Guppenclub: n dan zomaar vissen eer Populaire: weinig renners wel veel strijd a?_ Geen verrassingen in open TSF-toernooi NU REEDS TACHTIG LEDEN Kapitein Rob schipper Jan Bartels feuilleton door Catalijn Claes 3 Slechte vangst Z De 3eNoenunaareendwai-sstraat zou zonder drukwerk nógmoeilijker te vinden zijn. DONDERDAG 3 JULI 1975 MWN HEMELDS SCKAJQ STAAT M 3RANQ-EN lEUAND KENT VVEQt TK M06T SNEU TERUG MAAR DE "MARr, VOORDAT RAUN MATTE BROEK BEVRIEST. HÉ.HEBJli MISSCHIEN )o( -IA, DAT BEN l K..HOÈ." icaa AAirv r.C7i CM Ni C I «vv__-mi DAAR ZIT 6EN PIMöUfN m VRA6&NHEM- IEMAWD GEZIEN, DIE P0LL6 HEET'? HE, GOEDE OUDE PINGO! 2287. Ja, nu moeten ze even zakelijk praten. Maar Stevens komt gauw met Freddie tot een ac toord: vijftig dollar vooruit be talen en nog eens vijftig dollar bij aankomst. ,Jk ben een ge makkelijke jongen", zegt Fred die zelf. „ik houd op zijn tijd van een borrel, maar voor de rest zal je weinig last van me hebben, kapitein. Alleen word ik gek als ik goud zie", vervolgt hij. „Is er goud aan boord van dat scheepje?" Stevens lacht maar eens hartelijk en bestelt voor hun tweeën nog een glas bier. „Wat denk je wel", zegt hij, „ik ben geen goudgraver' Nee, het is maar een heel gewoon scheepje en er is niks bijzonders aan boord". Even later gaan 7v samen op stap. Freddie haait zijn plunje2ak van huis en dan begeven zij zich naar de haven, waar de „Vrijheid" ligt. Stevens heeft er natuurlijk geen idee van, welk een kostbare lading er aan boord hgt en dat Freddie werkelijk wel eens in de verlei ding zou kunnen komen „Je moet eens langskomen," 2egl hij. „Dan kunnen we wat praten." „Over het reüdingswezen"*" Schalks zien haar ogen hem aan. ..As-je* blieft niet," lacht Jan. „Over alles, behalve daarover," „Ik za! weieens zien," antwoordt Martha, „Maar beloven doe ik niets." „Nou je ziet maar Dag Martha." „Dag Jan," groet ze. Ze hinkt weg'. Jan gaat in een vrolijker stemming dan een uur geleden naar huis. Fluitend stapt hij de dorpsstraat in en loopt prompt .Rooie Rien' tegen het lijf. een van de beman ningsleden die hel met met schip per Tijmen eens is. Mokkend blijft hij voor Jan staan. „Je vader heeft het voor elkaar, hè?" bromt zijn zware stem. „Maar hij kan lang wachten voor ik bij hem nog een poot aan boord zet." „Daar za! die niet om treuren." snauwt Jan, die .Rooie Rien' met uit kan staan, hem een niksnut vindt en een zuiplap. „Jou met je grote bek kunnen ze aan boord missen als kiespijn." „Maar niet met windkracht negen," mees muilt Rien. „Dan moet je eens zien hoe hard Tijmen voor z'n opstapper holt, bijkans 2ijn benen onder 2ijn lijf vandaan." „Ach. lazer op, vent!" bekt Jan. „Je hebt weer maar gezopen dan goed voor je is," Misselijk wordt hij bijkans van de jeneverlucht die hem tegemoet golft. „Niet zo'n grote mond. hè broertje," dreigt Rien. „Wam al studeer jij nu voor pil, tegen mij heb je je in te tomen. Dat je je vaar dwars zit, gun ik dat sekreet van harte, maar tegen mij zing je maar een toontje lager, begrepen, snot neus?" .Sekreet vaèr'. plotseling gonst het Jan in zijn oren, en de gehate grijnzende tronie verdwjnt als in een rode mist van een let opko mende drift. 