NIEUWE KLSEDi CC<5MMODATIE BIJ WK DRINGEND GEWENST Cricketcompetitie ¥0 or damesteams no g onbereik! ar ideaal ©TIPS Verlies Holy geen schande Johan Kijne lost Valentin Schieten Voorzitter Van der Toorn: „Grote toeloop (jeugd) uit de Holy" Toernooi van De Toverbal VZC op langebaau toer Regioteam traint tweemaal in de week Routine Schiedam geeft doorslag Jaar vergadering Asvion Bestuur VFC al herkozen DONDERDAG 12 JUNI 1975 5 \<1 Van onze sportredactie Vlaardingen Eén van de grootste wensen van het be stuur van de Vlaardingse handbalvereniging WIK is de verbouwing van de huidige kleedruimten. WIK geves tigd in de Westwijk aan de Hugo de Vriesstraat groeit eigenlijk een beetje uit haar jasje. Vooral de toeloop van jonge leden (veelal uit de Ho- lywijk) maakt het noodzake lijk dat de kleedacommodatie wordt aangepast aan de hui dige situatie. Voorzitter Van der Toom stelt: „We hebben vorig jaar de kantine ver bouwd, maar dat is nog lang niet genoeg. Vandaar onze plannen om de vier houten kleedkamers te doen ver vangen door een moderne kleedac commodatie, die uiteraard in steen Wordt opgetrokken". Een begrijpelijke zaak dat de verbeter de accommodatie het bestuur van WIK als één van de grootste wensen voor ogen staat. Een "vereniging die groeit, moet nu eenmaal vooruit kij ken. Bouwtekeningen vloeiden voort uit de plannen van het bestuur. Deze tekeningen werden bij het Vlaar dingse gemeentelijke sportbureau aangeboden, vergezeld van een begro ting (volgens het sportbureau 114.000 gulden). „Daar was men nogal enthousiast over de tekeningen", vertelt voorzitter Van der Toom. „Men vond de opzet heel goed en wilde het zo'n beetje als voorbeeld voor andere verenigingen gebruiken. Men gaf ons de toezegging dat de aanvraag op de prioriteitenlijst van de gemeente Vlaardingen zou worden geplaatst^ De aanvraag zit dus In de ambtelijke molen. Het is bijna twee maanden geleden dat we bij de gemeente zijn geweest. Het is verder een kwestie van afwachten hoe onder meer de gemeenteraad be slist". Toch is Van der Toorn er vrij zeker van dat WIK in het jubileumjaar 1976 de vereniging bestaat dan 25 jaar nog geen gebruik zal kunnen maken van de nieuwe kleedkamers. Voorzit ter Van der Toorn: .Misschien lukt het niet binnen een jaar. Maar langer dan twee of drie jaar kunnen we toch echt met wachten". Een eventuele goedkeuring van de ge meenteraad omtrent de nieuwbouw betekent nog niet dat WIK klaar is. De problemen rond subsidie-aanvra gen en te ondernemen acties zullen nog veel tijd vergen. Een flink be drag voor de verbouwing zal uit de verenigingskas moeten komen. Via allerlei acties zoals een loterij en zelfwerkzaamheid hoopt men dat te kunnen financieren. Als het eenmaal zo ver is, betekent het dat WIK met de verharde velden en de nieuwbouw over een bijzonder fraai complex ïn de Vlaardingse West- wijk beschikt De gemeente heeft toe gezegd dat de twee velden voor zeven handbal vóór het nieuwe seizoen, dus in augustus uiterlijk, verhard zullen zijn (kosten 135.000 gulden). De nieuwe accommodatie is echter niet het enige wat de bestuurders van WIK bezig houdt Voorzitter Van der Toom: „Dit seizoen is de Koninklijke Goedkeuring verleend. De statuten van WIK, onze penningmeester Ben Odijk heeft er veel werk aan verricht, zijn door de bond goedgekeurd. An dere zaken die de aandacht hadden waren de trainerswisseling en het ju bileum. Trainer Rinus Steenbergen vertrok. In de plaats