,J)e n mogelijkheden van deze spelers reiken nog verder 9 VZC: weinig concurrentie B a Jan de Bruin voorzitter van De Hollandiaan SZC-trainer Wim van Kranenburg: - iS^:fF5fe SZC weer tweede klasser! g Verhoging contributie goedgekeurd (ringrecords voor Anneke van der Ende en Marcel Blomsteel Piet Bastiaanse en Leo Mons "in finalepoule Waterpolo- interïand Opening DVO '32 nog geen eenheid Een van cfe twaalf schoten waartegen de Daphnia-goalie geen verweer had... Schiedam Ruim tien jaar geleden beleefde SZC zijn laatste kam pioenschap. Gisteravond, na de 13-fl zege op Daph- nia uit Hoeve, klom het Schiedamse waterpolo zevental naar de tweede klasse van de KNZB. Met nog twee wedstrij den te spelen had SZC zijn grootste concurrent Poseidon op een niet meer te overbruggen achterstand van vijf punten gespeeld. Het is de beloning van een sterk seizoen, waarin' SZC in totaal maar liefst 179 treffers realiseerde. Een competitie ook, waarin geen der overige derde klassers in staat bleek de Schiedammers een nederlaag toe te brengen. Ook tegen het tegen degra datie vechtende Daphnia werd duidelijk waarom men ook volgend seizoen, in de tweede klasse, veel van SZC verwacht Zelfs al was de ploeg uit Hoeve nauwelijks een serieuze graadmeter, wat SZC in dividueel liet zien onder streepte de grote moge lijkheden die de selectie groep "bezit. Al na 34 seconden zette Be né van der Kuil zijn ploeg op een 1-0 voor sprong. René, zonder meer SZC's snelste zwemmer, is één van die spelers waarop trainer ¥m van Kranenburg zijn aanvallende concept bouwde. Hetzelfde geldt voor V«m van de Kolk, die in die eerste periode voor 2-0 zorgde. De nu 32-jarige oud-internatio naal en captain van de kersverse kampioen is ook al zo'n steunpilaar. Evenals SZC's jeugdin- temationaal Willem Jan Lcoman, die er voor zorgde dat de eerste pe riode met een 3-0 voor sprong werd afgesloten. Het duo Van Kranenbur- g/Roodenrijs dicteert de aanval, dat werd gister avond duidelijk. Maar te gelijkertijd maakt men zich, zelfs als de voor sprong tot boven de tien is opgelopen, opvallend druk over een eventuele tegentreffer. En iets van die instelling is overge bracht op de héle ploeg, want, ongeacht de sterkte van de opponent, SZC tracht uit elk duel het maximum haalbare to taal te halen. Tengen Daphnia resulteer de deze mentaliteit ineen dozijn doelpunten, terwijl het keepersduo Leen van Noortwijk/Addie Wies er voor zorgden dat de „nul" gehandhaafd bleef. Waarbij Van Noortwijk overigens wel een straf- worp moest stoppen. Toen was overigens de eindstand, 12-0 al bereikt- Een score die vooral m ae tweede periode tot stand kwam, want nadat Wim van de Kolk uit een straf worp voor 4-0 had gezorgd (hij miste on middellijk hierna een tweede), zorgden achter eenvolgend Ruud Kra mer Freher, René van der Kuil, Willem Jan Loc man en Fred Smits voor 8-0. Toen was het alleen nog maar de vraag hoe hoog de kampioenss core zou uitvallen. Dat die eindstand m ieder geval in de dubbele cij fers zou komen werd dui delijk toen Willem Jan Looman in de derde pe riode een strafworp om boog naar 9-0. Dezelfde, speler maakte er nog net voor het einde van de periode 1G-0 van. •»- In de vierde en laatste pe riode maakten tenslotte Dieter Kros en Ben Kra mer Freher het dozijn vol en stopte Leen van Noortwijk de strafworp die voorkwam dat Daph nia kon tegenscoren. Het had zelfs nog 13-0 konen worden* maar de door scheidsrechter J. Haas (die na een goed begin ver terugviel) toegekende strafworp werd door Frits Smits gemist,.. Het waterpol oteam van SZC dat gister avond ongeslagen, kampioen werd eni promoveert naar dei 2e klasse. Schiedam Ze had den er op gerekend. Wim van. Kranen burg en Henk Roo denrijs, resp. trai ner en coach van SZC's waterpolo- team, verdwenen