Bewoners willen lil Foppenpolder blijven mmn Haydnlaan- hoek gewijzigd Ook Vlaardingen wacht op politie reorganisatie Misverstand tussen Maasland en veehouders Vitrines verdwijnen nu echt #ifïor}u„. fitroenbrndewijn P^s§5i3ÉiSi AUTO DOOR KORT SLUITING UITGEBRAND Onderscheiding voor dakdekker Stelend duo aangehouden Dienstencentrum gaat open (Hafijneenboml van Leergierige dief steelt studieboeken uit wagen GEEN INDUSTRIE, MAAR WONINGEN EN SCHOOL wêé^ÊêêL Concert op carillon Vlaardingers naar jamboree in Noorwegen burgerlijke etend Film rijksweg 19 Spektakelstuk in De Tempel RADIO MOLENAAR HESSEL&Ca LEEN POST P.~DËziiüWAzn. PLUIMGRAAF JAC.DE groot J.SAS KOEVERMANS FA.A.G00S DE KOK BERCOPHQNE VAN DALEN B.V. D'NDERDAG 26 JUNI 1975 3 drijf In de polder willen door gaan, maar dat de onderhouds kosten haast niet meer zijn op te brengen. Financiële steun van de overheid bij het herstel van de polderdijken zou het voortbestaan van hun bedrijven garanderen, menen de veehou ders. De Foppenpolder met op de achtergrond een zeilboot in een van de vlieten. Volgens de veehouders in de polder zijn de watersporters de grote schuldigen aan de snelle aftakeling van de dijken. Plet verzekerd Schiedam - Aan de Boerhaavelaan is de wagen van de Rotterdammer D.L.T. volledig uitgebrand» De brandweer die het vuur heeft geblust vermoedt dat de brand is ontstaan door kortsluiting in de elektri sche bedrading. De Ford Capri was enkele uren Het vuur richtte een schade aan tevoren door de Rotterdammer van 2000 gulden, verzekerd. In de Zuidlarensestraat ontstond brand op het dak van een wo ning toen een teerpot omviel. De brandweerlieden rukten ook °e 25-jarige J.K. die het dak aan uit naar de Alphons Arien- het teren was slaagde erin het vuur te doven voordat de gea larmeerde brandweer in de Gorzen arriveerde. De schade bleef hierdoor nihil. Maasland De gemeente Maasland lijkt de wen sen van de veehouders in de Foppenpolder an ders te hebben geïnter preteerd dan de veehou ders bedoelden. Maas land stelde dat de vee- houders vanwege de E^n P°lderbewoner: .Alle inge- vanwege o landen, tien veehouders en twee Dure POÏdi slechte toestand van de tuinders, willen graag blijven zitten, Maar dan moet er voor Rondom de 127 hectare grote ons geld op tafel komen om de Foppenpolder ligt voor onge- kaden te kunnen onderhouden. De kosten voor het normale onderhoud zijn voor ons wel op te brengen, maar we vinden het niet redelijk dat we ook voor de schade moeten opdraaien die de recreanten veroorzaken. 0e ingelanden vinden het onrede- En die schade wordt met het jaar iijk dat he[ Hoogheemraad- groter, de watersporters zorgen schap Delfland geen subsidie met alleen voor het langzaam Qp herstel van de schade aan de dijken toekent, een slechte toestand van de kaden rond de polder hun bedrijf zo snel mo gelijk wilden afstaan aan de stichting Beheer Landbouwgronden, Die zou er een recreatiemeer van laten maken. Als reactie op de mening van Maasland stellen de veehouders nu, dat ze graag met hun be- natuurlijke bescherming zoals biezen heeft het door de aanleg gende boten zwaar te verduren. De kosten voor een nieuw ge maal, ongeveer 40.000 gulden, kunnen we wel bij elkaar krij- ge. Het onderhoud aan de ka den, ongeveer acht ton, is ech ter voor ons niet te betalen". der veer zes kilometer aan polder dijken. Een veehouder;.,.Daar om zijn onze lasten wél drie maal zo hoog als in andere polders". afbreken van de dijken, ook de schade die tenslotte door bui tenstaanders wordt aangericht Een suggestie van de ingelan den: „Delfland int heffingen van de watersporters die ron dom onze polder spelevaren. Zou het dan niet redelijk zijn wanneer een deel van de op brengst daarvan aan ons ten goede kwam? Tenslotte zitten wij door de watersporters met de brokken". De veehouders zijn duidelijk niet van plan om hun bedrijf zonder slag of stoot af te staan. „Mocht het toch zover komen dat we van ons land af moeten", stelt een veehouder, „dan moet er natuurlijk een redelijke vergoe ding tegenover