©TIPS SW mikt op selectiegroep met karakter HARDE WIND SPEELT RENNERS PARTEN Rust doei Ada Pors goed Cor de Vries: „Bet zijn spelers die écht willen99 Verkeerde slag kost Joke van Vliet de finaleplaats Trainer Romein: „Juicht nooit te vroeg" Wekelijkse populaire - Op 400 vrij geen concurrentie O In Vlaardingen nog steeds absolute rust aan het voet bal front O Uitgezonderd dan bij FC Vlaardingcn, dat gisteren de training hervatte O Althans de A-selectie die zo'n 16 man telt 0 Ze waren er overigens nog niet allemaal O Ook trainer Jan van Baa- ren nog niet die nog uitrust aan de Franse Rivjèra O Daarom was B-trainer Cor Nieuwenhuizen de tijdelijke nieuwe man om aan de con ditie te schaven 0 Een overstapje naar zwem men is maar klein, omdat het dezer dagen in had „De Fluit" in Leidsehendam ook allemaal topsport is wat klok slaat O Met of zonder subsidie 0 Dat VZC ook dit jaar weer de nodige medailles pakt, is voor de trainers Verboon, Romein en Bot een zorg i-Under 0 Wél om de opvang te bevor deren van de allerjongste jeugd 0 Want de kloof tussen jeugd boven en onder de 14 jaar Is groot 0 Daarom worden vrijwel da gelijks zo'n 30 nieuwe talen tjes gerijpt in het Holybad 0 „Om ze misschien, als er echte zwemmers bijzitten, volgend jaar los te laten", aldus trainer Teun Verboon 0 Wil VZC zijn toekomst niet verwaarlozen is het zaak om tevens de scholen in de schakelen 0 Zoeken of daar juist nog talent schuilt 0 „Want", zegt Verboon weer, „al heb je vele honderden elementaire zwemmers, het aantal dat voor topsport overblijft te verwaarlozen" 0 Anneke van der Ende blijkt intussen een uitstekend voorbeeld hoe het wél moet in Vlaardingcn 0 We bedoelen 'dan de samen werking tussen WIK en VZC. De wikkers konden Anneke twee jaar terug niets meer bieden, als re creatief ingestelde vereni ging, en daarom ging zij over naar VZC 0 Waar zij in die twee jaar zodanig is gerijpt, dat zij op de Nationale al enkele Na tionale titels greep 0 Met dit voorbeeld voor ogen lijkt de tijd rijp in Vlaardingen eens aan een trainingsgemeenschap te denken 0 Waaraan alle Vlaardingse zwemverenigingen, die ta lent bezitten, hun kroost kunnen afstaan O Dat eist dan eerst méér samenwerking tussen al die verenigingen. Maar gezien de gedachte daarover in de sectie zwemmen van de VRSK moet er nog heel wat worden verbeterd aan de in stelling van de clubs om ze zover te krijgen. WOENSDAG 16 JULI 1975 Goud -voor estafetteploeg (Van onze sportredactie) Leidsehendam VZC deed gis teravond serieuze pogingen op de 4 x 100 vrij het Nationaal adspirantenrecord omver te ke gelen, maar de harde wind maakte in. bad „De Fluit" een scherpe tijd onmogelijk. Het Vlaardingse kwartet (Diane Edelijn, Irene van der Laan, Anneke van der Ende en Ada Pors) kwam in de finale tot 4.18.7S, naast het kringrecord, dat eerder door VZC in '70 in Leeuwarden was verzwommen, een Nationaal kampioenschap. De zesde gouden plak en daar mee nestelde de Vlaardingse Zwem Club zich bij de eerste vijf op de ranglijst In de series kwam VZC al tot 4.19.65. FC Vlaardingen '74 traint weer Van onze sportredactie Vlaardingen FC Vlaardingen '74 traint weer. De A-se- lectie was gister avond onder leiding van assistent Cor Nieuwenhuizen nog