gisteravond onder luid_ gejoel „pakkie deftig" in het water. De vreugde, voor 20 ver die na een 12-0 zege nog spontaan kan zijn, ontlaadde 2ïch, Het vele pu bliek, dat zich op het terras van bad Groenoord en rond het bassin had ver zameld, genoot. Het applaus voor de kersverse tweede klasser klaterde over het verlaten bad. De waterpolo sport neemt, sinds het wegtrekken van talentvolle wed- strijdzwemmers, bij de Schiedamse Zwem Club een belangrijke plaats in. Dit onderstreepte Henk Roodenrijs, weer droog in 't pak gestoken, later op de avond met de woorden: „Om dit te kunnen bereiken is door iedereen hard gewerkt. Maar het is gelukt SZC heeft zijn kampioen". Blije woorden van een voorzitter, die tien jaar in de clubhistorie moet te ruggaan om een kam pioenschap van het eer ste herenzevental tegen te komen. Vreugde ook bij trainer Wim van Kranen burg, die twee jaar gele den begon met de op bouw van de ploeg. „Een groep spelers", aldus de oud-trainer van VZC, „die nog lang niet aan het einde van zijn mogelijk heden is". Want zo is het wel: de tweede klasse, waarnaar SZC door dit 'ft >v^\ r-fTSr »v<,r kampioenschap promo veerde, is voor Van Kra nenburg zeker niet het einddoel, HOGEROP Dc leiding van SZC streeft er naar ora het Schie damse waterpol oteam een toonaangevende po sitie te bezorgen in Rot terdam en omstreken. Nog is het verschil met SVH één klasse, maar de achterstand op ZPB uit Barendrecht (2 e klasse) is weggewerkt, terwijl de andere Rotterdamse club „Rotterdam" voor bij is "gestreefd. Wim van Kranenburg: „De ambitie om nog hoger te gaan spelen is uiteraard aanwezig, maar de vraag is natuurlijk wel in hoe verre het financieel een haalbare zaak zal zijn. Maar als het lukt, en de mogelijkheden zijn er, dan gaan we zeker dóór". Over de opvolging van de huidige spelers hoeft SZC zich in ieder geval geen zorgen te maken. Van Kranenburg: „We hebben erg goede jeugd en nu al kan ik drie tot vier spelers aanwijzen die straks doorbraken naar het eerste team." Naast de vijf herenteams en één damesteam heeft SZC tevens de beschik king over een adspiran- ten- en een pupillenteam. Dat SZC, na zoveel seizoe nen. waarin de stap om hoog net mislukte, er eindelijk in is geslaagd te promoveren komt voor Wim van Kranenburg niet als een verrassing. „De spelers zijn stuk voor stuk sterker gewor den, dat zie ik als het belangrijkste punt. Maar ook conditioneel is de ploeg erg sterk. Bewust heb ik eerst gewerkt aan die conditie, omdat ik er van overtuigd ben dat dit de basis is. Pas daarna ben ik aandacht gaan be steden aan de techniek". EENHEID Zeker is ook dat het condi- Wim van Kranen burg (voorgrond) en Henk Roodenrijs in structies... tïoneel sterke SZC is op gebouwd uit spelers die het ook in de tweede klasse moeten kunnen redden. Van Kranen burg: „Het klikt gewoon erg goed tussen de spe lers onderling, terwijl een speler als Wim van der Kolk uiteraard de nodige rust brengt. Zijn routine en overzicht is natuurlijk erg belang rijk. Net zo goed als de snelheid van René van der Kuil, een echte „stoommachine", die al leen nog moet leren het karwei af te maken". Door Hans Soeters Voor René van der Kuil is waterpolo een belangrij ke bezigheid geworden. In ieder geval liet de 19- jarige lange afstand spe cialist gisteravond de Kringkampioenschappen in Gorinehem voor wat ze waren om met het wa- terpolo-zevental óók de titelstrijd mee te maken. Niettemin traint Van der Kuil weer elke ochtend en werkte hij zich na Henk Elzerman op tot de lange afstand-top van Ne derland, UITNODIGING Maar het waterpolo bij SZC kreeg dezer dagen nog een andere erken ning. Willem Jan Loom an (19) ontving van de KNZB de uitnodiging om deel te nemen aan de selectiewedstrijden van het nationale jeugd team. Zijn verrichtingen zijn