Hans van Rasteren achtste in Kralingsehos Strijdlustige Johan Kijne houdt tempo niet vol r VIKING NAAR ENGELAND DE GROOT VAN VDL BESTE VISSER Westland- marathon opnieuw ter discussie 't Alvertje aan de leiding HVO-JEUGD IN SPORTKAMP KNVB OEFEN PROGRAMMA Nederlaagserie Kanjercompetitie Bosse en Van Tol bij jeugdselectie MAANDAG 7 JULI 1975 "J<3 -,t\ Winnaar Van der Weijden: „Ik had alleen angst voor Kijne" Van onze sportredactie Schiedam Een 2anlal leden van de Schïedamse Modeljachtvcreni- ging „De Viking", vertrekt eind juli naar Engeland om deel te riemen aan wedstrijden modelbootvaren. Het zijn internationale wedstrijden, die gehouden worden van 2 tot 9 augustus Ut Cosport, aan de Engelse Zuidkust voor model- jachten die radiografisch worden bestuurd. Onder de 129 inschrijvers, afkom- 'voor types zullen starten vuurt- stig uit alle delen van de we- gedreven door elektro- en ver- reld, bevinden zich C. Collig- brandmgsmotoren. Hier gaan non. Rob van Beinhem en G. A. Krowinkel en C. Leppers het van Dijk van De Viking, die in twee vaarkJassen opnemen met hun zelfgebouwde model- tegen hun concurrenten uit an- jachten uitkomen in de M-klas- dere Europese landen, waaron- se. Boten met een- maximum- der Duitsland, waar de model- lengte van 1,28 meter en in de bouw en het varen met zelfge- 10-Rater-klasse waarvan de bouwde scheepsmodellen een lengte varieert tot 1,50 meter. nationale sport is geworden. De Schiedamse afvaardiging Gelijktijdig worden in Wenyngar- wordt vergezeld van enkele den City de Europese kam- supporters die met de deelne- pioenschappen gehouden voor ,mers zelf gebrand zijn enkele eveneens radiografisch te be- prijzen mee naar huis te kun sturen modelscheepjes waar- nen brengen. 1153 Joop Keizer, dat de strijd aan voerde, gevolgd door een kop groep van vier man, met Strik, 7 Lou Polak, Piet Kooy en David Davies- Daarachter deed Hans van Rasteren van AV Fortuna venijnige pogingen om zich bij de tweede groep aan te sluiten, maar de Schiedammer moest vrijwel alles alleen doen en dat kostte te yeel krach L Was zijn achterstand op de twee de kopgroep na 10 kilometer nog maar 23 seconden, bij 15 kilometer was dat al opgelopen tot twee minuten. Hoewel de atleet van Fortuna halverwege" de strijd een duo vormde met een buitenlander, werd de ach terstand steeds groter. Bij het tussenstation 20 kilometer was die al weer verder opgelopen tot drie minuten en op 25 kilo meter was dat drieëneenhalve minuut. Te groot om ach nog bij een kopgroep aan te sluiten, DERDE PLAN Op -30 kilometer leek het een Amsterdams onderonsje te gaan worden tussen K van der Weijden en Piet van Alp- Zeist De jeugd van HVO was één van de verenigingen die de officiële opening van de 27ste KNVB-jeugdsportkampen in het- Sportcentrum in Zeist heeft bijgewoond. Gedurende 3 maal zeven weken zullen ruim 5600 jeugdige voetballers in Zeist, Assen en Hoek van Holland de week van hun leven hebben. Het aantal verenigingen is dit jaar 250 en dat is tien procent meer dan vorig jaar,. HVO was één van de dertien verenigingen in Zeist. De overi ge waren DCO, Excelsior P., KIC, Megacoles, Furmersteijn, RZC, SSS, Uithoorn. Wils kracht, Kennemerland, RVC en Sportclub Veere. De voorzitter van de jeugdsport- kampen, Fokke Remmers, sprak de verenigingen ter ver