met helemaal volle dig vakanties maar het begin was er. Veel conditie de eerste weken om za terdag 26 juli al de eerste oefenpartij te spelen tegen Excel sior. De ex-vijf van FC Den Haag Leo Halkes. .veel aandacht aan conditie. Schiedam Stormkracht acht beïnvloede de gis teravond verreden popu laire, op de wielerbaan Schiedam in grote mate. De renners hadden moei te V; om aan de overzijde .van de finish tegen de V;storm op te fietsen en dit kwam ook tijdens de sprintwedstrijden tot ui- pJ ting, waarvan de tijden onder deze omstandighe den hoger uit vielen. Toch viel er nog van mooie strijd te genieten in de diverse categorieën, waarin het alleen Aad van Asten, gelukte om al le drie de onderdelen te winnen. Opvallend was ook het sterke rijden van de nieuweling René Slui mer, die pas twee maan den op de fiets zit en zijn tweede wedstrijd op de baan reed. René Sluimer wordt een bedreiging voor Aad van Asten. Bij de dames was na het uit vallen van Nita van Vliet Dinphy Wesdorp de sterkste roet twee overwinningen, terwijl ook Ineke Muilwijk een onderdeel wist te win nen. Martin Meeldijk was bij de amateurs roet twee overwinningen de sterkste, evenals Marcel Reehorst die ook twee overwinningen boekte, maar in de andere onderdelen tekort kwam voor de eerste prijs. Roozen- burg was de sterkste junior, en Teun van Vliet de enige jeugdrenner zodat hij meer eed bij de dames en zo zijn punten verzamelde voor het omnium. De uitslagen Amateurs sprint le serie 1. M. Drop 13,9 sec., 2. M. Rehorst. 2e serie: I. hl- Meeldijk 14,0 sec., 2. P. Gro tego ed, 3e serie: 1. J. Ham mendorp 13,9 sec., 2. Th. Roozenburg. Finale: 1. J. Hammendorp 14,0 sec., 2. M. Meeldijk, 3. M Drop, 4. P. Grotegoed, 5. M. Rehorst, 6. Th. Roozenburg, 14 ronden - roet gangmaking: 1. M. Re horst, 2. P. Grotegoed, 3. Th. Roozenburg, 4. M. Meeldijk, 5. M. Drop, 6- J- Hammen- dorp. 4 ronden met gangma king persoonlijk: 1. M. Meel dijk 1.09.7 min, 2. 1.10.8 min., 3. P. Grotegoed 1.11.8 min., 4. M. Drop 1.12.2 min,, 5. M. Rehorst 1.13.8 min., 6. Th. Roozenburg 1.15.2 min. On bekende afstand: 1. M. Re horst, 2. P. Grotegoed, 3. M. Meeldijk, 4. M. Drop, 5. Th. Roozenburg, 6. J. Hammen- dorp. Totaal omnium ama teurs: I. Martin Meeldijk (Barrhopoort) 2. Peter Gro tegoed (Ahoy) 3. Marcel Re horst (Sparta), 4. Martin Drop (Harga). Totaal om nium junioren: 1. Theo Roo zenburg (Sparta) 2. Jack Hammendorp (Ahoy). Da- roes een ronde staande start: 1. N. van Vliet 25,4 sec., 2. D. Wesdorp 26,1 sec., 3. L Muilwijk 27,0 sec., 4. J. Oelen 28,4 sec. Afvalwed- strijd: 1. I. Muilwijk, 2. J. Oelen, 3. D, Wesdorp, Acht ronden in lijn: 1. D. Wes dorp, 2. L Muilwijk, 3. J. Oelen. Handicaprace: 1. D. Wesdorp, 2.1. Muilwijk, 3, J. Oelen. Totaal omnium da mes; 1. Dinphy Wesdorp (Schiedam) 2. Ineke Muil wijk (Rotterdam) 3. Juliet Oelen (Ahoy). Totaal om nium jeugd 12-13 jaar: 1. Teun van Vliet (Barrho poort). Nieuwelingen 10 ronden in lijn: 1. A. van Asten, 2. R. Sluimer, 3. P. Balvers, 4. C. Heeze, 5. H. van de Berg. Sprint le serie: 1. R. Slui mer 14,0 sec., 2. C- Heeze, 3. H. van de Berg, 2e serie: 1. A. van Asten 15,1 sec., 2. P. Balvers. Sprint om 3e tfm 5e plaats: 1, P. Balvers 14,8 sec., 2. C. Heeze, 3. H. van de Berg. Achtervolging om le en 2e plaats: 3. A. van Asten 2.16.2 min., 2. R. Slui mer 2.18,4 min. Klassement- wedstrijd: 1. A. van Asten, 2. P. Balvers, 3. C. Heeze, 4. R. Sluimer, 5. H. van de Berg. Totaal omnium nieu welingen: 1. Aad van Asten (Harga), 2. Perry Balvers (Harga), 3. René Sluimer (Pedaalridders). 