2ijr» arm schiet uit en grijpt Rien in zijn blauwe schip perstrui. „Neem die woorden te rug!" sist hij met woedend over slaande stem. „Voor jou?" grinnikt Rien. „Nooit!" Voor Jan erop verdacht is, krijgt hij een oplawaai dat hij op zijn benen staat te tollen. Woedend stuift hij naar voren, maar plotse ling schuift er een gestalte tussen hem en Rien in; het is Kage, die hem met een .Vooruit, naar huis', opvangt. „En jij ook, Rien. neem een paar koppen koffie en duik onder de wol. dan weet je morgen weer wat je 2egt." „Ik laat me door dat broertje van jou niet beledigen," mokt Rien, al heel wat gekalmeerd door Kages rustige optreden. „Dat hoeft ook niet," glimlacht Kage. „Maar jij bent ook geen makkelijke jongen. Kom op, dan breng ik je even naar huis." Rien laat zich leiden. Intus sen klaagt hij dat Tijmen er niet goed aan heeft gedaan om de oude boot aan de kant te zetten. Hel en donder: ze zouden nog wat met die nieuwe schuit beleven, of zijn naam was geen .Rooie Rien'. „Ja. ja", sust Kage. „Dat komt wel goed. Slaap jij nu eerst je roes maar eens uit. Zo. we zgn er. Nou, pit ze, Rien". Maar plotseling draait Rien zich naar Kage toe. „Ze... ze... heeft het uitgemaakt", lalt hg met dikke tong Kage weet genoeg. Corry, de doch ter van „mooie Hannes", heeft Rien de bons gegeven. Rien, oie in alle voor- en tegenspoed Z'jn heil in de drank zoekt, heeft het nu weer gedaan „JÓ. nipt getreurd", jacht Kage. ..Geen handvol maar een land vol". ..Die dte rotgnet", mompelt Rien, draait zich om en gaat zijn huisje binnen Kage schiet in de lach. Die ontred derde Rien, die met vierentwintig uur over zijn verdriet heen zal zijn. „De Rooie" treurde nooit zolang over het verlies van het vrouwelijk schoon; verdraaid nog aan toe, die knot die vrijde er wat aan af! Maar minder zmt het Kage dat Rien een van de twee bemanningsleden" is. die tegen de nieuwe boot zijn. Uitgave: SIJTHOFF PERS BV Deze krant verschijnt in het gebied Nieuwe Waterweg-noord {van Schiedam tot Hoek van Hofland) en is uitsluitend verkrijg baar in combinatie met het Rotterdamscb Nieuwsblad (in Maassluis eveneens in combinatie met de Haagsche Courant of Het Binnenhof). REDACTiE Chef redactie: M. van den Anker Redactie Schiedam: M, G. de Bruin en W. J. van der Post Redactie Viaardmgen: M. Verkijk en C. van der WeJ Feature-redactie: T. Broekmans en R. Lankamp Sportredactie: B. v.d. Berg (Viaardmgen) en C. H. Soeters (Schiedam) De redactie Schiedam is gevestigd aan de Broersvest 3a, tel, 2625S6. (Ook te bereiken via postbus 137, Schiedam) De redactie Vlaardingen is gevestigd aan de Brede Havenstraat 6, tel- 343229. (Ook te bereiken via postbus 110, Vlaardingen) Berichten voor de redactie kunnen per telex worden doorgege ven. Telexnummer 32177 PLAATSELIJKE CORRESPONDENTEN Maassluis: C. van de Lely, Van Beethovenlaan 625, tel, 01899-12056 Mevrouw N. Wustrow, Toren valkstraat 13. tel. 01899-15136 Maasland: S. P. van Zuilen, Diepenburchstraat 34. tel. 01899- 16143 Hoek van Holland: L. van Ooijen, Mahustraat 135. te). 01747- 2804 ABONNEMENTEN Opgave van abonnementen kan geschieden op de volgende adressen: Broersvest 3a, Schiedam, (tel. 010-268091) en Brede Havenstraat 6, Vlaardingen. (tel. 010-354525, b.g.g. 354587) Voor inlichtingen over administratie en abonnementen kan men verder terecht bij het Rotterdamsch Nieuwsblad, tel. 010-144144 KLACHTENDtENST Dagelijks van 18.30 tot 20.00 uur en zaterdags van 17.00 tot 19.00 uur: tel. 010-144144 en 070-624562 Agentschap: Rotterdamsch Nieuwsblad, Maasluis: Bilderdijk- faan 8, tel. 01899-17174 NABESTELLEN FOTO'S Gepiaatste foto's kunnen worden nabesteld bij de fotoredactie van het Rotterdzmsch Nieuwsblad, tel. 010-144144. toestel 152. ADVERTENTIES Advertentietarieven op aanvraag, tel. 010*144144 - K«-,L Viaardmgen De oprich ting Tan een jeugdafde ling hengelsport vanuit de VHB is goed aange slagen in Vlaardingen. De afdeling, waarvoor