SCHIEDAMSCHE COURANT Wethouder Bolmers stapt definitief op GOÉD N1QJWS! GALILEISTRAAT OORDEELT OVER SCHETSPLAmEN Hoekse PvdA gaat praten terugkeer over in deelraad JA IK mm D€ PROÉF Conflict met fractie over verant woordeli kiieid" kanttekening Gedwongen Triest FIETSER VALT OP VROUW Verhoging reinigingsrechten Weerzien Muziekleraar wil exposeren in Reedershuys Huren in Maassluis omhoog Vlaardinger nieuw lid Rijnmondraad Gekortwiekt Restauratie Grote Kerk Ruiten van school ingegooid 6 pagina's Woensdag 18 juni 1975 -ONAFHANKELIJK DAGBLAD100ste jaargang no. 25343 Braersvest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 262566 - klachtendienst 144144 SCHIEDAM EN KETHEL Uitzondering C. van Dijk nagelaten werd het bericht over het vertrek van Bolmers door de ledenvergadering vrij passief ontvangen. Wethouder mogelijk..... Bolmers...samenwerking niet meer Schiedam Wethouder C. Bol mers (PvdA) heeft gistermiddag definitief te kennen gegeven dat hij wil opstappen als lid van de gemeenteraad en dus- r~ ook als wethouder. Hij kan zich niet meer verenigen met het standpunt van zijn fractie, die naar zijn oordeel teveel contro-' le wil uitoefenen op zijn functie in het college van b. en w. Zoals onze krant al gisteren signa leerde zou Bolmers nog dit jaar uit het college treden. Gister middag maakte hij de precieze datum bekend: per 1 oktober. De mogelijke opvolger van Bol mers zal waarschijnlijk R. Scheeres financieel expert van de PvdA worden, maar er circuleren ook andere namen. Bolmers heeft de portefeuille fi nanciën en grondbedrijf onder zijn beheer. Het besluit is het'einde van een sinds begin dit jaar slepend conflict tus sen de fractie en de wethouder. Hoewel Bolmers zegt het program ma van de PvdA nog steeds te kunnen onderstrepen, is hij van me ning dat hij teveel in zijn werk wordt gehinderd. Officieel stelt hij dat er „een verschil van mening is betreffende de verantwoordelijk heid van een wethouder tegenover zijn fractie." De fractie wil meer controle vooraf op het weth ou dersbei ei d, waarna formele toetsing aan de raad kan volgen. „Ik ben echter van mening dat een wethouder een zekere onaf hankelijkheid bezit binnen het be leidsprogramma en dat zijn beleid en de collegiale verantwoordelijk heid van het college worden beoor- deeld door de raad," aldus Bolmers. dering. Vooral C. van Dijk, een pro-Bol- mers socialist, verweet de fractie het vertrek van de wethouder, ,3ouwen met Bolmers is voor de verkiezingen van vorig jaar een leuze geweest. Hij werd echter gedwongen om financiën te ne- men.» Wie is het volgende'slachtoffer?" Geruchten als zou hij door de fractie enigszins gedwongen zijn om af te tre den vanwege zijn „verleden" (bestem mingsplan binnenstad, vooral de hem verweten sloopwoede) worden tegenge sproken. Ook zonden de verhoudingen tussen sommige wethouders niet be paald gunstig zijn. In ieder geval vindt Bolmers dat een goede samenwerking de komende drie jaar voor hem niet is gewaarborgd. De leden van de PvdA kregen het nieuws gisteravond te horen op een ledenverga- Even leek het erop of men dc vergadering besloten zou voortzetten, maar het me rendeel van de leden was hierop tegen. Niettemin werd het vertrek van Bol mers vrij gelaten ontvangen, zoals ook door de leden van het college eerder op de dag. Van der Wilk, PPK-wethouder van voorlichting: „Het is een trieste aangelegenheid. Persoonlijk ben ik het niet met de redenen van Bolmers eens. Dc vind dat er een sterke band moet zijn tussen fractie en college." Schiedam De 70-jarige Schie- damse mevrouw Van V. is in het Nolet Ziekenhuis opgeno men met een hersenschudding. De vrouw liep dit letsel op bij een valpartij op het kruispunt van het Rubensplein en de Rem- brandtlaan. Daar tuimelde de 22-jarige G.B. uit Vlaardingen van zijn fiets toen zijn broeks pijp tussen de kettingkast kwam en hij een duwtje kreeg van een passerende bromfiet ser, die hem bij het slingeren niet meer kon ontwijken. Maassluis Het Maassluise colle ge wil de reinigingsrechten per 1 oktober met gemiddeld dertig procent verhogen. Het voorstel komt tijdens de raadsvergade ring van aanstaande dinsdag- avond aan de orde. o Vijfenvijftig leerlingen van de Zollberg Real- schule in Esstingen hebben gisteren Schie dam bezocht. 