Veel waardering voor Joop Schop Reitsma heeft titel binnen L -idhereik Cadeaus voor scheidende trainer Hollandiaaii bluft Wilton af WIELERCLUBS SNEL OP ROTTERDAMS PARKOERS HSV-JEUGD WINT EIGEN BEKER Aloysius-school de sterkste Maas en Be Quick kampioen HENGEL- K.AMPI OEN SCHAP Ook Balvers naar Valkenburg SCHAAKKAMPIOENSCHAP VAN SCHIEDAM Hans van Rasteren twaalfde Fortuna leider af Zilver voor Walter SOFTBAL- SEMI-DERBY DINSDAG 10 JUNI 1975 I 4 Van onze sportredactie Maassluis - Tijdens een gezellige avond in het pas geopende bowlingcentrum in Maassluis nam Joop Schop afscheid als trainer van Excelsior M. Het was tevens voor het eerste elf tal de afsluiting van het sei zoen. Ook de spelers van het tweede team waren aanwezig, vanwege hun kampioenschap. Zij promoveerden dit jaar naar de reserve tweede klasse van de KNVB. Voorzitter Piet de Groot memo reerde in een korte toespraak de betekenis van Joop Schop in de acht jaar, die hij de Maas- sluise vereniging trainde. In het bijzonder noemde hij de moei lijke periode van Excelsior, toen in 1971 bij het plotselinge vertrek van Jan van Buitenen aan het begin van de competitie Joop Schop bereid bleek Excel sior te helpen. Het mondde uit in een contract, ondanks dat de 43-jarige Schiedammer - vroe ger semi-prof bij Sparta - reeds in dienst was van het Schie- damse DHS. Naast de woorden vol lof - in aanwezigheid van de nieuwe trainer Teun Groenveld - van Piet de Groot, waren er nog meer mensen, die Joop Schop in het zonnetje zetten. Namens het eerste elftal sprak Arie van der Sar waarderende woorden. Tenslotte kwamen ex-secretaris Wim Fortuin en ere-voorzitter Piet van Dijk nog aan het woord. Ook zij toonden veel waardering voor de man, die Excelsior naar de eerste klas loodste. Alvorens men aan het bowlen sloeg sprak Joop Schop - het volgend jaar in dienst bij het Schïedamse Martinit - nog een dankwoord. Hij zei een bijzon der prettige tijd hij Excelsior achter de rug te hebben. Na tuurlijk waren er in die acht jaar wel eens problemen ge weest, maar die werden in ge zonde sfeer uitgepraat- Hij be kende eigenlijk een Excelsior- 4 - ''MaM man te zijn geworden. Dat zou hij zeker blijven. Hij wenste tenslotte Excelsior het allerbe- j ste in de toekomst -1* Joop Schop en zijn vrouw kregen verschillende cadeaus aangebo- den. Van het bestuur kreeg hij f een grasmaaimachine voor de tuin van zijn buitenhuis en van de spelers een boekenbon en een gereedschapskist Joop Schop op de schouders van- Karei Parre en Aad van t Horr. Maasland Het Maaslandse schoolsporttoemooi is bij de jongens, met het voetbal, gewonnen door de R.K Aloysiusschool en bij de meisjes, met het handbal, door 't Spreeuwenest. Beide scholen mogen daarvoor bet komende jaar de respectievelijke wisseibe- kers voor een jaar mee naar school nemen. Ook de vaders en leerkrachten kwamen bij dit voor de tweede maal georganiseerde toernooi in aktie met voetbal. Zij streden voor de sportieve eer, waarmee de openbare school J)c Schutse ging strijken. Het prachtige zomerweer was er misschien de oorzaak van dat het toernooi wat minder toe schouwers trok dan verwacht werd. Het zwembad en het strand waren op deze eerste echt zomerse dag uiteraard zeer in trek. Niettemin was er toch de hele dag een redelijke be langstelling van ouders, die hun kinderen en de vaders in de teisterende hitte met enthou siasme bleven aanmoedigen. Die warmte vormde eigenlijk het enige probleem, want het toer nooi verliep verder vlekkeloos. Hetgeen mede mogelijk werd gemaakt door de medewerking van Ford garage Korpershoek, de EHBO, MW ^7 en handbal vereniging Schipluiden en de scheidsrechters G. A. van Tie- !en, B. van den Berg, J. P. van Loenen en H. Jansen. Burge meester J. van den Brink reikte de prijzen uit, waarbij de jon gens van de Aloysiusschool glo rieus winnaar waren geworden. De vorig door 't Spreeuwenest gewonnen wisselbeker werd trots in ontvangst genomen door aanvoerder Aad Solleveld, terwijl het gehele team een her- inneringsmedaille ontving. 