LEVE DE ZON ROTAN VERB0UWINGS UITVERKOOP 2649% korting op Perzische tapi, ten DERAG De «M^che /picgtl burgerlijke smsyn HOOGSTR0 Oarol Polis stel dat er geen krant was BOVA VERHUUR ik weer wiet of we een woestijn- Kapitéin Rob feuilleton door Kathinka Lannoy Teken niet op anti-abortus lijsten pa .y f y< iROTTERSSaMI E B0EZEMWEG133 ROTTERDAM TEL. 010-14.06.19 DINSDAG 10 JUNI 1975 ZC. YlgSH ZSr B3ïÖKl&r£R SS«N3fiN*» WLJE - zë 5A5ASE-53 >w ZT, SPOOK OF 6EM TEWTGEÊST ^V^BEEEDIGD HE6B5M. ZO, Al LES LIST JA IK HEB OOK IEMAND GEHOORD. IN DE 1EWT. HE? WOONT HIER MOS IEMAND 3 2270 Wat zij vinden is... de octopus, die nog springlevend is, maar zich nu vlak onder steiger, waaraan de „Vrijheid" ligt, heeft genesteld. Het dier heeft goed werk gedaan! Overal zwe ven waterplanten, algen en stuk ken wrakhout in het rond en zo is er wat ruimte gekomen voor de duikers om op verder onder zoek te gaan. De inktvis heeft met zijn kracht het stuk wrak hout, dat de vroegere schatka mer van de „Esmeralda" bedek te, weggetrokken. Rob zwemt er op af. Daar, tussen de half ver steende en verkoolde binten en spanten van het prachtige ze ventiende eeuwse schip liggen de schatten van het vlaggeschip van commodore Don Juan d'A- rias! Eindelijk heeft de zee na drie eeuwen haar buit terugge geven. Rosemarie is opgewon den en haar stem klinkt won derlijk helder door de onderwa ter-wereld. „Kijk toch eens". roept zij. „daar, een echte schat kist, zoals in de oude verhalen!" En werkelijk, op de bodem van de zee ligt een grote vierkante kist met sloten en ijzerbeslag naast een kleiner kistje-. Wat zullen zij vinden? Rei nier zweeg. Hijzelf was zo lang het hem heugde eenzaam ge weest- Daar had hij niets kun nen doen. Maar het scheen hem toe dat die ander wèl in staat zou zijn geweest de ban te ver breken. Dat hij zelfs zijn, Rei- niers, hele leven in andere ba nen had kunnen leiden als... ja, 1 wat Sis...? Dan had de machtige man misschien wel heel veel moeten opofferen. Was dat hem niet waard geweest? Langzaam, terwijl Clarisse op de zijleuning van een grote stoel naar hem zat te kijken, begon hij zijn schildersattributen op te ruimen. „Hoe... hoe staat hij tegenover mij?" „Hij houdt van je, hij kunkert er zelfs naar je te zien. Zou je ertoe over te halen zijn. hem te ontmoeten?" Reinier veegde zijn penselen droog, keek op zijn bezige han den. „Hoe weet je dat hij er naar hunkert mij te zien?" •vroeg hij. „Zie je, Clarisse, het lust mij niet, verwijten of pre ken aan te horen over de din gen die gebeurd zijn. Ik weet zelf veel te goed hoe mis het allemaal is geweest. Niemand kan dat meer berouwen dan ikzelf'. „Ben je bang dat hij je de les zal lezen? Dat zal hij niet doen", antwoordde ze. „Hij be grijpt gerust wel, en mocht hij het met helemaal begrijpen, dan zal hij het wel ervaren dat jij een man met een eigen leven bent geworden, met een eigen verantwoordelijkheid". „Dat is dan mooi", zei hij. „En iemand moet wel zijn zoals jij om daar in de duur van één gesprek inzicht in te krijgen, maar... Ik weet niet goed hoe ik het moet zeggen, ik kan mijn eigen drijfveren niet zo gemak kelijk doorgronden. Ik weet niet of ik ernaar verlang hem terug te zien". Clarisse stond op en ging naar hem toe, legde haar arm om zijn middel. Door zijn hemd heen voelde ze de levende warmte van zijn lichaam dat door h£dr kunde was genezen. „O jawel, je wilt hem wel terug zien! Ach, mijn lieve jongen, de dingen laten zich met ongedaan maken, de jouwe niet, de zijne met, de mijne niet. Wij weten alles van elkaar, zoveel als mensen maar van elkander kunnen