SCHIEDAMSCHE COURANT Massaal Sc Mediants pi 'Of est tegen hi in rverhoging procent" GO0 NIEUWS! Suggesties van politie voor inbraakpreventie JA, IK N€9*l D€ PROCF S „Wethouder ■- - schuift G8D- problemen af" Luchtbuks- maniakken ook in Schiedam Nog even Schiedam Agent breekt zwakke arm van aange schoten fietser PSP boos op progressieve partners „LEMS PLEEGT PRIETPRAAT VAN FORMAAT" Tegen lantaarn, over de kop en vlug verder Politie: 'Beter voorkomen dan genezen Vliegtuig door ruit Duur ritje over Willemsbrug 6 pagina's Dinsdag 10 juni 1975 ONAFHANKELIJK DAGBLAD lOOate jaargang no. 25337 Broersvest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 262566 - klachtendïenst 144144 SCHIEDAM EN KETHEL In vrij wel alle Schiedamse wijken worden mo menteel akties ge houden tegen de huurverhoging van acht procent. Bewo nersverenigingen van de drie oude wijken roepen de buurtbewoners op om op 1 juli de nieuwe regeling massaal te weige ren. Gisteren over handigden enkele bewoners van Nieuwland een peti tie aan burgemees ter Lems met het verzoek voor de ge meentewoningen in de wijk een gediffe rentieerde regeling te treffen. Vijfhon derddertig Schie dammers uit de om geving van de Mon seigneur Nolenslaan tekenden deze lijst. Het college van burge meester en wethouders heeft vanmiddag op het stadskantoor naar aan leiding van deze akties over de huurverhoging vergaderd. Dit terwijl in dc zuidwijk een geluidswalen de be volking opriep om van avond een protestverga dering aan de Zwarte- waalsestraat te bezoe ken. Deze bijeenkomst begint om acht uur in het lokaal van de hewo- Enkele bewoners van Nieuwland overhandigden gisteren aan burgemeester Lerns een nersveremgmg Schie- petitie met 530 handtekeningen van verontruste Schiedammers. dam-Zuid. Inmiddels heeft het college be kend gemaakt dat de veelbe sproken maatregel ook zal wor den behandeld op de gemeente raadsvergadering van maandag 16 juni. Verdere toezeggingen wilde menjaog met doen. Vertegenwoordigers van de diver se bewonersverenigingen heb ben reeds toegezegd op de ver gadering van de gemeenteraad aanwezig te zijn. ,Dit wordt immers te gortig. In de Nieuwe Maasstraat staan bijvoorbeeld huizen die al vijf tien jaar'geen groot onderhoud, maar wel diverse huurverho gingen hebben gehad. Dit is toch strijdig met het bij de wet bedoelde streven naar een har monieus huurpatroon", aldus de huurgroep van Zuid". Deze actie is een logische voortzet ting van onze aktiviteïten tegen de gewraakte huumota van Gruijters, Van Dam en Schae- fer." In de wijk heeft de vereniging reeds honderden formulieren verspreid met aanwijzingen voor het weigeren van de nieu we maatregel. Van de omslag van dit stencil kan een affiche gemaakt worden. De bewonersverenigingen in Oost en West verspreiden geen sten cil, maar geven alleen inlichtin gen op de spreekuren die iedere maandag-avond van zeven tot acht uur worden gehouden in het wijkcentrum aan de Dr. Zamenhofstraat en het Sport- fondsenbad aan de Burgemees ter Knappe rtlaan. Vlaardingen „Het is schandalig dat een PvdA-PPR- college de mensen met de laagste inkomens links laat liggen". Dat vindt de afdeling Vlaardingen van de PSP over de houding van het college ten opzichte van GSD-cliënten die zich in een belangenorganisa tie hebben verenigd. Door middel van het onlangs uit gebrachte Zwartboek heeft de organisatie, waar de ontevre den sociale dienst cliënten ter zijde worden gestaan door wel- zijnswerkers, van hun positie blijk gegeven. Onder de kop „Oogkleppen van het programcollege" valt de PSP, niet voor de eerste keer, het programcollege aan. Wet houder IJsbrand van der Vel den moet het ontgelden, want zo staat in Rood Vlaardingen: .Afschuiven die hap, dat is vol gens IJsbrand de gemakkelijk ste manier om problemen op te lossen. Met deze houding gaat het programcoUege voorbij aan een aantal landelijke tenden- zen". De plaatselijke pacifisten wijzen op gelijke belangenorga nisaties in andere steden, waar evenals in Vlaardingen hun functioneren van de sociale diensten aan de orde