„Rijksweg 1 komt er in elk geval" Verlengde Kruithuiêweg Provincie kan en wil niet ingrijpen hij opspuiten met slib WETHOUDER PLEEGT VRIENDJESPOLITIEK bijna KLAAR „De Tribune" beschuldigt: Terugloop Vissteigers voor invaliden: fiasco van ruim 2 mille |ta^ op lange baan ANTWOORD OP VRAGEN VAN SCHIEDAMS STATENLID: Kermis in Monster Heusdenslaan aanbesteed PvdA informeert over huurverhoging sew DAH ISCHE CO!m Dinsdag 8 juli 1975onafhankelijk dagblad 100ste jaargang no. 25357 Broersvesl 3 telefoon administratie 268091 - redaclie 262566 - klachtendienst 144144 SCHIEDAM EN KETHEL Delft Als de door velen verguisde rijksweg 19 er toch mocht komen en daar twijfelt minister drs. Tj. Westerterp in ieder geval niet aan dan is het de vraag of de verbinding met Delft via de Verleng de Kruitbuisweg wel op tijd klaar is. Uit de petitie die de actievoerders tegen .het hakmes van Midden Delfland" gisterochtend aan de bewindsman van verkeer en waterstaat aanboden, samen met 6500 handtekeningen op 33 meter behang, blijkt dat de ver- keerscommissie voor Provincia le Staten een. negatief advies heeft uitgebracht om de verlen ging van de Kruithuïsweg als werkgelegenheidsproject te la ten uitvoeren. >it betekent dat er geen. voorrang wordt verleend. Dat zou kun nen inhouden dat rijksweg 19 niet meteen gebruikt kan wor den. Geen uitslel De kerngroep milieuverdediging Delft, vergezeld van landelijk bestuurslid Bob Waisfïsz, trof in de minister een welwillend toehoorder, die niet bereid was te discussiëren er in te gaan op concrete vragen. Hij verklaarde dat de nota van de kerngroep, waarm een aantal alternatieven voor rijksweg 19 wordt gege ven, door het departement wordt bestudeerd. Ook werd duidelijk dat de bewindsman er niets voor voelde om de aanbe steding van de viaducten en de verdere aanleg van het Kethel- plein bij Schiedam en Vlaardin gen uit te stellen. De CDA-fracties in Delft, Schie dam en Vlaardmgen oefenen druk uit (of zullen dat alsnog doen) op de fracties van de - CHU, KVP. en AR in de.Tweede Kamer, In het begin van dit jaar stemden deze partijen voor de aanleg van de weg. De tegenstanders van de rijks weg, die alleen bij Rijswijk wordt ingegraven, hopen dat de stemmingen anders zullen uit vallen als de ontwerpwet Mid den Delfland van het ministerie voor Cultuur, Recreatie en Maatschappelijk Werk in het najaar door de Tweede Kamer wordt behandeld. De afdeling voorlichting van Provinciale Staten kon niet tijdig een reac tie geven op de affaire Krui- thuisweg. Schiedam Gedeputeerde Staten van Zuid-Hol land zijn niet van plan om de gemeente Schie dam te verbieden door te gaan met het opspui ten van de noordelijke gronden met slib uit de Rotterdamse havens. Zelfs al zou de Provin cie daar toe in staat zijn is dat in de praktijk on mogelijk, omdat de ont heffing die daarvoor in januari 1974 is verleend, onherroepelijk is. GS ^antwoorden dit op vragen van het statenlid mevrouw A. C. M, Blaauw-Rieu (PSP) uit Schiedam. Zij vindt dat de ge meente Schiedam fraai polder land door middel van het op spuiten met blubber vernielt zonder dat de plannen voor Midden-Delfland bekend zijn. Mevrouw Blaauw wil dat GS stappen onderneemt om dit te stoppen en een onderzoek ver richt of de reeds opgebrachte specie wel geschikt is voor de toekomstige bestemming. Die bestemming in het gebied met name de polder Vockes- taert - is woningbouw en re creatie. Volgens de Provincie valt het gebied dat nu wordt opgespoten in het streekplan Rijnmond onder de richtlijn "recreatiegebied van regionale betekenis". Het gebied ten noorden van de Woudweg heeft als bestemming agrarisch ge bied, maar aldus GS daar vin den geen opspuitingswerkzaam- heden plaats. Wat betreft de ontheffing die vo rig jaar is verleend aan Schie dam, zeggen GS dat het onmo gelijk is deve weer in te trek ken. Bovencien zijn er destijds geen bezweren tegen inge bracht. Een onderzoek naar de geschiktheid van de specie is al eens eerder verricht. "De on derzoeken hebben aangetoond dat het slib mits bepaalde voor zorgsmaatregelen worden ge troffen, goed als ophoogmate riaal is te gebruiken", aldus het antwoord aan het PSP-staten- Men geeft toe dat de landschap- hd. "Er is naar ons oordeel pelijke en biologische kwahtei- geen aanleiding eenzelfde on- ten van een gebied als gevolg derzoek nog eens plaats te laten van opspuitingen "teloor kun-- vinden", nen gaan'\ Jtfaar zeggen GS: Op verzoek van burgemeester en wethouders van Rotterdam heeft de Provincie wel een werkgroep ingesteld, Deze gaat bekijken welke mogelijkheden er zgn voor de berging van slib, samen met de betrokken ge meenten en instanties. Zoals be kend zit Rotterdam met bergen blubber uit de havens in de maag. De resultaten zullen het mogelijk maken om op langere termijn plannen te maken voor de slib berging. De actievoerders bieden minister Westerterp (verkeer en waterstaat) op een 33 me ter lange rol behang 6500 handtekeningen tegen de verdere aanleg door Midden Delfland van