weten, omdat er tussen ons iets is dat meer en hoger is dan alle lichamelijke aan- trekkingkracht. Dat hoef ik jou toch niet te zeggen? Ik weet dat je 20 iets je hele leven hebt verlangd. Ik trouwens ook, on danks mijn veeleisend werk. Reinier, hoe dan ook, deze man heeft op zijn wijze laat het dan een totaal verkeerde wijze zijn geweest getracht goed voor je te zijn. Dat je, uiteinde lijk, hem boven alles gaat, dat lijdt voor mij geen twijfel. Wees edelmoedig, liefste, sta hem te woord?"m Hij was doorgegaan met zijn be zigheden.' greep nu zijn vest en jas. Hoewel hij nu alweer tame lijk goed zichzelf kon aankle den, hielp ze hem ze aan te trekken. Tersluiks zochten door de schemering zijn ogen de ha re. „Goed", gaf hij zich gewonnen. Toen, haar met een korte bewe ging vast tegen zijn borst trek kend, fluisterde hij: „Ik houd 'van je, Clarisse. Ik houd van je, ik houd van je!" Haar armen om zijn hals, „Ik houd van je!" Het zware houten hek met de omhoogstekende punten, de hond die tekeerging als een ra zende en de dienaar, groot, blond, fors; dezelfde die enige dagen tevoren de jonge doctor had begeleid, die de toegang opende. De karos met het wapen op de portieren draaide over de brede ruimte naar het bordes van het woonhuis. De karos met het wapen op de portieren draaide Over de brede ruimte naar het bordes van het woonhuis. „Wacht hier op mij", gebood de hoogmogende heer rijn diena ren. Hij steeg uit, liet zich daar bij helpen, en ging wat moeilijk op een stok leunend naar de voordeur, waar de oude doc- toor Planteijde hem duidelijk zichtbaar opwachtte. Uitgave: SIJTHOFF PERS BV Deze kranl verschijnt in het gebied Nieuwe Waterweg-noord (van Schiedam tot Hoek van Holland) en is uitsluitend verkrijg baar in combinatie met hel Rotterdamsch Nieuwsblad (m Maassluis eveneens in combinatie met de, Haagsche Courant of Het Binnenhof). REDACTIE Chef redactie: M. van den Anker Redactie Schiedam: M. G. de Bruin en W. J. van der Post Redactie Vlaardïngen; M. Verkijk en C. van der Wei Feature-redactie: T. Broekmans en R. Lankamp Sportredactie: B. v.d. Berg (Vlaardïngen) en C, H, Soetens (Schiedam) De redactie Schiedam is gevestigd aan de Broarsvest 3a, tel. 262566. (Ook te bereiken via postbus 137, Schiedam) De redactie Vlaardïngen Is gevestigd aan de Brede Havenstraat 6, tel. 343229. (Ook te bereiken via postbus 110. Vlaardingen) Berichten voor de redactie kunnen per telex worden doorgege ven. Telexnummer 32177 PLAATSELIJKE CORRESPONDENTEN Maassluis: C. van de Lely. Van Beethovenlaan 625, tel. 01699-12056 Mevrouw N. Wustrow, To ren valkstraat 13. tel. 01899-15136 Maasland: S. P. van Zuilen, Diepenburchstraat 34, tel, 01899- 16143 Hoek van'Holland: L van Ooïjen, Mahustraat 135, tel. 01747-' 2804 ABONNEMENTEN Opgave van abonnementen kan geschieden op de volgende adressen: Broersvest 3a, Schiedam, (tel. 010-268091) en Brede Havenstraat 6, Vlaardïngen, (tel. 010-354525. b.g.g. 354587) Voor inlichtingen over administratie en abonnementen kan men verder terecht bij het Rotterdamsch Nieuwsblad, tel. 010-144144 KLACHTEND! ENST Dagelijks van 16.30 tot 20.00 uur en zaterdags van 17.00 tot 19.00 uur: tel. 010-144144 en 070-624562 Agentschap: Rotterdamsch Nieuwsblad. Maasluis: Biïdsrdijk- laan 8. tel. 01899-17174 NABESTELLEN FOTO'S Geplaatste foto's kunnen worden nabesteld bij de fotoredactie van het Rotterdamsch Nieuwsblad, tel. 010-144144, toestel 152. ADVERTENTIES Advertentietarieven op aanvraag, tel- 010-144144 De exploitanten van de zomerse koek en zopies in Hoek van Holland zitten op rozen. Ze hebben er