wordt ge steld. Met het Vlaardingse zwartboek wil het gemeentebestuur niets doen, zo weet de PSP. „Wethou der IJsbrand heeft in de wan delgangen zelfs toegegeven blij te zijn dat de GSD niet meer onder zijn verantwoording valt", meldt Rood Vlaardingen, Vlaardin gen/Schiedam Bur gemeester Lems van Schie dam pleegt prietpraat Tot die conclusie komt de afde ling "Vlaardingen van de PSP, de Pacifistisch Socia listische Partij, in hun eigen maandblad Stood Vlaardin gen. De redactie van het blad heeft een artikel gewijd aan het vlootbezoek van een aantal oorlogsschepen aan Schie dam en de actie ertegen van de Schiedamse collega's. „Wat Lems zei was onthul lend", aldus de Vlaardingse pacifisten, „Dit zijn geen oorlogsschepen, want ze hebben ook een vredestaak". Dat zei Lems. Ziet u het woordje „ook" staan". De PSP concludeert dat Schie dams burgemeester onom wonden toegeeft dat deze schepen behalve „een vre destaak" (Welke, zo vraagt Rood Vlaardingen zich af) ook voor iet3 anders zijn. Prietpraat van formaat over een macaber onderwerp, vinden de Vlaardingers. Vlaardingen Een Vlaardingse politieagent heeft in het afgelo pen weekeinde de arm van een arrestant gebroken, toen deze weigerde mee te gaan naar het bureau. De man, de 37-jarige Vla ar dinger C. de H., werd in de nacht van zaterdag op zondag in de Zo merstraat aangehouden- De surveillerende agenten hadden de man slingerend op zijn fiets rien rijden en vermoedden dat hij onder invloed van sterke drank was. De Vlaardinger werd staande ge houden, maar hij weigerde van de fiets te komen. Na herhaalde verzoeken bleef de man weige ren. Tenslotte pakte een van de agenten De H. bij de arm om hem te „helpen" van de fiets te komen. Bij dit voorval brak de linkerarm van De H. Later, nadat hij naar het Holy Ziekenhuis, was ge bracht, verklaarde hij, dat deze arm erg zwak is als gevolg van een ziekte waaraan hij vele ja ren heeft geleden. Schiedam De 22-jarige elektro- - monteur S. S. J. V. heeft op de Burgemeester van Haarenlaan met zijn auto een lichtmast om ver gereden en is daarna over de kop geslagen. Nog voor de politie ter plaatse was, reed de Schiedammer ech ter reeds huiswaarts. Met be hulp van omstanders had hij kans gezien de wagen weer overeind te zetten. Agenten, die de automobilist in haalden, lieten hem de blaastest afleggen. Evenals de daaropvol gende bloedproef viel deze posi tief uit, met als gevolg dat tegen de man proces-verbaal werd opgemaakt SchiedamAHaardingen De luchtbuksmaniakken in Vlaar dingen, die verleden week vele ruiten van een scholengemeen schap als doelwit kozen, zijn wellicht ook in Schiedam actief geworden. Bij de politie kwamen twee mel dingen binnen over het afvuren, van een dergelijk wapen. Dit maal niet op ruiten, maar op personen. De 47-jarige technicus C. W., die met zijn hond 's avonds op de Buys Ballotsingel liep te wan delen, voelde ineens iets langs zijn wang scheren, nadat hij een knal had gehoord. Van de schrik kon hij alleen maar mee delen dat hij een auto zag weg rijden. Een visser op het complex Vijf* sluizen werd ronduit bedreigd, door twee mannen die een luchtbuks hanteerden. De heer C. B. vertelde de politie dat hij plotseling twee mannen, waar van één met baard op ach af zag komen. Eén van hen be schoot hem. Beiden hebben aangifte gedaan. Achter de Singel wor den na ds bouwvakvakan tie acht onbewoonbaar verklaarde woningen ge sloopt. Voor de grond die hierdoor vrijkomt, tussen de Villastraat en de Watt straat, heeft de gemeente nog geen definitieve be stemming. Het terrein zat daarom voorlopig worden beplant. De sloop van het blok hui zen Singel 184 klein 2 tot en met 16 is bekend ge maakt op de laatste verga dering van de commissie voor gemeentewerken. Aan de achterzijde van de woningen aan de Villa- straat en de Singel gaan de ambtenaren schuttin gen plaatsen om de inloop te verhinderen. De komst van de slopers moet nog worden goedge keurd door de gemeente raad. Dezé krant, waarin u al het nieuws uit eigen omgeving kunt vinden, wordt bezorgd in combinatie