Ophouwwerker twijfelt aan werkwijze Patrimonium Reis naar Finland drukt op huurprijzen" Gereformeerden willen nieuwe Oosterkerk aan Rotterdamsedijk GROEN NA SLOOP uit "Kind van de zon" dringt niet tot de kern door Zomeravond- concerten op carillon 99 %0l s#* Na sloop van henedendijkse woningen: Mi£' RIJNMOND Jeugdige inbrekers gepakt Rode Kruis Maasland: bijna 6 mille sm esapdas P-V DONDERDAG 3 JULI 1975 Vlaardingen - De Oost- wijkse ophouwwerker Ben Dubbeldam ergert zich aan de reis naar Finland die bestuurs- en directieleden van de vereniging tot verbete ring der volkshuisves ting Patrimonium's Wo ningen met een aantal vertegenwoordigers van" de gemeente vorige maand hebben gemaakt De reis was bedoeld om te onder zoeken of de Finse ideeën over woningbouw geschikt zouden kunnen zijn voor de kaalslag in de Oostwijk. De opbouwwerker heeft zijn ver ontrusting kenbaar gemaakt in een brief aan directie en be stuur van Patrimonium. Daarin zegt hij zijn ergernis te baseren op het feit dat „zo'n reis niet goedkoop is en gebeurt met centen die niet door de reizigers naar Finland uit eigen zak zijn betaald. De huurders van Patri moniums woningen vragen niet om een dure reis naar Finland maar om betaalbare woningen in Oost. De reis naar het Noorden zal dus wel weer druk ken op de toekomstige huur prijs van de te bouwen wonin gen." INVENTARISEREN Ben Dubbeldam voert in zijn brief verder aan dat het hem juister lijkt te inventariseren wat de bevolking van de Oost- wijk van de woningbouw denkt voordat er „zelfstandige plan nen" worden ondernomen. Overigens luidt de officiële be stemming voor de kaalslag nog steeds: industrie. Wel zijn er inmiddels van het college uit spraken vernomen die erop wij zen dat men de bestemming in woningbouw zou willen veran deren. Een aantal Oostwijkbe woners zouden er echter liever een sporthal gebouwd willen zien. In zijn brief voert Ben Dubbel- SS3S1 Ben Dubbeldam: Oostwij kers mochten niet meepraten mttthfë over woningbouw-uitstapje sw naar Finland dam aan dat „honderden Oost- wijkbewoners" op het gebied betaalbare arbeiderswoningen willen, die dan ook „goedkoop verwezenlijkt kunnen worden". Inspraak, zegt de opbouwwer ker, is daarvoor wel noodzake lijk. Over de reis naar Finland, meent hij, hebben de bewoners niets te vertellen gehad. Naast vertegenwoordigers van Patrimonium hebben de wet houders Bas Goudriaan en. Ton Kloots, benevens directeur van gemeentewerken ir. J. G. Ger- rilze de reis naar Finland mee gemaakt. Bestuur en directie van Patrimonium waren niet voor commentaar bereikbaar. Slopers zijn nog bezig met'het platwalsen van de restanten van de woningen aan de Korte Achterweg. Over twee jaar zal de oude Schiedamse Oosterkerk (links) aan de Rotterdamse- dijk moeten verdwijnen. De gemeente wil er woningen gaan bouwen. De "put" met de 19e eeuwse.woonhuizen zal dan ook verdwijnen. Schiedam Op twee plekken in Schiedam zijn de afgelopen da gen huizen tegen de grond ge gaan. Bouwvallen in de Watt straat en de Korte Achterweg die volgens de gemeente niet meer te redden waren. Boven dien leverde de situatie spe ciaal bij de Korte Achterweg gevaar op voor spelende kinde ren, vooral nu de vakanties zijn begonnen. In de Wattstraat zal de gemeente binnenkort beginnen de kale plek te vullen met groenvoor zieningen. Waarschijnlijk met speelgelegenheid voor de kinde ren Er zijn in totaal acht huis jes gesloopt. De meeste wonin gen stonden al jaren leeg en waren dichtgespijkerd, Ging de sloop in de Wattstraat gepaard met instemming van de bewoners, de panden aan de Korte Achterweg waren voor enkelen met name de Laan krakers reden om te protes teren. Niet zo zeer tegen de sloop, maar wel omdat er weer een kale plek is bijgekomen in de binnenstad. Een snelle her bouw van woningen aangepast aan de omgeving, een wens van de krakers (en vele anderen) zit er echter voorlopig niet in. VI aardingen De Vlaardingse jeugdpolitie heeft proces-ver baal opgemaakt tegen drie jon ge Vlaardingers. Het trio, de 17-jarige R. J. v. A, de 16-jarige J. d. J. en de 17-jarige P. A, K.„ hebben bekend in het week einde een inbraak te hebben .gepleegd. Uit een woning aan de Westhavenkade namen zij geluidsapparatuur mee. Maasland De Rode Kruis-col- iecte in Maasland heeft een be drag van bijna zesduizend gul den opgeleverd. Dit is ongeveer 650 gulden meer dan vorig jaar. RESTAURANT BARBECUE INN VOOR DE SNELLE TREK Ook om mea t& nemen TEL 264191 DAM 22 - SCHIEDAM fVEL EENS GEZETEN IW Een kale plek in de Wattstraat: voorlopig bestemd voor groen. Vlaardingen Op initiatief van de culturele raad VI aar dingen worden ook dit jaar weer zomeravondconcerten op het Oranje-Ca rillon verzorgd. De serie begint op vrijdag 11 juli en eindigt op vrijdag 29 augustus. De concerten vanuit de toren van de Grote Kerk op de Markt beginnen steeds om half acht en duren een uur. De besprelers van het carillon zijn: Kees van