SCHIEDAMSCHE COURANT Tijdelijk trouwen in aula museum „Geheel nieuw landschap nodig of De Lickebaert9 Archiefzolder uitgebrand GOQ NIEUWS! JA, Ik N€€M D€ PRO€f B ewoners vereniging trekt in winkel van Koos de Kapper Eigen ruimte voor Schiedam-Oost Opknapbeurt raadhuisje in september Mini-dierentuin In ontwerp-basisplan: wordt uitgebreid Oorzaak vermoedelijk kortsluiting Tegels tegen geluidshinder Weduwe bestolen Klachten over distels Inbrekers aan de haal met tapijten uit woonhuis den-Delfland) zo weinig mogelijk de finitief in te richten", staat in het ontwerp-basisplan. Bij de voorstudie van vier jaar geleden is ervan uitgegaan dat de uitvoering van het recreatiegebied tien jaar in beslag neemt. De investering voor het recreatiegebied bedraagt 65 mil joen gulden, waarover echter 90 pro cent subsidie verwacht kan worden. Maandag: 14 juli 1975onafhankelijk dagblad100ste jaargang no. 25361 Broersvest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 262566 - klachtendienst 144144 SCHIEDAM EN KETHEL Vlaardingen/Maassluis „Het 'is niet mogelijk het huidige landschap van De Lickebaert, het' gebied tussen Vlaardin- gen en Maassluis, in zijn ge heel te. bewaren; wel kan men de meest kenmerkende ele menten-eruit overnemen en bij de herinrichting gebrui ken. De eendenkooi ten noorden van rijksweg 20 zal zorgvuldig behouden worden; aan de west-, zuid- en oo- strand moet echter een geheel nieuw landschap ingericht worden naar de eisen (Be „in tensieve recreatie" stelt". Dit staat in het ontwerp-basisplan voor het aan te leggen recreatie gebied De Lickebaert Het ont werp-basisplan is een uitwerk ing van de voorstudie van vier jaar geleden van de gemeentebe sturen van Vlaardingen en Maas sluis. In deze voorstudie werd de noodzaak aangetoond om over te gaan tot de aanleg van een onge veer 600 hectare groot groenge bied tussen de twee gemeenten. In de projectgroep die deze voorstudie uitwerkte tot het ontwerp-basisplan zijn de beide betrokken gemeenten vertegenwoordigd, het recreatieschap zelf, de Planologische Dienst en de Waterstaat van de provincie Zuid-Hol land, het Openbaar Lichaam Rijn mond, de Cultuur Technische Dienst en verder nog het ministerie van cul tuur, recreatie en maatschappelijk werk. In het rapport wordt gesteld dat aan de randen van het recreatieschap een kunstmatige, aan de stedelijke bebou wing aangepaste aanleg moet over heersen. „Hier komen elementen die in het oorspronkelijk gebied geheel vreemd zouden zijn, zoals heuvels en waterpartijen. Ook bij de beplanting kan men soorten gebruiken die op de oorspronkelijke bodem niet of nauwe lijks hadden kunnen groeien". OPSPUITEN Het is onvermijdelijk om bepaalde ter reingedeelten op te hogen, stellen de makers van het ontwerp-basisplan. Hiervoor doen zij twee mogelijkhe den aan de hand: opspuiten met bag gerspecie en ophoging door middel van puin. De overgang van de drukke randgebie den, „de intensieve recreatiegebie den", naar het veeteeltgebied in het midden, is het „extensieve" recreatie gebied; het karakter is hier veel meer landelijk gebleven, maar met toevoe gingen voor het recreatief gebruik als bosjes en plukweiden. De gebruikte beplanting verschilt hier nauwelijks van de oorspronkelijke. Het veeteelt- gebied in het midden zélf laat een zo weinig mogelijk veranderd landschap zien met de oorspronkelijke beplan ting. De bestaande bebouwing zal bij het verdere ontwerp problemen geven, vrezen de samenstellers van het ont werpplan: „Het is immers niet moge lijk alle huidige boerderijen te hand haven in de functie van bedrijfsge bouw". Voor enkele panden kan waarschijnlijk wel een openbare be stemming worden gevonden: school- boerderij, manege en dergelijke. KREKENGEBIED In het recreatieschap wordt ook een krekengebied aangelegd: „een avon tuurlijk en grillig gebied, waarin bet element water de overhand heeft". Er is gebruik gemaakt van bestaande poldersloten, maar door verbreding van sloten, uitgraven en onder water zetten van stukken tussenliggend weiland is de oppervlakte water sterk vergroot De beide betrokken gemeenten