met het Rotterdamsch Nieuwsblad. Stuur mij deze krant 14 dagen gratis toe in combinatie met het Rotterdamsch Nieuwsblad. ad tob: wOonpl.: tol,: Dare bon in open envelop, zonder postzegel, sturen naar: Antwoordnummer 834, Rotterdam. Vlaardingen/Schiedam De Vlaardingse en Schiedamse politie wil- leti.ez: dit. jaar veel aan doen om onprettige" er varingen als inbraak in de vakantïetijd te voor komen. Onder het motto "Voor kom onprettige ervarin gen" worden in Vlaar dingen tal van waar schuwingen gegeven op een speciaal daartoe in het leven geroepen kaart. Buiten deze "Tien geboden van de Vlaar dingse politie" is op de kaart nog gelegenheid voor het invullen van allerlei medische gege vens van de houder van de kaart, die van belang kunnen zijn in het geval hem een ongeluk over komt. In een circulaire waarschuwt de recherche, dat vakantiegangers maar beter vóórdat Zij hun huis en haard onbeheerd achterla ten, enkele zaken kunnen rege len. "Want", staat in de circulai re. "Het edele inbrekersgilde gaat, in de Komendetijd waar schijnlijk niet met vakantie: wellicht later in het jaar: van uw kostbaarheden?" De Vlaar dingse Hermandad roept met vakantiegangers op een beetje te waken over andermans ei gendommen: "Noteer bijvoor beeld de nummers van "vreem de auto's" en bel de politie als er iets verdachts te rien of te horen' "is.1 Beter honderdmaal voor niets gebeld, dan éénmaal te laat", vindt de politie. Naast de kaart met suggesties voor inbraak-preventie, die bij het bureau van politie aan het Delftseveer 6 gratis verkrijg baar is, kan daar een formulier worden afgehaald voor de om schrijving van kunst en antiek, waarop eventueel een foto van het waardevolle artikel kan worden geplaatst. Door het gebruik van dit formu lier wordt het voor de politie makkelijker om de vermiste kostbaarheden op te sporen: "Zonder een dergelijke om schrijving van de eigendommen blijft het achterhalen ervan vaak een tamelijk ondoenlijke zaak, aangezien de eigenaar veelal over te weinig gegevens beschikt wat het bij hem of haar gestolen stuk of voorwerp betreft". Voor deskundig advies voor de omschrijving moeten belang hebbenden zich volgens com missaris Van Toledo wenden tot een kunsthandelaar of anti quair. Adviezen op het gebied van beveiliging worden gegeven door de afdeling recherche van de Gemeentepolitie aan het Delftseveer. Al meer dan een jaar liggen er voor de Schiedammers folders met hps voor inbraakpreventie op het hoofdbureau van politie aan de Lange Nieuwstraat Hoofdinspecteur P. A. J. Broe- dëïsT5*1"Bovendien* lawinen de Schiedammers bij ons schrifte lijk melden wanneer zij de stad uitgaan. De surveillance-dienst rijdt dan 's avonds even langs om te zien of alles in orde is. Wij gaan niet aan de deur ram melen of het gebouw van bin nen controleren nachtveilig heidsdienst doet dat wel". De vakantiegangers moeten echter wel opgeven of er tijdens hun afwezigheid nog iemand in het huis komt. Wanneer we dat niet weten kan het immers voorko men dat agenten met getrokken pistolen naar binnen gaan voor iemand waarvan dan later blijkt dat hij alleen de visjes aan het voeren was"- Schiedam Een. radiografisch bestuurd vliegtuigje heeft op het Faassenplein een grote ruit vernield. Pet stuk speelgoed raakte buiten controle van de 46-jarige typo graaf J. F. de H. en vloog dwars door een ruit het huis binnen van J. C. v. L., die de schrik van rijn leven kreeg. De rit van een betonmolen over riet klapbruggetje aan de Wester kade is een duur ritje geworden. De (te) zware bedrijfswagen van een Rotterdamse firma veroor zaakte een schade van 50 60.000-gulden schade aan de Willemsbrug. Twee hameien en twee stijlen werden onbruikbaar. Een gedeelte van de brug moest naar de fabriek terug. De stalen constructie werd daartoe ge deeltelijk weggesneden door een snijbrander. De brug zal nog enkele weken voor alle verkeer gesloten blijven. Wat betreft de schade die de betonmolen veroorzaakte: de verzekering betaalt.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1975 | | pagina 1