4. Cees Hee ze (Harga), 5. Henk van de Berg (Coureur). Schiedam „Een elftal met een nieuw gezicht." Zo noemde Cor de Vries gisteravond SVV's se lectie voor het komende seizoen. De secretaris van de Schiedamse eerste divisie club doelde hier mee op het grote aantal nieuwe lingen (zes) en de doorbraak van enkele spelers uit het C-elftal. De groep die gisteravond onder lei ding van nieuwe trainer Leo Hal kes vooral aan de conditie schaafde en zich voorlopig vier maal per week met voetbal gaat bezighouden, is inderdaad een drastisch gewijzigde selectie. „Een groep met karakterspelers," aldus secretaris Cor de Vries. In tegenstelling tot voorgaande jaren maak te SVV een bijna voltallige start. Tweede voorzitter Frans Eijkenbroek: „Alleen Kees van Loon is nog met vakantie, terwijl Jos Zoetmulder door werkzaamhe den is verhinderd. Die trainde echter eerder op de dag". Ook Fred Meerhof SWs vorig seizoen zo verrassend sterk debuterende libero was weer van de partij en ondervond geen hinder meer van een eerdere liesoperatie. Verzorger Jan van Heijnmgen: „Fred en ik zijn al een tijdje bezig en zo te zien gaat het weer." Overigens heeft SW er nog alles aangedaan om de seleetiegroep op het laatste moment met nóg een speler aan te vullen. Cor de Vries: „Ik heb een hele tijd met Linders van Wilhelmus zitten praten, maar zijn eisen waren gewoon te hoog. Absurd hoog zou ik zelfs durven zeggen." Voor Chris Linders toonde overigens ook P:m van de Meent belangstelling, maar vreemd genoeg blijft de Wilhelmus-spits bij zijn oude club. En dus ging de interesse van de omstanders uit naar de andere nieuwkomers: Bart Kreft. de lange spits van Neptunus en de voel kleinere rechtsbuiten van Lugdunum, Rinus van Es. De overige nieuwelingen zijn: Leen Boumeester (LFC), Ko Goud- riaan (DEH), Hans Verel (Sparta) en de nog niet van vakantie teruggekeerde Kees van Loon (Slikkerveer). Omdat SW op zondag 17 augustus (eerste competitiedag) nog niet In actie hoeft te komen, zijn nog twee extra oefenwedstrij den ingelast. Het volledige programma luidt thans: 24 juli SW—FC Den Haag comb., 26 juli SW—HOV, 30 juli SW— VTJC, 2 aug. Quick Boys—-SW, 6 aug.Ex- celsior-SW, 10 aug. SW—Hermes DVS. 14 aug. Xerxes—SW. Het C-elftai van SW trainde gisteravond al voor de tweede keer deze week. Hans Kostense, die met SW's ex-doelman Jan van der Velden is toegelaten tot de B-trai ners cursus („En ik ga door voor het A-diploma"), kreeg te maken met een com pleet nieuwe selectie. Kostense: „Het zijn overwegend spelers die uit zichzelf naar ons zijn toegekomen, terwijl er ook een flink aantal spelers afkomstig is uit de A-jeugd van vorig seizoen". In tegenstel ling tot Leo Halkes telt de groep van Hans Kostense nog veel vakantiegangers. Duidelijk werd overigens dat het bestuur van SW tach wel spectaculaire daden verwacht van de drastisch gewijzigde spe lersgroep. Zowel Eijkenbroek als De Vries menen