't Spreeuwenest kreeg er toch een wisselbeker voor terug, want de meisjes behaalden bij het hand- bal de eerste plaats. Deze beker werd voor de eerste maal uitge reikt, hetgeen burgemeester van den Brink deed aan aan voerster Daniela Verheul. Ook de meisjes van het winnende team kregen een medaille. De volledige eindstanden waren: Meisjes: 1. 't Spreeuwenest 5 pnt-; 2. De Schutse 4 pnt; 3. Aloysius 3 pnt en 4. De Klimop 0 pnt Jongens: 1. Aloysius 6 pnt. 2. De Schutse 3 pnt; 3, De Klimop 2 pnt en 4. 't Spreeuwenst 1 pnt Vaders: 1. De Schutse 6 pnt; 2. Aloysius 3 pnt; 't Spreeuwenest 2 pnt en 4. De Klimop 1 pnt Schiedam De eerste tennis kampioenen zijn bekend. Maas uit Vlaardingen had aan de behaalde 53 zege genoeg om de. titel te grijpen In de derde klasse, terwijl ook Be Quick uit Maassluis de nodige punten binnenhaalde om zich kam pioen te mogen noemen. Het team van Be Quick, bestaan de uit Jan van Strijen, Jan. LenseUnk, liesbeth Snoeck en Janet van de Pols versloeg het; team van Piaswij ek-2 met 71' en werd daarmee net als Maas kampioen van de derde klasse. Het team van het Schiedamse KSW kon het niet redden te gen de andere degradatiekandi daat Haarlem Het scheelde overigens maar weinig, want pas in de laatste gemengd dub bel viel de beslissing. Berry Janse, Ada de Mol en Joyce Findhammer wonnen hun en kelspelen, maar Mike Verkerk en Ge Baars lieten het deze keer afweten. Haarlem won met 54 en voor KSW is winst tegen DDV nu bittere noodzaak geworden. TSF kwam deze keer niet verder dan een puntendeling tegen Leeuwenbergh uit Den Haag. Rob Jalving en Gre Olthof won nen htm singles, tenvijl ook het dubbelspel van Wim van de Heuvel/Rob Jalving een zege opleverde. Doordat Wim en Mi riam Koerst het gemengddub- bel wonnen werd het tenslotte •Vlaardingen Direct na de jubilenmweek met tal van hengelsportvene- menten start de Vlaar- - dingse Hengelaarsbond met de jaarlijkse serie om het korps- en per soonlijke hengelkam- pioenscbap van Vlaar dingen 1975. Het eerste van de zes concoursen wordt gehouden op zaterdag 14 juni in het water van de Trek- vliet Organisator van dit ope ningsconcours is de H- V. „De Alver" in wiens clublokaal, Ca fé Saloon" op 10 juni de loting voor de visplaatsen wordt ge houden, aanvang 20.00 uur. Het tweede concours, georgani seerd door de H. V. „De Vriend schap" vindt op 5 juli plaats in het water van de Hoomvliet. Loting voor de visplaatsen op 30 juni in Café „De Gouden Leeuw", eveneens om 2Q.0Q uur. Ouderkerk aan de Amstel Wederom hebben de renners van de SWV Harga (Aad van Asten en Perry Balvers), die zondag 15 juni deelne men aan het kampioen schap van Nederland in Valkenburg enkele goe de uitslagen behaald. Zaterda, in de zware ronde van Puttershoek, wist Van Asten als 6e te finishen met Balvers op loe plaats. Zondag, in de ronde van Ouderkerk aan de Amstel, wederom een zeer zwa re wedstrijd waarin veel sterke renners aan de start versche nen. Van Asten, geplaagd door pijn in de lever (waarschijnlijk door het zeer warme weer), kon zich alleen maar beperken tot meerijdèn in het peloton, ter-: wijl Balvers enkele malen in een ontsnapping meeging, maar gteeds werd teruggehaald. Toch wisten zij ook nu weer in de prijzen te rijden; Van Asten 18e en Balvers 19e. V"'\ De Vlaardingers overheersten op alle fronten Schiedam - Ook de laatste competitiedag in het be staan van het elf hand bal heeft geen vlekke loos verloop gehad. De