lang op moeten wachten. Maar het mooie weer is toch gekomen. Duizenden zijn richting strand gegaan. Bij Maassluis ontstonden files, auto's afgeladen met kinderen, opa's en oma's allen op weg naar zon en zand. Vlaardingen, Schiedam en Maasluis beleef den een rustig weekeinde, heel wat mensen trokken er op uit. Weg waren de zorgelijke trekken van de mensen die op het strand moeten proberen hun brood te verdien; er kon en moest hard gewerkt worden. De kassa's bleven rinkelen. Eén strandbedrijf kwam zaterdagmiddag met een probleem te zitten'. Het bier vras uitverkocht, zo groot was de toeloop van dorstigen. De parkeerplaatsen vulden zich soms te goed. Laatkomers moesten zich tevreden stellen met een bescheiden plaats wat ver der van de tenten waar volop frites, fris dranken en ansichtkaarten met „Groeten uit Hoek van Holland" werden verkocht. De strandwacht van sport en recreatie had gelukkig de laatste olieresten van vorige week kunnen verwijderen, er kon weer veilig kuiltje worden gegraven. De werkelijkheid leert ons dat er nu eenmaal door alle bescha vingen en alle tijden heen is geaborteerd, Ongewenste zwangerschappen komen nog steeds voor. De oor zaak hiervan is vaak onwe tendheid. Vooral de abortussen die in een laat stadium plaats vinden betreffen (volgens een medewerker van de Bloemen- hove-kliniek) jonge meisjes van het platteland. Vooral in Bra bant, Limburg en streng gere formeerde streken raken jonge meisjes zwanger door gebrek aan kennis van voorbehoeds middelen. Ook bij oudere vrou wen in de overgangsïeeftijd komt ongewenste zwanger schap wel voor. Men weet dan vaak niet wat er aan de hand is of durft het niet te vertellen, zodat men pas in een laat sta dium bij de dokter komt. De gevolgen van ongewenste zwangerschappen zijn vooral bij kinderartsen en psychiaters bekend: volgens Dr, Pi eters van het Sophia kinderzieken huis zijn van elke 10 mishan delde kinderen er ca. 7 'onge wenst geweest. In de sociale psychiatrie was men er al lang geleden voor, abortus te legali seren, omdat men daar met de gevolgen van ongewenste zwangerschap te maken had (moeders èn kinderen). Geen zinnig mens is vóór abortus. Als je het echter wilt voorko men, zul je allereerst de voor lichting -over voorbehoedsmid delen door heel Nederland sterk moeten verbeteren. Ook moeten betere voorwaarden ge schapen worden voor ongehuw de moeders die hun kind wèl willen houden - hun goed recht, Hierbij denk ik aan het door de maatschappij accepteren van ongehuwde moeders, waar vooral de „christelijken" niet zo sterk in zijn en aan financiële uw Mening steun en gesubsidieerde kinder dagverblijven. Dit alles is nog lang niet verwe zenlijkt en zolang het niet zover is, vind ik abortus een uiterste redmiddel in een noodsituatie. Als je nu legale abortus onmo gelijk gaat maken, drijf je de mensen terug naar zeepspuit en breinaald. De rijkeren kunnen een abortusreisje naar het bui tenland gaan maken. De zieken huizen zullen weer in grote ma te geconfronteerd worden met de gevolgen van illegale abor tussen. VLAARDINGEN - GEHUWD: Jo zef Gerardus Maria de Haas 27 jr. en Marian Nanske Gepie v.Oortmerssen, 27 jr.; Theodo - rus Seijner 24 jr, en Maria Geertruida van der Schee 18 jr.; Willem Andries Roth 29 jr. en Henrietta Wilhelmina Mul der, 24 jr.; Johannes Jakob Zonneveld 31 jr. en Maria Jpr hanna Hendrika Schriel 22 jr.; Donald Richard Smid 25 jr. en Margo van Selm 22 jr.; Gerrit Komelis Bastiaan Voorburg 27 jr. en Jacoba Margaretha Plug- ge 22 jr.; Roelof Arie Keus 26 jr. en Elisabeth Christina Kra mers 19 jr. GEBOREN: Marko