welkoming toe en de pupillen van 10 en 11 jaar. In totaal die eerste week 290. Alle verenigingen hadden hun clubvlag meegebracht en dat leverde een kleurig schouwspel op. De pupillen kregen een groot aantal activiteiten te ver werken. Een belangrijk onder deel was uiteraard de voetbal en vaardighcidsproef, waarvoor iedereen die slaagde een diplo ma kreeg, 's Avonds waren er bosspelcn, een filmavond en ter feestelijke afsluiting een bonte avond met muziek. Vlaardingen In het oefenpro gramma van derdeklasser VFC is een wijziging gekomen. Het duel bij Sunlight wordt op 7 augustus aan de Sportlaan ge speeld. Het volledige program ma: 3 augustus: VFC—RFC; 7 augustus; VFC—Sunlight; 10 augustus: Putters hoek—VFC; 13 augustus- VFC—SJZ; 16 au gustus; EDS—VFC; 20 augus tus: VFCHillesluis; 24 augus tus: Ursus—VFC; 27 augustus: VFC—Coal; 31 augustus: VF- C—Fortuna. Alle thuiswed strijden van VFC op zondag aan de Sportlaan beginnen om 14.30 uur. Hans van Kasteren komt als achtste over de streep. Van onze sportredactie Vlaarding-en Het twee de concours in de kam- pioenserie van de VHB, gehouden In de Hoorn- vliet, bracht honderd sportvissers op de vis- plaatsen bijeen. De weersomstandigheden waren uitstekend met een lichte trek in het water en met een lichte bries in tegenovergestel de richting. Het was bo vendien wat broeierig wat ook de brasem deed „Jopen" en de kleinere vissoorten eveneens be langstelling deed heb ben voor het voorgehou den aas. De vangst was dan ook goed. Wel voor het merendeel kleine vissen, hoewel toch de nodige „vloermatten" van brasems en een mooie kroeskarper in het schepnet geloodst moesten worden. Met enkele uitzonderingen vingen de meeste deelnemers behoor lijk vis. Het bewijs hiervan is dat de laatste van de vijfen twintig prijswinnaars nog een vangst van 1345 gram vis liet registreren. In het korpsklasse ment eindigde *t Alvertje met 5990 gram vis en 13 wedstrijd- punten aan de kop van de rang schikking. De vijf korpsleden van 't Westen vingen 6370 gram vis. De klassering in het toege paste „vakkensysteem" met 19 punten verwees het korps naar de tweede plaats. Het korps van Sunlight legde met 5115 gram vis en 23 punten beslag op de derde plaats. Verdere klassering korpsen: 4. De Vriendschap, 25 pnt; 5. Wevers kade, Maassluis, 26 pnt,; 6. Che vron, 27 pnt.; 1. (Maas sluis) 2S pnt.;'8. Zethametha, eveneens 29 pnt.; 9. De Ruis- voom met 34 punten. Na twee concoursen gaat 't Westen met 38 pnt op kop. Gevolgd door 't Alvertje met 40 pnt met'als derde Sunlight met 47 wed- strijdpunten. Dag-winnaar in het persoonlijke klassement was P. de Groot van VDL met een vangst van 2660 gram vis; 2. J. Schenk, *t Westen, 2380; 3. G Vink Sr„ De Vriendschap, 2350; 4. H. Kom- bout, 2190; 5, JVÏ. de Goede, 2050; 6. W. Korpershoek, 1965; 7. W. Struijs, 1875; 8. G. Booms- ma, 1870; 9. W. Stavast, 1830; 10. A. v.d. Heuvel, 1795; 11. G. Wijnhorst, 1790; 12. C. Huis man, 1740; 13. D, Fokker, 1730; 14, G. Wendrich, 1670; Het derde concours in de 'serie wordt vervist op zaterdag" 2 au gustus in het water van het' Aarkanaal met als organisator de vereniging „De Ruisvoom". De loting voor de vispiaatsen wordt gehouden in café De Waal op maandagavond 28 juli, aanvang 8 uur. Van onze sportredactie Rotterdam Nog steeds is de Westlandmarathon, voor