Woningbouw in Ri jnmondgebied ernstig vertraagd tfetTirra Hodetoer s Schiedam-700 groet Los Angeles School heet nu echt De Klimop Inbrekers *in kerken Af spraken op tijd na komen WERKGROEP MEENT: Maaslandse brandweer gaat naar Oostenrijk Schiedamse raadsman op vakantie Motor verdwenen ROB DE NIJS CONN Y VINK JOKE KOSTERS Meer woningzoekenden Na twee maanden gepakt Fietspaden ook in structuurplan Politie redt zwaan Houten vloer voor Thurlede „Procedure bezwaarschriften moet veranderen" WOENSDAG 18 JUNI 1975 3- Maasland De Maaslandse vrij willige brandweer gaat naar Oostenrijk om deel te nemen aan de nationale brandweer wedstrijden. Deze worden van 4 tot en met 1 juli voor de vijfentwintigste keer gehouden in het plaatsje Langelois nabij Krims. Speciaal ter gelegenheid van deze jubileum-wedstrijden zijn voor het eerst ook niet-Oostenrijkse brandweermannen uitgenodigd. Behalve Maasland zijn Doetin- chem en Heerenveen uitgeno digd. Uit Oostenrijk zelf doen er ongeveer 1200 korpsen mee. De Maaslandse ploeg bestaat uit negen man onder leiding van bevelvoerder Piet Bergwerff. Schiedam De sociaal raads man van de gemeente is tot maandag 7 juli met vakantie. Het kantoor is in verband met deze vakantie gesloten. Voor dringende zaken kan men zich wenden tot het Instituut Raadslieden aan het Rotter damse Schouwburgplein en het Bureau voor Rechtshulp dat el ke dinsdagmiddag zitting houdt in De Teerstoof aan de Nieuw- straat Schiedam De motor van de 21-jarige Schiedammer W. v. D. is gestolen. Het voertuig met een waarde van 2Q00 gulden P stond geparkeerd aan de Rot- JL- terdamsedijk, nabij de Singel. 'Het kenteken van de verdwenen f Suzuki is VU-44-52. 4 5 Schiedam In twee kerken in de wijk Nieuwland is ingebro- ken. -Uit de Opstandingskerk aan de Burgemeester Honnerlage Gro- r telaan werd een volledige ge- i, luïdsapparatuur ter waarde van 660 gulden gestolen. De dieven t gingen aan de haal met een versterker, drie microfoons en twee luidsprekers, nadat zij een 1 ruit hadden ingeslagen om bin- nen te komen. 'Dat is ook gebeurd bij de Magna- lia Deikerk aan de Albarda- straat. Kasten en koffers in de kerk werden doorzocht. De schade die hierbij werd aange richt bedraagt 1000 gulden. Uit de kerk wordt echter niets ver- mist -Uit de kantine van Demos aan de i Sportlaan zijn dezelfde nacht t een paar sleutels en een kleine 4 hoeveelheid geld en snoep ver- dwenen. Inbrekers kwamen het gebouwtje binnen door een ruit te vernielen. v Een bewoonster van de Reaumur- straat heeft op het politiebu reau aangifte gedaan dat uit haar huis een portemonnaie met 265 gulden is gestolen. Een onbekende is door een niet af- gesloten klapraam de woning binnengekomen. Woningbouw in Rijn mond: uitvoering van de plannen moeten worden versneld Rijnmond - De voort gang van de geplande woningbouw in het Rijnmondgebied biedt een somber beeld. Heel veel huizen wor den niet op tijd afge leverd. Aldus een aan huisvestingsmi nister Gruijters uitgebracht rapport van de „Werkgroep Knelpunten Woningbouw Rijnmond". De werkgroep is ingesteld door het bestuur van het Openbaar Lichaam Rijnmond. Om de woningbouw in de toe komst wat sneller te realise ren doet de werkgroep een aantal aanbevelingen. Ten eerste, meent men, moeten de afspraken tijdig worden nagekomen. Alle betrokken instanties zullen „alles op al les moeten zetten". Ten tweede zou er wat sneller aan de woningbouw kunnen worden begonnen binnen de goedgekeurde bestemmings plannen. Dat dat niet altijd gebeurt komt doordat er an dere afspraken zijn gemaakt over de fasering van de bouw. Het eerste deel van het rap port behandelt de woning bouwplannen die volgens de afspraken op 31 maart jongstleden rond hadden moeten zijn. In Schiedam zijn de meeste huizen (266 in Kethei-oost) wel op tijd, evenals 48 hui zen in de binnenstad. Bij de 110 geplande huizen aan de Nieuwe Haven zijn er echter problemen gerezen in het nadere overleg met de aannemer. De situatie in Vlaardingen biedt een iets somberder beeld. Daar zijn alleen 150 huizen verspreid over diver se projecten tijdig gereed ge komen. Bij de 136 geplande woningen in drie bestemmingsplannen Binnenstad is er nog geen subsidie verleend, omdat er over de prijzen nog geen overeenstemming is. De plannen voor achttien wo ningen aan de Insulinde zijn ook nog niet klaar; er is wat vertraging geweest bij de ontwikkeling. Een tweede deel van het rap port behandeld de knelpun ten voor de op wat langere termijn geplande woning bouw, waarvan de plannen nog niet rond zijn. De be doeling is, aldus de werk groep, dat de plannen vóór 1981 rond komen. 