voor het nieuwe asiel KUNSTMARKT OP HET LIESVELD a De nacht van Schiedam: I Vandaal gepakt Auto's maken lawaai WIE WORDT MISS HARGA? gj m m m Diefstal uit auto Maaslandse brandweer succesvol in Oostenrijk Voor vijf mille glas gesneuveld Verkiezing minimiss braderie R Steen raakt auto bij blikseminslag Sï B. en w. Vlaardingen: Cijfers Vlaardingse woningbouw DINSDAG 15 JULI 1975 j 3' Hoogtepunt voor de nïet-spor- ters(?) tijdens de nacht van Schiedam zal ongetwijfeld de Miss-verkiezing zijn die wordt georganiseerd door de eigenaar van bar Grana da. Vorig jaar leverde dat al Miss Rijnmond op, dit jaar zal de mooiste vrouw uit dezelfde Rijnmond Miss Harga gaan heten. Degenen die het aandurven om mee te doen zullen eerst wel een voorselectie moeten passe ren, die wordt gehouden in Granada, Broers vest op 15 en 22 augustus. Vrijdag avond 29 augustus zullen de uitverkoren tien vrouwen om de hoofdprijs strijden: een weekendreis geheel ver zorgd voor twee personen naar Londen, beschikbaar gesteld door reisbureau Du- ton. Dezelfde avond wordt er ook een wedstrijd gehouden wie de beste d.j. is. De VARA- drive-in-show komt naar de wielerbaan met de nodige apparatuur. Ook hiervoor is en voorselectie noodzakelijk, die wordt gehouden in Gra nada op 14 en 21 augustus. Belangstellenden voor deze onderdelen van de nacht van Schiedam kunnen zich bij de volgende adressen (vóór 15 augustus) een in schrijfformulier halen: Gra nada, Broersvest 119, tel 266215, Harga postbus 5G5, tel. 261049, J. Gordijn, Slachthuislaan 5, teL 261049; RN/Schiedamsehe Courant, Broersvest3a, teL 266046, Sporthuis Passage, Passage, tel. 263931; Bureau 24 uur Schiedam, wielerbaan, teL 706330. Do o de komstvan de VARA- discotheek krijt het evene ment trouwens bekendheid via radio en televisie en wordt het programma afge drukt in de VAR A-gids. De bouw van het nieuwe dierenasiel aan de Sporttaan waar de baten voor zijn bestemd. Schiedam Wiel aan wiel voor het nieuwe diere nasiel. Onder deze leuze begint op vrijdag: 29 au gustus een voor Schie dam uniek evenement: de nacht van Schiedam oftewel de 24 uur van Schiedam. Een sport-, spel-, muziek- variete- festijn waarvan de netto opbrengst bestemd is voor het nieuwe diere nasiel aan de Sportlaan. Schiedam In het Prinses Beatrixpark zijn uit een geparkeerde auto twee portemonnaaies met in totaal 160 gulden gestolen. Het autotochtraampje van de 23-jarige Schiedammer P. S. werd opengedrukt waarna de onbekende dief het portier van binne nuit kon openen- Schiedam Op het hoofdbu reau van politie heeft de 17- jarige lasser F. N. J. v. K. bekend dat hij op de Dam- laan, nabij de Kethelbrug, twee lantaarnpalen heeft vernield. De schade wordt voorlopig ge schat op een bedrag van 400 gulden. Schiedam Aan de Pasgal- straat Is in het weekeinde een auto beschadigd door een steen die bij een blik seminslag van het dak viel". De losgeslagen steen uit een schoorsteen aan de Hoge- banweg viel precies op de geparkeerde wagen van de 20-jarige Schiedammer T. J. S. De voorkap van de auto werd beschadigd. Maasland Tijdens de nationale brandweerwedstrijden van Oostenrijk is de Maaslandse vrijwillige brandweer goed voor de dag gekomen. De negen man tellende ploeg legde in haar groep beslag op de eerste plaats, zodat een grote zilveren plak mee naar huis genomen kon worden. Aan deze wedstrijden, die in Langelois nabij Krims wer den gehouden, namen 1400 Oostenrijkse ploegen en 100 invitatieploegen uit diverse Europese landen deel. Ne derland werd daarbij verte genwoordigd door de korp sen van Maasland, Heeren veen en Doetinchem. De Maaslandse afvaardiging, onder leiding van bevelvoer der Piet Bergwerff, liet niet alleen deze Nederlandse deelnemers achter zich, maar vele andere buiten landse ploegen. Behalve de zilveren plak voor groeps winnaar, kregen alle leden van de ploeg een bronzen herinneri ngs medaille. Deze nationale