Moederbrigade Hogendorplaan laat op zich wachten nu anders Hoekse strand weer schoon na dumping van laag stookolie Verkeersmaatregelen voor Kethel in studie Stichting Rood Vlaardingen in 't leven geroepen voor: Hoekse hondenkennel gaat toch verdwijnen Opruimen duurde vol etmaal Luchtbuks maniakken teisteren Vlaardingen Smit versus Groenendaal Meisjes lastig gevallen 100ste jaargang no. 25335 Vrijdag 6 juni 1975 ON AFHANKELIJK DAGBLAD SCHIEDAM EN KETHEL Broersvest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 262566 - klachtendienst 144144 Slechts een vrijwilligster Vlaardingen De gemeentelijke sociale dienst heeft een nieuwe regeling voor het Inleveren van inkomstenbriefies In het kader van de Wet Werkloosheids Voorziening en de Rijksgroepsregeling Werkloze Werknemers, Dit nieuw ingevoerde systeem maakt het mogelijk, dat belanghebben den hun inkomster.briefjes, als het de WWV betreft wekelijks en als het de RWW betreft maandelijks, per post naar de GSD sturen Deze briefjes kunnen desgewenst in het weekeinde of maandag morgen in de brievenbus van de GSD worden gedeponeerd. Het bewijs van inschrijving als werkzoekende bij het arbeidsbureau dient uiteraard onverkort op het tijdstip van verlenging persoonlijk te worden getoond bij de sociale dienst. Hiervoor kan men dagelijks terecht van acht tot half één en van half twee tot vier uur bij de afdeling financieel beheer op de tweede etage van het gebouw van de GSD aan de Fransenstraat meldt zich Vlaardingen Het samenstellen van moederbrigades zit tegen. De ge meente heeft geprobeerd vrijwillig sters te krijgen die scholieren moeten helpen bij het oversteken van de druk bereden Van Hogendorplaan in Vlaardingen. Tot nu toe heeft slechts één moeder zich opgegeven. Het ziet er naar uit dat deze tweede poging kompleet is mislukt. Op donderdag 26 juni gaan leden van de actiegroep Van Hogendorplaan naar het stadhuis om met de gemeente te praten. Er moet dan een oplossing worden gevonden voor het al maanden slepende pro bleem rond de samenstel ling van de verkeersbriga- des. Vlaardingen De depen dance van scholenge meenschap Westland- Zuid is het doelwit ge- worden van een lucht- - buksmaniak. Vele ruiten vertonen sinds woensda gochtend kleine gaatjes. Dit schieten met een der gelijke buks of lucht drukpistool komt de af gelopen maanden vaker voor. Eon ieder die jeug dige vandalen of wellicht volwassenen de2e bezig heid ziet uitoefenen wordt verzocht de politie hiervan in kennis te stel len. De zebra's aan de Van Ho- gendorplaah zijn al wat veiliger. Gemeentewerken hebben zogenaamde katte- ogen in het wegdek aange bracht. 's Avonds reflecte ren de koplampen van au to's en bromfietsen op de kleine glazen ogen in. de plastic rondjes. Dat de samenstelling van de moederbrigade is mislukt verwondert Jacques Thïjs- sen van het ontmoetings centrum 't NieuweLant al lerminst. In de krant van 16 april verklaarde hij al: „Het is beter de moeders via de hoofden van school te benaderen. Die staan dichter bij de mensen dan de gemeente". Als het toch lukt verkeersbri- gades samen te stellen zal dat pas bij het nieuwe schoolseizoen van start kunnen gaan. Dan wordt nog voor het einde van het. jaar begonnen met de re constructie van de Van Ho gendorplaan, dié momen- - teel iets-minder druk- bere- den wórdt"omdat dé in bet: verlengde liggende Van Linden Van den Heitvell- singel is opgebroken, zodat de moeders maar een paar maanden, hoeven te helpen. VhT2rtiviteiten*in'vhLrdi!