„Moeilijke'9 brand op vrachtschip Rijdende lokalen kwart m. Grote Peter Hoovers beschuldigt arbeidsbureau. •Auto frontaal tegen brommer Bewoners willen niet HESSEL CO. LEEN POST P. DE ZEEUW Azn. JAC, DE GROOT KOEVERMANS FA.A.G00S DE KOK BËRC0PHÖNË VANDALEN B.V. uitrit PfÊrker van dë Heipaal. et verslag van het gesprek is gemaakt door Peter Ro evers van het inspraak- tteam structuurplan: Woensdag 25 juni 1975 ONAFHANKELIJK DAGBLAD 100ste jaargang Broersvest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 262566 - klachtendienst 144144 SCHIEDAM EN KETHEL Vlurdingra „Het Gewest» lijk Arbeids Bureau Nieuwe Waterweg-noord komt niet op voor rijn cliënten. Het laat rich imponeren door enkele ambtenaren* of speelt zelf een even grote als vieze rol in het spel". Tot deze conclusie komt Peter Roovers. Hij ver wijt het GAB een politiek selectie bureau te zijn. De Vlaardlngse TH-student wil vla de zogenaamde TAP-rege- Ling (Tijdelijke Arbeids Plaatsen) het inspraakteam voor het structuurplan voor Vlaardingcn assisteren. ren, die wel eens met het ge meentebestuur en de ambte naren botsen. Juist de rel rond de benoeming en aanvaarding van een advi seur en de nota over stadsver- nieuwing door b. en w. heeft, ondanks erkenning achteraf dat ik het bij het juiste eind had, veel kwaad bloed gezet", staat in een. brief van de Vlaardinger aan onder andere de GAB-directeur, GSD-direc- teur, gemeenteraad, Rijnmon- draad, Tweede Kamer, minis ter van sociale zaken, dag. en opiniebladen,1, omroepen en politieke partijen. Zijn naam is van de lijst met gegadigden voor die baan na overleg tussen GAB en ge- VOORDRACHT nreente geschrapt Volgens Roovers omdat enkele ambte- Binnen het Inspraak team bleek □aren zeer vage onuitgespro- begin maart dat een aantal ken vooroordelen tegen hem taken gedelegeerd dienden te hebben. De oorzaak daarvan Worden. De TAP regeling hgt volgens Roovers aan zijn kwam ter sprake. Het GAB actieve werkzaamheden in di- bleek geen bezwaren te heb- ■v' verse werkgroepen en bestu- ben tegen deze toepassing Dezelfde dag stapte de gedu peerde naar GAB-directeur Haxberts. Volgens het verslag van Eoovers van het gesprek «i de GAB-baas dat „de functie te laag voor zijn op leiding en ervaring is". Ro evers vindt echter dat hij zelf kan bepalen voor welke baan hij geschikt is. Een ander argument volgens Harberts, aldus het verslag van" Roovers, voor weigering was „dat als puntje bij paalije, komt studenten meestalmet' willen werken". Dat argument geldt ook niet, vindt de Vlaar dinger, blijkens de vele moei te en tijd die hij aan het sturctULirplan heeft gespen deerd. Volgens Peter Roovers is de echte reden van het negeren zijn politieke hooding. „De maat raakt voor mij vol nu er buiten mijn medeweten om" met een werkwillige werkloze wordt gesold." Brandweerlieden bezig met het blussen van de katoenba-. len in het binnenste van de Nyala. Uit pnze krant van donderdag 19 juni Uit onzia krant van dinsdag 24 juni van de v regeling. Peter Rn- Qeze voordracht werd geschre- van hvee ongevraagde overs leek de aangewezen fl- venna een maandenlang on- TAP-banen te mogen bezet- guur voor die baan. Hij lm- controleerbare vertraging tus* ten* men had laten blijken rich te - Op de lijst van gegadigden van het GAB kwam, zo bleek, zijn naam niet voor. Roovers heeft toen direkt kontakt opgeno men met het arbeidsbureau. Roovers werd beloofd dat zijn naam alsnog zou worden toe gevoegd- Op maandag 16 juni werd de definitieve: lijst be kend. De naam Roovers kwam weer -niet; op de ■■lijst-. VOOr. - willen inzetten voor deze zaak. Het inspraakteam droeg hem dan ook voor in een brief aan hét college. sen de aanvragen en de solli citatie. Vanaf het begin van het overleg met het GAB was Roovers de toezegging gedaan Schiedam Bij een botsing met een auto heeft de 16-jarige bromfietser H.D. op de Stad houderslaan zijn linkerbeen ge broken. De jongen is opgeno men in het Gemeente Zieken huis. De 22-jarige automobiliste M.T.