Comité tegen Godslastering nu weer boos op Rotterdiana Volkstuinders sluiten cent contract met gemeente mr m Flesse- hais in Rotter- damse- dijk Speelinstuif in Olympiasporthal Vlaardings comité strijdt Kijk uit, achter je Huur verhoging van tien dertig Hersen schudding na val van vier meter Boefje op -de fiets Fietser opgebracht Toilet defect: water komt door voordeur Spijkenisser op carillon Maassluis iiiiiiniiii* VRIJDAG 4 JULI 1975 3 -♦ Het Comité contra Kijk uit, achter je. Schiedam - In het Gemeen te Ziekenhuis is de 19-ja- rige Tilburger H.D, opge- nomen met een lichte hersenschudding en een hoofdwond. De jongeman, had op de werf Wilton Fijenoord een val gemaakt van vier meter, nadat hij op één van de stellingen was ge- struikeld. -Schiedam - De 12-jarige As tri d van Heyningen uit Schiedam is in de west- v wijk bestolen. Het meisje van het Jacques i Urlusplein fietste op de Burgemeester van Haa- renlaan toen een onge il! veer.- evenoude fietser haar passeerde en een tas van -haar bagagedrager rukte. Een paar honderd meter verder wierp het onbe kende boefje de tas weg, zonder portemonnee met ruim zestien gulden. Te- vens verdween een haar- borstel. .Vlaardingen - Tegen de 40- i jarige A.R. uit Vlaardin- gen werd woensdag avond proces-verbaal op- gemaakt De man tracht- te een fiets te besturen; hij deed dat echter zoda- nig dat overbrenging naar het politiebureau noodzakelijk bleek. Daar werd hem een bloedproef afgenomen. VIaardingen - Uit een wo- - ning aan de Rotterdamse- weg stroomde woensda gochtend water onder de deur uit naar buiten. Na onderzoek bleek het toilet defect geraakt te zijn. De schade bleef beperkt. De 'bewoners waren niet thuis. Maassluis - Gerard de Waardt uit Spijkenisse ""verzorgt vmorgenmiddag het wekelijkse concert op 'het carillon in de Grote Kerktoren van Maassluis. Op het programma voor "dit concert, dat van drie ,tot vier uur gegeven wordt, staan de Triumph Marsch uit de Aida van Verdi, drie Nederlandse ^en drie Engelse volkslie deren, drie arrangemen- ten voor beiaard en drie liedbewerkingen van De '"Waardt. Verder laat hij uit de Ko ning Frederiïc de Negen- de Suite van Leen 't Hart de prelude en postlude ..horen en de Canto Amc- ,roso van Sammartini. Tot ^besluit improviseert De ^aardt op „Drink to me only with Thine Eyes", Volkstuintjes langs de spoorbaan: vijfsluizen. Schiedam De plaatselijke verenigingen voor volk stuinders „Vijfsluizen" en „Thurlede" gaan een con tract afsluiten voor de grondhuur van hun comple xen rechtstreeks met de gemeente Schiedam. Vroe ger gebeurde dat namens de verenigingen als con tractant met het Nederlands Algemeen Verbond van Volkstuinders. Het bestuur van de vereni ging „Vijfsluizen" wenstde- ze gang van zaken te veran deren en verzocht daarom het gemeentebestuur om een rechtstreeks contract. Het bestuur meent dat een direct contract met de bij het volkstuinwezen betrok ken gemeentelijke instan ties in de praktijk nuttiger is. Sommige beslissingen worden al rechtstreeks met het be stuur genomen. Andere daarentegen kwamen tot stand na overleg tussen ge meentelijke instanties en de feitelijke huurder van de complexgronden, het NAVV. Dit gaf in enkele gevallen aanleiding tot ver traging en zelfs tot misver standen. Bovendien acht het bestuur zich competent genoeg om als volwaardig contractpartner voor de ge meente te kunnen optreden. Het bestuur van de vereniging „Thurlede" had aanvankelijk hierover een andere mening. De banden met het NAW zijn nauwer, daar „Thurlede" hie ruit destijds is ontstaan. Men wilde wel met het gemeentebe stuur over een rechtstreeks contract onderhandelen, maar dan met bijstand van het Ne derlands Algemeen Verbond. Beide