Oostenrijkse brandweerwedstrijden wer den voor de vijfentwintigste keer gehouden. Ter gelegen heid van dit jubileum was er zo'n groot aantal buitenland se ploegen uitgenodigd. Dat 11S3 Maasland daar ook bij was, dankt men aan de goede kontakten met diverse korp sen in Oostenrijk, Europa's brandweerland nummer één. De wedstrijden werden onder zeer siechte weersom standigheden gehouden. Be velvoerder Bergwerff: „Op het wedstrijdterrein stond soms 25 ca cm nog meer water, maar de wedstrijden gingen gewoon door. Als er brand is, moet je immers ook gaan, zeiden ze dan. We stonden soms tot de knieen in het water". Ook volgend jaar is de Maas landse brandweer weer pre sent bij buitenlandse wed strijden. Dan worden weer de driejaarlijkse internatio nale wedstrijden gehouden ditmaal in Italië waar bij Maaslandse afvaardign- gen al menige ereprijs weg sleepten. Zoals onze krant al eer der meldde wordt het evenement georgani seerd door de Schiedam- se Wielervereniging Harga. Hoe komt men aan het idee? Voorzitter van het al gevormde comité „Schiedam 24 uur" J. Gordijn: „Het is eigenlijk mijn vrouw geweest die op het idee kwam iets voor het asiel te doen. Deze gedachte was er dus eerder dan een festijn van 24 uur te organiseren. Dat hebben we later uitgewerkt". Enkele dagen geleden is al een oproep naar het bedrijfsleven gegaan om het evenement op een of andere manier te sponso ren. Ook de besturen, van sport- muziek- en wijkverenigingen zijn intussen benaderd voor een vorm van medewerking. In de 24 uur is genoeg ruimte voor dit soort ontspanning. Er is door het comité al een eerste planning opgesteld voor de activiteiten. Het is de bedoe ling om vrijdagavond om acht uur te starten en té eindigen op zaterdagavond om acht uur. In die tijd wil men dat ook de Schiedammer de bezoeker actief aan het gebeuren deel neemt En dat kan bij diverse onderdelen aldus de organisato ren. Hoofdbestanddeel is en dat klinkt natuurlijk niet gek uit de monden van de comitéleden van de wielerbaan sport En kele dagen na de wereldkam pioenschappen voor amateur- sprinters zullen op de baan in het sportpark Harga (Olympia- weg) de revanches worden ge houden. Verder tracht men allerlei sport verenigingen zover te krijgen dat men om het kampioenschap van Schiedam gaat spelen (vol leybal, korfbal, handbal enzo voorts). Wat betreft volleybal heeft het team van Juliana voorgesteld om het wereldre cord dat nu staat op onge veer 23 uur non-stop volley ballen te breken. Tegenstanders worden nog gezocht, maar de gewone bezoeker is ..ook wel kom om een balletje op te gooien. Voetbal hoort er natuurlijk ook bij. Een elftal van journalisten speelt tegen trainers van Schie- damse clubs en waarschijnlijk komt er een revanchewedstrijd van het Schiedamse perselftal tegen de kunstenaars. Verleden jaar leverde dat namelijk een desastreuze nederlaag voor de pers op. Vier persvertegen woordigers zullen een achter volgingsrace op de wielerbaan houden tegen leden van de' baancommissie. SPRINT' Iedereen kan tegen inschrijfgeld een poging wagen om het sprintrecord op de baan te bre ken. Het staat op 15.83 secon den. De snelste rijder (of rijd ster) wordt beloond met een fiets, beschikbaar gesteld door Bar Granada. Veel van het gebeuren zal plaats vinden op het middenterrein van de wielerbaan. Het bednjf dat het nieuwe asiel aan het bouwen is Slavenburg zal gratis een loopbrug maken over de baan, zodat iedereen onge stoord het middenterrein kan bereiken. Op het parkeerterrein komen di verse kraampjes te staan: ker misattracties, etcetera. Er wordt nog gedacht aan eenreu- nie voor de honden uit blokje rond. Het comité is ervan overtuigd dat de bezoeker wei moet komen, hoewel de Schiedammer moei lijk te porren valt voor iets. Gordijn: „Het is de bedoeling om dit tot een jaarlijks terugke rend evenement maken. Vol gend jaar bijvoorbeeld voor een ander doel". Het