heren ontmoeting Sr.el- wiek-DWS die in Rotter dam-zuid gespeeld had moeen worden ging niet door daar het terrein van Snelwiek niet ter beschikking was. De da mesontmoeting Wilton- Hoilandiaan kon te elf der ure alsnog doorgang vinden, doordat een Wil ton arbiter bereid ge vonden werd de plaats in te nemen van een kol- lega die niet op het ap pèl was verschenen. Wilton kwam niet met haar sterk ste formatie binnen de lijnen, daar men de gelegenheid, had benut (nu er geen belangen meer op het spel stonden) enige nieuwe gezichten in het team te brengen. Hierdoor ging de schotkracht van Wilton wel ver loren, zodat Hollandiaan meer ruimte kreeg dan normaal het geval zou rijn geweest, In de eerste helft was Hollandiaan dan ook heer en meester en legde Wilton volledig haar wil op. Herhaaldelijk tastte de Wil ton defensie mis, wat tot gevolg had dat de ruststand door Hol landiaan op 0-6 werd bepaald. Na rust kwam er iets meer lijn in het spel van Wilton, doordat men zich meer aan haar plaats gebonden hield. De balkontrole werd heter en zelfs een enkele 'maal moest de verdediging van Hollandiaan handelend optre den om het gevaar te keren. Maar de eenheid in het Vlaar- dingse kamp ging weer een dui delijke rol meespelen en Wilton moest rich weer meer en meer van haar verdedigende taak gaan kwijten. Het einde van deze niet hoogstaande, maar wel zeer sportieve strijd kwam met een 1-12 zege van Holland iaan. Mar ié lie van Vliet nam voor Hollandiaan in deze ont moeting het leeuwendeel van de treffers voor haar rekening. Van onze schaakmedewerker Schiedam - De belangrijkste par tij in de zesde ronde van de strijd om de schaaktitel van Schiedam, was die tussen de beide koplopers Reitsma en Riksen. Vóór het ingaan van die zesde ronde noteerde Reits ma nog een half punt achter stand op Riksen, zodat vooral veel strijd mocht worden ver wacht, In de Joegoslavische verdediging die op het bord verscheen, of ferde Reitsma een pion en Rik sen ging daarop in. Het gevolg was echter dat de samenwerk ing van rijn stukken werd ver stoord, en toen Reitsma in en kele zetten het strijdtoneel ver plaatste naar de damevleugel, zag Riksen - in tijdnood - geen kans meer om tot mobilisatie van zijn stukken over te gaan. Op het moment dat hij beslis send materiaal verloor gaf Rik sen dan ook op. Voor Reitsma betekent deze knappe zege dat hij de titel voor het grijpen heeft In de partij tussen Groeneweg en De Bruin werd de laatste na lang verzet, vla een afruil, een verliezend eindspel binnenge leid- Vrijland probeerde in rijn partij tegen Harmanny de Ca- ro-Kann te ontwijken, maar kwam tot de ontdekking dat, toen de openingsfase voorbij was. het hem een slechtere stelling had opgeleverd. Toch zag Vrijland kans wat ruimte te scheppen en kwam via een stukoffer door herhaling van zetten tot remise. Ook de partij tussen Van Zessen en Dekker eindigde in remise door herhaling van zetten. Een stukoffer van Van Zessen had eveneens niet het gewenste re sultaat omdat de verdediging van Dekker daarvoor weer te goed was. De stand aan kop: i. Reitsma 5 pt, 2. Riksen 4.5 pt. 3. Groene weg 4 pt. Dc uitslagen in de andere klassen luiden: (le klasse) Zwart-Kruys 0-1, Van de Akker-Van Troost 1-0, Kinnegen-Maas 0-1, Groene- weg-Van Vliet 1-0. Stand: 1. Van de Akker 6 pt (kampioen), 2. Maas 4 pt (2e klasse) Van Troost-Huyser 1-0, Van Grootveld-Van Kleef 0-1, Van Oyen-Van de Pas 1-0, Kruys-Laroy 1-0. Stand: 1. Van Kleef 4,5 pt., 2. Kruys en Van Troost 3,5 pt. (3e klasse) Van Hagen-Huiskes 1-0, Colijn-Troost 0-1, J. Riksen- Van de Pluym 0-1, VermeuJen- Van Vimren 0-1, Stand: 1. Troost, Van Hagen en Van de Pluym 4,5 pt (Jeugd 13-18 jaar) Groenenberg- Noordijk 1-0, Van Waas-Van de Slik 0-1, N. Dröge 