's Avonds zijn zij in het Stedelijk Gymnasium aan de Hugo de Groot straat ontvangen door de groep scholieren die in mei een bezoek brachten aan de Duitse partnerstad en daar eveneens een feestje kregen aangeboden. Eerder op de dag had den de Esslingers bij een wandeling door de stad onder anderen reeds kennis gemaakt met de krakers van het aktiekomité De Laan. Vandaag is men met de bus naar Amsterdam gereisd voor de traditio nele rondvaart in de grachten. Vlaardingen Muziekleraar Ton Stolk wil Het Reedershuys aan de Westhavenkade 45 als tentoonstellingsruimte gebruiken voor zijn bijna driehonderd exotische en antieke muziekinstrumenten. Hij heeft daarover al overleg gepleegd met het gemeentebestuur. Nu heeft hij een brief aan het college en raad gestuurd^ omdat hij heeft gelezen dat een huisarts het Reedershuys wil gaan gebruiken als praktijkruimte en woonhuis; „zulks tot mijn grote verbazing", schrijft Stolk. Jaren geleden, zo stelt de muzie kleraar, die lid is van de Vlaar- dingse culturele raad, zijn door mij toespelingen in die richting gedaan. Hij kreeg toen te horen spronkelijk zijn muziekinstru menten wilde tentoonstellen. In het Reedershuys kunnen alle bestaande expositieruimten di rect weer benut worden. dat het Reedershuys niet be- Op de eerste verdieping wol de woonbaar zou rijn. :i;~ Enige weken geleden hebben wet houder Kloots, stadsarchitect Van der Gugten en cultureel ambtenaar Bot het huis grondig bekeken. Het blijkt dat het mo numentale pand aan de Westha venkade beter geschikt is dan het pand Markt 47, de Stads school, waar Ton Stolk oor- familie Stolk rich huisvesten. Vast staati, vindt de verzame laar, dat de instrumenten moe ten worden tentoongesteld, zo dat een groter publiek dan zijn kennissenkring 't spul kan be kijken. Stolk wil het mede-be heer van de collectie aanvaar den in een stichting of een an dere op te richten rechtsvorm of -persoon. Maassluis De algemene huur verhoging van gemeente-wonin gen per 1 juli aanstaande, met maximaal acht procent, nood zaakt b. en w. de geplande nieu we huurtarieven voor de huizen in de Keucheniusstraat en om geving in sommige gevallen te verlagen, Daar waren verhogin gen van maximaal negen pro cent gepland. De huurverhoging komt aan de orde tijdens de Maassluise raadsvergadering van aan staande dinsdagavond. Schiedam Voor de rehabilitatie van de Galileïstraat en omgeving heeft de dienst gemeentewerken twee scbetsplannen. Morgen kunnen de bewoners van Schiedam-Oost hun wensen hierover kenbaar maken op een informatieavond in de Savorin Lohman- school aan de Galileïstraat. De bijeenkomst, die wordt georgani seerd door de bewonersvereniging en de gemeente, begint om acht uur. In één van de schoollokalen rijn dan de schetsplannen te rien die de ambtenaren voor de Van Musschenbroekstraat. Halleystraat. Lange Singelstraat en G«tiileïstraat hebben verzonnen. In deze straten wil men nog dit jaar meer groen aanbrengen. Bovendien zullen, de parkeervoorzieningen worden herzien, wan neer de straat in een speelstraat wordt veranderd. De twee plannen, gebaseerd op een enquête die de bewonersvereni ging in de buurt heeft gehouden, verschillen eigenlijk alleen in het aantal parkeerplaatsen en speel gel e genhed en. Het eerste plan