ligt aan het bezoekersaantal of deze ge dachte bewaarheid wordt- Aan de toegangsprijzen zal het niet liggen: vijf gulden voor de hele 24 uur en drie gulden vijf tig voor alleen de zaterdag. Kin deren tot en met 14 jaar en degenen die in bezit zijn van een 65+pasje betalen één gul den vijftig. Al het geld min de onkosten wordt overge maakt aan de dierenbescher ming. 1 Vlaardingen Op zater dag 19 juli wordt een kunstmarkt gehouden op het Liesveld, georga niseerd door de commis sie vakantiebesteding van de Culturele Raad en het Koopcentrum. De kunstmarkt wordt ge houden tergelegenheid van de opening van de jaarlijkse vakantiewe ken, en is van 's mor gens elf uur tot 's avonds zes uur geopend. Naast de verkoop van kunstwerken zullen een aantal kunstenaars de monstreren hoe ze hun werk maken, pottenbak ken en houtdraaien bij voorbeeld. Ook wordt er twee keer een poppen kastvoorstelling gegeven, door Akkie en co. De maandag daarna wordt er begonnen met de da gelijkse bustochten. De reis gaat naar het dolfi narium in het Zeeuwse Kaarten voor de tochten Scharendijke. Daarna wordt er een bezoek ge bracht aan het bosbad Hoeven in Noord-Bra bant Dinsdag vindt de eerste tocht plaats naar De Efteling in Kaatsheu vel. zijn verkrijgbaar vanaf aanstaande donderdag in het VW-kantoor aan de Westhavenplaats (Vis- bank) en in de vestigin gen van de Algemene Bank Nederland in de Loper en aan de Dirk de Derdelaan. Vlaardingen B. en W. heb ben de minister van Ver keer en Waterstaat een brief gestuurd waarin ze hun be zorgdheid uiten over ge luidsoverlast door motor voertuigen. Ook bij de maximaal toegesta ne „geluidsproductie", aldus de bnef, kunnen auto's veel hinder veroorzaken. Het col lege meent dat door het tref fen van een aantal techni sche voorzieningen bij auto's de geluidshinder aanzienlijk verminderd zou kunnen worden. Om dat ai te dwin gen zouden de normen van de geluidsproductie door motorvoertuigen verlaagd moeten worden. Vlaardingen In de eerste helft van dit jaar zijn er In Vlaardingen 132 woningen bijgekomen. Dat wil zeggen, er zijn 144 nieuwe gebouwd en drie oudere die eerst aan de woning-voorraad waren onttrokken zijn er weer bij gekomen. Daarentegen zijn zeven huizen gesloopt en vijf worden voor andere doeleinden gebruikt. Per 1 juli waren er 673 huizen in aanbouw, waarvan 533 in opdracht van particulieren en 140 in opdracht van een woningbo u wverenlging. Hoek van Holland Feestvie rende jongelui hebben voor ruim vijfduizend gulden ruiten van de tenoiskantine, de kantine van de Hoekse Roy5 en die van de Hoekse Sport Vereniging Ingegooid. Eén van de jongens had voor zijn eindexamenfeest de ten- mskantine gehuurd. Het on taardde In een gooi- en smijtpartij met bierflessen. Ook in de kleuterschool „Het woelige hoekje" gooi den zij een ruit in van twee bij twee meter. Wie de scha de moet betalen is nog met bekend. Hoek van Holland De Hoekse braderie op vrijdag 25 en zaterdag 26 juli krijgt een speciale trekpleister in de vorm van een minimiss- verkiezing. Als gebruikelijk wordt de bra derie gehouden in de Prina Hendrikstraat. Veel Hoekse bed nj ven en verenigingen hebben hun medewerking beloofd. De minimiss-verkiezing wordt opgeluisterd door een show en drumfanfare uit Tilburg. Er komt eer» professionele jury, en de minimiss uit Hoogvliet komt in een Old- Timer uit 1909 de nieuwe miss huldigen. Meisjes van vier tot tien jaar kunnen aan de verkiezing deelnemen. Vnjdag- en za terdagmorgen zijn de voor ronden, zaterdagmiddag tus sen vier en zes uur volgt de finale. Inzet is een fraaie wisselbeker, omdat het de bedoeling is dat de mini miss-verkiezing een vast on- derdeel van de jaarlijkse brad ene wordt Op de braderie worden weer verschillende oude ambach- ten uitgeoefend en muziek zal ook niet ontbreken. Voor1 vijf mille glas gesneuveld.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1975 | | pagina 3