dat het mogelijk moet zijn om met de nieuw aangetrokken spelers de vertrok ken routine te kunnen compenseren en zomogelijk zelfs te overtreffen. Daarom ook is bewust gezocht naar spelers met karakter, aangevuld met het al aanwezige talent. Rond een handjevol „routiniers", krijgt Leo Halkes dan ook de taak een vooral strijd bare formatie te creëren. De Vries: „Ik heb er het volste vertrouwen in, want wat we nu hebben zijn stuk voor stuk jongens die écht willen". zwemmer Chris Aartsen alsme de Brigitte Hemeltjen van De DmkeL" „Het is bijzonder sneu voor Jo ke", illustreerde trainer Romein nog maals de teleurstelling. Ze kwam hier, op de Nationale, als een volkomen outsider. Wat wil je als je prcies de limiet haalt en dan ineens zakt tot 2.57.30, Het is daarom zaak haar voor de 100 school helemaal te bege leiden, zodat zij zich andermaal kan bewijzen, later in de week". Romein verder: „Overigens tracht ik haar van die speciali satie af te houden. De vrije- en rugslag is niets voor haar, maar sinds kort probeer ik de vlin derslag met haar uit en dat maakt een kans van slagen. Ik hoop echter dat zij niet meer in de lengte groeit, maar krach tiger wordt en dat komt dan uitermate van pas voor de vlin derslag." Met andere woorden: De vorig jaar van SZC overge komen zwemster (naar VZC) staat pas aan het begin van haar zwemcarriëre. De tweede Schiedammer, die op de 400 vrij voor jongens onder 12 jaar, snel door het Leid- schendamse water ging, luistert naar de naam Marcel Blom- steel. Hij klokte 5.17.45 en ver beterde 's-avonds het kringre cord, dat hij tijdens de kring- kampioenschappen in Dord recht enkele weken terug al had neergezet, tot 5.13.55. De VZC-estafetteploeg op de 4 x 100 vrij (voor meisjes onder 16 jaar) zwom zich via 4.19,65 als eerste in de finale, waardoor zij kampioen van Nederland werd. Voornaamste uitslagen van de se ries: 400 vrij jongens onder 12: Marcel Blomsteel (VZC) 5.17.45, Anneke van der Ende (VZC) 4.59.89, 400 vrij m. 0.16: Diane Edelijn (VZC) 4.55.12, Ada Pors (VZC) 4.38.30. 200 school jon gens onder 16: Piro van der Werff (VZC) 2.51.01. Leidsehendam De vreugde van Joke van Vliet was maar van korte duur. Het Schie damse zwemtalen- tje, ondanks haar dertien jaar al ge specialiseerd in de schoolslag, ver baasde gisteren rond het midda guur op de 200 me ter met een tijd van 2.57.30 en die wees duidelijk in de richting van een vierde plaats bij de finale. Trai ner Theo Romein, die haar niet snel ler kende dan 3.01.5, was vanzelf sprekend uiterma te verheugd, maar wilde nog wel even wachten met zijn gelukwensen." Omdat een dis kwalificatie niet uitgesloten is", lichtte hij de ou ders van Joke en verdere aanhang in. Ik heb er niet de minste reden toe, maar elke trai ner moet nooit te vroeg juichen". Joke van Vliet Toen de uitslagendiênst van de NK '75 haar tijd op het papier had gezet, bleek zij inderdaad niet vlekkeloos door het water van „De Fluit" te zijn gegaan. „Omdat", redeneerde later voorzitter-kamprechter Slab ber, „zij bij de start meer dan één slag onder water had ge maakt. Enkele jaren terug was zoiets nog mogelijk, maar de eisen worden thans zo streng gehanteerd, dat er onmiddellijk diskwalificatie volgt." Trainer