Vormingscen trum breidt activiteiten uit Liberté naar Blaubeuren Twee dagen onderwijs voor 16-jarigen SAMENWERKING MET TECHNISCHE SCHOOL Nacht voï kruimel diefstallen in Schiedam 's-Gravenzande protesteert tegen naaktstrand r t- i Bè-f'-ai"-!!!;. w Burgemeester geeft tv weg Nieuwe afdeling Scouting Maasland Alle hens Tourix sluit seizoen met De Kadullen' Gemengd voetbal voor vakantiejeugd Lek m gas- cylinder Met Ab en Jan in de zitkuil CPN vergadert Arm door etalageruit Lunchen bij orgelmuziek WOENSDAG 25 JUNI 1975 3 Het schoolgebouw in de Schiedamse Schoolstraat i /IV IS&Ö ----- SIS"®1* Schiedam/Vlaardingen In verband met de uit breiding per augustus van de partiële leer plicht voor zestienjari gen tot twee dagen per week gaat het Vor mingscentrum in Schie dam (met de dependance in Vlaardingen) de acti viteiten uitbreiden- is goed bereikbaar vanuit zowel Schiedam ais Vlaardingen en Maassluis, Verder gaat het vormingscen trum proberen samen roet de leerkrachten van de Eerste Technische School voor Partti me Onderwijs in de Tam hou r- straat in Rotterdam samen te werken om de twee dagen voor de zestienjarigen in te vullen. Na enig onderling overleg is besloten een gezamenlijk jaar- de technische school is opge steld ziet er als volgt uit. De eerste dag: in het vormings centrum in Schiedam en de Vlaardingse dependance. De kursisten verdiepen zich in hun leefsituatie: gezin, werk, school, buurt, stad. Verder een algeme ne beroepenonéntatie en kenni smaken met de arbeidsmarkt: rechten en plichten, CAO, solli citatie, ontslag, vakbonden. En dan een keuzepakket van crea- deel gegeven in het kader van drie leerstelsels. Ten eerste EKABO (kantoorberoepen): ta len. handel, bedrijfsadministra tie, secretariaat Ten tweede DETAIL, oftewel de winkelberoepen. En dan tenslotte de Verzorgende en Dienstverlenende Beroepen. Daarin worden opleidingen ge geven die speciaal op het geko zen beroep zijn gericht, of een keuzepakket gericht op een be roepspraktijk- Om dat van de grond te krijgen heeft men besloten een extra schoolgebouw in te richten aan de Schoolstraat in Schiedam. Het betreft" het voormalige ge bouw van de Mater Dei Mavo. Het gebouw is, aldus een mede deling van het vormingscen trum, vrij gunstig gelegen. Het plan in te dienen en goedkeu ring aan te vragen voor de nodige faciliteiten. Deze samenwerking is een onder deel van een totaalplan voor het Vormingswerk en Beroeps begeleidend onderwijs op lange termijn. Het programma dat samen met tieve vakken als fotografie, handenarbeid, ieerbewerken, kleren maken, koken, sport, EHBO enzovoort Tweede dag: in de dependance van de Eerste Technische Scnool voor Parttime Onder wijs. Op de tweede dag wordt er een beroepsopleidend onder- Cursisten kunnen zich schrifte lijk of mondeling aanmelden. En wel voor het vormingscen trum ïn Schiedam bij Anneke Geubels, L. Raemaekersstraat 10, telefoon 712377. En voor de Vlaardingse dependance bij Jan Pleune, L. de Coügnylaan 5, telefoon 358431. VLAARDINGEN Het tamboer-, trompetter- en major et fenkorps "Liberté", dat woensdag medewerking verleent bij het opluisteren van de voetbalwedstrijd tussen de Zwaluwen en het Nederlands Militair Elftal, zal dan een gedeelte van de show uitvoeren, die in Duitsland wordt gebracht tijdens het 5-daags bezoek te Blau beuren, dat van 27 juni tot en met 1 juli plaats vindt. Liberté heeft het gehele seizoen druk gerepeteerd, temeer om dat in Blaubeuren wordt opge treden in een muziektent en daar zijn de Vlaardingers niet aan gewend. Reeds in 1971 bracht Liberté ook een bezoek aan Blaubeuren en het succes