rijksweg 19 aan. "Daarom moet niet elke opspui ting in een (recreatie) gebied als ongewenst worden be schouwd". De betrokken polder Vockestaert is in het plan Mid den-Delfland als randzone op genomen bestemd voor gecon centreerde vormen van dagre creatie. Door het opspuiten van gedeelten zal een grote variatie ontstaan zowel in landschappe lijk als biologisch opzicht, aldus de Provincie. De officier van justitie eiste hon derd gulden, boete, maar de rechter vond, dat de verdachte aan de eisen had voldaan en sprak hem vrij. kaalslag te ontwerpen vrienden en collega's zijn van de verant woordelijke wethouder Bas Goudriaan. Daarnaast ergert men zich aan het feit dat de wethouder met de hele commissie stadsontwik keling plus wat bestuursleden van de woningbouwvereniging Patrimonium naar Finland zijn gereisd om daar huizen te be kijken. „In het belang van. maar vooral op kosten van, de toekomstige kaalslagbewoners" meldt De Tribune. Volgens het blad heeft het Vlaar- dmgse college een „enorme blunder" gemaakt met de kaal slag. Er zou eerst industrie moeten komen, maar die meld de zich niet aan. Inmiddels is men, zoals bekend, van plan er woningen te bouwen. Volgens De Tribune heeft de ge meente plannen die de buurtbe- voikmg m samenwerking met de Bond van Huurders en Wo ningzoekenden <BHW) heeft ge maakt vnjwel genegeerd. Het plan zou zijn geweest naar be staande ontwerpen goedkope arbeiderswoningen te bouwen. Geen peperdure nieuwe ont werpen. De bouw zou dan door een gemeentelijke bouwonder neming zonder winstoogmerken worden uitgevoerd. Om peper dure architectenbureau^ en particuliere bouwondernemin gen met de kans te geven voor onbetaalbare huren te zorgen. De gemeente heeft cïe zaak, aldus De Tribune, vervolgens achter gesloten deuren behandeld. Een openbare vergadering was vol gens de gemeente ook raet no dig, omdat er genoeg inspraak was via de gewone procedures. Met het aantrekken van de vier „vriendjes" van wethouder Goudnaan gaat de gemeente o. lijnrecht tegen de buurt-plan- Sgen in, Vindt de Tribune, en is - de kans groot dat er t<5eh dure hulzen komen. Vlaardingen Van de in spraak bij het Vlaar- dingse stadsplan komt niets terecht, ondanks de „maar liefst" 75.000 galden die het gemeen tebestuur ervoor heeft uitgetrokken. Resultaat van het structuurplan voor Vlaardingen: onbe taalbare woningen als gevolg van „vriendjes politiek", de gewone mensen worden overal buiten gehouden. Aldus het jongste nummer van „De Tribune", het nieuwsblad van de Socialistische Partij. Als voorbeeld van het mislukken van de inspraak in het stads plan noemt het blad de actie van de BHW voor de kaalslag in Vlaardtngen-oost Daar is ge bleken, aldus de redactie, dat de vier architecten die aange zocht werden nieuwbouw op de Schiedam De terug loop van de bevolking in Schiedam is minder geworden. Hoewel het aantal inwoners nog steeds zakt blijkt het niet meer met honder den tegelijk te gaan. In de maand mei wa ren er 78.467 Schie dammers, 23 minder dan in april. De mees te vertrokken gezin nen zijn naar buurge meenten Rotterdam en Vlaardingen ver huisd. Ook degenen, die zich in Schiedam vestigden kwamen veelal uit deze twee steden. Deze krant, waarin u al het nieuws uit eigen omgeving kunt vinden, wordt bezorgd in combinatie met het Rotterdamsch Nieuwsblad. Vlaardingen B. en w. van Vlaardingen hebben aan de Hollandse Wegenbouw Zanen uit Heemstede de aanleg gegund van een gedeelte van de Burgemees ter Heusdenslaan. Het bedrijf mag als voor de en de Burgemeester Verkades- weg goedkeuring wordt verkre- ingel aanleggen. Daar hoort gen van de minister van ver- ook het gedeelte bij wat over keer en waterstaat het ge- het landgoed van Dokter Moer- deelte tussen de Westlandseweg man loopt. MONSTER Zwieren in de zweefbaan, racen op autoscoo ters, griezelen in de rupsbaan en stoer schieten voor een kwartje. Het kan allemaal op de vakantiekermis in Monster, waar op het Burgemeester Woutersplein tot en met aan staande zaterdag kleurige ten ten en schetterende feestmu ziek de echte kermissfeer doen herleven- Stuur mij deze krant 14 dagen gratis toe in combinatie met het Rotterdamsch Nieuwsblad. naam; Iedere middag vanaf 1 uur draait de kermis tot middernacht. Al leen zaterdagavond is het een uur vroeger, 11 uur dus, dat de tenten dichtgaan. Dan wordt de laatste suikerspin verkocht en vertrekt de kermiskar a vaan naar andere oorden. En zal Monster het voorlopig weer zonder kennis moeten doen. woonpl. ven tot acht uur spreekuur in het Volksgebouw, Schiedamse- weg 3i. Tevens kan men onderstaande nummers bellen: 343640; 341538; 34249S. Vlaardingen De sectie Wonen en Werken van de Vlaardingse P.v.d.A. gaat veertien dagen langer dan gepland informatie geven over de per 1 juli inge voerde huurverhoging. Tot 15 augustus houdt de sectie elke donderdagavond van ze- Deze bon m open envelop, zonder postzegel, sturen Antwoordnummer 834. Rotterdam.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1975 | | pagina 1