Romein: „Zoiets kan na tuurlijk iedereen gebeuren, ook een Ada Pors en Diane Edelijn. Toevalligerwijze waren er op die afstand, bij de meisjes on der 14 jaar,nog twee meisjes die langer dan één slag onder wa ter bleven, Marja van Onselen van het 's-Gravenzandse Ali cante en pupil van oud VZC- ....pech.... Een deel van de selectie bezig met de duurloop. (v.l.n.r.) Steenbergen, Bart Kreft, Hans Veret, Wim Mulder en Hans Rob de Nijs, Jan den Tuinder, Rinus van Es, Rinus Vorstenbos. Leidsehendam Op de vierde dag van de NK '75 blaakt VZC nog steeds van zelfvertrouwen. Het arsenaal gouden medailles steeg tot zes, waarvan Ada Pors er gisteravond weer één voor haar rekening nam: de 400 vrij. Hoewel zij „slechts" in 4.35.52 flnïste en die tijd vrij wel op hetzelfde niveau lag als enkele weken terug in „Den Hommel" bij de kwalificatie voor Cali, was haar eenzijdige strijd in „De Fluit" geen race tegen de klok. De 16-jarige Vlaardingse had veel last van de hoge golven en anderzijds was er nauwelijks concurren tie, Zij keerde na 100 meter in 1.04.S7 cn dat leverde al sneï een verschil van vier seconden op met Haagse Sylvia Timmer mans, die op 1.08.88 uitkwam. Het was Ada's tweede gouden plak en moet, toen zij direct na de race richting Gatsometcr keek, een voldoening zijn ge weest dat haar tijd in ieder ook weer sneller was dan gistermor gen, toen zij op 4.38-30 uit kwam. Trainer Teun Verboon noemde „het desondanks veel belovend. En VZC's derde trai ner Sjaak Bot: „Na het gemiste Call heeft Ada een klein beetje rust gehad. Om te trachten haar voor die Nationale zwem- kampioenschappen toch nog te motiveren. Het ziet er naar uit dat die rust de juiste medicijn is geweest." Sjaak Bot verder: „Ada Pors is nu éénmaal eerzuchtig. Zij wil altijd sneller, accepteert daar om geen slechtere tijd om het risico te vermijden dat zij uit vorm is." Ook vader Pors sprak zich in die taal uit: „Ze wil niet alleen winnen, maar ook een goede tijd maken. Kost wat het kost." De weersomstandighe den lieten gisteravond een scherpere tijd dan bijvoorbeeld het kringrecord, dat zij altijd nog heeft staan in 4.29.24, niet toe. Maar wie weet wat Vlaar dingse Ada nog in petto heeft RECORD Anneke van der Ende kwam gis teravond aan haar derde gou den medaille toe op de 400 vrij voor meisjes onder 12 jaar. Hoewel José Oude Weemink van het Almelose ZPA als eer ste keerde in 1.08, nam de 12-ja- rige Vlaardingse snel die taak over in 2^2,53 over de 200 me ter en vanaf die tijd regeerde Anneke van der Ende alleen in het onstuimige water. In de nieuwe kringrecordtijd van 4.52.32, en dat was ten opzichte van enkele weken terug in Dordrecht ZR O-kam pioen- schappen), een verbetering van drie seconden. Marcel Blomsteel finïste bij de jongens in 5.13.55 en dat hield eveneens een ferme verbetering van het kringrecord in. Een tijd die vanaf Dordrecht, enkele we ken terug, geboekt stond op 5.17.2. En nu 5.13,55 wat een zevende plek betekende. Ook de 400 vrij was voor Diane Edelijn een soort bijwagen in 4.58.83. In de ochtenduren kwam Karin Nieuwstraten op die 400 vrij (m.o. 14) tot 5.04.40 en werd daarmee voor de finale uitgeschakeld.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1975 | | pagina 4