van dien aard, dat het bestuur van SZC er op rekent dat dc talentvolle Schiedammer in staat is een plaats te veroveren ïn het basisteam. De elf man sterke selectie, die gisteravond op het feestelijk verlichte terras van bad Groenoord werd gehuldigd, treedt echter m zijn totaliteit op de voorgrond. Hoewel de waarde van enkele steun pilaren niet wordt onder schat, is het juist die complete inbreng waar mee Wim van Kranen burg zo ingenomen is. Ddórop doelt SZC's trai ner, als hij stelt: „De mo gelijkheden van deze spe lers reiken verder. Die tweede klasse is echt ons eindpunt met..." 9 De Kethelse eerste klasser DHS heeft zich bestuurlijk drastisch versterkt 0 Tij dens de voorbije transferpe riode werden Cees van Brandwijk, Cees van de Windt, Piet Roozen en Ro nald Dijkstra aangetrokken 3) Waarmee in Kethel de beste stuurlui niet langs de lijn staan 0 De handbalver eniging UVG komt daaren tegen nog steeds vier scheidsrechters tekort 0 De belangstelling tijdens UV- G'-S 28ste jaarvergadering viel ook al tegen: 32 perso nen 0 Zeven minder dan vorig jaar 9 Dan had SZC gisteravond in bad Groe noord minder te klagen: 120 kijkers 0 Waaronder dc of ficiële afvaardiging van de sportraad: Rein van Kaalte, Gé Reus en Jan Tjassens 0 Staande op een wiebelend tafeltje dankte SZC-voorzit ter Henk Roodenrijs alle be langstellenden O Even eer der was hij, als coach, door, de spelers in het water ge mikt, nadat zijn onafschei- deli jke pet hem was voorge gaan 0 En Henk had zich nog wel zo strategisch bij de uitgang opgesteld 0 Dan had trainer Wim van Kra nenborg het linker bekeken, door ruim van te voren al zijn kostbaarheden in bewa ring te geven 0 Henk en Wim hadden overigens wel droge kleren bij zich 0 Nat worden kostte tijdens het Schiedamse eeuwfeest nog een kwartje 0 Althans in de sporthal Margriet waar de kwartjesautomaten in de douches wel gaan verdwij nen 0 Voorlopig was de opbrengst nog mooi meege nomen 0 Zeker is dat met het weghalen van de auto maten een brok humor In de sport gaat verdwijnen 0 Dan heeft de banncommis- sie van de wielerbaan Schiedam het beter bekeken 0 Er werden een paar licht masten geplaatst, met als gevolg dat de wekelijkse po pulaire pas stopt als „de lol" er af is 0 Het aanvang- stijdstip van vanavond is wel bekend: half acht Van onze sportredactie Vlaardingen Tijdens de algemene ledenvergadering van de voetbalvereniging De Hollandiaan was de bestuursverkiezing het belangrijkste punt van de agenda. Aftredend en niet herkiesbaar waren voorzit ter Bertus de Vette, viee-voorzitter Cor Mosselman en Cor Spruyt (commissaris materiaal). De overige bestuursleden waren wel herkiesbaar. Het nieuwe bestuur bestaat thans uit Jan de Bruin (voorzitter), Anton Huiskes (secretaris), Joop "Woudenberg (public rela- Gorinehem Trainer Teun Verboon (VZC) kon terecht trots zijn op zijn jongste stayers Anneke van der Ende en Marcel Blomsteel. Ieder op de 800 vrij verbeterden zij hun kringtijd met enkele tientallen seconden. Vooral Anneke van der Ende kruipt met haar 10.09.7 steeds dichter naar het record, dat Ada Pors (9.47) bij de 14-jarigen heeft. Daarom gisteravond in het fraaie Wimpmolenbad (Gorinehem) grote vreugde bij de VZC-cIan, omdat die twee successen de teleurstelling even overlapten. Teun Verboon, samen met Theo Romein en Sjaak Bot Op volle oorlogssterkte bij dit ZR O-evenement: "Het koude water van het Kolpabad (bui tenbad) heeft er toe bijgedra gen dat de A-grocp een tral- ningsachterstand heeft opgelo pen omdat wij het de voorbije dagen (voor warme dagen) niet meer verantwoord achtten in dat koude water te trainen. Het gevolg was dat VZC zijn heil weer moest zoeken in 25 meter baden, enkele trainingen moest laten vervallen waar door de opbouw in die training is gestagneerd." "Het