110 Woningen aan de Prins Hendrikstraat in Hoek van Holland kunnen nog niet worden gebouwd, omdat een toepasselijk structuurplan nog niet af is. Pas daarna kan er een bestemmingsplan worden ingevoerd, op grond waarvan de hui2en kunnen worden gebouwd. Het rap« port adviseert dat de ge meente vóór 1977 een struc tuurplan op tafel legt, en vódr die tijd ook een be stemmingsplan gereed heeft. In Schiedam moet er op het gebied van de plannenmake rij volgens hei rapport nog heel wat gebeuren. In de eerste plaats gaat 't om zestig woningen aan De Put in de Rotterdamse Dijk. Het rapport vindt dat de ge meente vóór 1 oktober een uitspraak moet doen over het plan; er schijnen nog wat onduidelijkheden te zijn. Voor de bouw van honderd woningen aan 't Hoofd moet er een nieuw bestemmings plan komen, en moet de ge meente nog grondaankopen doen. Terwille van 75 nieu we huizen aan de Dwars straat moet er eveneens een nieuw bestemmingsplan worden geformuleerd. Verreweg het grootste wo ningbouwproject in Schie dam betreft 3.200 huizen in tVoudhoek-noord/Spaland. De gemeente heeft hierover nog geen definitieve uit spraak gedaan, in verband met de nog onduidelijke de finitieve bestemming van het vliegveld Zesüenhoven. De werkgroep meent echter dat het niet duidelijk is^ of de bestemming van Zestien hoven samenhangt met een beslissing over het Woud- hoek-plan. In ieder geval, moet er snel beslist worden, aldus het rapport. Tenslotte zijn ook de plannen voor 352 woningen in de Schiedamse binnenstad ook nog niet rond. Het rapport sluit met een kort overzicht van de infrastruc turele problemen die sa menhangen met de bouw plannen. Zo wil de gemeen te Maassluis een derde aan sluiting op rijksweg 20, en moet er nog met de bus maatschappij West Neder land worden overlegd over verbetering van het open baar vervoer. Verbetering van het openbaar vervoer in Schiedam en Vlaardingen staat ook op het verlan glijstje van de werkgroep. Vijf meisjes uit je provincie showen eigen ontworpen kleding. Eén van die meisjes wordt jouw provinciale mode-miss! Bovendien brengt hetTtNA MODETOER-CIRCUS'n brok amusement om van te watertanden. Cn dnn hobiën we'het nog niet eens over al die circusartiesten "die voor de echte circussfeer zorgen. Dit gehele, grandioze programma (dat ongeveer 2Vi uur duurt) is toegankelijk voor slechts \PX Het TIN A Modeloer-circu* v :a staat op 1? juni a.«." A op het Schuttersveld te'SCHIEDAM Aanvang v.d. voorstelling: 19.30 uur Los Angeles Het eeuwfeest van Schiedam leeft nog een beetje voort en niet alleen in de stad zelf. De Amerikaan se siad Los Angeles kreeg maandag een „officieel" be zoek van kunstenaar Theo Wiegman die namens burge meester Arie Lerns enkele geschenken aanbood aan de mayor van Los Angeles, Tom Bradley. De reden van dit bezoek was dat de Amerikaanse stad ook Schiedammers telt die jaren geleden zijn geëmi greerd. Op deze manier wil men het eeuwfeest bij hen niet zomaar voorbij laten gaan. Verschillende kranten in L.A. hielpen hieraan mee. Burgemeester Lems groette zijn collega via een brief en uiteraard met twee flessen van proosje: kruidenbitter en korenjenever. Theo Wieg man overhandigde verder de bekende RN-poster van Har ry Wiegman (voorplaat van de huts-aan-huiskrant die ter gelegenheid van het eeuw feest werd verspreid) en een boek over „Schiedam nu". Tom Bradley gaf op zijn beurt Theo Wiegman overhan digt Tom Bradley, burge meester van