staan. We hopen natuurlijk dat het niet zo ver zal komen. Voor een boer is het alijd een slechte zaak wanneer hij gedwongen wordt te ver trekken. De vitrines op het Liesveld verdwijnen nu echt. De sloop ervan is maandag begonnen. De vitrines waren al lang een doom in bet commerciële oog van het Koopcentrum Vlaardingen. De meeste vitrines werden de laatste tijd slecht onderhouden. Een aantal ervan staat al langere tijd leeg. Breekijzers, sterke handen j en een bulldozer maken een eind aan het bestaan van de' „kijkkasten". straat waar in de kelder van de Schiedammer AJ". v. G. door onbekende oorzaak brand was ontstaan. Jdaassluis - De heer G. de Bergh, voorman-dakdekker bij Ceka- v dak, is onderscheiden met de eremedaille in zilver, verbon- den aan de orde van Oranje- - Nassau. Hij kreeg de onder- scheiding omdat hij veertig jaar .-in dienst Is geweest bij het be drijf Key en Kramer, öp dit moment werkt hij bij een dochteronderneming van dit bedrijf. Cekadak BV in Maas sluis. Burgemeester Van Dijke heeft hem de versierselen van deze onderscheiding overhan digd. Schiedam - Dé politie heeft giste- ?ren twee Rotterdammers aan gehouden die even te voren de >.49-jarige Sehiedamse schipper *V.d.V. aan de Buitenhavenweg {hadden bestolen. Vlaardingen De Algemene Stich ting Vlaardingse Bejaarden- ,xorg opent op vrijdag 4 juli 's middags om drie uur het nieuwe, weliswaar al in ge bruik rijn de, dienstencentrum Holy aan de Willem de Zwij- gerlaan. Het centrum verbonden aan het onlangs officieel geopende be jaardenhuis Drieën-Huysen wordt door de oud-voorzitter C.M. de Jongh van de ASVB in gebruik gesteld. ADVERTENTIE Het duo van 24 en 27 jaar liep 's morgens vroeg met de gesto len 27 pakjes kauwgum en por tefeuille met 450 gulden onder hun jas. Een passerende politieman vond dit verdacht en hield ze op de Rotterdamsedijk aan. De twee bekenden dat zij de kauwgum en het geld uit het schip van de Schiedammer hadden gestolen nadat ze een avondje bij de man op bezoek waren geweest De recherche heeft de Rotterdam mers nog ingesloten op het poli tiebureau om te zien of zij nog meer op hun kerfstok hebben. iPSS >r T« Vlaardingen „Ais nu begonnen wordt met de reorganisatie van de politie moeten we toch eersl wel toestemming voor eventuele wijzigingen hebben van het ministerie van justitie." Dat vindt de Vlaardingse commissaris van politie van Toledo. Hij reageert daarmee op een uit spraak van de Maassluise bur gemeester Van Dijke, die vorige week verklaarde genoeg te heb ben van de Jange-baan-stijl". Hij wil kontakt opnemen met de gemeentebesturen van Rot terdam, Schiedam en Vlaardin gen. Van Dijke wil snel tot een regio nale aanpak komen van de poli tie. Ook Van Toledo vindt dat het allemaal wat lang op zich Iaat wachten. In de herfst ver wacht hij echter belangrijke uitspraken over de reorganisa tie van de gemeentekorpsen. Schiedam Uit de auto van de 27-jarige J. A. S. wetenschappe lijk medewerker aan de Techni sche Hogeschool in Delft, is een aktentas met dne studieboeken gestolen. De wagen stond voor de woning van de Schiedammer aan de Toon Verheystraat in de wijk Groenoord. Om de boeken met een waarde van 200 gulden te bemachtigen heeft de dief een portierraam van de wagen ingeslagen. De eigenaar zegt door het gemis van de boeken ernstig gedu peerd te zijn. fnr^r-. Maassluis De bestemming van industrieterrein voor het gebied HaydnlaanyKoningshoek wordt gewij zigd. De Maassluise raad is akkoord gegaan met een voorbereidingsbesluit dat het mogelijk moet maken, dat op het gebied enkele tientallen woningen (laag bouw) en een vierklassige school voor buitengewoon lager onderwijs komt. Het bouwplan voor deze school, zoals dit is ingediend door het bestuur van de stichting voor buitengewoon lager onderwijs is in strijd met het oorspronke lijke bestemmingsplan „uitbrei dingsplan in onderdelen Maas sluis-West", dat de bestemming industrie aangeeft Burgemeester en wethouders vin den echter dat de realisering van het schoolgebouw bevor derd moet worden en