gevolg daarvan is", gaat Teun Verboon verder, "dat de kans voor de vier talenten die mogelijk naar de WK in Call gaan, idem is (Ada Pors, Diane Edelijn, Rob de Gier en Ruud Pijper). De gemeente Vlaardin gen had beloofd dat per 15 mei de temperatuur van het buiten bad zo'n 23 graden C zou zijn, maar vorige week woensdag was het nog 15_.,. Ada Pors heeft zich al onder therapeuti sche behandeling moeten stel len en masseur Peet van der Meijden, die zich anders vlak voor de Nationale bij de VZC- ploeg voegde, heeft nu al de Vlaardingers onder handen". Nochtans grossierde VZC al op de eerste dag van de ZRO-strijd in medailles (10 van de 20), maar dat kwam voornamelijk omdat de concurrentie voor de 800 en 1500 meter erg klein was. Eline Herfst, voor het eerst dit jaar bij de 14-jarigen, was nog de grootste rivale, maar haar 9.52.7 staat nog ver wijderd van het kringrecord van Ada Pors (9.47). Ter illustratie: Diane Edelijn kwam bij meisjes onder 16 jaar (over de 800 meter) tot 10.02.7, Door Bas van den Berg terwijl collega Anneke van der Ende, twee jaar jongci, al tot 10.09.7 kwam. Bewijs dat VZC's toptalenten uit vorm zijn. De jeugdinteriand tegen CSSR il lustreerde dat afgelopen week einde al cn die lijn zette met name Ada Pors door met haar 9.19.6 over de 800 meter. Concurrentie was er alleen van Jan Hak van Devel op de 1500 vrij, die in plaats van René van der Kuil nu de slag met Frits Jan Edelijn aan ging cn die won in 18.09.1. Wat de limiet voor de Nationale betekende. Paul Gast won bij de 16-jangen in 29.31.1 en And ré de Jager van PCG bij de 14-jarigen in 20.29.1. Yvonne van Heyst had bij de dames (800 meter) weinig tegenstand van Jossie Verkerk (Devel), terwijl die afstand bij de m.o. 16 jaar een VZC-aange- legenheid was. Uitslagen: 800 vrij jongens onder 12: 1. Marcel Blomsteel (VZC) 10.45.9, Idem meisjes: 1. Anne ke van der Ende (VZC) 10.09.7, 2, Christina Beukema (Posei don) 10,50, 3. Irma van der En de (VZC) 11.45.2. y 800 vrij meisjes onder 14: 1. Eiine Herfst (R) 9.52.7. 2. Judith Ver kerk (Devel) 10,15.7, 3. Karin Nieuwstraten (VZC) 10.33.5. 800 vrij meisjes onder 16: 1. Ada Pors (VZC) 9.19.6, 2. Diane Ede lijn (VZC) 1002.7, 3, Irene van der Laan (VZC) 10,42.9. 8G0 vrij dames: 1, Yvonne van Teun Verboon ...achter stand... Heyst (VZC) 10.41.7., 2. Jossie Verkerk (Devel) 10.48. 1500 vrij jongens onder 14: 1. Andre de Jager (PCG) 20.29.1, 2. Kees van der Woude (Devel) 20.53.1, 3. Arie van Dijk (ZPB) 20.57.2. 1500 vrij jongens onder 18: 1, Paul Gast (VZC) 19.31.1., 2. Pim Vogel (Merwede) 19.37.2, 3. Erick van Westen (Devet) 19.57.9, 1500 vnj heren: 1. Jan Hak (De- vol) 18.09.1, 2. Frits Jan Edelijn (VZC) 18.51.2. Rotterdam Drie van de tien Schiedamse deelnemers hebben zich uiteindelijk door de voor ronden van het persoonlijk damkampioenschap van het district Rotterdam geworsteld. Voor de finale in de hoofdklas se plaatsten zich Piet Bastiaan se en Leo Mous. De herkamp tussen dit tweetal en twee Rot terdamse tegenstanders wordt, niet gespeeld. De finale, die in de herfst wordt verspeeld, bestaat uit de vol gende dammers: Wim Brinke rink, Adri van Huët, Peter Poot (allen DV Constant), Jan Bouse- ma, M. van Eijk en Theo van Prooijen (DV Het Oosten), Ge- rord Meyer (Chariois) en Piet Bastiaanse en Leo Mous (Schie dam). In de jeugdklasse is de herkamp om de finaleplaats in het jeugd-; kampioenschap van Zuid-Hol-, land reeds verspeeld. John Sla moest ook in de laatste partij tegen Peter Bakker capituleren, waarmee de eindstand 5—1 in het voordeel van Bakker kwam. Bij de damclub Schiedam gaat men zich nu voorbereiden op de komende competitie in sep tember. Gedurende de zomer maanden zal evenals vorig jaar weer een oefenprogramma wor- den afgewerkt. Wedstrijden te gen Constant, Vlaardingen