als naam „De Guppen- club" werd gekozen, telt nu reeds tachtig leden. Het einde van deze snel le aanwas is overigens nog lang niet in zicht. Nog dagelijks komen jongens zich als lid aan melden en ook ouders doen dit omdat de club de jongens van de straat houdt. Er gaat een stukje pedagogie uit van het lidmaatschap van de „Guppenclub". De jongens ook meisjes kunnen lid worden leren niet alleen de hengel hanteren om gericht en met kans op succes te kunnen vis sen. Ze leren de fijne kneepjes van de sport voor wat betreft het opsporen van de vissen die zich gedurende een seizoen, af hankelijk van weer en water temperatuur, op verschillende waterdiepten kunnen ophou den. Wat de aankomende sportvisser- tjes vooral wordt bijgebracht is de wijze waarop ze zich aan de waterkant dienen te gedragen. In parken en graskanten moe ten zij alles wat de natuur laat groeien en bloeien met rust la ten. Geen rommel achterlaten bij het verlaten van de visplaat- sen, kortom zich disciplinair ge dragen en anderen niet tot last zijn. De discipline wordt door de lei ding" en beschikbare leermees ters als een van de belangrijk ste -factoren van de opleiding beschouwd. De leiding berust bij Jaap Hollenberg en And Dirks." Ze kunnen beschikken over' een aantal geroutineerde sportvissers die over voldoende vrije tijd beschikken. Theorie en praktijk gaan samen aan de waterkant Leren van eigen fouten en uiteraard de raadgevingen opvolgen van de docenten om een herhaling hiervan te voorkomen. AI vroeg is het wedstrijdelement inge schakeld. De resultaten van an deren kunnen stimulerend wer ken. Opdat de jongens/meisjes leren te volharden mag tijdens een wedstrijd niemand zonder gegronde redenen vroegtijdig met vissen stoppen. Wedstrijden De eerste wedstrijden van de on derlinge competitie zijn inmid dels achter de rug. Ze worden elke donderdagavond van half zeven tot half negen gehouden in de singel van de Zwaluwen laan. De competitie loopt door tot In het najaar. Om het voor de jeugd aantrekkelijker te ma ken worden enkele tussentijdse klassementen ingelast. De grote eindklassering volgt in oktober samenvallend met de huldiging van winnaars van de kanjer- en roofviscompetities van de VHB. De Vlaardingse hengelsportverenigingen zijn erg ingenomen met oprichting van een jeugdafdeling. Van ver schillende kanten zijn bekers en overige prijzen toegezegd voor de competitie terwijl een van deze verenigingen een gra tis jeugdconcours in het voor- uitzicht stelde. Ook de plaatselijke zaken in hen gelsportartikelen lieten zich niet onbetuigd door de nodige praktische prijzen te schenken. Vooral vaste hengeltjes heeft het bestuur hard nodig. VeeL kinderen gebruiken werphen gels, wat voor vissen op voorn en bliek niet bepaald het aange wezen materiaal is om scherp Een wekelijks terugkerend beeldal wordt het wel steeds drukker. te vissen. De ouders wordt dan ook aangeraden voor hun kin deren kleine telesdoophengel- tjes te kopen en geen werphen gels. Er is iets wat Jaap Hollenberg onder de aandacht wil brengen van zijn assistenten. Dit zijn veelal vaders of grootvaders die geneigd zijn teveel aandacht te besteden aan hun kinderen of kleinkinderen. Deze aandacht moet ook gericht worden op kinderen voor wie het vissen iets geheel nieuws is. Verder is Jaap Hollenberg in z'n nopjes over de gang van zaken in de „Guppenclub". Hoe het hierin aan toe gaat is wekelijks te zien 's avonds langs de singel van de Zwaluwenlaan. Schiedam Ondanks de concurrentie van de internationale