vele atleten ideaal om zijn vlak parkoers door Europa's groentehuis, geen afgedane zaak. Zes jaar lang stond die aflevering, die vooral hij de buiten landers met name de Engelsen in de smaak viel, op de agenda van de KNAU, totdat een commu nicatiestoornis aanleiding was om dit jaar die mara thon over te hevelen naar Amsterdam, in het kader van het 700-jarig bestaan. Het betekent echter niet dat Maassluis voorgoed verdwenen is. Ad Souwens, organisator van die Wcstlandse aflevering, samen met Rein Swint: „Vol gende maand is er weer een gesprek tussen het Dagelijks- Bestuur van de Maassluuse Sportraad en de vereniging Maassluis om te trachten dit evenement in ere te herstellen". Zoals bekend gaf de av. Maas sluis de marathon weg, omdat wie vcci Lijd «1 beai«6 najll en de organisatie daarvan ten kos te ging van de eigen, vereniging. Ad Bouwens: „Het Dagelijks Be stuur ziet er een stuk promo tion in van Maassluis en daar om volgt opnieuw een gesprok". Dezelfde Bouwens was afgelo penzaterdag één van de organi satoren van de Rotterdamse marathon, maar wel in de hoe danigheid van lid van de KNAU. En niet van de organi serende vereniging Metro Van onze sportredactie Vlaardingen De nederlaagse rie die tweedeklasser Zwalu wen in het kader van zijn veer tigjarig jubileum organiseert in augustus, kent als eerste prijs elf shirts, broekjes en voetbal kousen. De ontmoeting tegen NSW is afgevallen en daarvoor in de plaats reizen de vogels op 23 augustus naar Geldrop voor een wedstrijd te gen de nieuwe Brabantse eer steklasser. De eerste training is vastgesteld op 22 juli. Vlaardingen De vierde vis- avond in de „Kanjercompeti tie" van de VHB bracht maar weinig jagers op zware vissen langs de singel van de Zwalu wenlaan, iets waaraan de va kantie niet vreemd is. De enige echter „kanjer" die het aas van een der deelnemers pakte wist zich vrij te vechten en gaf zijn belager het nakijken. De heer L. van Rees bracht de eerste paling op de1 hiervoor bestemde klassementlijst.? Een vis van 48,5 cm, wat overigens geen vangst is om over. naar huis te schrijven. Klassementaanvoerder na -vier visavonden zijn: Karper, A. van Brandwijk, 49 cm; krocskarpcr, G. van Loon, 32 cm; brasem, D. van Heiten 45 cm; 2edt, Tf jan- sen, 36,5 cm. -• De volgende visavond is morgen mot als jachtwater "de vijvers van het Van Heutzpark. Rotterdam Hoewel als „generale" voor de Nationale bedoeld, manoeuvreerde Johan Kijne zich in de marathon van Rotterdam in zd'n knappe positie, dat hij, met wat méér inzicht, de vierde aflevering naar zich toe had kunnen trekken. Ook verrassende win naar Ko van der Weijden (30) dacht er zo over: „Ik moest telkens steunen op mijn conditie om de vluchtpogingen van de Vlaardinger te verijdelen. Evenals die van veteraan Piet van Alphen uit Amsterdam". Totdat. Van der Weijden het gedraaf van Johan Kijne beu werd en tien kilometer voor de'finish aan een solo begon, die het duo Kijne/Van Alphen in bitterheid achterliet. Verrast,, maar ook 'geklopt op grond van een beperkte inzicht. Winnaar Van der Weijden: „Ik had alleen angst voor Johan Kijne, de rest van de atleten zei mij niet zo-veel. Vooral ook omdat de nationale top ontbrak en de deelname uit het buiten land erg beperkt was. Uitgezon derd dan weliswaar uit Groot hen, omdat Johan