z.v. M. Breid en W. C. van Balen, Dillenburg singel 204; Annette Mariëile d.v. D. J. Ml den Boogert en K. G. v.d.Zeep, van der Waalsstraat 10; Daphne Johanna d.v. Th. M. de Groot en J. A. M. v.d.Son, Aalscholverlaan 88. OVERLEDEN; Apolonia Maria van Wezenberg, 42 jr. echtg.v. H Th. J. v.d.Avoird, ProfRut- gersstraaj 344; Adrianus Lee- wïs 83 jr. echtg. v. A. Zonne, Nieuwelaan 9; Jeane Louise Lendway echtg. v. J. F, van Eeden, Geert Grootelaan 115; Hendrik Bakker, 80 jr. wed nr. v. M. Stolk, Willem de Zwijger laan 470. GEHUWD: Laurens Breddels 20 jr. en Johanna Cornelia Maria van der Knaap 18 jr.; Leendert Herman Limberg 22 jr. en Ger hard a Johanna Poot, 20 jr.; Ge rardus Blom 23 jr. en Magdale- na Burgers, 22 jr.; Teunis Jo hannes André Holster 27 jr. en Jacoba Geurtsen 24 jr.; Nico- laas van Minnen 23 jr. en Caro lina Weller 22 jr.; Henricus Ma ria van Dam 25 jr. en Adriana Goemaar 22 jr. GEBOREN; Ellen d.v. F. P. Daub en M. M. Wapenaar Kwartel laan 43; Saskia Ingeborg d.v. H. P. Schriek en K. van Oudheus- den, Schiedamseweg 240; Men- no Z.V. P. C, Diepenhorst en A. E. Bakker, Spoorsingel 157b; Johanna Wilhelmina Monique d.v, K. S. Kool en L. M. v.d.- Broek, Korte Hoogstraat 35b; Ruben z.v. A. P. v.d.Graaff en C. Lakerveld, Maassluis, Bur- g.Schwartzlaan 31; Os win z.v. C. A. Kerkhof en A. H, M. Bosch, Oranjelaan 13. OVERLEDEN: Jan Abraham Baggus, 78 jr. echtg. v. W. v,d.- Knijf, Kethelweg 90; Abraham van der Pol, 83 jr., wednr. v. M. v.d. Ende, Holysingel 4; Cor nelia Johanna Scbeuller, 61 jr. wed. v. M. LBrusselaars, Lissa- bonweg 321; Johan van Doren, 60 jr. echtg. v. A. C. v.dHerg, Rotterdam, Plompertstr. 23; Wilhelmina Johanna Smaling,' 74 jr. wed. v. J. A. van Marion, Musschenbroekstr. 51; Wilhel mina van IJperen, 77 jr. Willem de Zwijgerlaan 470. ONDERTROUWD: Van der Burg Simon, 26 jr Lobeliastraat 5a en De Mooij Wilhelmina Cornelia Helena 20 jr. Kethelweg lölc; Lautenbach Gerdus 50 jr. Ber gen NH, Wetering 20 en Weber Henrietta Frederica Wijke 25 jr 2e Maasbosstraat 21; Breuring Erik Maria 20 jr. 2e Maasbosstr. 94 en Hartman Melia Francina 19 jr. Speenkruidstr. 29c; Oos- terholt Petrus Geertrudis 22 jr. v.Hogendorplaan 169a en Weer- heijm Gerdina Cornelia 18 jr. Am. Hoogvlietstr. 14; Hofman Johannes 22 jr. Haydnstraat 27 en van der Lugt Johanna 18 jr. van Maerlantlaan 87; Van der Borden Gerrit Sebastiaan Wil lem 23 jr. Heemraadstr, 28 en Wijgers Jans Cato 19 jr. v. Bee- thovensingel 103c; Van IJperen Aart 25 jr CuraQaolaan 45 en Poelman Jaclnta Lucia Fran- cesca 22 jr CuraQaolaan 48; Duchenne Comelis Adrianus 23 jr Kethelweg 181c en Mulder Geertruida Agatha 19 jr Vaart- weg 66; Knoop Nicolaas Marie 21 jr v.Boisotstr. 73 en Mostert •Trijntje 22 jr. Maassluis Serin- genstr. 48; Mechielsen Pieter 24 jr Joubertstr. 24 en Stam Cor nelia 20 jr. v.Hogendorplaan 27b; Marmarinos Panagiotis 35 jr Mr. L.A. Kesperweg 9b en Minnaar Margaretha Maria 24 jr Mr. L.A. Kesperweg 9b,Lam berts Ronald Franciscus 25 jr R'dam Galjootstr 6c en Meeuws Hendrika 21 jr R'dam Busken Huetstraat 83a; van de Wate ring Comelis Bemardus Pieter 23 jr Dwarsbleekstraat 7 en Witvliet Aaltje Cornelia 21 jr Arendstraat 5 dan wist U niet wat er aan amusement in de stad te beleven viel Als abortus nu weer onmogelijk gemaakt wordt, steken we onze kop in het zand en doen net of de realiteit die ik hierboven heb beschreven, niet bestaat. Op de voorlichtingsavond van het comité „Redt het ongebo ren kind" fs mij gebleken dat dit comité inderdaad de ogen sluit voor de realiteit. Men is tegen abortus, maar geeft geen enkel