0-1. Stand: 1. Groenenberg 4,5 pt., 2. Van de Slik 3,5 pt. (Jeugd t/m 12 jaar) A. de Keizer- Holman 2-0, Van de Plum-Mes- ritz 0-2, Jung-R. de Keizer 0-2. Stand: 1. A. de Keizer en R. de Keizer 7 pt Vlaardingen In Aalten bereikte Hans van Ras teren een 12de plaats over 30 kilometer in 1.54.38. Bram de jong, eveneens van Fortuna, werd 35ste - vijfde bij de veteranen - in 204.20. Aat van der Water kwam tot een vijftigste plek in 2.12.13 en Bertus Stigter bereikte een 65ste plaats in 2.23.16. Cees van der Velden stapte na 20 kilometer wegens de warmte af. Op de Nenijtobaan in Rotterdam won Kees den Hoedt de 400 meter horden bij de JA in 61 sec. en Anton Huyer behaalde goud op de 400 meter in 53.8. Wout Püper van Fortuna deed het af met een tweede plek in 2.54.1. Yvonne Smits won de 100 meter in 13.1 sec., terwijl Kees Wester hof vierde werd op de 200 JB in 27.8. En dat hield een pers. record in. Wdly Don lag vanaf het begin op de 800 meter in een ideale posi tie bij de MA en won in 2.28.2. Walter van Rossum werd eerste op de 5000 meter bij de HB in 15.42. Rotterdam De thuis wedstrijd die de SWV Harga noodgedwon gen (nog steeds geen eigen parkoers) op het traject van de RRC Feyenoord aan de Waalhaven moest la ten verrijden, werd gekenmerkt door zeer snelle wedstrijden in alle eategoriën. Ook de Hargarenners deden weer volop mee en wisten menige ere plaats te bezetten. De gebroeders Callegari werden bij de 8-9 jari gen resp. Mauro 5e en Claudio 6e. Bij de 10- 11 jarigen wist Her man de Bruin zich ook bij de eerste tien te rijden 9e, terwijl Stefan Boccanera 14e, Maurizio Barbagli 15e en Silvia Meier 19e nog een goed uitzicht hebben op de eindprij- zen, Dick Krouwel ging lan ge tijd mee aan de leiding maar moest drie ronden voor het eind de drie mede vluchters laten gaan en kwam op de 4e plaats binnen. Bennie Heeze en Rudi de Bruin doen bij de 14 jarigen aardig mee. Ook nu wisten zij zich bij de eerste tien te plaatsen; Heeze 7e en de Bruin 8e. NIEUWELING Cees Heeze was de (eni ge) Harga-nieiïvveling en kwam in een sterk veld op de 7e plaats terecht. Martin Drop bij de liefhebbers, was lange tijd mee vooraan en ging met elke ontsnapping mee. Met nog drie ronden te rijden ging hij Wim Tonder achterna, die was ontsnapt, kreeg echter kramp en moest zich terug laten vallen in het fel ja gende peloton. Hierin werd hij in de eind sprint op de 13e plaats genoteerd. De uitslagen: Nieuwe lingen 40 km 1.02,42 min 1 Ric Feenstra (Ahoy) 2 Mart van Mourik (Feyenoord) 3 Piet van de Linden (Feyenoord) 4 Jos de Bruin (Feyenoord) 5 Peter van Dillen (Feyenoord) Jeugd 14 jaar 30 km 57,37 min 1 Theo Scholtes (Hoekseren- ner) 2 Fred Dolman (Ahoy) 3 Piet Havik (Hoekserenner) 4 John de Vries (Feyenoord) 5 Leo Beyer (Hoekse- renners) 6 Ton van Rijn( Barrhopoort) 7 Bennie Heeze (Harga) 8 Rudi de Bruin (Har ga) Jeugd 1213 jaar 15 km 26,48 min 1 Seruc Ar- danhanly (Feyenoord) 2 Jos van de Berg (Barrhopoort) 3 Teun' van Vliet (Barrho poort) 4 Dick Krouwel (Harga) 5 Rob van de Linden (Hoekseren ner) 6 Rcb Rondberg (Ahoy) 7 Joop van de Steen (Ahoy) 8 Jhon Nagel (Ahoy) 9 Mary Barendrecht (Barrho poort) 10 Fred Tigge- laar (Feyenoord) 14 Johnnie Heeze (Har ga). Jeugd 1011 jaar 10 km 18,52 min 1 Rob de Rooy (Ahoy) 2 Rob Lubgens (Ahoy) 3 Per ry Groenenberg (Barr hopoort) 4 Servaas Roos (Ahoy) 5 Fred de Berg (Barrhopoort) 6 89 jaar 5 km 10,27 min 1 Teun Breur (Ahoy) 2 Rene Breestraat (Barrhopoort) 3 Rudi de Groot (Feyenoord) 4 Tim Fortuin (Feye noord) 5 Mauro Calle gari (Harga) Hoek van Holland - Het hoogste adspirantenteam van HSV heeft zaterdag definitief beslag gelegd op de wisselbeker die door de eigen vereniging beschikbaar was gesteld voor het jaarlijkse