en Zwartsluis staan reeds vast, ter wijl mogelijk ook gespeeld wordt tegen Alblasserdam, Het Oosten en Monster. Getracht wordt om ook tegen enkele bui tenlandse clubs te spelen. Schiedam In zwembad Groe noord wordt vanavond een wa- terpolo-wedstrijd gespeeld tus sen het nationale jeugdteam en een geselecteerde Britse ploeg, geformeerd uit spelers uit En geland, Schotland en Wales. De wedstrijd begint om zeven uur. Maasland Het nieuwe vereni gingsgebouw van voetbalver eniging MW27 wordt zaterdag 14 juni officieel geopend. De nieuwe accommodatie ligt aan het Doelpad, waar MVV de nieuwe competitie op drie vel den kan beginnen. Het nieuwe verenigingsgebouw heeft bijna een half miljoen gekost, welk' bedrag door MW zelf (subsi dies. eigen geld, acties, zelf werkzaamheid en leningen) op tafel werd gebracht. Ter gelegenheid van de opening recipicert het bestuur 's mid dags tussen vier en zes uur, tijdens welke bijeenkomst voor zitter Jaap de Bruijn het prach tige sportpaleis officieel zal openen. Voor de Maaslandse bcvol king en verdere belang stellenden houdt MW op de zaterdag 21 juni open huis. tions en manager selectie- groep), Job Mostert, Henk Jan sen, Rinus Dijkstra en Marie Struys (wedstrijd-secretaris). Enkele funkties binnen het be stuur moeten nog verdeeld wor den. Met algemene stemmen kozen de leden zakenman Jan de Bruin tot nieuwe voorzitter van Hol landiaan. Deze eigenaar van* verschillende kledingzaken is 32 jaar oud en was reeds spon sor van De Hollandiaan. Jan de Bruin was eerder aan Hillegers- berg „gebonden", maar kwam door enkele van zijn werkne mers in contact met Holland iaan. Het is dus niet alleen bij een sponsorschap gebleven. Perschef Joop Woudenberg: „Wij zijn erg blij met Jan de Bruin als voorzitter. Niet omdat hij onze sponsor is, maar vooral omdat hij over bestuurlijke er varing beschikt Dat blijkt wel uit het feit dat hij door Feye- noord benaderd is als eventueel lid van de beleidscommissie be taald vaetbaL Jan de Bruin heeft een aantal ambitieuze plannen. Hij vindt een goede sfeer binnen de ver eniging van enorm groot be lang. Vandaar dat hij meer aandacht wil voor lagere elf tallen. Andere wensen van Jan de Bruin zijn begeleiding jeugd, aantrekken meer spon sors en een eventueel doorsto ten van Hollandiaan op lange termijn naar de eerste klas. Naast het voorstellen en goedkeu ren van een contributieverho ging van 8 procent was een ander belangrijk agendapunt de verkiezing van een jeugdbe- stuur. Gekozen werden Jan Bijl, Rinus Hoogland, Wim ïtie- dijk, Jan Dijkstra, Henk Mos tert, Bon de Vette, Kees Spruyt, Henk Boomsraa, Jan Wouden berg en Mar van der Lugt. De funkües zullen nog onderling verdeeld worden. Herkingen Met korfbalcijfers ging DVO '32 ten onder in de vriendschappelijke wedstrijd tegen Herkingen. Op Flakkee speelde DVO '32 met een team dat enkele nieuwe gezichten telde. Het was niet verwonderlijk dat de nieuwelingen (o.a. Rob Laarse, Aad Hanson, Goof van Bak- kum, Hans Bergwerf en Kees Brouwer) met de overige vaste eerste elftalspelers nog geen eenheid vormden. VoonS in de achterhoede waren er nogal wat communicatiestoornissen, die doelpunten tot gevolg had'- den. Desondanks was DVO '32 de ploeg die aanvankelijk het meest de aanval zocht. Men nam de leiding door Joop den Breems, maar keek al gauw door dekkingsfouten in de ach terhoede tegen een 3-1 achter stand aan, Nico Kortleven bracht vlak vóór rust de stand uit een vrije trap op 3-2. Ondanks een hoopgevende gelijk maker van debutanj Aad Han son (3-3) liep Herkingen uit tot 5-3. Peter Bergman maakte er na een half uur wel 5-4 van maar verder lieten de eilandbe woners het niet komen. Men scoorde nog tweemaal: eind stand 7-4.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1975 | | pagina 5