heeft vijf parkeerplaatsen meer dan het tweede. Hoek van Holland Donderdag zal de afdeling Goek van Hol land van de Partij van de Ar beid tijdens een buitengewone ledenvergadering een sing nemen of men al dan niet weer mee gaat doen met de werkzaamheden van de deelge- m een te raad. Zoals bekend schorste de socialis tische fractie in deze deelraad al haar activiteiten. Men was namelijk van mening dat het reglement herhaaldelijk met voeten getreden werd en dat er op gestelde vragen van PvdA- rijde geen of onvoldoende ant woorden kwamen. Sinds die beslissing hebben be stuur en afdeling toch gezocht naar een oplossing. is con tact geweest met wethouder Van der Have van wijkaongele genheden. Van al deze bespre kingen zal donderdag verslag worden uitgebracht Verder zal men ook de maatregelen be spreken die rijn genomen om aan de bezwaren van de PvdA- fraetie tegemoet te komen. De vergadering wordt gehouden in de school aan de Tasmanweg en begint om 8 uur. Tijdens deze bijeenkomst zal ook moe ten voorzien in de vacature van het bestuurslid H. Daim. Deze heeft teruggetrokken in ver band met de moeilijkheden rond de deelgemeente raad. Vlaardingen Drs. H. P. M. van der Drift uit Vlaardingen is be noemd tot lid van de Rijnmon draad. Hij neemt de plaats in van de heer H. Groeneveld uit Krimpen aan den ÏJssel, die onlangs ontslag nam. Het ontslag van de Schie- damse wethouder Bol mers (PvdA) is niet on verwachts gekomen. Al direkt na het totstandko men van het prcjramcol- lege onder leiding van burgemeester Lems kwa men de problemen naar voren. Bolmers - in het vorige col lege met oud-burgemees ter Roelfsema betast met de post stadsontwikke ling nog de sterke man - was volledig gekort wiekt. Wethouder Zijde veld kreeg stadsontwik keling; Bolmers moest genoegen nemen met fi nanciën en economie. Op zich niet zo erg, maar allengs bleek dat de nieuwe sterk verjong de PvdA-fractle deze betrekkelijk onbelangrij ke plaats voor Bolmers had opgeëist als een soort straf voor de fou ten die hij onder meer bij de voorbereiding en uitvoering van het In middels beruchte Schie- datnse binnenstadsplan had gemaakt- Vooral de ze jongeren voelen niets voor wethouders die op hun eigen houtje zitten te „regeren" en pas later goedkeuring aan de ge meenteraad vragen- Zij willen meer controle vooraf. Voor Bolmers is dat teveel. Als wethouder eist hij een zekere onafhanke lijkheid binnen zijn werk. Nu hij die niet krijgt stapt hij op. Dat is jammer, Schiedam zal - ondanks alle fouten die hij heeft gemaakt - een bekwaam bestuurder verliezen. Het vertrek is zeker jam mer als men weet dat het standpunt van wethou der Bolmers over de onafhankelijke positie van een wethouder be kend was. Ook op het moment dat de Schie- damse PvdA hem vorig -jaar 4 tot lijstaanvoerder— en stemraentrekker van de partij koos. Maassluis B. en W. willen de, kerkvoogdij van de Hervormde Gemeente in Maassluis 85 dui zend gulden (renteloos) lenen terwïlïe van de restauratie van de Grote Kerk. De kerkvoogdij is zelf in staat 35 mille op te brengen. Een eerder verzoek aan het ministerie van CRM om een subsidie van de hele 120.000 is afgewezen. Schiedam Vandalen hebben zes ruiten van de Burgemeester Van Veenschool aan de Naeh- tegaallaan vernield. Met trottoirtegels zijn de ruiten, waaronder ook draadglasra men, ingegooid. De schade wordt geschat op 300 gulden. Dezé krant, waarin u al het nieuws uit eigen omgeving kunt vinden, wordt bezorgd in combinatie met het Rotterdamsch Nieuwsblad. Stuur mij deze krant 14 dagen gratis toe in combinatie met het Rotterdamsch Nieuwsblad. woonpl.: Deze bon In open envelop, zonder postzegel, sturen naar; Antwoordnummer 834, Rotterdam.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1975 | | pagina 1