adspirantentoernooi, waarmee ook het seizoen 1974-75 zaterdag traditiege trouw werd besloten. Met HKV en Die Haghe speelde HSV een hele competitie, dit in tegenstelling tot de zes andere poules, waar steeds met vijf ploegen een halve competitie werd gespeeld. De talrijke ouders die een kijkje op het veld kwamen nemen, konden trouwens vooral in die eerste poule genieten van korf bal van goed niveau, dat boven dien veel spanning bracht, om dat de drie ploegen elkaar geen duimbreed toegaven. Met mini maal verschil was het tenslotte toch HSV dat aan het langste eind trok. Dat was dan voor het derde achtereenvolgende jaar en het korfbalbestuur zal zich dus volgend jaar een nieuwe beker moeten aanschaffen. Ook in de andere afdelingen heeft de jeugd van veel verenigingen een erg fijne dag gehad, vooral ook door de stralende weersom standigheden. Afdeling 2 van de adspiranten bracht het 's-Gravenzandse ON- DO als winnaar naar voren, met Dubbel Zes op de tweede plaats. Dijkvogels en Die Haghe pakten de prijzen in de derde afdeling, HKV en. Die Haghe deden dat in afdeling 4 en in de laagste adspirantenpoule werden Die Haghe en HSV dc overwinnaars. Bijzonder leuk korfbal gaven ook de pupillenpoules te zien. In de eerste poule was HKV onbe^ twist de sterkste, met ONDO als tweede tweede. Afdeling 2 bracht GKV als winnaar met ook hier ONDO als runner-up. Dijkvogels veroverde de eerste plaats in de derde afdeling en vooral bü de hele kleintjes was de spanning te snijden. Daar kwamen namelijk drie ploegen op een totaal van zes punten, namelijk Dubbel Zes GKV en HSV. Bij de allerkleinsten bleek Dubbel Zes echter het beste doelsaldo te hebben, een beter dan GKV dat dus tweede werd terwijl HSV juist buiten de prijzen viel. Korfbalvoorritter Heringa kon dan ook constateren dat de prijzen dit keer erg goed ver deeld waren over vrijwel alle deelnemende verenigingen. Wanklanken waren er niet,, blessures nauwelijks en met het mooie weer als extraatje kon den de organisatoren Heringa en Slikkerveer met plezier te rugkijken. FEESTJE Teruggekeken werd er trouwens ook zaterdagavond bij de korf ballers, want een bijzonder ge slaagde feestavond vormde de afsluiting van het toernooi en van het seizoen. Het feest werd opgeluisterd door de Rhyth- mers, de bekende Hoekse dans bar, d die de nodige stemming wist te brengen. De huldiging van senioren 2 en adspiranten 5 wegens het behalen van het veldkampioenschap gaf het ge heel nog een extra tintje. Na die buitengewoon lange compi- tie lijkt trouwens iedereen wel aan vakantie toe. Vlaardingen Dank zij „slechts" een vierde plek in de tweede ronde heeft av Fortuna zijn koppositie moeten afstaan aan het Nijmeegse Quick. De roodgele formatie miste Ge rard van der Berg en gebles seerde Louis Spek en dat scheelde op diverse onderdelen een slok op een borrel. De eer ste zes ploegen uit de eerste klas moeten zich plaatsen voor de finale op 7 september en daarin heeft de Vlaardingse heredploeg nog alle kans. De dames van Fortuna bereikten in Nijmegen een derde plek. Van onze sportredactie Vlaardingen Voor Walter van Rossum was er zilver wegge legd op de Nationale Militaire Crosskampioenschappen. De Vlaardingse atleet legde de 1500 meter af in 4.05 sec. en dat was voor Fortuna de beste sei zoen prestatie. Peter Bakker won uiteindelijk de sprint en kreeg goud. Jack Derüs werd derde. Schiedam Op het honkbalter- rem van Holy aan de Zwalu wenlaan in Vlaardingen, wordt morgenavond de softbalwed- strijd Holy-Schiedam gespeeld Schiedam staat in de eerste klasse ongeslagen bovenaan, terwijl Holy nog-zonder winst punt op de laatste plaats staat De wedstrijd begint om zeven uur.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1975 | | pagina 4