wieler-avond-zes- daagse, welke in Zuidholland wordt verreden, waren er toch nog genoeg renners naar de wielerbaan Schie dam gekomen om aan de wekelijkse populaire deel te nemen. In het sprintomnium reden de amateurs en junioren gezamelijk, waarin de Amerikaan William Kund verdiend winnaar werd voor Junior Wout de Zwaan, met op de derde plaats Hagenaar Cris Kipping die weer aan het terug komen is. De afvalwedstrijd werd een over winning voor Theo van de Leist met Martin Verwey op de twee de plaats. De koppetkoers, weer betwist tussen de amateurs en junioren, werd een aantrekke lijke wedstrijd. Er werd hard gereden voor de door het pu bliek beschikbaar gestelde pre mie voor het koppel dat als eerste een ronde voorsprong zou weten te nemen. Ondanks pogingen van het junioren kop pel Wout de Zwaan—-Ton Vro lijk, die met Kund—Roozen- burg tot een halve baan voor sprong wisten te komen, maar door vooral het duo Van de Leist—Kipping weer werden te ruggehaald. dat de premie blijft staan tot de volgende week dinsdag. In de eindsprint werd de gerouti neerde Kipping gemakkelijk eerste voor junior Roozenburg en Vrolijk als derde. Bij de dames was Sinphy West- dorp nu de snelste bij afwezig heid van Nita van Vliet die in het eerste onderdeel met pech te kampen kreeg en geen reser vemateriaal voorhanden had. Bij de nieuwelingen slechts twee renners aan de start, om dat de meeste renners nationale wedstrijden elders in het land hadden. Ferry Jansen werd hier de regelmatige winnaar voor Cees Heeze. Bij jeugd 14 jaar werd Ed Wittekoek twee maal eerste en wist Roozenburg het derde onderdeel te winnen. De uitslagen: Amateurs sprint le serie 1 W. Kund 12,6 sec, 2. C. Bemaards, 3. T. Roozenburg. Niemand wist weg te komen zo- 2e serie 1. W. de Zwaan 13,4 sec, 2. Th. v.d. Leist 3. J. Hammen- dorp. 3e serie 1. C. Vonk 13,4 sec, 2. _B. v.d. Molen, 3. M, Verwye. 4e serie 1. C. Kipping 14,2 sec, 2. T. Vrolijk, 3. M. van Spronsen. Ie Herkansing 1. C. Bemaards 14,4 sec, 2. M. Verwey, 3. M. van Sprongen, 4. Th, v.d. Leist 2e herkansing 1. J. Hammendorp 14,0 sec, 2 T. Vrolijk, 3, B. v.d. Molen, 4. T. Roozenburg. le 1)2 finale 1. W. Kund 13,0 sec, 2. C. Bemaards, 3. C. Vonk. 2/ 1)2 finale 1. W. de Zwaan 13,1 sec. 2. C. Kipping. 3. J. Ham mendorp. Finale 1. W. Kund, 12,8 sec, 2.. W. de Zwaan, 3. C. Kipping, 4. C. Bemaards, 5, C. Vonk 6. J. Hammendorp. Amateurs afvalwedstrijd 1. Th. v.d. Leist, 2. M. Verwey, 3. B. v.d. Molen, 4. W. Kund, 5. M. van Spronsen, 6. C. Kipping. Totaal omnium Amateurs 1. B. v.d. Molen, 2. W. Kund, 3. M. Verwey, 4. Th. v.d, Leist, 5. C. Kipping. Totaal omnium junioren 1. W. de Zwaan, 2. C. Bemaards, 3. T.' Vrolijk, 4. J. Hammendorp, 5. T. Roozenburg. Nieuwelingen totaal omnium 1. F. Jansen, 2. C. Heeze. Dames klassement wedstrijd 1. D. Wesdorp, 2. I. Muilwijk, 3. J. Oelen. Puntenwedstrijd 1. D. Wesdorp, 2.1. Muilwijk, 3. J, Oelen. Sprint 1. I. Muilwijk, 2. D. Wes dorp, 3. J. Oelen. Totaal omnium dames 1. D. Wes dorp, 2.1. Muilwijk, 3. J. Oelen. Totaal omnium jeugd 14 jaar 1. E. Wittekoek, 2. A. Roozenburg, 3. R. Blokzeyl, 4. R. de Bruin, 5. B. Heezé. Koppelwedstrijd over onbekende afstand 1. C. Kipping—Th. v.d. Leist, 2. T. Roozenburg— W. Kund, 3. T. Vrolijk—W. de Zwaan, 4. C. Bemaards-J. Hammendorp, 5 op 1 ronde B. v.d. Molen—M. Verwey. Schiedam Het open-toernooi van de tennisvereni ging TSF is weer achter de rug. Een wedstrijden reeks die niet voor alle deelnemers even vlekkeloos is verlopen. Met name Gert Jan van Dam en Moni que Egberts stonden voor de taak een