Rapport aanzet „verbetering inspraakklimaat" RABO haalt uit tegen niet georganiseerden Asfalt voor Schiedamse straten Beroepen tegen bestemmingsplan Westnieuwland- gemeente krijgt nieuw thuis Van der Houwen weer terug Auto's botsen W Meer betalen voor huisvuil oq "TIP Maassluis wil communiceren Groenoord-Zuid profiteert ran nieuwe inspraakregeling Omleidingen voor verkeer Alhanië- tentoonstelling Informatiemarkt Emancipade op Museumplein Steelband strand DONDERDAG 12 JUNI 1975 I Mass luis - Het Maassluise gemeentebestuur heeft een rapport uitgebract over een onderwerp dat al jaren lang vele gemoederen beweegt de Communicatie met een grote O. In het geval van een gemeente, uiteraard toegespitst op het aspect: communicatie bestuurders-bestuurden. Het nogal vage rapport (er wordt nergens concrete voorbeelden gegeven)heeft een even vage conclusie; over de communica tie bestuurders-bestuurden moet verder worden gediscus sieerd, en er moet een klimaat ontwikkeld worden waarin be stuur en bestuurden in een geest van harmonieus samen spel en spontane hulpvaardig heid communicerend kunnen samenwerken aan ons aller welzijn. Wat staat er in het rapport dat zou kunnen leiden tot boven staande prachtige naar even weinig handzaam besluit? GEHEEL VRIJ Om mee ie beginnen wordt er in bet rapport geconstateerd dat de communicatie tussen ge meentebestuur en inwoners no- - gal wat mankeert Ter opspo ring van de mankementen wordt er dan een inventarisatie gegevenvan de media via welke het gemeentebestuur zijn ge dachten uitdraagt Ten eerste de krant, „nog steeds" het belangrijkste medium voor de communicatie. Onder dat hoofdje staat dat de krant maar „in hoge uitzondering" overgaat tot- het publiceren van persbe richten van de gemeente Maas sluis, en dat die berichten bo vendien vaak gespeend van alle objectiviteit worden, overgeno men. Op die manier verwordt de informatie tot manipulatie, constateert het rapport bitter. Om bovenstaande journalist deze tekortkomingen te compense ren raadt het rapport uitbrei ding aan van het gemeentelijk informatjeorgaan, en wel tot zes nummers per jaar. Waarbij de samenstellers van het rap port de „vormgeving en inde ling dan wat minder strak en de inhoud wat meer visueel-in- formatief zouden vollen zien-" Een andere mogelijkheid is, aldus het rapport, een gemeentelijke stand op beurzen en tentoon stellingen. Wat de gemeente op dergelijke gelegenheden te zoe ken heeft wordt nauwelijks dui delijk gemaakt En dan tenslotte, hoe kan *t ook anders, de mogelijkheid tot een informatiecentrum van de ge meente in het nieuwe stadskan toor. LUIE AMBTENAREN Het tweede deel van het rapport behandelt waf meer concrete situaties. Ten eerste wordt vrij fel van leer getrokken tegen de vrij algemeen geldende opvat ting dat ambtenaren sloom en gezapig zouden zijn, of overma tig bureaucratisch. In 't alge meen is die opvatting onjuist, stelt bet rapport, en zeker bet Maassluise ambtenarenkorps verdient alle lof als het gaat om zijn dienstverlening aan de bur ger. Desondanks, vindt men, is de hui dige situatie voor een aantal verbeteringen vatbaar. Bijvoor beeld: duidelijker taalgebruik in gemeentelijke schnjvens, een duidelijk gmeentelijk vignet, toegankelijkheid van gemeente lijke gebouwen voor invaliden (drempels), het openblijven van gemeentelijke instanties tijdens de lunchpauze. Voor wat betreft de communica tie vanuit de burgerij stelt het rapport dat buurt- en wijkver- euïgingen erg nuttige inspraak organen zijn. Het rapport wordt behandeld tij dens de vergadering van de commissie algemene zaken Op maandagavond 16 juni om 20 uur. Schiedam De Katholieke Bond van Overheidspersoneel (KABO) heeft zich tijdens de jaarlijkse ledenvergadering uitgesproken tegen het opnemen van niet-georganiseerden in de gemeentelijke med ezeggenschapcomm issies en de mogelijkheid om deze groep een stem te geven in het benoemen van leden hierin. „Wij zullen ons hier sterk tegen weging niet vertegenwoordigd verzetten", aldus voorzitter zal zijn in toekomstige projec- D.Rensman „Niet alleen omdat de niet-georganiseerde weigert de lasten van de vakbeweging mede te dragen. Het