Kijne gas terug nam, kwam toen nog even in beeld, maar verdween daarna definitief naar het der de plan. Van Alphen en Van der Weijden gaven op het laat ste stuk de toon aan, totdat de oudste Amsterdammer (van AAC') ook het tempo niet meer aan kon. Brittannië, waar de kampioen Ko van der Weijden draafde toen van Wales, David Davies, over een ijzersterke eindsprint be schikte, moest ik mij alleen concentreren op Metro-atleet Johan Kijne". JMaar achteraf viel het allemaal best mee. Ik hoefde nauwelijks de strijd te dicteren, daar zorg- hard door en werd win aar in de lijd van 2.27.16. Johan Kijne legde beslag op de vierde plaats in 2.30,59 en moest de tussenlig gende plaatsen overdoen aan David Davies uit Wales (2.28.48) en Piet Kooy die er 2.28.49,4 voor nodig had. den Van Alphen en Kijne wel Triomfator Koos van der Weijden voor,-ik bleef maar volgen en sloeg op het voor Johan Kijne kritieke moment, kort voor de door Bas-van den Berg 35 kilometergrens, een groot ga pend gat. Wel volgde toen vete- ra an „Van Alphen nog wel, A 'maar omdat de Amsterdammer J 4(45) 'een echte individualist is die teamwork schuwt, gaf hij ..vlotter op dan ik had durven ^hopen". In de laatste zes/zeven kilometer iuhad Ko van der Weijden geen i;enkele "concurrentie meer te 'dulden en won verdiend in de ebtijd van 2-27.16. Hoewel het 'geni-beste tijd was. De circa UITSLAGEN f-450-lopers 'gingen wel vlot van start, maar na .tien kilometer Uitslag: 3. Ko van der Weijden gaf een tussenstand aan, dat (AV *23) 2.27.16, 2. David Da- i .Tnhnn viirn '79 vies (Wales) 2.28.48,3. Piet Kooy (Fit) 2.28,49,4, 4. Johan Kijne (Metro) 2.30.59, 5. Piet van Alp hen (AAC) 2.31.06, 6. L<u Polak (Metro) 2.32,41, 7. Joop Keizer (KNAU) 2.33.32, 8. Hans van Kasteren (Fortuna) 2.36.05,8, 9. Otto Metzger (West-Duitsland) 2.36.15,2, 10. R. Strik (Tempo). was na afloop reëel genoeg te erkennen, dat zijn ansst voor Johan Kijne ongegrond was ge weest, hij had geprofiteerd van het ontbreken van de nati nale top en de geringe buitenlandse deelname. „Daarom heb ik veel geluk gehad". Johan Kijne zou ongetwijfeld een prijs hebben verdiend voor de strijdlustigste atleet, voor de wijze waarop hij telkens weer demarreerde. De Vlaardingse leraar zelf: „Op 35 kilometer lag het tempo voor mij duidelijk te hoog. Hoewel ik wekelijks weer aan de 150 A 170 kilometer training toe kom, zag ik de Rotterdamse mara thon als een'mooie „generale" voor de nationale titelstrijd in. Enschede op 30 augustus. bijvoorbeeld Johan Kijne in '73 harder liep.'Zijn tijd was toen -— over die 10 kilometer33.05 en zaterdag, onder de bomen van het Kralingsebos, 33.17. AANSLUITING Johan Kijne was cr één uit een kwartet, samen met Piet van Alphen, Ko van der Weijden en Kinderdijk Twee jeugdspelers van De Zwerver, Chris Bosse en Wim van Tol, zijn opgenomen in de voorselectie voor de Nederlandse UEFA- jeugd. Zij behoren tot een groep van 25 spe lers, waaruit een se- lectiegroep van 16 man geformeerd zal worden. Op woensdag 9 juli a.s. wordt op het KNVB sportcentrum te Zeist een oefenwed strijd gespeeld, waar na het definitieve team zal worden sa mengesteld. De strijdlust van Johan Kijne werd niet beloond. Gebrek aan inzicht kostte hem de eindzege.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1975 | | pagina 3