verenigingen hebben reeds een ontwerp van dit contract in him bezit, dat met terugwerken de kracht op 1 januari van dit jaar moet ingaan. Het lidmaat schap van het NAW blijft uite raard gehandhaafd, gezien het nut hiervan nu deze overkoepe lende organisatie heeft bewezen een ware pleitbezorger te zijn voorhet landelijke volkstuinwe zen. Het staat wel vast dat de vereni gingen het contract volgens concept zullen accepteren. Ook de door de gemeente bedongen verhoging van de grondhuur voor tuintjes van-tien naar der tig cent per strekkende vierkan te meter, met de jaren oplopend tot 50 cent. Van de verenigin gen „Vijfsluizen" ligt het voor stel op tafel om het contract om de twee jaar te herzien en kos tenverhogingen trendmatig aan door Willem de Bruyn te passen aan de stijging van de kosten voor levensonder houd. Volgens het nieuwe contract gaan de tuinhouders het onderhoud va/i de complexpaden en het snoeien van het hierop voorko mende groen van de gemeente lijke diensten overnemen. Niet redelijk acht men de clausu le in het contract over het open stellen van de toiletten voor het wandelende publiek en het schoonhouden hiervan. De volkstuincomplexen worden immers geacht een recreatieve functie te vervullen als rustieke wandeloorden die voor iede reen toegankelijk zijn. De be sturen van de verenigingen hebben geen enkele controle op het gebruik door buitenstaan ders. .HUISWIL Voor het ingaan van het nieuwe contract hoopt het bestuur van „Vijfsluizen" tot een oplossing te komen over het ophalen van huisvuil op het complex. Nu wordt dit vuil in containersge- stort, die voor rekening van de vereniging regelmatig door een particulier bedrijf worden ge leegd. Men wil trachten de VROM hiervoor weer in tescha- kelen en regelmatig de op de hoofdpaden geplaatste plastic- zakken weg tehalen. Ook is een verzoek gericht aan de gemeente om toestemming te verlenen het complex met slagbomen af te sluiten. Deze t dienen geplaatst te worden aan het begin van de toegangswe gen aan de Vlaardingerdijk en bij het tunneltje onder de spoorburg, richting Vlaardin- gen. Er wordt nog veel té'veel clandes tien gereden op het complex, vooral op stille dagen. Dit be rokkent veel schade aan de ver harde paden, meent hei be stuur. Een positieve clausule in het con tract is de toezegging van het gemeentebestuur tot schadever goeding over te gaan als om stedebouwkundige redenen tot inkrimping van de volkstuinen- complexen moet worden over gegaan. De zijbaan van de Ftotter- damsedijk, nabij het kruis punt met de Nieuw Mathe- nesserstraat. is deze week samengeknepen van twee rij stroken tot een. De kans voor voetgangers om bij een aanrijding betrok ken te raken is door een Vlaardingen Het Neder lands comité tegen God slastering (NCTG), dat zetelt in Vlaardingen, is wederom vertoornd. Dit keer is het gemeentebe stuur van Rotterdam de boosdoener. De heren Stam, Zetten en van der Waal; onder wier hoede het NCTG tegen de „al gehele ontkerstening en bezoedeling" ten strijde trekt, hebben het Rotter dams gemeentebestuur nogmaals gewezen op het „verderfelijke boek je" van Jan Blokker. Het werk heet Kijk uit. ach ter je. Het is ter gelegen heid van de dertigste be vrijdingsdag op de Rot terdamse scholen uitge reikt. Al eerder heeft het comité pro testen laten horen tegen Het Boek, dat, zo vindt het comité, Jezus op één lijn plaatst met Napoleon, Hitler en Mao". Het gemeentebestuur heeft de he ren geantwoord, maar het co mité is daar niet tevreden mee. „U zit er helemaal naast", schrijft voorzitter Stam. Dat slaat dan op de brief van ben w van de grote havenstad. Daar staat let terlijk: „Wij zenden voor uw eigen kennisneming een aantal exemplaren van