is een wei nig bemoedigend idee als hij stf-aks solidair zal moeten zijn met zwakkere groepen en colle ga's". ten betreffende het JOP (Jonge ren Ontwikkelings Project, dat opnieuw zal worden opgezet) en de Stichting Algemeen Maat schappelijk Werk Bij de inte gratie van de Schiedamse zie kenhuizen zou ook de vakbewe ging een rol moeten spelen. Volgens Rensman is het erger dat Volgens de KABO tracht het be- vakbewe- - - - deze groep buiten de ging niet kan rekenen op steun van gespecialiseerde bestuur ders. „Hij zal de mogelijkheid missen om via de organisaties meer kennis, woordvaardig- heid. Inzicht en andere vorming te verkrijgen", aldus de voorzit ter. Hij betreurde het dat de vakbe drijfsleven door allerlei over legvormen de vakbeweging te verzwakken eu buitenspel te zetten. „Als wij ons uitgescha keld voelen, zullen we naar andere middelen moeten grij pen om het bestaan van de vakbonden en het belang van haar leden veilig te stellen", aldus Bensman. Schiedam Het bestemmings plan voor de binnenstad, dat voor het belangrijkste deel door de Provincie is goedge keurd, zal opnieuw ter visie worden gelegd vanaf maandag 9 juni. Gedurende een maand kan de gemeenteraad, de inspecteur van de ruimtelijke ordening en degenen die zich tijdig met be zwaren zowel tot de raad als Gedeputeerde Staten hebben gewend bij de Kroon beroep instellen. Die bevoegdheid hebben ook de genen die bij GS bezwaar heb ben gemaakt tegen de wijzigin gen die bij de vaststelling van het plan in ontwerp zijn aange bracht Ook Een ieder die. be zwaren heeft tegen de onthou ding van de goedkeuring van lid 25 artikel 1 en artikel 28 lid 1 onder a van de bijbehorende voorschriften. Deze hebben be trekking op enkele wijzigings bevoegdheden van het college. Beroepschriften moeten worden gericht aan H. M. de Koningin en kunnen worden ingediend ?53 bij de Munster van Volkshuis vesting en Ruimtelijke Orde ning in Den Haag. Het besluit ligt ter inzage op de afdeling openbare werken, vijfde etage Stadskantoor. Over Groenoord-Zuid beslist de gemeente raad op maandag 16 juni. Schiedam De inspraakpro cedure bij de verbetering wijken wordt veranderd. Na de zomervakanties gaan de ambtenaren van de dienst gemeentewerken en de wet houders Zijdeveld en Van der Wilk zich buigen over de vraag hoe buurtbewoners eerder inspraak kunnen krijgen. De eerste buurt die van deze nieuwe regeling ge bruik zal kunnen maken is Groenoord-Zuid. Volgend jaar wordt het gebied ten zuiden van de Laan van Bo- l'es opgehoogd. Tegelijker tijd wordt zoals gebruikelijk ook de weg- en parkeennde- ling herzien. De gemeenteraad moet hier voor eerst op de bijeen komst van maandag 16 juni een krediet goedkeuren van ruim anderhalf miljoen gul den. Daarna zal in de loop van het jaar konjakt worden opge nomen met de wijkverem- gtng Groenoord en de Stich ting Samenlevingsopbouw Schiedam-Noord (SSSN) om, zoals in de Slachthuis- buurt en het Johann Straussplein, wederom een projektgroep te vormen. Samen met de bewoners van de zes te verbeteren straten gaat deze groep dan de buurt een ander aanzien trachten te geven. De aanleiding vormen de ver zakkingen in de wijk, die storingen te weeg brengen in de rioleringen en elektrici teitskabels. Over dit onge mak is onlangs een en ander bekend gemaakt op de open bare vergadering van de commissie voor gemeente werken. Vlaardingen is druk in de weer met het bouwen van Gidshuizen. Niet alleen de Pax Christikerk aan de Reigerlaan in Holy krijgt een nieuw onderkomen, ook de Gereformeerde Gemeente West nieuw!and krijgt een ander thuis. De nieuwe kerk wordt gebouwd door het Vlaardingse aannemingsbedrijf Van der Lugt en kost ruim twee miljoen gulden. Als de kerk volgend jaar pasen klaar Is kannen duizend gelovigen er een zitplaats je vinden. Hoek van Holland Voorzitter L, van der Houwen van de Hoekse deelgemeente raad is weer terug. Enkele maanden geleden moest hij Zijn taak op dokteradvies voor enige tijd overdragen aan vice-voorzitter D.H. de Haas. De heer Van der Houwen heeft nu de leiding van zijn bedrijf, een tuinderij aan Öe Nleuwlandsepolderweg, in hoofdzaak overgedra gen aan zijn zoon, zodat