willen een fiets- en voetgangerspad van Maassluis-oost over het Boonervliet naar het recreatieschap, een fietspad van de Vlaardingse Westwijk in het verlengde van de Buys Ballotlaan, fietspaden evenwijdig aan rijksweg 20 en vanuit de Broekpolder en een au-' toweg noordelijk van de spoorlijn. Het autoverkeer in het recreatiege bied wordt beperkt tot langzaam ver keer. „Het lijkt zinvol met nadere uitwerk ing van De Lickebaert niet te wach ten op de ontwikkeling van Midden- Delfland. Voorlopig is de beste oplos sing om het noordelijke gedeelte (waar De Lickebaert aansluit op Mid den-Delfland) zo weinig mogelijk de finitief in te richten", staat in het ontwerp-basisplan. Bij de voorstudie van vier jaar geleden In dit pand aan de Franklinstraat opent de bewonersver eniging Sehiedam-Oost over ongeveer anderhalve maand een eigen clublokaal. Schiedam Huwelijken zullen per 1 september in de aula van het Stedelijk Museum worden voltrokken. Het oude stadhuis aan de Grote Markt zal namelijk in die maand worden opgeknapt. rakteristiek raadhuisje nog al- Men verwacht dat het werk ongeveer tweeëneenhalve maand in beslag zal nemen. De dienst gemeentewerken mag 141.000 gulden aan het vernieuwen van het inte rieur besteden. De rijksdienst voor Monumenten zorg, die eerst gehoord moest tijd uniek is. Een ingrijpende verbouwing wordt het dus niet, maar huwe lijken sluiten is in de verbou- wmgsperiode niet mogelijk. Daarom heeft de gemeente be sloten de aula van het Stedelijk Museum als alternatieve trouw- zaal a an te wijzen. worden, heeft er geen bezwaar De nodige voorzieningen zullen tegen dat er een nieuwe inrich ting komt. Mits het oude sfeer tje blijft gehandhaafd en dat is de gemeente wel degelijk van plan, omdat een dergelijk ka- daar moeten worden getroffen om de aula geschikt te maken voor het sluiten van huwelij ken. Wat er moet worden ge daan wordt op het ogenblik nog besproken bij de afdeling bur gerlijke stand. Schiedam Dierenliefheb ber A. G. N. Maat uit Schie- dam-Ketbel wil zijn herten kamp uitbreiden. Dit die- renparkje, waar ook aller hande geiten en vogels (on dermeer is er een eenden kooi) zijn gehuisvest, ligt aande Kerkweg in Kethel- Noprd. Voor^de bouw van stallen heeft hij vrijdagavond een vergun- ning aangevraagd bij de wel standscommissie, die toen ver gaderde in het Sehiedamse Stadskantoor. Binnenkort wil de heer Maat zijn mini-dieren tuin, die voor publiek toeganke lijk is, verder uitbreiden. Overigens heeft de welstands commissie een aantal belang stellende bezoekers vrijdag urenlang aan'het lijntje gehou den. Om vijf uur 's middags zou het openbare gedeelte van de vergadering aanvangen, maar de heren van de commissie lie ten het publiek bijna twëee- neenhalf uur wachten. Reden daarvoor was, dat de voorzitter eerst de "overstelpend drukke" agenda van de voorafgaande besloten vergadering wilde af handelen. En dat vonden de bezoekers geen stijl. "Het zijn typisch ambte naren," zei één van hen over de commissieleden. "Ze verzan den in hun eigen trage gehak ketak en laten het publiek dan maar doodleuk In de kou staan." Tegen half acht begon het open bare deel van de vergadering. Maar men kwam niet verder dan punt één van de agenda. Toen vond de voorzitter het te laat worden en schorste de ver gadering. Het publiek kon toen afdruipen. Vrijdagmiddag aanstaande om twee uur wordt de vergadering voortgezet '153 Vlaardingen Kortslui ting is vermoedelijk de oorzaak van de brand die gistermorgen het ar chief van het ingenieurs bureau De Jong aan de Westhavenkade in de as heeft gelegd. De gehele zolderverdieping van het kantoor, de voormalige marechausseekazerne, brandde hierbij uit Voor het vuur dat 's-morgens om vier uur door surveillerende agenten werd ontdekt, gaf de brandweer groot alarm. „In de ze vakantietijd, wanneer er veel personeel weg is, doen we dat wel meer om toch nog ge noeg mensen ter plaatse te krijgen", aldus brandweercom mandant P. de Jong. Drie bluswagen, een materiaalwa gen en een ladderwagen rukten uit Een van de deuren aan de achterzijde van het gebouw werd met