarige Schie dammer T.J.N. per ambulan ce van de Schiedamse weg naar het Gemeente Zieken huis gebracht. De man was plotseling onwel geworden en gevallen. Een toevallig passerende dokter constateerde een hartinfarct Op de Burgemeester Honnerla- ge Gretelaan werd de 36-jari- ge Schiedamse H.B. onwel. De vrouw klaagde over buik klachten. Zij is door de GG en GD voor opname naar het Nolet Zie kenhuis gebracht Schiedam - Een dronken auto mobilist heeft op het Rubens plein een geparkeerde wagen total loss gereden. Twee ande re raakten zwaar beschadigd. De politie heeft de man een rijverbod opgelegd. De 24-jarige automobilist W.PM. uit Vlaardingen slipte en ramde de wagen van de 33-jarige W.B.H. Tevens ont stond een kettingbotsing tus sen andere geparkeerde au to's. De wagen van de 27-jari- ge Schiedammer JJM werd hierbij voor en achter zwaar beschadigd. Het voertuig van F.W.W. v. S. werd alleen aan de achterkant beschadigd. Vlaardingen - Bij het bedrijf Damco aan <Jc Industrieweg is gisterochtend brand uitgebro ken. Om vijf uur ontdekte het personeel van het bedrijf het vuur. 4%, Door oververhittig van een brander is vermoedelijk brand ontstaan. De gealar meerde brandweer heeft een gedeelte van het plafond weg gebroken om eventueel ach- tergebleven vuurresten te ver wijderen. Voor het eerst sinds het aftreden van Lydia van Duijn-Spruit als wethouder in januari en de pensionering van burgemeester Heusdens in april was gister avond het Viaardingse college van burgemeester en wethou ders weer geheel compleet: met de nieuwe wethouder Jo Ver meide en de kersverse burge meester Win» Kieboom. Voor het eerst sinds tijden ook werd de raadsvergadering, met evenwel niet veel hete hangij zers op de agenda. Op één avond afgehandeld. Elders in den lande geen uitzondering, in de Viaardingse politieke ge schiedenis een unicum van de eerste orde. Nog meer opzien baarde de tijd waarin alle agendapunten aan de orde waren geweest: om kwart over negen was het op met de oorspronkelijke agenda punten en werd nog een kwar tiertje dieper ingegaan op het in allerijl door PCG-fractieiel- der Jelle Wi jnstek aan de agen da toegevoegde probleem van de IJsselhoeve. De raadsleden waren nog net op tijd thuis voor het Simpllsties Verbond. Dezé krant, waarin u a! het nieuws uit eigen omgeving kunt vinden, wordt bezorgd in combinatie met het Rotterdamsch Nieuwsblad. Stuur mij deze krant 14 dagen gratis toe in combinatie met het Rotterdamsch Nieuwsblad. naam; adres: woonpl tel.: Deze bon in open envelop, zonder postzegel, sturen naar. Antwoordnummer 034, Rotterdam.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1975 | | pagina 1