SCHIEDAMSCHE COURANT Vijftig man op straat bij twee bedrijven valt tegen Gejoel aan de Vlaardmgerdijk Daling van Krakers De Laan krijgen hun sin GOQ MIÖJWS! H Ik NÉÉM D€ PRO€F Arie van Room vertellende en schilderende visser: waterweg- WCFtóloOgllClci Cincinnatti overweegt verlenging werktijdverkorting Stapel pallets in brand GEEN EXTRA WERK DOOR AANSCHAF F-16 „Luisterpost" in 6 maanden van de grond ÉsatiitïiM ARBEIDS MARKT NIEUWE NOORD BLUFT GUNSTIG Nederlaag college in het verschiet GAB praat over nieuwe vestiging Bejaarde gevallen S chiedammer t j e aangereden Woensdag 11 juni 1975 ONAFHANKELIJK DAGBLAD -S pagina's ÏOOsle jaargang no. 25338 Broersvest 3 - telefoon administratie 26809! - redactie 262566 klachtendienst 144144 SCHIEDAM EN KETHEL Vlaardingen - De brandweer is gistermiddag met vier wagens uitgerukt naar het terrein van Van Neerbos, een handel in ■bouwmaterialen aan de Delta weg. Hier was brand uitgebroken in een stapel pallets en de vlam men sloegen zo hoog op dat ook het dak van een Joods in brand raakte. In korte tijd had de brandweer het vuur onder controle De brandschade bleef beperkt'De schade ontstaan aan allerlei ^bouwmaterialen is nog onbe kend Vlaardingen Het Is niet zeker dat de aanschaf van 84 vliegtuigen van het type YF-16 door de Nederlandse regering voor het noordelijke Waterweggebied extra werkgelegenheid schept in de vorm van compensa tieorders of een co-productie van dit vliegtuig. De aanschaf van de F-16 biedt in Nederland voor een periode van acht tot negen jaar extra werkgelegenheid, maar op het lijstje van de ministeries van Economische Zaken en Defensie komen weinig specifieke Rijnmond- bedrijven voor. De Verenigde Machine Fabrieken, Ver- olme, Fokker, Philips en Daf komen op dit lijstje wél voör, maar het is niet bekend om hoeveel werk het j?aat, noch voor welke vestiging van het bedrijf. De niet-ingeschakelde Rijnmond-bedrijven kunnen echter nog hopen op orders van de bedrijven die wel op het lijstje voorkomen. Zij zijn dan onderaannemer, maar of dit systeem zal worden toegepast is niet bekend. „Halen maar.' Een visserman ver- -telt". „.Het boek van de VJaar- rdingse oud-schipper Ariê van goon is gisteren op de markt verschenen. Dr. J. P. van der Voort wetenschappelijk, mede werker van het Visserijmu seum, en de direkteur J. van Dorp voorzagen zijn manu script van aantekeningen en af beeldingen. Het eerste exem plaar van het boek werd 's middags aan de commissaris der Koningin van Zuid-Holland, mr. M. Vrolijk, aangeboden. Burgemeester Kieboom kreeg een tweede exemplaar. Behalve met schrijven houdt ex- schipper Van Hoon zich ook bezig met schilderen. Ter gele genheid van de verschijning van zijn boek is in het Visserij- museum aan de Westha venkade een kleine expositie van de wer ken van de niet alleen vertellen de, maar ook schilderende vis serman ingericht- Deze tentoon stelling werd geopend door de heer W, A. Bra asem, direkteur van het Westfries Museum te Hoorn. Het boek werd 's avonds besproken door dr. H. A. H. Boelmans Kranenburg, visserijdeskundige, historicus en bestuurslid van de Stichting Vissenjm useum. Schiedam - De Telefonische Hulpdienst Waterweg Noord zal binnen zes maanden warden opgericht Een werkgroep, be staande uit vertegenwoordigers Van het humamstisch verbond en diverse kerken, voert reeds besprekingen met de gemeente Schiedam voor aanvraag van subsidie. Het enige wat deze nieuwe „luisterpost" nog in de weg staat is het gebrek aan vrijwilligers. De hulpdienst in Schiedam zal de dienst in Rotterdam moeten ontlasten. In de Maasstad werkt men momenteel slechts met twee telefoonlijnen, terwijl er - volgens de hulpverleners - voor al 's-avonds zeker vijf nodig zijn. De nieuwe centrale zal continu moeten worden bemand. Daar voor zijn ongeveer 30 vrijwilli gers nodig die zich vier uur per week voor wisseldienst willen inzetten. De werkgroep heeft echter pas zes hulpverleners. Over twee maanden wil men met de opleiding starten. Vrijwilligers die mensen in nood willen helpen kunnen zich wen den tot de heer J. L. van Vitten, Burgplein 76, telefoon 701005; ds. M. C. Baart, Willem de Zwij gerlaan 24, telefoon 266858 en S-avonds na zes uur mevrouw C. Verhnde, Lange Kerkstraat 35, telefoon 266139, eveneens in Schiedam. 