fikse hoeveel heid partijen af te werken. Monique slaagde er wel in de C-klasse de titel te veroveren, maar voor Gert Jan was het allemaal iets teveel van het goede. In de B-klasse behaalde Guus boord toen zij met een kniebles- Roels de titel. Grote afwezige sure de strijd moest staken. Het en eigenlijke favoriet was leverde Monique Egberts een hier Erik van der Pols. Mede vrij eenvoudige zege op. hierdoor kreeg Roels het in de In de p-klasse ging bij de heren finale niet moeilijk, want via de titel naar Marijn Mentink, 6—2 en 6—3 toonde hij zich duidelijk sterker dan Ruud Krouwer. Krouwer, die nog maar betrekke lijk kort geleden overstapte naar de B-klasse, had op zijn weg naar de finale overigens geen tegenstand van betekenis ondervonden. Hetgeen er op zou kunnen duiden dat hij voor de komende open-toemooien geen potentiële kanshebber is. In het dames-enkelspel ging de titel naar Monika Palm via een 61 en 6—3 zege op Lia Kuy- pers. Overigens toch. wel wat misleidende cijfers, want Moni ka Palm heeft van de eerste tot de laatste set moeten knokken voor de overwinning. Zoals gezegd slaagde Gert Jan van Dam er niet in om in de C-klasse de finale tegen Rolink te winnen. Zijn tweede partij van drie sets leverde hem teveel inspanning op, waardoor hij via de setstanden 6—3, 5en 6—3 aan Rolink de zege moest laten. Bij de dames was Hanneke van Meurs zonder meer de grootste pechvogel. In haar finale tegen Monique Egberts verloor zij we liswaar de eerste set met 7—5,: maar alle kansen op een beter resultaat werden de grondinge die in de finale met 1—6, 6—4 en 6—2 de baas bleef over Put ter. Bij de dames leverde de finale een eenvoudige zege op voor Heïlema, die haar tegen standster met 6—0 en 6—3 ver sloeg. Van onze sportredactie Vlaardingen De vierde serie van de VHV De Vriendschap In het Woerdens Verlaat blonk bepaald niet uit in het ver-^a schalken van veel vis. Het klei ne spul voerde meestal de bo-** vcntoon, zodat bet aantal maar1 enkele brasems waren die mee-"'8 telden voor het concours. -* Uitslagen: 1. T. Bouw 2425 gram, 2. H. Vink 1790 gram, 3. K.-w Hoogwerf 1145 gram, 4. H. van:«» Neck 975 gram, 5. R. van der._„ Zwart 705 gram, 6. K. Meuldijk 475 gram, 7. B. Hoek 450 gram,^ 8. T. de Goede 365 gram, 9. F. Koudstaal 300 gram, 10. M. Ter* mijn 295 gram, 31. L. Schepen 235 gram, 12. B. Penning 230 gram, 13. B. van Saus 175 gram,*'" 14. C. Vink 100 gram en J. Broere 70 gram vis. Controleur**1 was Piet Vink. -•v Noem m aareend w« rsstr» at inderdaad want praktisch alles zou moeilijker "orden m een wereld ronder drjkwoik Hel grootste dent van de boodschappen die mensen aan elkaar doorgeven staai gedrukt van bijbel via krar.i. (oerboeken en seibtoden ioi telefoonboeken en vafcanttefalders Vreemd eigenlijk dal je daar *o weinig bij stilstaat Misschien juist doordat dtukwerk zo innig verweven is met ons bestaan Wienchw houden met hi. (en hei gedrukteV de letters drukkers, lu chermgralen. weikteke en binders Mensen met eon dege lijke vakopleiding waarin aan altjemene^vorrwng veel aandacht Naast grafische vakken bestuderen jij modomc talen, biologie en natuurkunde, maat schappijleer ed Zoda! se werken met begrip voorwal er door hun handen gaat Dal ia de moderne grafische Industrie, eon lechmscn interessant bedrijf mei een belangrijke maatschappelijke functie sta er maar eens bij stil als u weer een» op roek bant naar een 'i ofandeiedwaraairaai Da wereld s hangt i van drukwerk fe aanelkaai

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1975 | | pagina 2