daarvoor komt de Spaanse trainer Ramos, die bij DWS heeft gehandbald. Met Sjaak van der Burg verzorgt hij de training' van de senioren. TOERNOOI De laatst gehouden jaarvergadering kwam de viering van het 25-jarig bestaan van WIK al ter sprake. Ge bleken was dat, gezien de begroting, daar niet al te veel geld voor uitge trokken kon worden. Maar toch wil men het jubileum niet ongemerkt voorbij laten gaan. Het bestuur denkt aan een internationaal hand- baltoemooi. Voor het echter zover is zal er nog veel gedaan moeten wor den. Eerst komt de competi tie, dan het jubileum en daar na hoopt heel WIK dat met de bouw van de nieuwe klee druimten een aanvang kan worden gemaakt. Vlaardingen - Het open jongeren centrum De Toverbal houdt zondag 15" juni een voetbaltoer nooi op het complex van Excel- siór M. in de Dijkpolder. Deel nemers zijn Pollepol uit Maas land, Demeshed uit Den Briel, De Singel uit Ridderkerk en Nullis Pretii uit Rotterdam. Het toernooi begint om 12 uur en circa 17 uur reikt sportwethou der Koos Smit de prijzen uit, Het toernooi wordt geopend door damesvoetballers, 's - Avonds wordt de goede afloop gevierd in het jongerencentrum De Toverbal aan de Reinestraat 3—5 in Maassluis. Vlaardingen - De Vlaardingse Zwem Club doet op grote schaal mee aan langebaanwed- strijden, waarvan de eerste se rie zondag 15 juni op de Bos baan in Amsterdam is. Er zijn starts op de 500 meter presta tietocht, 2 km. vrije slag heren, 2 km. schoolslag dames, 2 km. schoolslag heren, 2 km. vrije slag dames en een 1000 meter prestatietocht. De VZC legt bij dit evenement vooral de na druk op de recreatieve zijtóe van de zwemtochten en heeft daarom de inschrijving zo laag mogelijk gehouden. Maasland - Tijdens de onderlinge wedstrijden van Schietvereni ging Maasland greep M. P. Ha- nemaaijer de kans om zijn pun tentotaal nog wat op te voeren. De huidige serie loopt immers weer ten einde. De prijsuitrei king daarvan vindt plaats op vnjdag 20 juni om 20.00 uur in het schïetlokaal aan de Doel- straat De volledige uitslagen van deze week (resp. korps en vrije baan) waren als volgt: A. Poot 42-28; A. Korpel 49-30; W. van Roon 42—30; L. van Berkel 47—30; M. van Staaldui nen 43-29; M. P. Hanemaaijer 50—29; A. Peliikaan 44—27; PI. Poot 43-29; G. Bakker 44; J. J. Ham 36—26; J. v.d. Marei 4728; W. van der Heiden 48; M. C. Verploegh 30; J. v.d, Lely —30; K. Moerman 43—29; J. van Zwienen 48—27; A. Moerman 41—30; C. Boshuizen 28; J. Hanemaaijer 49—30; K. Rasens 48—28; Fr. Krul 47—24; D. v.d. Marei 46—30; P. Bockestijn 40—25; D. v.d. Lely 37—28; M. P. Graveland 41-27; J. W. Groenewegen 45—30; N. C, Ha ring 41—26; J, Kleiwegt 45—29; 'H. J. Korpel 47—30; A. van Buuren 49—30; G. Dekker 48-29; N. Poot 48-29; P. v.d. Pol 42—26; Fr. van Staalduinen 47—30; A. van Staalduinen 4630; T. W. den Breejen 44—27; J. J. van Buuren 49—28 en A. J. v.d. Pol 38-26. 0 In een met knalharde ho meruns doorspekte donder- speech heeft ncrikbalcoach Cor van der Velde orde op zaken gesteld O „De knup pel er over, of ik er uit", moet hij de selectie van DDH Groenoord de keus hebben gelaten Komende tegenstander The Arrows vreest in Kethel het „slach toffer" te worden O De con tributies bij de sportclubs blijven stijgen. HBSS ver hoogde reeds de inbreng per seniorlid naar f 112,50, ter wijl nu ook DHS de hon derd-gulden-grens over schreed: van 85,00 naar 109,00 per seizoen 0 Nog even, en alleen de zoge naamde „elitesporten" zijn