hij zich nu uitsluitend gaat bezig houden met het deelgemeenteraadswerk. Schiedam - De Gerrit Verboon- straat en de Oranjestraat zul len binnenkort opnieuw wor den geasfalteerd- Het werk zal in twee delen worden uitge voerd, zodat het verkeer tel kens van één weghelft gebruik kan maken. Binnen twee dagen - 16 en 11 juni - hoopt gemeentewerken de nieuwe asflatlaag te hebben aangebracht. Niettemin ver wacht men wel de nodige stremmingen op dit traject. De gemeente zou graag zien dat het verkeer zoveel mogelijk al ternatieve routes kiest. Komen de vanaf de Rotterdamsedijk zal via Broersvest, 's-Graven- landseweg en Burgemeester van Haarenlaan het verkeer worden omgeleid. Dat zal ook gebeuren met het verkeer vanaf de Broersvest Deze zullen via de borden een wegomleidingsroute moeten volgen. Het verkeer vanaf Bur gemeester Knappe rtlaan cn Nieuwe Haven mag de normale route volgen, maar vooral m de spits verwacht de gemeente flinke stagnatie. RET De RET-bussen op de lijnen 52, 53, 54 en 59 zuilen in 'e richting Koemarkt omgeleid worden. Deze route gaat van het Koe marktplein via de Buitenhaven- weg, Lekstraat, Rozenburgse- straat, Nieuwe Brug, Westerka de naar de Nieuwe Haven van waar af weer de normale route wordt gevolgd. Ook de bussen van de WSM zullen zo gaan rijden gedurende de twee da gen- In tegengestelde richting zullen de bussen gewoon kun nen rijden. Volgende week op 18, 19 en 20 juni zal ook de Admiraal de Ruyterstraat worden geasfal teerd. Het is het gedeelte ten zuiden van de Westfrankeland- sedijk. Omdat het een „doodlo pende" straat is die uitsluitnd wordt gebruikt door de bedrij ven in de omgeving zal de rege ling van het verkeer via een verkeerslichtinstallstie plaats vinden. HOOFDBRUG De Hoofdbrug over de Nieuwe Haven tussen Lange Nieuw- straat en Hoofdstraat zal op de avonden van 12 en 13 juni voor alle verkeer zijn gesloten tussen 19.00 en 22.00 uur of zoveel langer of korter als nodig is. De brug zal worden geverfd, de brugklappen moeten daarvoor omhoog gehaald worden. Maassluis - De M+assluise ge meenteraad beslist in de juli- - vergadering of de tarieven van het reinigingsrecht per 1 okto ber én per 1 januari met gemid deld vijftien procent worden verhoogd. Voor het aanbieden van huisvuil willen b. en w. tegen die tijd de KOMO-gekeurde plastic zak ken verplicht stellen. Vlaardingen - In samenwerking met het Komiteé Albanie-Infor- matie wordt er van 14 tot 29 juni in het PSP-pandje aan de Schoolstraat een tentoonstelling over Albanië gehouden. De tentoonstelling behandelt on derwerpen als de economische vooruitgang, onderwijs en ge zondheidszorg. Ook is er lec tuur uit en over Albanië te koop. Schiedam - De -werkgroep "Emancipade" zal op een infor matiemarkt aanstaande zater dag op het Museumplein aller lei inlichtingen verstrekken over zaken die het maatschap pelijk weizijn bevorderen. Diverse organisaties zijn uitgeno digd: de sociaal raadsman. Ge westelijk Arbeidsbureau, NVSH, COC, Rutgersstichting, bewonersverenigingen, Schie damse Gemeenschap, Huishou delijke en Gezinsvoorlichting, "Werkgroep Peuterzalen, Rooie Vrouwen, Stichting Vrouwen Bellen Vrouwen, Dolle Mina, MVM, Wij Vrouwen Eisen en de Gemeentelijke Sociale Dienst Deze instanties worden zo in de gelegenheid gesteld meer be kendheid te krijgen. De markt bij het Stedelijk Museum wordt gehouden van U tot 4 uur. Hoek van Holland - De uit acht man bestaande steelband "High Chaparall" komt zondagmid- dag twee keer naar het strand van Hoek van Holland, Het eer- m ste concert vindt plaats onder de koepeltjes aan het eind van de Badweg. Dit begint om een uur. Om drie uur zal de steel band weer optreden voor de kantine van de watersportver eniging aan de Rechtestraat Vlaardingen - Bij een botsing op de kruising Goudenregenstraa t—Hortensiastraat in Vlaardin gen is zware materiële schade ontstaan. Twee personenauto's botsten. s 1 De bestuurders van de enerauto, de 41-jarige mevrouw S.A.W.- v.N. verleende geen voorrang aan de 42-jarige mevrouw D.A. Burcksen uit Schiedam. Zij' raakte aan ijaar knie gewond.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1975 | | pagina 4