was toen zo groot, dat Liberté - verzocht werd om nog eens een optreden te verzorgen. Tevens zat het Vlaardingse korps en kele excursies worden aange boden in Duitsland. De reis naar Blaubeuren.gaat per bus. Men vertrekt in de nacht van donderdag op vrijdag om 3 uur vanaf het Kolpabad. Het Liberté-bestuur gaat na het uit stapje meteen met vakantie. De repetities zullen woensdag 16 juli worden hervat \Vlaardingen Burgemeester W. A. Kieboom helpt vrijdag de Vlaardinger Ferry Hoefnagel bij het uitdelen van enkele tv-toestel- len. Om half elf vertrekt vanaf het stadhuis een busje waarin de burgemeester, de goede gever en de tv's zitten. Het eerste toestel wordt overhandigd aan mevrouw Van de Ster-van Toor in de Sch&ferstraat. Hierna keert Vlaardings' eerste burger terug naar het stadhuis, terwijl Hoefnagel de rest van de apparaten wegbrengt. Maasland Scouting Maasland krijgt er een nieuwe afdeling bij. Voor meisjes van 13 jaar af wil men een club van watergid- sen oprichten. Men kan zich opgeven bij mevrouw Bïerkens, Oranje Nassaustraat 36, tel. 16517 en de heer Van Marre- vvijk, Oostgaag 7, tel. 12280. Scouting Maasland heeft al af delingen van kabouters, wel pen, kleine en grote gidsen en zeeverkenners. 4 Het parkeerterrein ach ter de Hoekse vuurto ren is sinds zaterdag herschapen in een ker mis met talloze attrac ties^ De commissie „Hoek van Holland Alle Hens" heeft haar best gedaan om het Hoekse publiek een groot aan tal soorten van typisch kermisvermaak voor te schotelen. Op het kleine terrein doen de vele tenten in ge luidssterkte niet voor el kaar onder. De voor naamste trekpleisters zijn de mini-cars, auto scooters, schiettenten, lachspiegels en „de dik ste dame uit Amerika". Maandag wordt het vuur torenterrein weer ont ruimd. Schiedam - Uit een schaftwagen op het terrein van de scheeps werf De Jong zijn twee zuur- stofflessen en twee gasmeters> gestolen. De waarde van het ontvreemde materiaal schat dte bedrijfslei der van het gedeputeerde bouwbedrijf op 325 gulden. De schade die bij de inbraak in de wagen werd aangericht be draagt 275 gulden. Uit de wagen van een Schiedam mer zijn aan de Nieuw Mathe-' nesserstraat een cassetterecor der, een autoradio en 3 bandjes gestolen. Men heeft het reehter- achterporlier van de wagen opengebroken. Aan dezelfde straat verdween ook een lederen koffer met 150 gulden aan gereedschap. Eige naar C. uit de Galileistraat heeft bij de politie aangifte ge daan. Bij de firma Van Oost aan de Jan van Rïebeeckweg hebben inbre kers twee kantoren doorzocht Hierbij werd voor een paar honderd gulden schade aange richt. Op dezelfde manier ais de inbrekers binnen kwamen, via een raam aan de achterzijde van het gebouw, is men ook weer verdwenen. Het bedrijf mist niets. Folkcentrum Tourix besluit za terdagavond het seizoen met een optreden van de Vlaamse groep De Kadullen. Het is een van de meest gevierde volk- sliedgroepen in België. De leden van de groep bespelen nogal wat instrumenten: vlier, -mandoline, dwarsfluit, gitaar, blokfluit, percussie, doedelzak, trompet, klarinet, tuba, banjo - en kazoo. De Kadullen worden gevormd door Richard van der ,-Staey, Erik Schepers, Bodo van de Voorde, Jos Mariën en Sja- Arel van den Bergh. De laatste heeft Ugo de Clerck vervangen. 