Los Angeles, de Proosjesfles en de RN- ooster. Wiegman een boek over zijn stad Los Angeles en uite raard bedankte hij Lems, zij het indirect. De Hollandse bezoeker werd daarna voor gesteld aan het voltallige ge meentebestuur door council man Arthur Snyder van het 14e district. Schiedam Er zijn weer meer woningzoekenden ingeschreven bij het bureau huisvesting. Wa ren het er begin april nog 3764; eind vorige maand waren het er 3785. De meeste aanvragen voor een (andere) woning komen uite raard uit Schiedam: 3299. In april zijn 120 vergunningen ai- gegeven. De meeste gezinnen kwamen in een vrijgekomen woning (79), terwijl 32 een nieuwbouwwoning van een Maasland De gereformeerde basisschool in Maasland heet sinds maandag echt De Klimop. Al een half jaar geleden werd bekend dat de school die naam zou krijgen maar nu is dat pas goed te zien omdat schoolhoofd A. Visser begin deze week het naambord officieel heeft onthuld. Voor het schoolhoofd was dit wel een bijzondere dag want het was zijn laatste op de school. De heer Visser gaat namelijk met ziekteverlof. bouwvereniging toegewezen kregen. Negen kregen een vergunning voor inwoning. De meeste gere gistreerde aanvragen rijn nog steeds van die mensen die al voldoende rijn gehuisvest. Ze ventig echtparen die nu bij ie mand inwonen zoeken in Schie dam een eigen woning. Ongeveer zeshonderd bejaarden al dan niet met GGD-rapport zoeken een andere woning, al smede 4C6 gezinnen met GGD- rapport Maassluis De politie heeft een man aangehouden die ervan wordt verdacht twee maanden geleden een inbraak te hebben gepleegd. De arrestant die geen vaste woon- of verblijfplaats heeft, zou op 16 april uit een woning aan de Crabethstraat een kleuren televisie toestel, een versterker met boxen, een koptelefoon, een cassettere corder en een fotocamera hebben meegenomen. Vlaardingen „In hoeverre het fietspadennet uitgebreid moet worden is een 2aak die bij het opstellen van het structuurplan nader wordt bekeken". Dat staat in het concept-antwoord aan Vlaardinger Gerard Schut, die de raad vragen heeft ge steld over de plannen in de stad voor f ietspad enaanleg. Het wachten is dus op het struc tuurplan; voor vele vragen is dat al een dankbaar antwoord geweest. Ook Gerard Schut krijgt het nu te horen in Veen- huizen, waar hij momenteel verplicht verblijft Hij wil weten hoe het met de Vlaardingse fietspaden staat nu minister Westerterp het fietsen heeft willen aansporen. In de antwoord-brief schrijft het col lege: „Hoewel voor onze ge meente nog geen zelfstandig fietspadenplan is opgesteld, is er een groot aantal tietsvoorrie- ningen gerealiseerd, die in een duidelijke behoefte voorzien". Heteollege denkt daarbij aan de paden langs de Floris de Vijfdelaan, Arij Koplaan en de Burgemeester Heusdenslaan. MAASSLUIS - De politie heeft een zwaan gered, die in de vijver nabij gebouw De Ark dreigde te verdrinken. Het dier zat „gevan gen" m een vistuig. Met grote moeite slaagden de agenten erin het op dat moment erg agressieve dier op het droge te krijgen. Het vistuig kon toen worden verwijderd. SCHIEDAM - De adviescommissie voor volkstuinen vergadert op donderdag 19 juni in het stadskantoor in de recreatiezaal. Om 8 uur buigen de leden rich onder meer over een krediet voor het aanbrengen van een nieuwe houten vloer in het clubgebouw van Thurlede. Vlaardingen - De behandeling van bezwaarschriften tegen be stemmingsplannen moet ver sneld worden. De gemeente Eindhoven heeft daarop aange drongen bij het ministerie van Volkshuisvesting en Ruimtelij ke Ordening. De huidige bezwaarprocedure neemt veel tijd in beslag, teveel tijd vindt de gemeenteraad van Eindhoven, die er bij Vlaard*"- gen en andere gemeenten op aandingt de motie van de raad uit de lichtstad te ondersteu- Uet Vlaardingse college heeft de raad nu voorgesteld bilde Ver eniging Nederlandse Gemeen ten adhesie te betuigen aa*1 motie uit Eindhoven Aó daar heeft de «t'"1 meester V->-

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1975 | | pagina 3