Eersel, 11 juli; Hein de Ligt, Umuiden, 18 juli; Todd Fair, USA, 25 juli; Hessel H. de Harder, Hoogeveen, l au gustus; Arie A. Abbenens, As ten, 8 augustus; Wim Franken, Amersfoort, 15 augustus; Laura Meilink-Hoedemaker, Rotter dam, 22 augustus en tot besluit Cor Don, Vlaardingen op augustus. Schiedam Over twee jaar wil de gemeente de henedendijkse 19t eeuwse woningen en Oosterkerk aan de Rotterdamsedijk slopen. Het gemeentebestuur heeft reeds de hulp ingeroepen van een Vlaardings Adviesbureau om voor de gereformeerde kerk een andere ruimte te vinden. De gereformeerden hebben reeds de wens geuit om zo dicht mogelijk bij de huidige plaats een nieuw gebouw aan de Rotterdamsedijk te zetten. Na de vakantieperiode zal men hierover met de gemeente gaan praten. 'Liever blijven we in de huidige Oosterkerk gevonden. Een paar Oosterkerk" aldus ingenieur G. M. Baars, voorzitter van de ker kelijke commissie voor beheer, "korte tijd geleden hebben we er nog voor een paar duizend gulden aan vertimmerd. Wan neer we echter echt weg moe ten en daar ziet het wel naar Voor het "aanricht' uit - dan willen we wel in de buurt blijven, bijvoorbeeld naast het huidige gebouw." Op het stadskantoor riet men dit plan niet zo ritten. De gemeen te-ambtenaren zien liever dat er op het niveau van de rijbaan huizen kamen, aansluitend op de reeds bestaande flats. Er zou Drie 19e eeuwse panden in de plaats rijn voor ongeveer zestig "put" naast de dijk zijn vooruit woningen. lopend op de algehele sloop, Na jaren zoeken is echter nog reeds vorig jaar maart afgebro- geen alternatieve plaats voor de ken. huizen in het rijtje dat gedoemd is te verdwijnen zijn ook nog bewoond. Voor de bewoners is nog geen andere huisvesting ge vonden. De huur is echter al in februari opgezegd. van de Rot terdamsedijk rijn de vensters van de meeste leegstaande pan den dichtgemetseld in plaats van met planken dichtgetim merd. Dit is gebeurd op aan drang van onder anderen het oud-PvdA raadslid mevrouw J. Krikke-Hein. bar bodega (tangehaven sschtedam tel oio-2622«r. t_ BRÖERSVEST 1*19^"* AFSPRAAK (JE) Natuurlijk In de AMSTELBRON KOEMARKT SCHIEDAM Probeer 't eens in Nieuwlandplein 12 Tel. 706066 jk -x, Vj" J. y x -• i\ Josèé Ruiter als Anna met Ramses Shaffy als een Amsterdamse vriend in "Kind 1 de zon" Het maken van een film - en meer het navertellen van een geval zoals Renê van Nie in „Kind van de zon" heeft ge daan - vraagt om zoiets als het neerzetten van puntjes, die we in onze kindertijd met hulp van opvolgende cijfers verbon den tot een fraaie voorstelling, Hoe beter de ontwerper de plaatsen van die puntjes kiest hoe gaver het resultaat Een Tilmer kan nu eenmaal niet alles laten zien. Met wat hij uit het totaal van feiten (ook van zijn complete fictie) selecteert moet bij de toeschouwer de suggestie van een totaal kun nen ontstaan. Over het serieuze, belangwekken de gegeven van Van Nie's film niets dan lof. In Anna portret teert hij een 21-jarig meisje dat uit haar evenwicht raakt Met haar oudere broer en zuster is zij afkomstig uit een kneuterig tuindersmilieu. De film vertelt de geschiedenis vanuit het moment dat rij in een crisis raakt en in een in richting wordt opgenomen als een gestoorde, afgewisseld met beeldenreeksen, die de vooraf gaande jaren beschrijven. De ontwikkeling van het ziekte beeld staat aldus tegenover de poging tot genezing van Anna. Dit procédé is voor het voelbaar maken van het geval zeker ter zake gekozen,.maar het blijkt een ambitieuzer opzet te zijn geworden dan de uitwerking van de verschillende-episoden verdroeg. Van geen enkele fi guur krijgt men eigenlijk de wezenlijke informatie te zien of te horen. Juist die momenten zijn doorgaans gekozen uit An na's leven, die er minder toe doen of liever gezegd, ze rijn niet uitgewerkt naar een niveau dat een wezenlijk inzicht geeft over haar, haar familieleden en haar vrienden en begeleiders. Het blijft bij een oppervlakkige observatie, een signalering van de situaties, waar Anna wel deel in zal hebben gehad. Formeel kan men zeggen, dat Jo- sée Ruiter in de hoofdrol, Dora van der Groen, Johan te Slaa, Cox Habbema en Huib Broos als haar familieleden en Ram ses Shaffy als een vriend tot toegewijde spelprestaties ko-- men. Maar hun activiteiten gaan niet werken. Jammer, vermoedelijk is het tech nisch schamele camera-.en/of. laboratoriumwerk daar voor een groot deel schuld aan. Voor een figuur als Anna en de ver eenzelviging daarmee is de om-, geving van groot belang, maar de camera maakt de ruimte vrijwel nooit manifesL net zo zeer als de niet tot de kern doordringende dialogen, nala ten aan een versimpeling van dit geval te ontsnappen. Passage Bio "Kind van de zon" ROOIESJEN 's Avonds in Passage prolongatie van "Rooie Sien" met Willeke Alberti in de titelrol en verder a o.a. Jules Hamel, Myra Ward en Peter Faber.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1975 | | pagina 4