deden de raad een mogelijkheid aan. de hand om van het bestemmings plan af te wijken. Gedeputeer de Staten van de provincie Km» wordt verzocht te verklaren dat zij tegen het verlenen van vrij stelling voor het geldende be stemmingsplan geen bezwaar hebben, maar dan moest eerst de Maassluise gemeenteraad besluiten een nieuw bestem mingsplan voor te bereiden- Dit besluit heeft de raad dinsdag avond genomen. De begrenzing van het voorberei dingsbesluit is zo ruim geno- Sgp men dat hierin ook de voorge- nomen woningbouw is begre- fMMh pen. Het ligt in de bedoeling bouw inhetgebïedHaydrdaaS- De bestemming industrieterrein voor het gebied HaydrUaan/Koningshoek Koningshoek te beginnen. zigd: er komen woningen en een blo-school. Schiedam Op zaterdag 28 juni zal stadsbeiaardier Cor Don tussen 12.00 en 13.00 uur een extra concert geven op het ver nieuwde carillon van de Grote Kerk. Dit ter gelegenheid van het huwelijk van Prinses Chris tina en de heer Guillermo. Vlaardingen - "In negentien drie zeven" zijn de eerste woorden van een lied dat oud-padvin- dersharten sneller zal doen kloppen. Nu in negentien zeven vijf (1975, red.) wordt weer een wereldjamboree gehouden. Dit keer. de veertiende al, gebeurt het In Lillehammer in Noorwe gen. Vier Vlaardingers gaan er- Van 30 juli tot en met 6 augustus zullen verkenners Roel Kruyer, Wim Kappetein, Jan de Goede ren en hopman Arie Ouwendijk jr. deel uitmaken van de "Dutch Continent Troop 2' Aan het Grote Gebeuren nemen zo'n 250 Hollandse padvinders deel. Op woensdag 23 juli vertrekken zij. Eerst worden zij een week ondergebracht bij een Noors gastgezin dat hen de genoegens van het Noorse leven zal laten smaken. De Nordjamb-"?5 wordt georgani seerd door Noorwegen, Zwe den, Finland, Denemarken en IJsland. Op woensdag 30 juli wordt de jamboree gecpend, dan begint het bevorderen van de wereldbroederschap. Want dat is één van de doelen waar naar zij streven, de padvinders. wordt gewij ONDERTROUWD 1 T. Duifhuizen 24 en J. J. van der Kniijt 23; A. van den Hoek 18 en G. J. M. D. van den Heuvel 18; C. P. J. van der Hoeven 24 en H. G. Freriksen 24; C. van der Kruit 22 en L. de Wolf 19; F. Reinders 21 en J. van Steen bergen 21; E. Lindemeijer 27 en P. F. L. ten Hoope 22; A. Vonk 21 en D. J. Huigen 18; F. A. van der Waal 26 en R. H. K. Haam- ke 19; R. F. van Waardenburg 25 en G. van Pelt 26. GEHUWD: J. J. Zwanenburg 33 en C. A- H, Speel 21; R. H. Linden 20 en J. T. Kooijman 21; H. R. van Rij 22 en G P. de Regt 19; P. G, Groenewoud 33 en H. P. Schouwenburg 26; E. T. van Wijk 23 en C. J. H. H. Bors- boom 24; C. Teerds 26 en R. A. Lussenburg 25; A, H. De "Wolff 21 en M. Drinkwaard 19; K, Blok 29 en S. A. Hüfken 26; E. Schiedam Vanavond om tien uur wordt in het Filmhuis, Kromstraat in Delft, een film vertoond over het kampeer- weekeinde op rijksweg 19. Handtekeningenlijsten tegen rijksweg 19 kunnen tot en met 28 juni ingeleverd worden bij E. Blaauw, Schietbaanstraat 2 en D. Rensman, Parkweg 28. Schiedam De Utrechtse thea tergroep „De film van poep en doe" komt zaterdag 28 juni in de jongerensociëteit De Tempel aan de Overschiesestraat Van "s avonds half negen af brengt de drie jaar oude en acht man sterke groep het stuk: „Hier en daar een bui". ADV£RT£NTtE Gr. v. Prïnstererstraat 138 en 170. Vlaardingen. Meubeistofferingsbedriji Eendrachtstraat 52 Vlaardingen Motor-dealer *s-Gravenzandseweg 80 Naaldwijk Gereedschappen huishoudelijke artikelen Hoogstraat 71-73 Vlaardingen Rijwielen Hoogstraat 93 Vlaardingen Reisbureau Biihtonlaan 10 Vlaardtngan Huishoudelijke artikelen, sanitair, gereedschappen Achterstraat 6 Vlaardingen Rijwiëïandër 1- Rottardamseweg 2 Vlaardingen Houthandel Joubertstraat 28 Vlaardingen Verf-glas .behang Vondellaan 65 - Schiedam Waalstraat 28 - Vlaardingen Dr. Wïardi Beckmansingel 39 sioaren grammofoonplaten Floris de Vijfdelaan 15^' Reigerlaan 0 'U Bfllitonlaan 28 Vlaardingen i Buys Ballotlaan 4 Vlaardingen Alfa Romeo Audi NSU

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1975 | | pagina 3