'Een van de meest "fameuze" "titels van De Kadullen is "Dan Boemlala" van de eerste lang- speelschijf. Het optreden begint om negen uur. Vlaardingen In het kader van de vakantieactiviteiten wordt op maandagavond 7 juli een gemengd voetbaltoernooi voor de jeugd gehouden. Dit vindt plaats op het Fortuna atletiekvdTd. De wedstrijden be ginnen om half zeven. Jongens en meisjes van 8 tot en met 15 jaar kunnen zich aanmelden bij de volgende adressen. Ontmoe tingscentrum West, Floris de Vijfdelaan 2; de Heipaal, Rei gerlaan 49; 't Nieuwlant, Goud- sesingel 87. Men kan zich indi vidueel of per elftal inschrijven. VLAARDINGEN Op de los plaats naast de Rorai aan de Koningin Wilhelminahaven in Vlaardingen ontstond dinsdag morgen vroeg een lek in de leiding van een met waterstof gas gevulde gascylinder. Brandweer en politie namen direct maatregelen en de omge ving werd afgezet. Om zes uur werd het sein „veilig" gegeven. De brandweer hoefde niet in actie te komen, nadat een kraan van de cylinder was dichtgedraaid. Er deden zich geen ongelukken voor. Maassluis Jan Deursen en Ab Zwaard zitten donderdag 26 juni in de zitkuil in het ontmoe tingscentrum Konings hof aan de Uiverlaan in Maassluis. Het duo komt daar namens de afdelmg jeugd- en sportzaken, praten, met jongeren uit Maas sluis. Tijdens de gespreksavond willen zij vernemen welke acti viteiten de jongeren in het ont moetingscentrum ontplooid wil len zien. De „communicatie" begint om acht uur. SCHIEDAM In het wijkcen trum Wibautplein vergadert morgenavond de afdeling Schiedam van de CPN. Om 20.00 uur spreken Max van den Berg en wethouder Eef Collé over de aanstaande huurverho gingen. SCHIEDAM De 25-jarige R. M. A. L. v. D. uit Schiedam heeft in de Hoogstraat een slagader lijke bloeding opgelopen. Hij is hiervoor in het Nolet Zieken huis behandeld. De man was gestruikeld en met zijn arm door de etalageruit gegaan van het bedrijf Ons Huis voor woninginrichting. Een voorbijganger bracht hem naar het ziekenhuis. VLAARDINGEN Op donder dag 26 juni van kwart voor een tot kwart over een zal in de Grote Kerk een zogenaamd lunchconcert worden gehouden. Organist Aad Zoutendijk zal dan werken spelen van Sweel- mck, Zipoli, Scarlatti en Stan ley. 's-Gravenzande Burgemeester en wethouders van 's-G ravenzande hebben in een brie! aan het Rotterdams college van b. en w. geprotes teerd tegen de voorgenomen aanleg van een naaktstrand in de nabijheid van hun gemeen te. 's-Gravenzande's burgemeester M. van Prooijen: „We vinden het weinig elegant van Rotterdam om over een gedeelte van ons strand te beslissen zonder onze mening te vragen." Hoek van Holland heeft daarmee een medestrij der tegen het naaktstrand gevonden. Twee weken geleden besloot de Hoekse deelgemeen- teraad om het Rotterdams college te adviseren het naaktstrand niet tussen De Hoek en 's-Gra- venzande onder te brengen. De protesten lijken in Rotterdam gehoor te heb ben gevonden. Dc Rotterdamse raad voor Sport en Recreatie is het met de tegenstanders eens dat een naaktstrand tussen De Hoek en 1 s-Gra venzande veel badgasten kan kwetsen. Deze raad geeft daarom de voorkeur aan een naaktstrand op de Maasvlakte. Deze locatie heeft als nadeel vindt het stadsbe stuur van de Maasstad, dat het niet per open baar vervoer bereikbaar is. B. en W, van Rotterdam stellen dan ook dat mensen die niet in het bezit zijn van een auto praktisch uitge sloten zijn van naakt baden op de Maasvlakte. Met de bedenkingen van Hoek van Holland, 's-Gravenzande en de Rotterdamse raad voor Sport en Recreatie tegen de voorgenomen loka- tie en de suggestie om het strand op de Maasvlakte onder te brengen, lijkt het Hoekse naaktstrand niettemin niet in gevaar. In de vergadering van de Rotterdamse gemeente raad, komende donderdag, wordt een definitie ve positieve uitspraak verwacht ten gunste van de nudisten.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1975 | | pagina 3