alternatief. Enkele leden van bet comité zijn zelfs tegen voorbehoedsmiddelen! Als al ternatief geven zij: vertrouw maar op God, menselijke rela ties moeten anders worden en sex mag niet voorop staan. Zoiets kun je in deze tijd niet meer verkopen! Anderen tole reren voorbehoedsmiddelen, maar voorlichting hierover om ongewenste zwangerschappen te voorkomen vindt het comité niet op zijn weg liggen. Ook op de vraag, hoe men dan breinaald en zeepspuit wilde voorkomen, werd nauwelijks ingegaan. Er werd een vaag verhaal gehouden over mentali teitsverandering en betere op vang van ongehuwde moeders. Als sociale indicatie voor abortus werd steeds genoemd: een nieu we caravan, kleuren-tv enz. Dat mensen ook op andere wijze door zwangerschap in deze har de maatschappij in nood kun nen geraken, ziet men blijkbaar niet En die maatschappij ver ander je niet door abortus weer te verbieden. Ook over de bescherming van het eenmaal geboren leven maakte men zich niet zo erg druk. Abortus mag niet, het is het opofferenvan een leven ten gunste van een ander leven. Wel was W. Westerhouen Van Meeleren (tegen voorbehoeds middelen) in het leger geweest als MARINIER. Wie iets meer weet van het leger weet ook, dat mariniers zeer effektief le ren doden en dat zij niet de liefste jongens in het leger zijn. Maar, vond hij, op bevel van hogerhand mag je doden in ver band met jé eigen veiligheid en die van de groep. Overigens vond het comité de discussie over dit onderwerp niet interessant en bezijden het onderwerp. Slechts met één eis van bet comi té, die overigens op de voor- lichtings-avond nauwelijks aan de orde kwam kan ik mij ver enigen: uitbreiding van de so ciale wetgeving voor aanstaan de en alleenstaande moeders, alsmede verruiming van de adoptie-mogelijkheden. Ik zou daar nog aan toe willen voe gen; verbetering van voorlich ting over voorbehoedsmidde len, gesubsidieerde kinderdag verblijven, betere huisvesting voor alleenstaanden, verbete ring van mogelijkheden voor part-time werk en vrijnemen bij ziekte van een kind, beter studieheurzen-beleid, zodat een kind geen belemmering voor het voortzetten van een studie kan zijn. En zo kan je nog meer bedenken. Maar zover rijn we nog lang niet en daarom teken ik de lijsten tegen abortus niet». Yvonne Hontelé Schiedam 'luxe en bedrijfsauto's zonder chauffeur Komelis Spoelmanstraat 1b (hoek afrol) Vlaardingen TELEFOON 34.90.82 Ook voor langere termijnen (leasing) en financieringen. Llw speciaalzaak in rotan - en manou-meubelën, wiegen, barkrukken; eethöeken, lectuurtalelsr kamterkisten. etc;. Tevens losse materialen en reparatie. HOOGSTRAAT 27 (BU OOSTPLEINj ROTTERDAM TELEFOON O1O-ÜS330. met toestemming van de Kamer van Koophandel van 23 mei t/m 23 juni Ja, het is niet te geloven wat er bij DERAG gaat gebeuren. Een' uitverkoop van PERZISCHE TAPIJTEN, zoals u nog nooit hebt gezien, met prijzen waarvan u mei uw ogen zult knipperen. Want wij geven Dat komt omdat wij gaan uitbreiden. Wij gaan er een heel mooie zaak van maken. Maar wel zo dat u er zich thuis voelt, dus zonder opgeschroefde deftigheid. Een gastvrije winkel waar je zomaar binnen loopt, want dat bent u gewend van DERAG. Als u een Perzisch tapijt wilt kopen, dan is dit uw kans! (t/o da voormaliga vaemarltt) Freericksplaats 9 Hiliegersberg tel. "010 -18.77.00 Schiedam:. Rubensplein 12 tel. 010 - 26.19.75 KOOPAVONDEN GEOPEND (onze verbouwingsuitverkoop geldt alleen voor de Boezemweg 138) Tijdens de verbouwing rijn we 's maandags de gehele dag geopend.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1975 | | pagina 2