nog betaalbaar 0 Het 2e elftal van Excelsior^ pro moveert door een 30 zege op RCD naar de reserve 2e klasse KNVB 0 De reser ves van Hermes DVS haal den het niet, omdat kort voor tijd een 20 voor sprong veranderde in een 23 nederlaag 0 De korf ballers van SSC Har ga hechten erg aan de goede naam; trainer Evenhlij werd opvolger van Geluk 0 Rond de Schiedamse wie lerbaan werd tijdens de laatste populaire verhit ge discussieerd over de zin van bet uitloven van premies aan wielrencertjes die de lagere schoolbanken nog niet eens zijn ontgroeid 0 Een groepje, waarin vóór- en tegenstanders el kaar ongezouten hun menin gen om de oren slingerden kwam er in ieder geval niet uit 0 Waarmee men overi gens geen oog meer had voor de kleine Julia, die op gTOte afstand van de win- naars heel hard bleef trap pen om toch maar niet die aanmoedigingspremie van een paar gulden te verspe len 0 Vóórstanders van een prijzenschema ook voor zéér jeugdige renners: „Het is een tegemoetkoming in de hoge kosten" 0 Tegenstan ders daarover: „Dit geldt ook voor de rennertjes die steeds naast de prijzen grij pen" 0 En omdat de popu laire pretendeert eeu trai nings wedstrijd te zijn, krij gen de 'tegenstanders het laatste woord: „Geef óók minder getalenteerde ren nertjes een kans er een paar gul. lids den uit te slepen, want list voor deze kinderen is wielrennen een dure sport" 0 Wie weet wordt dan ook de premie, beschikbaar ge steld door het publiek, wat groter dan thans het geval is„. Schiedam Het jaar van de vrouw kan ook voor de cricketsport in het Waterweggebied waarin Her mes, Excelsior, Asvion en Spirit er een Schiedams „onderonsje" van maken verstrekkende gevolgen krijgen. Weliswaar wordt „The King of Sports*' al 41 jaar ook door dames beoefend, maar niet zo openlijk dat de echte cricketliefhebber zich al te ongerust hoefde te maken. Maar de tijden zijn veranderd, want in Schiedam wordt sinds kort de cricketsport zij het nog wat schuchter óók „The Queen of Sports" genoemd. Dit naar het grote voorbeeld En geland, deregerende wereld kampioen, dat twee wedstrij den speelde tegen vooraan staande Nederlandse heren cricketers. Wat de Engelse da mes in deze duels lieten zien, stond op een voor de Neder landse dames nog niet haal baar niveau, maar belangrijk was dat men met eigen ogen kon aanschouwen dat een goed getraind damesteam tot verras sende prestaties in staat kan zijn, In Nederland kunnen de dames echter nog niet terugvallen op een perfekte organisatie. Een competitie, wat in de toekomst wel de bedoeling is, is er voor lopig nog niet Nicolette Stout- handel, één van de speelsters die zich beijvert om het dame scricket in de regio Rotterdam van de grond te krijgen, 2egt er over: „Een echte damescompe titie zie ik voorlopig nog niet zitten, het moment dat dit ge realiseerd zal zijn is nog heel ver weg. Voorlopig doen we het nog maar met onderlinge af spraken." En wat dat betreft is de keuze tweemaal per' week getraind; donderdags bij Excelsior op Thurlede en zaterdags op Har- ga bij Hermes DVS. Spelers van de herenteams van deze verenigingen hebben tijdens de trainingen de leiding. Nicolette Stouthandel: .Hoewel we ze nog nooit allemaal tegelijkertijd op de training hebben gezien, hebben zich toch al 26 speel- sters aangemeld. Hoofdzakelijk f dames die, bijvoorbeeld door s familie, al wat jaren hebben mee gel o pen in de cricketsport" Speelsters welke afkomstig zijn van