^ SteSiomKj1 Luxo de driG weken_een fito worden van de grond te laten komen Nu Jïl vertoond, die meestal alleen is de Stichting Rood Vlaardin- gedraaid, Nu ge- voor donateurs toegankelijk is. gen in het leven geroepem op geen van die plaat- Dat laatste niet volgens de Door deze stichting worden stichting noodzakelijk om fi- voorlopig gedurende dapnaan- Om aan die toestand een einde hanciële redenen. den september tot en met de- te maken is de Stichting Rood cember zes films vertoond in Vlaardingen in het leven geroe- »Het is echter nlt de bedoeling de Harmonie aan de Schiedam- pen. Om té beginnen zal er om - om alleen politieke films of seweg. Deze filmvoorstellingen worden p steeds gevolgd door een stfeie- teit in de Sociëteitszaal en ver- mocdelijk wordt voorlopig één V keer de omstreden toneelgroep Proloog naar de Stadsgeboor- iVv Vfr'-r - zaal gehaald. In Rood Vlaardingen, het orgaan 1»-~J\ van de Pasifistisch Socialist!- '"l sehe Partij, werd. door de PSP y~T»: 1 1 -al«nigenüien de-aandachtige- -■ 'f-r- vraagd voor de vertoning van films en de organisatie van to- x neelvoorstellingen. Rood Vlaar- dingen, en dus de PSP, vindt de toestand op dit gebied ron- duit droevig. „Nog niet zo lang C geleden werden er regelmatig - direkteur van de Stadsgèhoor-, zaal, brengt in samenwerking met de stichting Rood Vlaardin gen in de herfst een voorstel ling van deze toneelgroep. Het donateurschap kost vijf gulden; de prijs van een filmvoorstel ling bedraagt dan één rijksdaal der. De vloedlijn, besmeurd met een dikke laag stookolie. Bulldozers'werden ingezet om de Montéri'ge massa te* verwijderen^, Met vrachtwagens wórdt het spul naar vuil stortplaatsen afgevoerd. Door een technisch misverstand' is gisteren een foto van de Maassluis*? wethouder K. Smit geplaatst bij een artikel over de Lidwina-biograaf P.Groenen daal. Beiden bieden wij jtier- voor onze excuses aan- Hoek van Holland Over een lengte van twintig kilometer is de kustlijn tussen Hoek van Hólland en de Wassenaarse Slag, even ten noorden van Sche veningen verontreinigd door een vette laag stookolie die door nog een onbekende vrachtboot is geloosd. Met veel mankracht en zware bulldozers zijn opruimingsploegen er gis teren in geslaagd het Hoekse strand weer schoon te krijgen. De werkzaamheden aan de rest van de kuststrook zullen nog tot zeker dit weekeind in be slag nemen. Overdag illegaal olie lozen is sinds kort haast onmogelijk ge worden. Verkenningsvliegtui gen van de marine voeren haast onafgebroken verkennings vluchten boven de kustlijn uit Een illegale lozing wordt dan binnen de kortste keren ont dekt en het schip wordt aange houden. Niettemin zijn opsporingsvaartui gen van rijkswaterstaat meteen na de eerste melding uitgeva ren, ook al om na te gaan hoe veel stookolie er nog in zee lag. Die hoeveelheid bleek echter teverwaarlozen: de vloed had" de dikke olielaag intussen al op het strand gezet In de Hoek werden drie bulldo zers en een hoeveelheid man kracht ingezet om de klonterige ■.massa te verwijderen. Met vrachtwagens werd de stook olie afgevoerd naar yuilstort plaatsen. Vijftien schoonma kers van de gemeentelijke dienst voor sport en recreatie zijn zeker 24 uur in touw ge weest om het karwei op Rotter dams gebied te klaren. Schiedam Twee Vlaardingse meisjes van zestien en achttien jaar zijn in het Schiedamse Hargapark lastig, gevallen door vier nog onbekende jongens van een jaar of vijftien. De jongens dwongen de meisjes tot stoppen toen ze bij de Sport- laan op de fiets naar huis re den. De meisjes werden hinder lijk betast voordat de jeugdige „aanranders" in de struiken verdwenen. De dader van deze illegale olielo zing is nog onbekend. Een woordvoerder van het ministe rie van verkeer en waterstaat zei gistermiddag*. "Gezien de lengte van de verontreiniging kan men aannemen dat het schip voor de kust zijn tanks heeft omgespoed. Dergelijke praktijken vinden gewoonlijk 's nachts plaats. Het is dan erg moeilijk om de dader te vin den".

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1975 | | pagina 1