een bijl opengebro ken om binnen te komen. Daarna waren de brandweerlie den ongeveer nog twee uur in touw met het blussen van het vuur dat zich onder meer via het dak verspreidde. De totale schade kon nog niet worden vastgesteld. Brand weer, recherche en GEB gaan nog een onderzoek instellen. „Tot nu toe zijn er nog sporen gevonden die er op wijzen dat het gebouw is opengebroken en dat er iemand binnen is ge weest. Waarschijnlijk is dus de oorzaak kortsluiting", weet hoofd-inspecteur H. w. Of- Ongeveer twee uur is de Vlaardingse brandweer gistermorgen bezig geweest met freins. het blussen van de brand aan de Westhavenkade. Vlaardingen Bij wijze van proef worden er geluidsabsor- berende tegels aangelegd op het balkon van de flat Dillenburg- singel 224. Aldus een besluit van b. en w. Het is de bedoeling te bepalen in hoeverre geluids hinder door deze tegels wordt gereduceerd. Schiedam De 69-jarige weduwe M.V.B. uit Schiedam is op de Rotterdamsedijk het slachtoffer geworden van een zakkenroller. Bij het winkelen verdween uit de tas van de vrouw een porte- monnaie met 140 gulden en een bejaardenpas. Bij het hoofdbureau van politie heeft zij aangifte gedaan van de dtefstaL Wateringen De politie van Wa teringen heeft enkele klachten binnengekregen over distels, die op weilanden groeien. De provinciale wet schrijft voor, dat deze planten moeten wor den verwijderd. Volgens de po litie zijn er minstens twee gras landen, waar dit niet is ge beurd. Distels veroorzaken on vruchtbaarheid van de grond. Op 27 en 28 november wordt aan de Technische Hoge school een symposium over kernonderzoek gehoudea Het symposium gaat zich in hoofd zaak bezig houden met de snel le kweekreactor, zoals die bij voorbeeld in Kalkar wordt ge bouwd. Schiedam De bewonersvereniging Schiedam-Oost gaat een eigen clublokaal openen in de winkel van de in januari overleden Matthiis Dollee, beter bekend als Koos de- Kapper. - Zodra net winkelpandje van de haast legendarische hekeldichter en „advokaat voor arme luyden" is opgeknapt zal de vereniging het wijkcentrum aan de Dr. Zamenhofstraat verla ten. Waarschijnlijk vindt de verhuizing naar de Fran klinstraat reeds over anderhalve maand plaats. De vereniging van zo'n tweehon derd wijkbewoners heeft dan de beschikking over een win kel en een aangrenzende ka mer. Een harte wens die het bestuur al had bij de oprich- Scpiedam Inbrekers hebben in bet weekeinde utt het huis van de familie E. aan de Burge meester Knappertlaan dne per- zische tapijten, tafelzilver en enkele sieraden gestolen. De politie vermoedt dat de daders met een valse sleutel van de keukendeur het huis zijn bin nengekomen." De totale waarde van de ont vreemde spullen kon nog niet worden vastgesteld aangezien de bewoners op vakantie zijn. ting, ruim een jaar geleden. In de nieuwe ruimte zullen onder meer de vergaderingen en we kelijkse spreekuren worden ge houden. „Zo krijgen we eindelijk meer een eigen gezicht", vertelt voor zitter A. van den Heuvel, „nu denken de mensen vaak nog dat het wijkcentrum en onze bewonersvereniging één en de zelfde organisatie hebben. Wij staan daar echter helemaal los van. Het centrum is alleen zo vriendelijk geweest om ons de ruimte te geven wanneer dat nodig was". Het pandje aan de Franklinstraat 1 wordt gehuurd van de Vereni ging Volkshuisvesting. Het is niet speciaal gekozen omdat wijlen Koos de Kapper er heeft gewoond. „Dat is toeval. Het stond leeg en voldoet aan de wensen", aldus de voorzitter die met de nieuwe ruimte dik tevre den is. „Het biedt een rustiger accommo datie. Het lokaal hoeven we im mers niet meer te delen met andere verenigingen. Boven dien ligt het aardig centraal in de wijk". Deze krant, waarin u a! het nieuws uit eigen omgeving kunt vinden, wordt bezorgd in combinatie met het Rotterdamsch Nieuwsblad. Stuur mij deze krant 14 dagen gratis toe in combinatie met het Rotterdamsch Nieuwsblad. adres: woonpl.: te!.: Deze bon in open onvgfop. zonder postzegel, sturen naar: Antwoordnummer 834. Rotterdam.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1975 | | pagina 1