verschillende verenigingen - uit de regio, kwamen na aan- melding bij de KNCB met el- kaar in. contact. De belangen van deze groep worden behar- tigd door Eveline Knupfe, die h^b'stuVvïn d?KNCB ïs ^en dee' van de 9roeP iuistert geconcentreerd naar de instructies van Ted Hartman, vertegenwoordigd. Met Marjo die IP»® deze training de leiding heeft. Keuzenkamp en Ineke Magrijn il genoemd dat er op regio-competitie zou al een gezet, want zaterdag, aanvang flinke stap in de goede richting tien uur, speelt het team van zijn, met als volgende stap een Excelsior tegen, wat voor deze c'ubcompetitie. Het Schiedam- gelegenheid is genoemd, „de se Excclsior'20 denkt al in die rest van Schiedam"... richting en levert dan ook geen Voor Nicolette Stouthandel, erg speelsters aan het regioteam. enthousiast, een unieke geie- is het viertal genoemd dat er op uit ïs om de dames-crieketsport óók in Schiedam en omstreken een vaste plaats te bezorgen. COMPETITIE nog beperkt. Het enthousiasme Veel zal daarbij afhangen van de Maar het betekent wél dat er voor J!-■-«* de dames wéér een wedstrijd op het programma kon worden van de dames is er overigens niet minder door, want al zijn er pas vijf officieel geregi streerde steden waartegen wedstrijden kunnen worden gespeeld, „voor ons," aldus Ni colette, „gaat het vooral om het spelplezier. Daaraan hech ten we meer waarde dan aan het winnen." Hoewel... Wie vorige week zater dag het Rotterdamse regioteam aan het werk zag tegen Amster dam, zal uit de monden van de omstanders meerdere malen de kreet „fanatiek" hebben verno men. En dus werd Amsterdam met een fiks pak slaag naar de hoofdstad teruggestuurd... Zelfs al is het aantal wedstrijden genng, door de dames wordt opkomst van het damescricket elders in het land. Een officiële genheid om nog even propagan da te maken voor de dames- crieketsport? „We hopen dat er heel wat dames naar deze wed strijd zullen komen kijken. Als toeschouwers, maar daarna ho pelijk als speelsters op de trai ningen..." Is het gek dat zelfs de meest fanatieke tegenstan der van het cricket als dames- sport, bij zoveel enthousiasme langzaam maar zeker door de kmecn is gegaan...? o Het bowlen, moeilijk onderdeel van de cricketsport, wordt door de dames enthousiast beoefend. Vlaardingen De softballderby tussen de dames van Holy en Schiedam, gisteravond aan de Zwaluwen laan gespeeld, is zoals verwacht kon worden in een. overwinning voor Schiedam geëindigd. De gerouti neerde ploeg van coach Wim Falentijn had maar vijf innings nodig om het jonge Vlaardingse team een 0—15 nederlaag te bezorgen. Schiedam - De SSV Asvion houdt morgenavond de algemene ledenvergade ring in het clubgebouw op sportpark Thurlede. Het ligt in de bedoeling om het aantal bestuursle den terug te brengen tot zeven. Aftredend en niet herkiesbaar zijn C. Q. M. Enneking, F. Wittkampf, D. Hatenboer, H. J. An- kersmit en J. "Wattez. De vermoedelijke samenstel ling van het bestuur luidt: C. Bokx, J. Date- ma^ R, Geerdes, R. van Iperen, C. van Rees, P. Egge (voorzitter hockey) en C. Nolet (voomtter cricket) De vergadering begint om acht uur. Van onze sportredactie dcrwijs pakte Kijne de 's.Gravenzander terug. voorsprong groeide gestaag en het uiteindelijk een tijd afdrukken van 49 minuten en 55 secon den, Jack Valentin volgde na elf seconden. Valentin later; „Ik had met Johan afgesproken om tot een kilometer of dertien samen te lopen. Net als Putteroans en Jos