- M.K. was nabij de Westerha- '4 venbrug in een slip geraakt Zij 'botste daarbij frontaal tegen de tegemoetkomende brommer. Schiedam /Tot groot on genoegen van de bewo ners wil de gemeente de 130 jaar oude huizen aan de Bakkershaven over een jaar slopen. In au gustus zal de gemeente raad beslissen of de 21 pandjes nabij de Buiten havenweg in de zuid- wijk onbewoonbaar ver klaard moeten worden. Volgens een brief die de gemeenteambtenaren reeds aan de verontruste bewoners hebben ge stuurd, is dit onvermij delijk, omdat het rijk voor verbetering van de huizen geen subsidie geeft. De verontwaardigde bewoners hebben al aangekondigd dat ze dit nemen en dat ze op de gemeenteraadsvergadering van zich zullen laten horen. Wanneer de raad met dit voorstel van het college van burgemees ter en wethouders akkoord gaat, zijn de huisjes ai begin oktober officieel onbewoonbaar verklaard. Uiterlijk een half jaar later zouden de bewoners de pandjes dan moeten ontrui men. Zij zouden alleen nog uit stel kunnen krijgen door be zwaren in te dienen bij Gedepu teerde Staten. "Datzullenwe dan ook doen, want we willen hier helemaal .niét weg", voorspelt één van de bewoners, die zoals vele buren in het straatje ongeveer 35 gul den per maand aan huur be taalt en zegt dat de huisjes niet zo slecht zijn als de gemeente beweert De 72-jarige mevrouw Bakker, die al een dikke 55 jaar aan de Bakkershaven woont, vertelt Jongens trachten de blj- na-dode vissen te redden^ uit het water var» de Nieuws Ha ven Gr. v. Prinstererstraat 138 t 170. Viaardingen. lleubeistofferingsbedrijf Eendrachtstraat 52 Vlaardingcn Hotor<4ea!er 's-Gravenzandseweg 80 Naaldwijk Gereedschappen huishoudelijke iartikelen Hoogstraat 71-73 Viaardingen Rijwielen Hoogstraat 93 Viaardingen Reisbureau "Ik zou hier nooit weg willen. De huisjes zijn nog best. Ze moeten alleen een beetje wor den opgeknapt De meeste be woners willen dat - Zoals wij - best zelf doen." Billitonlaan 10 Viaardingen tieve kleuterschool te Huishoudelijke artikelen, sanitair, gereedschappen Achterstraat 6 Viaardingen Rijwielhandel Rotterdamseweg 2 Viaardingen Houthandel Joubertstraat 28 Viaardingen Verf .glas-behang Vondel laan 65 - Schiedam Waalstraat 28 - Viaardingen Dr. Wiardi Beckmansingel 39 sigaren grammofoonplaten Floris de Vijldolaan 154 Reigerlaan 8 Billitonlaan 26 Viaardingen Buys Ballotlaan 4 Viaardingen Alfa Romeo- Audi-NSU Direkteur C. L. Moerman van de NV Vooruit die elf van de 21 pandjes bezit, is het daar hele maal niet mee eens: "Die bewo ning is uit de tijd. Ze moeten net als het Nieuwsticht worden gesloopt. Voor ons is het al lang een verliespost, omdat we al een tijd geen" huurverhoging vragen, gezien de toestand van de huizen". Schiedazn Honderden vissen dreven gisteren op het water van Schiedamse vijvers en havens, door zuurstofgebrek van het leven beroofd. Oorzaak is dat de rioolgemalen door de hevige regenval overbelast waren geraakt De noodslulzen moesten apen om overstroming te voorkomen. Gevolg; het vuile rioolwater vloeide nqai» de havens. Catastrofaal voor vele vissen. Bij duizenden kwamen ze boven, happend naar zuurstof.Velen overleefden het niet Vooral de Nieuwe Haven bij de Kippenbrug werd getroffen door een massale sterfte. Toegeschoten jonge Schiedammers wisten nog vele vissen te redden door ze in schoner water ondermeer hij de Stadhouderslaan te deponeren. 1 Zowel de verantwoordelijke plantsoenendienst als de brandweer kon er niets aan doen. Een woordvoerder van de eerste gemeentedienst: „Het is een rot gezicht die happende vissen, maar we kunnen er niets aan doen. Door de zware regenval moesten de gemalen water lozen, anders hadden we overstromingen gehad. De brandweer laten spuiten? Nee, dat helpt weinig". Hoewel vele toeschouwers zeiden de brandweer te hebben gebeld, werd ons medegedeeld: „We hebben geen enkel telefoontje gehad. Er is geen beroep op ons gedaan, dus komen we niet". Een surveillancewagen van de'politie is wél gaan kijken en heeft de plantsoenendienst gewaarschuwd. De brandweer kon trouwens toch weinig doen, omdat men tot in de middag bezig was met het pompen van water uit kelders. Aan het eind van de middag was het drama voor de vissen ten einde, de riolen waren weer normaal aan het pompen. De heer H. P. de Wit van Atlas- paal B.V. vindt het voorstel ook allang best. Hij ziet bij het ver dwijnen van de huisjes een mo gelijkheid om voor zijn bedrijf aan de Nieuw Mathenesser- straat een nieuwe uitrit te krij gen/ - De gemeente heeft de bewoners van het straatje in leder geval al aangeraden om voor. toewij zing van een andere woning al vast naar het bureau huisves ting te stappen. Een advies, dat door niemand wordt opge volgd. "Ik verlaat mijn huisje toch niet", verzekert Arie Kra mer die de hrief van de Ge meente ook naast rich heeft neergelegd in de veronderstel ling dat het niet zo'n vaart zal lopen-

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1975 | | pagina 1