'S3 Vlaardingen/Schie- dam Bij twee be drijven, één in Vlaardingen en één in Schiedam, vallen binnenkort onge veer vijftig ontsla gen. Het Schiedamse verwar- mingsbedrijf De Jong heeft bij het Geweste lijk Arbeids Bureau een aanvrage voor twintig ontslagen ingediend. De Vlaardingse meubelfa briek Van der Drift moet, volgens de GAB- directeur ongeveer der tig personeelsleden ont slaan. Het Vlaardingse bedrijf Cincin nati!-Mi lacron verwacht dat de werktijdverkorting, die nu al drie weken wordt toegepast, niet slechts voor een periode zal gelden. Een woordvoerder van dat bedrijf zei te verwachten dat een vergunningsaanvrage voor een tweede periode van zes weken verkorting met zestig procent wordt overwogen. De situatie voor het afzetgebied van Cincinnatti is nog niet ver beterd. „Maar", zo verklaarde de woordvoerder, „de situatie is ook niet verbeterd". De meubelfabriek Van der Drift gaat de fabriek aan de Indus trieweg in Vlaardingen sluiten. De productie wordt geconcen treerd op de vestiging van het bedrijf in Schayk, Noord-Bra bant. Volgens directeur Breu- ring van het Vlaardingse be drijf wordt in Vlaardingenr „niet renderend gewerkt". Gewestelijk Arbeidsbureau-direc teur Harberts heeft echter aan het begin van dit jaar nog een aanvrage van Van der Drift gehad voor deskundig ge schoold personeel. „Als we in die aanvrage hadden voorzien, hadden daar nu meer ontslagen gevallen". Volgens Harberts gaat het om dertig mensen. De directeur van Van der Drift zegt niet om hoeveel mensen het gaat „Het is moeilijk - om verdere bijzonderheden te ver tellen", zei hij gisteren. Het vrij nieuwe pand van Van der Drift gaat op 1 september dicht; dat is de streefdatum. „Personeelsleden kunnen mee naar Brabant", aldus Breunng, „ik verwacht dat er zo om en nabij de twintig mensen zullen worden ontslagen". Op verdere vragen weigerde de directeur antwoord te geven, want zo wist hij: „Dat zal de lezers niet interesseren". Over de sociale gevolgen voor het personeel in Vlaardingen is wel overleg gepleegd met de vak bonden, er is al een afvloeiings regeling opgesteld. iiHiiumiiifiiiuiiiiniiiiiininiiiiiiiiirimiiiiiiMüEiiniiiminiiimiHifttiitniiiiiiiiiETriniimiiinnimimumriiiiiiiiiiitiiiKimuiininiiniiintinininiuiiiiiiiiüiiiHmiminiiinimninniiniisumniiinmniiinnsH 'i]iiiii!iiiiiiiiiTiiiiiii!iii!iiiiiiiiiirmiiiiiiiit!iiniiii[iiiiini;!iittMitiimiii:niuiitiiitiiiiiiiniiiiniiiiiu:i)iti!iiniiimi!uinitiiiuni9i[fniiin[fiiiiiiiiiiiiiimiiit!iiiii!fs:im!in!;iiiiiii[ti!iiitriuiiiittii!i!!iiiiiiuiiiHiiii ÏÏSWï Het grasveld langs de Vaar- dingentijk in Schiedam was gisteren het dommn van 120 spelende en uitbundig joe lende kinderen. De nafc«jgo- tegen christelijke basis school Pnnses Marijke hield op dit terrein een sportdag, een festijn dat in de plaats kwam van nat gebruikelijke schoolreisje. Het startsein voor de competi ties in zaktopen, eierlopen. touwtrekken en hardlopen werd seQöv®0 000r direk teur Van der Horst Leerkrachten en flensjesbak- kende moeders zorgden er voor dat de strijd tussen de twaalf ploegen n»et uit de hand liep. Cr» groepen Kregen voor hun prestaties een vaantje. Vlaardingen/Schiedam De werkloosheid in het gebied Nieuwe Water weg-Noord is de afgelo pen maand gedaald. Di recteur Harberts van het Gewestelijk Ar beidsbureau acht de da ling te gering als de sei zoeninvloeden in aan merking worden geno men. De werkloosheid is boven het peil van mei '74 gebleven. Toen wa ren 1051 mannen en 374 vrouwen werkloos. In mei van dit jaar zijn dat 1095 mannen en 461 vrouwen. „Gelukkig doen zich statistisch gezien geen schokkende feiten voor", aldus GAB-er Harberts. Volgens Harberts is er voor het gebied Nieuwe Waterweg- Noord geen enkele reden tot bezorgdheid. In dit gebied is 1,88 procent van de mannelijke en 2,36 procent van de vrouwe lijke bevolking werkloos. „Wij" steken daarmee"gunstig af ten opzichte van de provinciale Cijfers, die weer aanmerkelijk gunstiger rijn dan de landelij ke", aldus Harberts. De vraag naar arbeidskrachten is bij de jeugdigen iets gestegen. Harberts verwacht dan ook dat de schoolverlaters „redelijk eenvoudig" aan een baan kun nen komen. Een andere oor zaak ervoor is dat het aantal schoolverlaters met zo hoog zal zijn, omdat de duur van ver schillende cursussen, onder an dere de Lagere Technische School, een jaar verlengd is. De totale vraag naar mannen is nog