het boekje. Dat doen wij omdat wij uit uw brief proeven dat u het boekje niet kent". En dat is tegen het zere been, want zo staat in het schrijven van de NCTG: „Hoe zouden wij uit het boekje kunnen citeren indien wij het zelf niet gelezen zouden hebben". Het is duide lijk de comitéleden 2ijn des dui vels op André van der Louw en consorten. .Maar goed", gaat de brief verder, „om u uit de droom te helpen: wij hebben het boekje inderdaad gelezen". De club verlangde van de over heid dat bij decreet de versprei ding van het godslasterlijke werkje zou worden stopgezet. Rotterdam schrijft daarover; „Dat achten wij radicaal en dia metraal tegenovergesteld aan de geldende vrijheid van onder wijs die wij dagelijks eerbiedi gen". Ook tegen die opmerking maken de heren bezwaren: „Als vrij heid betekent dat alle voorlich ting goed is, ook het soort van Blokker, laten we het dan maar helemaal vergeten en het schrij ven van dergelijke negatieve boekjes voor de jongeren ach terwege laten". Want, zo fulmi neert het comité: „Dan komt het er toch niet meer op aan wat we onze kinderen vertel len1*. Het vertoome fulmineren tegen de blasfemische inhoud van Kijk uit, achter je, zal echter weinig tot niets kunnen be werkstelligen. De boekjes zijn allang op de scholen uitgedeeld en hebben een plaatsje gevon den in heel wat Rotterdamse boekenkasten. .'O- '- verbreding van de trottoirs verkleind. De nieuwe flesse- hals dwingt de automobilis ten tevens om langzamer te rijden, Inhalen is niet moge lijk. De ene rijstrook is wel iets breder gemaakt dan gebrui kelijk om de doorstroming van het verkeer niet te stag neren. Deze maatregel is een voor loper van de totale recon structie waarmee de dienst gemeentewerken over ruim een jaar bij de gevaarlijke kruising wil beginnen. Er zul- len dan onder meer verkeer slichten worden geplaatst. Maassluis - Van 14 tot en met 18 en 21 tot en met 28 juli opent bet comité speelinstuif de deu ren van de Olympiasporthal voor jongeren van vier tot veertien jaar. In die acht dagen kunnen in de hele hal activitei ten worden ondernomen, voor al op het creatieve vlak. Daar naast is er buiten de sporthal de mogelijkheid om aan bui tensport te doen, bezig te zijn met roeibootjes en te spuiten met echt brandweermateriaal. Wat betreft de creativiteit is er opzettelijk voor gekozen de kin deren met zogenaamde levende materialen te laten werken, zo dat ze hun fantasie volledig kunnen uitleven. Een groep van veertig begeleiders staat Waar om de kinderen te leren omgaan met de stoffen en de gereedschappen. De activiteiten zijn de volgende: bloemschikken, emailleren, sol deren, timmeren, naaien, typen, tekenen, verven, heksenpoppen maken, werken met waardeloze materialen, bakken van onder andere poffertjes en koekjes, macramê, mozaiek, make-up, straattekenen en werken met touw. Verder komt er waarschijnlijk een verkeerstuin en een rustige hoek waar men strips en ande re boeken kan lezen. Voor één gulden per dag kunnen de kinderen van 's ochtends tien uur tot 's middags vier uur doen wat ze maar willen. De organisatoren verwachten wel dat de kinderen hun eigen bo- De Maassluise Olympiasporthal: speelinstuif vanaf 14 juli-. terhammen meenemen. ■Naast alle zelfwerkzaamheid van de kinderen wordt op vrijdag middag 18 juli om twee uur in de hal een voorstelling gegeven door het poppentheater van Bert Brugman (.Buffalo Bill") en op 23 juli komt een volks dansgroep een voorstelling ge ven. In het kader van de Speelinstuif wordt er in gebouw De Ark aan de Rembrand tl aan een filmmid- dag georganiseerd, waarover de organisatoren later mededelin gen zullen doen.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1975 | | pagina 3