Hermes op Papendal deden. Het warme en vooral droge weer was overigens niet bevorderlijk voor een goede pres tatie". Hoek van Holland- Vlaardinger J ohan Na 2200 meter sloeg Johan Kijne zijn slag; de Kijne heeft de eerste wedstrijdloop, georganiseerd door de Naaldwijkse at letiekvereniging Olympus '70, gewon nen. In Hoek van Holland had de Metro-atleet bij de finish een voor sprong van elf seconden op Jaques Valentin (Olympus). Er startte een peloton van 78 atleten vanaf het De eerste wedstrijd van Olympus '70 werd moge voetbal terrein van Hoekse Boys. Na twee kilo- lijk gemaakt door de steun van sporthuis Van meter was er al een kopgroep ontstaan van vijf Loon (Naaldwijk) en de Gefra en de garages man met onder andere Kijne, Valentin en Hans Mondt in 's-Gravenzande. van Festeren- Na vijf kilometer sprongen Va- Uitslag wedstrijdloop: 1. Johan Kijne (Metro) 49 55 lentin en Kijne weg en toen was het dus al min., 2. Jack Valentin (Olympus *79) 5006, 3. duidelijk dat de winnaar onder dit duo gezocht Hans van Kesteren (MV Fortuna) 50 54,4. Roozi- moest worden. Na tien kilometer noleerden zij ne (jjvC) 51.17, 5. Van Zuylen (Atyfoners) 51.58, een tijd van 33 minuten en 20 seconden: Valen- 6. Henk Bronswijk (Olympus) 53.45, tin trachtte steeds weg te lopen, maar kreeg De prestatieloop, over 4,2 kilometer werd geworj- niet meer dan twintig meter „ruimte". Spelen- nen door Piet van Schie uit Kwmtsheul. Johan Kijne gaat Jack Valentin voorbij Hoewel de cijfers uitwijzen dat het een eenzijdige wed strijd is geweest, was er voor het talrijke publiek toch genoeg te beleven. Vooral aanvallend is er door beide teams goed ge speeld. Werpster Til Debets van Schiedam, kennelijk met de opdracht gestart het de Holy meisjes niet al te moeilijk te maken, gooide slechts éénmaal drie slag en kreeg vijf honkslagen tegen. Dit bewijst dat de Vlaar dingse meisjes er lustig op los geslagen hebben. Na tuurlijk lukte het hen niet de geroutineerde Schiedam- verdediging, die foutloos speelde, in moeilijkheden te brengen, maar het geeft wel aan dat coach Wim Pijpers zijn meisjes laat aanvallen. Dat de Schiedam-aanval sterk ïs is voldoende bekend. De elf horïkslagen die werpster Char lotte Bouwman moest toestaan en de vijf veldfouten die de Holy-meisjes maakten waren tenslotte de oorzaak van deze grote overwinning. Naast de vijf veldfouten van Holy waren er echter ook goede veldakties te bewonderen. Vooral het Vlaardingse binnenveld kwam regelmatig tot goed spel en maakte gezamenlijk dertien nullen. Ook al vertoont het Holy-spet duidelijk een opgaande lijn, het geroutineerde Schiedam bleef de hete wedstrijd de toon aangeven. Getuige het score- verloop. Schiedam - 34-5-3-0= 15 Holy - 0-0-0-0-0= 0. Gezien het krachtsverschil tussen de kop en de staart van de eerste klasse, is het begrijpelijk dat competitie- leider De Kramer heeft be sloten, na de eerste helft van de competitie een split sing in te voeren. Vlaardingen - Voor de aftredende bestuursleden van VFC (H. Spronkers, M. van Santen, H. Nebbekng, A. Kortleven en J. van Rij) zijn geen tegenkandi daten binnengekomen, zodat die vijf op de algemene leden vergadering morgenavond al zijn herkozen. Het bestuur stelt verder voor de contributie als volgt te bepalen: senioren 108 gulden per jaar, jpoioren 64 gulden, pupillen 54 onder steunende leden. 48 gulder. per jaar. wri

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1975 | | pagina 5