steeds groter dan het aan bod, namelijk 120 procent. De vraag naar arbeidskrachten is nog steeds het grootst in de metaalsector, een vraag van 718 man tegenover een aanbod van 149. Een nieuw aanbod van arbeids krachten kan, zo verwacht de directeur van het GAB-Nieuwe Waterweg-Noord voorlopig nog wel worden opgenomen. Onder het aanbod dat nu geregi streerd staat is een mannelijk deel van ongeveer 22 procent en een vrouwelijk deel van on geveer tien procent dat als min der geschikt kan worden ge kwalificeerd en dat moeilijker aan werk kan worden gehql- pen. Schiedam De tien kraakwoningen in De Laan zullen waarschijn lijk in juli worden voorzien van gas, water en elektriciteit Hoewel het college van b. en w. volgende week maandag tijdens een vergadering van de gemeenteraad hierover een negatief oordcel zullen geven (alleen wethouder Van der Wilk is vóór), zal de raad waarschijnlijk sympathie betuigen met het streven vin de krakers. Het zal de gemeente in totaal 28 075 gulden gaan kosten om de tien woningen bij De Laan aan te sluiten op de water-, gas- en elektnciteitslcidmgcn. De Gemeentelijke Technische Be drijven hebben dit bedrag voor het college becijferd. Zowel de binnen- als de biutenleidmgen zullen dan voor respectievelijk 12.800 en 15.275 worden hersteld. Gisteren is hierover vergaderd door de aanwezige leden van het college, nadat de krakers zelf op het Stadskantoor waren geweest. Met spandoeken togen zij demonstratief naar het ge meentegebouw, waar zij zich wasten met (gemeente)water. Het enige effect wat zij berekten was, dat hun brief op de agen da van de gemeenteraad werd geplaatst (maandag 16 juni). De grootst mogelijke meerderheid van het gemeentebestuur (iede reen behalve wethouder Van der Wilk en de met vakantie zijnde Zijdeveld) 2egt in een pre-advies aan de raad dat zij tegen het leveren van de facili teiten zijn. Als motief voor de weigering voert het college aan dat er hdge kosten zijn gemoeid met het leveren van gas. water en elektriciteit. Bovendien druist dit tegen het rechtsgevoel jn, meent het merendeel van het gemeentebestuur, omdat de krakers bij renovatie of sloop vervangende ruimte zouden knjgen. Positief Van der Wilk meent als enige dat het mogelijk moet zijn om zoda nige afspraken te maken dat de krakers geen aanspraak kun nen maken op andere woon ruimte. Bovendien vindt hij dat uit oogpunt van medisch-hygie- msche gronden de aansluiting met geweigerd mag worden. Het is vrijwel zeker dat de PvdA- fractie ir» de gemeenteraad po sitief tegenover de krakers staat Dat betekent dat als de WD akkoord gaat - ook dat is heel goed mogehjk - en even tueel het CDA, het college over deze affaire een nederlaag gaal lijden. VTaardingenjSchledam Verte genwoordigers van de Rijksge bouwendienst uit Dm Haag hebben vandaag gesproken met de directeur van het Geweste lijk Arbeidsbureau Nieuwe Waterweg Noord over de huis vesting van het bureau. „Zowel in Schiedam als in Vlaar dingen had de eerste paal voor een nieuw gebouw allang gesla gen kunnen worden", weet di recteur Harberts. Voor de nieu we vestiging van het GAB ko men twee plaatsen in aanmer king, namelijk Schiedam-Ke- thel nabij het nieuwe NS-sta- tion Nieuwland en in Vlaardin gen op het Plein Emous. Vlaardingen - De 70-jarige me vrouw H, J. Both is in de Serin genstraat ten val gekomen. Met een gebroken pols ts zij in Holy Ziekenhuis opgenomen. De bejaarde vrouw viel toen zij op enkele houten planken liep die hier zijn aangebracht in verband met herbestratings- werkzaamheden. Door de onge lijke grond wipten de planken op en verloor zij haar even wicht Schiedam - "Hij een aanrijding he*-ft de 7-jange Dennis R_ uit Schiedam een hersenschudding opgelopen. De jongen is opge nomen m het Gemeente Zieken huis. Dennis was op de Schiedamse- weg plotseling de njbaan opge lopen en werd daarbij aangere den door de 16-jarige bromfiet ser W.R., eveneens uit Schie dam. Dezé krant, waarin u al het nieuws uit eigen omgeving kunt vinden, wordt bezorgd in combinatie met het Rotterdamsch Nieuwsblad. Stuur mij deze krant 14 dagen gratis toe in combinatie met het Rotterdamsch Nieuwsblad. naam: adres; woonpl.: tel, Deze bon in open envelop, zonder postzegel, sturen naar: Antwoordnummer 634. Botterdam.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1975 | | pagina 1